Успешно "олежани" бебета - 3 тема

  • 25 538
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 211
Боре, аз значи няма какво да се оплаквам. Твоята "мама" изтрепа рибата  Shocked

# 721
  • Мнения: 2 211
Иначе за храните - досега съм давала сливи (но тя реално тях все едно ги яде от 2-рия месец, защото  пие чай от сушени сливи), тиква и картоф. Всяка седмица нова. Само вечер давам мляко засега, ама тя така реве и го плюе, и си прави балончета.... Педиатърката каза да не я захранвам, да сменя млякото, но аз като го смених, започна да ми повръща, запича се и пак го плюе. Няма пък да стои гладно детето.

# 722
  • Мнения: 747
Бобиии,как още си я оставила жива твоето свеки  newsm09 Не мога да повярвам какви неща си позволява, тя деца не е ли имала.
Жени, jp, браво на мадамите за доброто наддаване. Ние сме утре на първа ваксина и ще се отчета да кажа колко сме пораснали
f(x), от 5 тази сутрин чак сега заспа  newsm45 Дано скоро отмине този период на постоянно кърмене, че всичко ме боли и едвам издържам. Давам му БиоГая и трябва да е на гладно, но как да преценя кога е на гладно, ми той постоянно гладееееен
Попчи, щом на Мери и се отразява добре млякото, защо педито е препоръчала да го смените  newsm78 Все пак доста трудничко беше докато намерите подходящото мляко и доста се измъчихте със запек.
Лека вечер момичета, оставям ви за сега и ще чакам моя малък сладичък биберончо да се събуди и най-накрая да успея да му дам капките и да го изкъпя, че днес много закъсняхме с графика

# 723
  • Мнения: 250
Добро утро, момичета:))) напоследък нямах много време да пиша, но ви чете постоянно:) ние вече сме на 2 месеца, как минава това време;) на 15-ти ни биха двете ваксини и моята педи каза, само ако вдигне над 38 градуса тогава да слагам свещички! Бихме ваксините към 1 часа, до 6 Елена беше спокойна и изведнъж като ревна няма успокоение, нито мога да премеря температура, само лава и плаче, и директно си и дадох Панадол без да меря Т, след 15 мин. Заспа и спа 3 часа даже и хранене пропусна! Вече за другия месец ще си знам и превантивно ше си дам Панадол, няма да си мъча детето!
Иначе вече е 57см и 5200 гр;))) за месец е наддала 1200гр. , обаче тя си хапва доста, кърмим се горе долу на 3-4 часа, но суче минимум 30мин.
И аз нямам търпение да започнем да вкарваме нови храни;)
Стефи, и ние бяхме така постоянно кърмене, казаха ми че заради коликите търси утеха и сукането я успокоява, ще мине и този период, само имай търпение:)
Елена вече много гука и се смее като не види, направо ми разтапя:)))

# 724
  • Мнения: 4 769
И на Роси й правиха вчера ваксина. Да чукам на дърво, няма проблеми засега. Даже няма и зачервено на крачето.

А за свекървите - аз само мога да се похваля. Simple Smile Моята е злато и много я бива с децата. С ръка на сърцето мога да кажа, че ги гледа по-добре и от мен.  Two Hearts Да ми е жива и здрава!

Аз нямам толкова търпение - особено ако съм сама с двете.

# 725
  • Мнения: 355
Добро утро момичета
Ние днес сме на ваксини,чак не ми се тръгва към лекарката много ми е жал като го боцкат искам да има някои вместо мен да го заведе  Sad
Споделете как правите пилето в тези формички за фризера какви са те
Момичета вече съм отчаяна неможем да излекуваме тази инфекция в нослето какво ли не пробвахме вече постоянно сумка и кашля като се задави със секрета
Попи я сподели къде води Мими на УНГ
Моя пумпал почти става вече и се мъчи да се обръща всичко се опипва и се разочава

# 726
  • Мнения: 4 769
f_desi, дали е добра идея да правите ваксини с тази инфекция. Детето трябва да е абсолютно здраво.  Peace

# 727
  • Мнения: 355
jp знам че е така ние вече отлагаме 3 месец досега сме сложили само 1 ваксина а започнахме 4месец
Лекарката затова все отлага даже сега се обадих отлагаме за четвъртък
Тези стафилококи ги мразя   #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 728
  • Мнения: 2 211

Попи я сподели къде води Мими на УНГ


Махмуд Крема в Каспела. Щом не минава, обикновено вземат секрет и правят антибиограма.

# 729
  • Мнения: 194
Момичета с това захранване голям зор Sad Преди си мислех, че от работата и жалбите, които пиша по-сложно няма, ама вече знам, че има  Joy
Започнах с оризова каша, вече около 5-6 дена я давам, но мога да кажа никакъв успех Sad малката само в началото на един два пъти си взе сама с ръчичка кашата от лъжицата и я натика в устата, може би защото и беше интересно. Но дотам. Вчера и днес определено бута с език всичко навън, дърпа се, врещи. Реших да спра с кашата и да пробвам с пюре от ябълка, тъй като е сладко и знам, че бебета много го обичат и хапват от първия миг. Еми моята бебка и него не иска, даже бих казала е отвратена. Направи една крива физиономия, избута го и аз спрях. Помислих дали не е от лъжицата и реших да топна биберона в пюрето, за да разбера дали поне и харесва вкуса, за да знам от какво е. Ами пак намръщена, изплю биберона и започна да врещи. Ясно показа, че не и харесва.
Сега се чудя какво да правя. Против съм да правя нещо насила, за което бебето не е готово. От друга страна знам, че едва ли с вълшебна пръчка бебетата започват да приемат храна и си трябва постоянство. Сигурно и на 5-6 месеца да я захраня пак ще е така в началото  newsm78
Нека мамите, които опит или наблюдения върху захранването да споделят. В дилема съм- дали да продължа с много малко количество и без да съм много настоятелна, когато свикне, тогава да увеличавам или да спра и да изчакам докато направи 5-6 месеца. Изобщо за колко време горе-долу свикват и спират с това избутване? Дали не и е много рано. Но пък от друга страна имам познати на 4 месеца захраниха с плодово пюре, което децата веднага поеха с охота, защото е сладко. Не ми се иска да спирам по средата на нищото, защото и след месец пак може да е същото Sad

# 730
  • Мнения: 4 420
lawyer, аз съм от "старите" лежанки. От  време на време надничам тук, та викам сега да се включа по твоя проблем.

Според мен я захранваш рано. На 3 месеца и малко детето нито може да седи, нито да дъвче. По принцип, за да е готово детето за захранване трябва да може няколко неща: да седи самостоятелно, да е преминал този рефлекс за избутване с език (т.е. да започне да дъвче), да има интерес към вашата храна, когато вие се храните - по подробно можеш да видиш в темите за захранване.

Грешно схващано твърдение е според мен, че децата веднъж опитали плодово пюре, не искат да ядат зеленчукови, защото плодовите били сладки. Дъщеря ми така и не ги обикна. Сега с охота яде суров плод, но най-много обича месо, яйца, хляб и мляко.

Като всяко начало, захранването е трудно. Не става от първия ден да заместиш цяло хранене. Без значение на колко месеца се започва, първоначално количествата са само за опитване. Аз имах цяло заместено ядене, без да давам мляко след това, почти към годинката вече. И до ден днешен 50% от храната й е мляко, в което не виждам нищо нередно или пък страшно.

Не искам в никакъв случай да породя спор - за или против ранното/късното захранване. Споделям просто от моя опит и от прочетеното. Аз лично захраних на 5 навършени месеца и като се замисля е можело да изчакам още месец. Хранех с изцедена кърма и имаше опастност да ми намалее количеството.......Ако някой иска още инфо - насреща съм с каквото мога да помогна   bouquet

# 731
  • Мнения: 355
взимахме секрет с антибиограма оказват се доста упорити
Лойър според мен изчакай може би малката не е готова за новости още щом не проявява интерес и към сладката ябълка не я насилвай
Аз поне не бих насилвала нещата,всяко дете си е различно

# 732
  • Мнения: 965
Лойър, аз бих изчакала няколко дни и пак бих пробвала. Води се по детето. Не е фатално да я захраниш и на 5-6 месеца.
Виж на Попи как си хапва, а е по-малка. Определено Алекс ще ти покаже, а междувременно я пробвай, ако много искаш.

Деската, аз със сигурност ще питам ама след месец, месец и нещо Simple Smile

Да се "похваля", дойде ми цикъла днес  smile3514

# 733
  • Мнения: 355
lawyer, аз съм от "старите" лежанки. От  време на време надничам тук, та викам сега да се включа по твоя проблем.

Според мен я захранваш рано. На 3 месеца и малко детето нито може да седи, нито да дъвче. По принцип, за да е готово детето за захранване трябва да може няколко неща: да седи самостоятелно, да е преминал този рефлекс за избутване с език (т.е. да започне да дъвче), да има интерес към вашата храна, когато вие се храните - по подробно можеш да видиш в темите за захранване.

Грешно схващано твърдение е според мен, че децата веднъж опитали плодово пюре, не искат да ядат зеленчукови, защото плодовите били сладки. Дъщеря ми така и не ги обикна. Сега с охота яде суров плод, но най-много обича месо, яйца, хляб и мляко.

Като всяко начало, захранването е трудно. Не става от първия ден да заместиш цяло хранене. Без значение на колко месеца се започва, първоначално количествата са само за опитване. Аз имах цяло заместено ядене, без да давам мляко след това, почти към годинката вече. И до ден днешен 50% от храната й е мляко, в което не виждам нищо нередно или пък страшно.

Не искам в никакъв случай да породя спор - за или против ранното/късното захранване. Споделям просто от моя опит и от прочетеното. Аз лично захраних на 5 навършени месеца и като се замисля е можело да изчакам още месец. Хранех с изцедена кърма и имаше опастност да ми намалее количеството.......Ако някой иска още инфо - насреща съм с каквото мога да помогна   bouquet
 



напълно подкрепям твоето мнение

# 734
  • Мнения: 4 769
Аз поне не бих насилвала нещата,всяко дете си е различно

 Peace В крайна сметка, естествената храна за дете на 3-4 месеца си е мляко. Аз смятам, че няма за къде да се бърза - особено ако детето очевидно не е готово. Никой не е останал само на мляко до първи клас.  Peace

Мими я захраних на 4 и половина коригирани (7 календарни) месеца и поне 3 месеца след това след пюрето си пийваше солидно количество АМ. Постепенно сама се отказа в полза на някои храни, които си хареса.

f_desi, стафилококите могат да са истински упорити. На една приятелка детето имаше още от родилното - мазаха се около 20 дни с кремче, докато ги изчистят. Не помня дали с Бактробан или с друго - но беше локално, не през устата.

Общи условия

Активация на акаунт