SUPERNATURAL: Eat Мe!

  • 25 366
  • 708
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 0
Всъщност, понеже намеците и възпитанието не помогнаха, ще го кажа направо. Краули, изобщо не ставаше дума за теб, на първо място. Става дума за Импала.
Не знам дали аз не се изкзавам ясно, или ти четеш по диагонал, но проблемът не е в присъствието на секс сцени вулгарни или не, а това че стават самоцел. Проблемът не е просто в убития герой на друг, а факта, че е убит за да задоволи някакви си прищевки за секс сцена със Сам, която по никакъв начин не се връзва нито с форумния сюжет нито с характера на героя по канон.  Точно конкретен пример е епизода с българката Елена и самодивите и убийството на Хербьорг. За да задоволи желанието си Сам да спи с героинята й Елена, която О, ЧУДО, носи името на авторката, Импалка реши, че може ей така да убие Хербьорг. Това на първо място бе грубо спрямо Розето, второ по никакъв начин не се връзва с канония Сам, който погледна момиче едва около година след смъртта на Джесика. Та по каква ш*на  логика Сам ще скочи в леглото с някаква си непозната мацка веднага след смъртта на Хербьорг. Розето се постара да ни внуши, че той е влюбен в героинята й и не е някаква си забежка. Трето, изцяло обърква всякаква сюжетна линия и логика в епизода. Личните прищевки не са достатъчни, за да съсипеш нечий труд.  Импала, ако иска може да пише най-дивите секс сцени, но поне да се съобразява малко със сюжет и героите на останалите. И когато види, че идеята й просто няма как да се впише в конкретния епизод, без да уязви труда на останалите участници, или да задържи малко топката и да изчака подходящ момент, или да напише отделен разказ в който да си развихри фантазията. Ще го прочетем с удоволствие.  И Именно защото всички тук пишем за удоволствие е адски неприятно и направо безочливо човек да дойде и да си наложи своята идея без да се съобрази с абсолютно никого и нищо. Ако беше само заради героите, Краули, нямаше да повдигна въпроса и щях да си остана с намеците, но да осереш(без извинение) цял епизод като туришш своят идея, която изглежда като съшита с бели конци е просто грозно.

Да, написах, че края на 12 епизод ми е харесал, но просто проявих любезност. Истината е че точно като съшит с бели конци.  беше достатъчна една свирка, за да бъде убеден левиатанът да не хапва хора, а мама Анчестра нещо се поразчувства, макар че няма душа и духна на някъде. Отделно Импала направи собствената си героиня ами...да не кажа по-грозната дума, но я изкара лека, само за да може накрая героинята й да прави секс с Дийн. Нищо че момичето си има приятел, който уж обича и заради когото е отказала да отмъщава на човечеството заради сестра си. Ако не уважаваш собствения си герой, не знам какво уважение очакваш от другите? Отделно, че направи героинята си типична Мери Сю. Да, не сме на литературен кръжок и не правиш това за пари, а за удоволствие. Аз също, както и останалите, но поне се стараем да има някаква логика в това, което пишем и не злоупотребяваме с чужди герои, така както го правиш ти, Импала.

Свободни сте да не ми обърнете внимание или да ме напсувате. Но така стоят нещата и затова не само Розето, но и други се отказват да пишат, а трети изобщо не искат да почват, от страх, че ще се изгаврят с героя им. На мен не ми пука дали Импала или някой друг ще убие героя ми или ще направи нещо друго с него. Въпросът е принципен. И затова просто не можах да си изтрая.

# 496
  • Мнения: 6 391
За домашно:
За да задоволи желанието си Сам да спи с героинята й Елена, която О, ЧУДО, носи името на авторката
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=602899.msg19533305#msg19533305
&
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=620237.msg20382978#msg20382978
Още?

# 497
  • Мнения: 0
Хах, много си забавна, когатно се опитваш да се оправдаеш, обаче няма как в тоя случай. Дийн и Мария на Солти. Дийн не беше обвързан с никоя в момента и Солти не е убила чужд герой, за да си задоволи прищявката Сам да се изчука с нейна героиня излизайки от всякаква логика.
Когато аз вкарах Алекс и я събрах с Дийн, той пак беше свободен, защото Мария пък беше мъртва. Освен това никога не съм казвала, че между тях има някакви чувства. Отгоре на всичко аз почнах епизода и имах право да вкарам своя идея и пак не съм убила чужд герой. Дори помолих Розето за разрешение да използвам Хербьорг, която както си забелязала е със Сам - т.е. следвам нейната идея. така че, моля те, опитай пак. този път се постарай обаче.  Laughing Laughing Laughing Laughing

О.о. Разбрах, Елена не била твоя героиня. Е, добре. Извинявай за недоразумението с имената. Все пак  ти хареса съвпадението и нищо не ти попречи да я използваш, нали? Дори изглежда още по-зле. Не само че убиваш чужд герлой, ами и използваш друг чужд герой.

Последна редакция: сб, 16 юни 2012, 20:14 от Diana Sunrise

# 498
  • # супернатурална #
  • Мнения: 1 388
Оле, тука стана по-интересно от финала на пети сезон  Joy

Така...откъде да започна  newsm78 Нека да е с уговорката, че наистина харесвам всичко написано от Розето. И не го казвам от любезност  Wink Но! Идеята за Сам и Хербьорг ми беше интересна до едно време. Ако говорим за "канон" (предполагам, че визираш идеята на Крипки)  то изобщо не може да става дума за Сам, жена, вечна обич и любов. Ако беше така, нямаше да пречукат Джесика още в първа серия. Хербьорг не беше първата тръпка на Сам в епизодите ни. Нея поне я убиха, докато моята героиня изчезна без два реда обяснения   Crossing Arms Laughing Не мисля, че някой ми е правил на пук, случи се, защото се изчерпа. Поне горе-долу ми се изясниха нещата. Въпреки, че така като гледам някои неща са се случили и на лични.

Розе, не съм се обидила, тъжно и странно ми е, че има напрежение.  

# 499
  • Мнения: 0
Да, Галче, ясно ми е за Джесика и Сам. Но все пак се опитваме да се придържаме към характерите на Сам и Дийн, нали? Вярно е и че героите се изчерпват. Вярно е и че на Сам и Дийн явно не им е отредено вечна любов и прочее. Но все пак, дали според теб, Сам би скочил в леглото с непозната веднага след смъртта на жена, която се предполага, че е е обичал дълбоко. И какво дава право на друг  да убие героинята, просто защото не я кефи. Импала не можеше да изкара от епизода Хербьорг без да я убие, защото така Сам нямаше да прави секс с Елена, на което тя явно много държеше. А пък дали Солти е искала героинята й да прави секс със Сам е под въпрос. Трябва да я питаме. Имам предвид, че човек не може да убие героя на друг просто защото не го кефи, след като може да го изведе от епизода невредим и без да нарушава логика и фактология, нито да се гаври с чужд герой.  
П.с.
Това се опитвам да обясня. Че трябва да има известно уважение към труда на другия. Казвала съм го и преди. Според мен единствено автора има право да убие своя герой, когато реши, че се е изчерпал. Другите естествено, могат да го използват стига пак автора да няма против (лично аз искам разрешение, когато използвам герой, който не е от сериала), но не и да се гаврят с чужд герой, само за да задоволят някакъв техен моментен каприз.

И аз не искам да има напрежение. И аз искам розето и другите, които се отказаха, пак да пишат. Според мен решението е много просто. Импала си признава, че е сбъркала, извинява се и занапред внимава да не злоупотребява с чужди герои.

Последна редакция: сб, 16 юни 2012, 20:29 от Diana Sunrise

# 500
  • София
  • Мнения: 193
Виждам, че яко сте подхванали темата с размиването на епизодите. Май няма смисъл да се повтарям, тъй че просто ще кажа, че съм съгласна с Дианка.
Още нещо също дразни от време на време - това, че епизодите в един момент спряха да се обсъждат, т.е. казва се едно "харесва ми/не ми харесва" и се започва с обсъждането на кой бил по-секси и т.н. на не знам коя снимка, а всъщност се появяват разни същества, нови герои(от време на време) и за тях - нищо. Може и от мен да е, ама като сме подхванали темата, да си кажа.

# 501
  • # супернатурална #
  • Мнения: 1 388
Импала си признава, че е сбъркала, извинява се и занапред внимава да не злоупотребява с чужди герои.

Не е достатъчно  Naughty след това всички трябва да се извиним на Крипки и ко, че злоупотребяваме с техните герои.  Joy

Oniyuri, винаги са  се обсъждали снимки и кой къде е най-секси. То аз затова се задържах в темата. Е, не само за това, но и затова. Ние сме дърти жени, впечатляваме се  Rolling Eyes Съглсана съм, че напоследък епизодите не се обсъждат толкова активно. Според мен причината е (о, да ми прости Бог  Praynig ) в ...епизодите. Колкото и да се залъгваме, не са каквито бяха. Но пък нищо не пречи на тези, които имат какво да пишат, да го напишат. 

# 502
  • София
  • Мнения: 193
Галче, напълно съм наясно, че няма как да се обсъждат само епизодите, просто в един момент темата става само и единствено коментари тип "ооо, колко е готин/прекрасен/секси/потен/бла-бла", което принципно не би било лошо, ама трябва да има малко разнообразие от време на време.  Simple Smile

# 503
  • Мнения: 0
Ние няма защо да се извиняваме на Крипки, защото правим фенфикшън, от който не изкарваме пари. Иначе вече 100 пъти да са ни осъдили за плагиатство. Мисля, че чудесно ме разбра какво имам предвид, но нека обясня, ако не си. Трябва да се извини, защото пише своите неща на принципа "прецакай другарчето", без да се съобразява с логика и характерите на героите. Розето никъде не е написала, че ще жени Хербьорг и Сам, нито аз ще женя Дийн и Алекс. Напълно съзнавам,  вярвам че и Розето, че те са епизодични герои. Но са Нашите герои и е редно ние да решаваме кога да умрат и как, а не някой друг, който иска да ползва чужд герой, за да изпълни моментен каприз правейки Сам напълно out off character. Редно е да се съобразяваме и с характерите на вече създадените от Крипки персонажи. Сам, независимо колко дълга е връзката му с една жена и особено ако е вложил чувства, няма да се овъргаля в чаршафите с непозната, дори и от мъка. Всъщонст особено от мъка. Ще се напие до безпаметност  първо самичък, а после Дийн ще му помага да го преглътне. ще сънува кошмари и след шест месеца ще почне да се заглежда по други момичета. Както беше с Джес. Първото му сериозно увлечение след нея беше Сара  - провалилата се художничка.  И Сам ще направи това, защото е Сам. Освен това трябва да има и някаква логика в действията му.

# 504
  • Мнения: 41
Въобще не обичам спречкванията, но нека всичко да се изясни и темата отново да бъде приятно място за прекарване на свободното време.

Разнообразие може да има по много начини.Пак да се върне познаването на епизод по снимка или както беше преди шести сезон-който иска пише как според него би започнал новия сезон.Тези неща доста ме забавляваха .Но може би тези неща вече са се изтъркали.Мислих си да ви попитам кой сезон между шести и седми повече ви харесва и да стане някаква дискусия, но не знам дали ще има интерес.

# 505
  • # супернатурална #
  • Мнения: 1 388
Галче, напълно съм наясно, че няма как да се обсъждат само епизодите, просто в един момент темата става само и единствено коментари тип "ооо, колко е готин/прекрасен/секси/потен/бла-бла", което принципно не би било лошо, ама трябва да има малко разнообразие от време на време.  Simple Smile

Ами като искате разнообразие - вкарайте (не знам що чакате някой друг да ви го вкара, пък и се сърдите, че не го прави  newsm78 ) Ето виж сега как се оживи темата  Laughing

Диана, ти имаш една представа за Сам и начините му за справяне с тъгата, аз имам друга. Разликата между Сам в първи сезон, който визираш и Сам в четвърти, когато прави секс и си тръгна и Сам в седми или осми е няколко години разлика, десетки загубени приятели и стотици разбити илюзии. Нещо като разликата между мен и теб или като разликата между моето 17 годишно аз и 36 годишното ми такова. Виждала съм момче да се превръща в мъж. Не в сериалите, в живота. Това, което на 20 е абсурдно, на 30 е факт. Не знам дали ме разбираш, на твоята възраст и аз не бих се разбрала  Peace

Джен, още нямам съвсем изградено мнение, тъй като не съм изгледала седми сезон накуп, но като че ли повече клоня към него.

# 506
  • Мнения: 0
Обичам дискусиите. Джени е нашият умиротворител. Не съм забравила позициията си и държа на нея, но смятам, че след като не получаваме адекватен отговор от обвиняемата е време да се разведрим. Защото и Лили е права. Колкото и да обичам снимки на J2, не мога да гледам само такива. Нужно е разнообразие и според мен, както дискусиите, така и форумните епизоди ще ни го дадат. Според мен основното правило е да спазваме добрия тон и да не се опитваме да се надцакваме.
 Галче, права си. Има голяма разлика между моето 17 годишно аз и моето 24 годишно аз. Това е вярно. Вярно е и че представата за Сам на всеки е различна. Но според мен, това което направи Импала с Хербьорг беше ненужно, но и напълно умишлено, а сцената със Сами Елена за мен бе не на място.

За мен, седми сезон, определено е по-добър. Шести ми беше много тежък. Не че 7 е по-весел, имайки предвид и смъртта на Боби, но смятам, че като цяло в седми сценаристите дадоха повече от себе си, а момчетата се развиха още повече, ако това е възможно. Шести сезон имаше своите блестящи моменти: Превръщането на Дийн във вампир, епизодът с леприконите, Кас и разносвачът на пици и Кас и Мег, Френската грешка - такова нещо просто не се забравя, Дийн заемащ мястото на Смъртта. И все пак, за мен 7 сезон е по-силният. Особено епизодите: 7.3, 7.8, 7.10, 7.13, 7.18 и 7.23. Като цяло  седми сдезон няма слаб епизод.

# 507
  • Мнения: 6 391
Дотук слаб (2), Шишкова, слаб (2). Провери внимателно поста от началото на страницата още веднъж.
Aко случайно поискаш, прочети това:
И накрая, виждам, че форумския епизод не върви, така че нека започнем нов, а аз ще довърша текущия, когато силно ме осенят, Галче, о-се-нят, двамата ми музове и освен вдъхновение имам и сили Whistling .
и това:
Снощи ме обладаха няколко музове едновременно, направо страшно беше Crazy , но пък ме вдъхновиха Wink да завърша невървящия форумски епизод, за да може да започне нов. Ще го изпратя направо на Бичито Hug , за да го добави и качи целия при останалите. Предупреждавам, че е дълго и освен това съм сигурна, че няма да ви хареса, така че решавайте дали да го сваляте и четете Flutter .
Резюмирам, за да не се преумориш: Наясно бях и съм, че идеята на Епизод 12 не беше добра. Въпреки усилията на bichito Heart Eyes и Даниела Б. той не потръгна. От 17 февруари до 30 април не беше напреднал особено, а имаме епизоди, писани и за десетина дни. Приключих го как да е, щом никой не се включи почти месец, предупреждавайки, че не става. С това считам темата за приключена.

# 508
  • София
  • Мнения: 193
Галче, пробвахме да вкараме разнообразие със стихотворение - вярно, лек опит беше, ама пак успя да избие на секс и пошлости. Нямам против сексуалната тематика, обаче вече върви към глупаво, когато се вкарва навсякъде, където може да се навре.


Джен, аз съм повече за 6ти сезон. Имаше ужасно много забавни и интересни епизоди там, а и повече Кас, доколкото се сещам.  Hug

# 509
  • Мнения: 0
И отново измести темата към рецензията ми за твоята част. Казах истината. Съжалявам, ако не ти допада. Да, вярно е, че 12 епизод се затлачи много, но това не означава ,че кроят му трябваше да е "карай през просото". Но нямам чак такива претенции към края му, колкото към основния проблем, който засегнахме - фактът че правиш каквото си поискаш с чужди герои, без това да се връзва не само със събитията в конкретния епизод, но и с така да се каже канонните. Както изяснихме с Галя по-горе, вярно е, че представа на всеки от нас за героите и реакциите им е различна. Вярно е, че героите в сериала се развиха през годините и Сам в седми сезон няма да реагира като Сам в 1ви и все пак той, както и останалите герои на Крипки не са се превърнали в тотално други хора с един замах. Т.е. У тях, колкото и да са се променили, са останали някакви...как да ги нарека - инстинкти, които са общо валидни за всички сезони - Сам и Дийн биха умрели един за друг във всеки един сезон, например.
 И е добре, когато опитваш да прокарваш своите идеи да се съобразяваш с героите, които заемаш и техния характер, с дадената ситуация - особено когато не ти си започнала епизода, а трябва да доразвиеш една чужда идея, вместо да я прецакаш тотално, защото  не те кефи чуждия герой и искаш да стане на твоето.  Естествено тук не можем да си четем мислите, но пък не е и нужно. Когато искаш да се включиш е добре да прочетеш внимателно написаното преди теб и да се опиташ да вникнеш в основния замисъл. Ако не ти харесва - по-добре не пиши, вместо да прецакаш нещата. Това се опитвахме да ти кажем с Розето.  Като не можеш да се сетиш и да доразвиеш нещата по-добре не се включвай. Защо мислиш, че не се включих в 11 и 12 епизод - нямах идеи как да развия нещата и предпочетох да не чупя хатъра на останалите. Това, скъпа моя Импала, се нарича К-О-Л-Е-Г-И-А-Л-Н-О-С-Т.

Общи условия

Активация на акаунт