Отговори
# 675
  • Мнения: 2
Добро утро и приятен слънчев ден на всички   bouquet

# 676
  • Мнения: 0
Добро утро на всички бъдещи мами Hug
Не пиша често, но ви чета редовно. Усещам бебчо, но все още е като побутване  Hug По силните ритничета тепърва предстоят  Heart Eyes
Момичета, напоследък много искам да изплета терличета на бъдещото бебенце. Малко занимавка за мен, а и могат да влязат в употреба на есен и на зима Simple Smile. Ако някоя мама може да ми обясни как точно се плетат ред по ред ще съм мн благодарна. Може и на лично съобшение, защото не знам до колко е интересна за вас темата за плетене на бебешки дрешки Hug
Много целувки на всички ви, много вяра, надежда и любов Heart Eyes
Приятен уикенд

# 677
  • Мнения: 43
Аз за сега се мажа с бебешкото олио на Джонсън и съм много доволна, нямам нито една стрия, но си мисля, че е рано да излизат още, а и все си мисля, че корема не ми е много голям... В 24 г.с. съм и не знам колко трябва да е нормалната големина, но все си мисля, че трябва да е повече  newsm78 При вас как е  Thinking

# 678
  • Мнения: 13
.от скоро започнах и да мажа зърната си с крем на НУБИ за да ги подготвя за кърмене.

на какъв принцип е подготвянето с този крем, аз като консултант няколко пъти съм казвала, че няма такова животно подготовка на зърна...всичко зависи от бебето...

В интерес на истината ми се струва, че са ме подвели, защото никъде не пише ,че се използва за подготвяне а по скоро за дезинфекция на зърната... ooooh! така е когато вярвам сляпо... Laughing

# 679
  • София
  • Мнения: 16
Ох, при мен положението с косата е трагично...  Sad Беше много суха, а сега да не ви я описвам... И скалпа ми се лющи много, много... Като някоя клошарка съм  Shocked И цвета ми се наложи да си сменя, защото ми се измени пигмента.
Мажа се с олио против стрии на Hipp и съм доволна. Засега нямам нови стрии. Мисля да пробвам това какаово масло. Много добре ми изглежда.
За припадъците - имаше един период, в който масово падахме като круши. Около 3ти месец. А сега в горещините нищо чудно... Избягвайте да излизате и повечко водичка.

Приятни почивни дни   bouquet

# 680
  • Мнения: 14
Привет на всички! Пак съм ви и3пуснала... Embarassed Grinning
3а 3агубата на съ3нание - по време на бременността не ми се е случвало, преди това на няколко пъти - от ря3ко спадане на кръвното налягане.
3а ма3ането и стриите - не пол3вам специали3ирана ко3метика 3а бременни - от години си спа3вам следната рецепта - 1:1- 3ехтин:хидратиращо мляко 3а тяло ( бе3 3начение от марката - просто трябва да е лека формула - да не е ома3няващо - следя да няма парабени просто) Така се смесват в някакво шишенце и се маже на леко влажна кожа всеки ден след душ. Това ме беше посъветвала една по3ната - кожен лекар, 3ащото от години страдам от много суха кожа на тялото - чак с люспи и всички екстри. Но от както го спа3вам - нямам то3и проблем и нови стрии. Може да 3апочна и а3 те3и масажи на перинеума - ако някой има статия с повече инфо 3а тях или 3нае някакви особености дали има - нека сподели  bouquet
3а косата - при мен е малко по-особено положението - много много гъста, къдрава и суха коса - с дебел косъм, от както съм бременна не е толкова суха - явно при всеки регулирането е в ра3лична посока. Но 3а беленето на скалпа - пак от кожен лекар  3нам - че в лющенето на скалпа почти винаги се намесва някаква гъбичка - имах серио3ен проблем преди време - като си мислех, че точно е само сух скалп, но тя ми препоръча един шампоан - Selsun Blue 3а суха коса - той бил един от малкото на па3ара, които съдържат специфична съставка против та3и гъбичка - и наистина - тогава ми регулира скалпа 3а 2 имивания, и от тогава си  го пол3вам профилактично веднъж седмично. Не е и скъп - 11лв, но сме много доволни, има го само по аптеките.
Въпрос - на някой от вас и3тръпват ли му ръцете - чудя се дали не се дължи на притискане на някой гръбначно мо3ъчен нерв - при мен в началото не беше притеснително - само след ставане от сън, но напоследък се 3асили доста - събужда ме, случва се и пре3 деня, доста силно...
  - усещате ли оток на корема - а3 имам чувството, че някоя вечер ще се пукне - толкова подут, твърд и напрегнат го усещам - само вечер, иначе нямам проблем с отоци на други части на тялото, при положение, че работя седнала и се очаква да имам при това положение. Кръвните пока3атели и те3и на урината са ОК, но нямам идея от какво се получава и как да го облекча.
Ще се радвам на съвети!
Желая на всички усмихната и отпочиваща неделя! Simple Smile

# 681
  • Мнения: 549
Това с подуването на корема и на мен ми се случва. При бременност метаболизма бил забавен. Явно е  от това. Дори забелязвам, че като хапна не ми става тежко веднага , а след два-три часа. Сигурно бавно и по-трудно храносмилам. Аз открих , че като ям плодове между храненията или половин час преди хранене се чувствам много добре. Иначе като десерт плодовете затрудняват храносмилането и получавам киселини. Само че плодовете особено на гладно могат да предизвикат стомашни проблеми ако някой има гастрит или язва, както и разстройство, но аз понеже съм с хроничен запек особено сега това ме устройва Simple Smile

# 682
  • София
  • Мнения: 3 789
Моите ръце изтръпват от два месеца насам, лекарят каза, че притискам нерв, могло да се отиде на терапия, но грам не ми се разправя. Последните няколко дни съвсем се влошиха, сутринта ги раздвижвам около 20 минути  Sad

# 683
  • Мнения: 832
И на моята сестра й изтръпваха ръцете по време на бременността. Уж щеше да се оправи от само себе си като роди, но и тогава продължиха да изтръпват. После ходи по разни доктори, пи разни витамини и се оправи. Много е неприятно.

# 684
  • Мнения: 23
Момичета, ина мен понякога ми изтръпват ръцете, главно като държа таблета, редовно се случва.
Да се отчета за моя крак, още ме боли, бях на ортопед, гледа ми глезена с ултразвук, нищо не видя, прати ме на ЯМР, но най-ранния час е за 11юли, при положение, че им казах, че ме боли.  Twisted Evil в четвъртък съм при гинеколога, и него ще уведомя, да видим какво ще каже. Изписаха ми едни ортопедични стелки, ще са готови в сряда, да видим ще помогнат ли, защото сега ме боли като стъпвам, даже леко накуцвам.  Cry Не знам какво да мисля вече, може и от обувки да е, преди да забременея ходих само с високи, след това изведнъж минах на балеринките и нямаше проблем до скоро, сега в къщи като обуя за малко високи и не ме боли, обаче обуя ли си пак домашните чехли и се почва. А сега имам чувството че съм отвикнала да ходя дълго на високи и сега нито ниски, нито високи, ужас, дано не се окаже нещо сериозно, че се побърквам от притеснение вече, едни кошмари сънувам.  Confused

# 685
  • Мнения: 3
може ли, и   аз да се присъединя към вас. аз съм на 30г. от пловдив.  бременна съм  за втори път и термина ми е на 21 октомври

# 686
  • Мнения: 43
И на мен ми изтръпват ръцете, най-вече като седя на стол и ги сложа на облегалките отстрани  ooooh! Доста е неприятно, но дано и това неразположение отмине, като всички останали, след появата на бебчо  Hug Момичета, а някой дали може да ми помогне... казаха ми че в София някъде на околовръстното имало голям шоурум за бебешки колички и тъй като сега във вторник ще пътувам до там си мислех да отида да поразгледам.  Simple Smile Някой знае ли къде се намира точно това  Rolling Eyes Предварително благодаря  bowuu

# 687
  • Мнения: 9
Момичета, а някой дали може да ми помогне... казаха ми че в София някъде на околовръстното имало голям шоурум за бебешки колички и тъй като сега във вторник ще пътувам до там си мислех да отида да поразгледам.  Simple Smile Някой знае ли къде се намира точно това  Rolling Eyes Предварително благодаря  bowuu
Магазина се казва Малечко. Намира се близо до Айко - ако идваш посока от Пловдив, след разклона за симеоновско се оглеждай отдясно. Ще го видиш - той е голям магазин на 3 етажа. И миналата седмица даже имаха 10% за колички.
Това им е сайта http://malechkobaby.com/index.php?m=320&category=115&pc=115&lang=1

# 688
  • Мнения: 43
Alebale Много ти благодаря за информацията  Hug

# 689
  • Мнения: 37
Хубави неща има в този магазин Малечко.
Обаче количките са доста скъпи.
Аз си харесах една и какво да видя - 1700 лв.,
иначе най-евтините са по 800-900 лв.
То марките са скъпи де, ако такава си търсиш...
Иначе в Хиполенд имало от всички марки.....

Общи условия

Активация на акаунт