Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 16
Оооххх, тази количка ми е голяма драма на мен... newsm77 Мъдря го откакто съм забременяла и само оглеждам на хората количките по улиците.... Понякога си мисля, че ми хлопа дъската!!!  smile3555  За мен количката е най-важната покупка и както изглежда най-скъпата. Аз съм много мобилен човек. Не мисля да стоя затворена с детето. В студовете дори някъде на гости да отидеме. Искам да ми е лека, удобна за сгъване, да я бутам, да я нося, да я качвам по стълбите и в колата, а и на бебче да му е удобна...
Аз съм склонна да дам и повече пари за количка, стига да ми е удобна.
Чиполиното малко ме притеснява заради малките гуми. Според мен друсат много. Бертони - хубаво мнение не съм чула...
Днес изпаднах в шок като гледах как една майка се мъчеше да пресече... Свали предните гуми от тротоараи те като се изкривиха, като запецнаааааа.... горката жена се мъчи да я избута, светна червено тя още си стои с половината количка на платното... Кошмарррр! Друг е въпроса, че около нея имаше 5 човека и никой не се сети да й помогне... За съжаление бях далеч и неможах да видя марката на количката...
Избирайте внимателно за да не се мъчите после!!!

# 721
  • София
  • Мнения: 1 966
С пишкането при мен има периоди, в които ходя през половин час, но рядко се случва, явно когато беба застане в по-кофти позиция  Mr. Green,  обикновено си е както и преди да забременея, дори в жегите е на доста рядко, сигурно заради допълнителната загуба на течности от потенето  newsm78 Вода пия много, в жегите поне по 3 литра на ден. Единствено се е променило, че по-честичко ми се случва да ставам и по един път през нощта да пишкам, но пак не е всяка нощ.

За зимата и аз мисля да се разхождаме навън, когато и колкото може, разбира се. Затова и искам количка с единични и по-големи гуми, пък нека си тежат повече, аз съм яка  Mr. Green , четох доста отзиви, че с малките и двойни колелца е доста неприятно в сняг и киша - набива се между двете, но за количката още съм на етап само оглеждане тук-там и събиране на информация, надали скоро ще купим.

Морето ще го пропуснем тази година, забранили са ми да плувам, не трябва да се натоварвам много, та и дълги разходки също не става, да се излагам на слънце също не ми е много препоръчително с тази слънчева алергия и то какво остава да правя там освен да гледам другите и да се дразня Sad А и ходим все в Гърция, там недай си боже да се случи нещо непредвидено, с медицинската помощ става доста сложно. Тази седмица отиваме за малко на хотел в Сандански и това ще ни е почивката, после започваме да се пренасяме в новия апартамент  Crazy





# 722
  • Мнения: 23
Ох, за количката, и аз съм като m_velizarova, само гледам хората по улиците...обаче се убедих, че трябва да се види на живо преди да се купи, иначе има разминавания, аз бях харесала една, като я видях обаче се отказах, ми то летния кош един малък, плитък, това дете като стане на годинка ще му омалее, не знам защо такива ги правят повечето, уж модерни, но малки. Нашето се очаква да е голямо, че баща му е два метра, та търсим голяма. Вече харесахме една, утре ще я взимаме или поръчваме и ще ви я покажа,  май ще се изръсим доста за една количка, но наистина е най-важното. Rolling Eyes

# 723
  • Мнения: 37
И според мен количката  е най-важната покупка. Така, че не мисля да пестя.
Най-вероятно нямаше да го мисля толкова, но моя приятелка сега роди трето дете
и си спомням с предишното - с количката навсякъде, до 3 години, даже го беше научила
там да спи. И тя ми каза, че количката е много важна - и също предните колела да се въртят
и да има голям кош за вещи отдолу.
И аз мисля да не седим затворени зимата, така че за нещо което се ползва почти непрекъснато
и аз трябва да го бутам, няма да пестя.
Вече е въпрос на възможности, за някой може 500 да е скъпа, за друг 800 да е евтина,
но по-добре хубава зимна и после след 5-6 месеца лятна, отколкото комбинирана със съмнително
качество.
И най-добре се избира в магазина, аз ходих в 2-3 и си е друго на живо да я побуташ.

# 724
  • Мнения: 23
Добро утро от мен

За количка няма да купувам първо мойта от Габи е чисто нова на Чиполино малко е тежка, но ми беше удобна и второ моя братовчетка има на Чико също е нова и то от най-скъпите модели, но не знам кой точно каза, че ще ми я даде.

За ходенето до тоалетната ходя по 100 пъти на ден и аз тъй като се старая да пия много вода  а сега от скоро ям и много диня. Имах дори проблем преди 2 седмици ходих през една минута не можех  да стоя права имах чувството, че ще се изпусна усещах дискомфорт и дори болка. Обадих се веднага на лекарката изписа ми Неоринал СР билкови таблетки за прочистване на пикочните пътища още след първия ден нещата се подобриха и се чувствах доста по-добре. Пих хапчетата 10 дни и сега всичко е наред за мое успокоение си пуснах една стерилна урина и там всичко е ок.

Аз също съм с увеличени околоплодни води както се изрази лекарката "горногранични" освен това бебето върви по-голямо. Насочиха ме за изследване за гастационен диабет което направих преди седмица. Изследването се нарича накратко обременяване с глюткоза и представлява взимане на кръв след 10-12 часово гладуване една нулева проба след това пиеш глюкоза на прах и взимат две контролни проби на първия и втория час след изпиването на глюкозата. След това се проследяват нивата на кръвната захар. При мен всичко е наред захарта е в нормата сега в Понеделник съм на лекар и ще я питам задължителна за водите тъй като четох страшни неща, но съм решила да не се шашкам и всичко ще е наред.

Поздрави от мен.

# 725
  • Мнения: 100
Значи не е диабет, нали?
Не знам. Аз наистина си мисля да й откажа на моята това обременяване с глюкоза.
Зор заман да ме бодат 3-4 пъти... Писна ми вече. Нон стоп някакви изследвания.
Да пишеш какво е станало после. Моята направи и друго:
Скрит текст:
Изписа ми индометацин, което доколкото четох си е лечението, което се прилага за повече околоплодни води. Въпросът е, че си е бая рисково, да му се не види, да не говорим, че пише да не се прилага по време на бременност  Laughing Та тя първо ми каза 3 дена да си слагам свещички, после каза, ако ми мине болката след първия, че нещо ме болеше, да не си слагам повече. Та така. Слагах си само един ден и дано е имало някакъв ефект.

# 726
  • Мнения: 23
Здравей,

Да нямам гастационен диабет захарта е в границите. Според мен го направи за твое собствено спокойствие изследването е неприятно тъй като първо си гладен второ наистина три пъти ти взимат кръв и стоиш там пред един кабинет, но на фона на други глупости не  е толково страшно. Какво казват за бебето върви ли по-голямо или само водите са повече тъй като при мен беше комбинация от двете и всички лекари ми казаха задължително да го направя. В Понеделник след като мина на лекар ще пиша какво ми е казала.

Поздрави!

# 727
  • Мнения: 100
Ми върви си по-голямо, да.
Ама на мен кръвната ми захар е на долна граница едва ли не.
Редовно си пускам изследвания, никога не е показала никакво отклонение.
Сигурно в крайна сметка ще си го направя и това изследване, но...като не открият диабет, какво друго ще правят? Просто в нета така четох, че разни майки са ги изследвали за какво ли не с тия горногранични околоплодни води и накрая нищо не са открили, пък доста от тях са си родили, ама напълно нормално. Разбира се, има ги и другите ужасии, които гледам си прочела, но...Аз май почвам да се съгласявам с всички, които ми казваха да спра да се занимавам с глупости и нон стоп да чета в гугъл Grinning
Айде, да пишеш какво е станало. Аз съм на преглед чак на 16 юли, ама хич не се плаша.

# 728
  • Мнения: 800
Момичета, ето малко информация за гестационния диабет и изследванията.
Скрит текст:
Не подценявайте изследването за гестационен диабет, което са ви препоръчали. По-добре да ви боднат три пъти, отколкото да се притеснявате. Прави ми впечатление обаче, че са изследвали само кръвната захар, без серумния инсулин. Принципно изследването на кръвната захар показва дали има гестационен диабет или не. Това е ОК.
Има обаче едно преддиабетно състояние, което се нарича Инсулинова резистнетност и се характеризира с много завишени нива на инсулина на гладно и след натоварването с глюкоза, въпреки че кръвната захар е нормална. Тези високи нива на хормона инсулин показват, че клетките на черния дроб не възприемат добре кръвната захар и се нуждаят от по-големи количества инсулин, за да я преработят.
Само по себе си това състояние не е опасно за плода, но трябва да се следи по две причини.
Първо, то индикира дефект в глюкозната обмяна, който в хода на бременността може да доведе до гестационен диабет, особено с нарастване на срока й.
Второ, след раждането тябва да се проследи дали нивата на инсулина ще се нормализират от само себе си - това е най-желаният вариант, който настъпва спонтанно с отпадането на плацентата. Ако обаче в рамките на до 6 месеца след раждането инсулинът не влезе в норма, е необходимо да се предприемат мерки - консултация с ендокринолог, диета, спорт, лекарства в краен случай. Защо? Защото прекомерната секреция на инсулин води до постепенно изтощаване на панкреаса, а когато панкреасът се изтощи, той спира да произвежда необходимите нива инсулин и се стига до диабет. Поради това инсулиновата резистентност, наричана още хиперинсулинемия, е състояние, което не бива да се подценява, то сигнализира за висок риск от развитие не само на гестационен диабет, а и на диабет до няколко години след раждането.
Така че когато ви обременяват с глюкоза, задължително освен кръвната захар на 0, 60 и 120 минута, искайте да се прослят и нивата на серумния инсулин за евентуално отхвърляне на състоянието на инсулинова резистентност.
И още нещо - инсулиновата резистентност през бременността възниква най-често заради наличието на плацента, която отделя хормони, блокиращи действието на инсулина. това е нормален процес. Когато плацентата отпадне, постепенно инсулинът се нормализира. В много случаи обаче инсулинова резистентност е имало и преди бременността, но тъй като тя е безсимптомна, ние не знаем за нея. Едва през бременността се открива обикновено по повод съмнения за гестационен диабет и е в остра форма, т.е. с наистина фрапантни стойности на инсулина. В тези случаи след раждането има известно подобряване, но не и пълно възстановяване на нивата на инсулина. Именно тогава е нужна намесата на ендокринолог, за да се предотврати бъдещото развитие на диабет!
Ако ви бъде открита инсулинова резистнетност през бременността е добре да спазвате нисковъглехидратна диета, за да щадите панкреаса си и да не стигне до гестационен диабет в по-късните седмици.
Още нещо по повод съмненията за гестационен диабет - освен едър плод и повече околоплодни води, трябва да се проследи и това дали плодът се развива по-бързо в горната си част - глава и рамене. Обикновено бебетата на диабетички са по-големи в главата и раменете, а в торса и крачетата си отговарят на седмиците. Това само по себе си не е голям проблем за бебето, но при нормално раждане може доста да затрудни майката.
 

# 729
  • Мнения: 100
Мерси, Поли Simple Smile

# 730
  • Мнения: 9
Здравейте днес от мен.
Да се отчета след вчерашния и днешния преглед. Вчера бях при моя доктор - бебчо се развива нормално, Потвърди и пола - младеж ще е Simple Smile Имам си снимка даже на пишката (не че разпознавам че е пишка). Голям бузан е бебока. Въобще - много се зарадвах да го видя, но доктора ме стресна защото му се видя че има лека аритмия в туптенето на сърчицето. Та ме изстреля днес сутринта да отида в Трета градска да прегледат обстойно сърцето на бебчо. Вчера много се ошашках, но хубавата новина е, че няма нищо за притеснение. Днес ме гледаха в Трета градска и доктора каза че всичко със сърцето на бебчо е наред и че лека аритмия може да се получи от това бебчо да е притиснал пъпната връв или пък от моите емоции.
За първи път бях на ехокардиография и изображението е малко по-различно. Доктора ми показа бебчо в детайли - видях го как се усмихва, очичките му, устенцата му, ръчичките. И пак видях бузките - явно ще е дебелан Simple Smile
За хемоглобина вчера моя доктор ми изписа някакви комбинирани таблетки желязо, фолиева киселина и витамини, така че ще спирам Pregnacare-а докато изпия тези. Трябва да ги пия 30 дни.
Питах го за море в Гърция - каза че няма проблем да отида. Така че следващата седмица ще стягаме багажа.
Приятен ден от мен!

# 731
  • София
  • Мнения: 3 789
Привет и от мен. И аз ходя до тоалетна сигурно по 100 пъти на ден Laughing.Чак на моменти се изнервям, ама е и вярно ,че се старая да пия много вода. Да попитам нещо аз ли не виждам нещо или в сайта на ХИПОЛЕНД не виждам да има цени никъде newsm78. Нали става въпрос  за този сайт http://www.hippoland.net/display.php?page=products.

В сайта им никога не е имало цени  Wink, само в каталозите с промоциите  Hug Този май е последният:
http://hippoland.net/campaign/a8.pdf

# 732

Общи условия

Активация на акаунт