Отговори
# 705
  • Мнения: 2
здравейте момичета!   bouquet
скоро не съм писала, но редовно чета, просто няма нищо ново около бебо и мен  Laughing Ходя и на тези безплатните лекции за бременни сутрин и после спя цял следобяд и след това правя една разходчица с мъжа ми като си дойде от работа  hahaha Оня ден бях в Ново Бебе в Гео Милев, за да видя на живо количката, която сме избрали - X-lander модел X-move и просто останах очарована от това, което видях, направих и няколко пробни кръгчета  hahaha и е страшно лесна за управление. Единственото неприятно нещо е цената, но просто отговаря на всичките ми изисквания и съм влюбена в тази количка и ако не я купим, сигурно ще съжалявам  Sad Аз съм така като се вманиача по нещо и реша, че трябва да се лиша от него и в продължение на дни само за него мисля и съжалявам защо не си го взех и накрая отивам и си го взимам  Blush И мисля, че така ще е с количката. Но пък това лято решихме да се лишим от моренце да поспестим някои лев, та поне това ще компенсира по-скъпата покупка. Но живот и здраве догодина с бебчето на плаж   grinning039
Щастлива жена, и аз съм съгласна с Лорини, че до 350 лв трудно ще намериш количка с всички тези характеристики, но дано откриеш такава, просто ще трябва по-упорито търсене  Simple Smile важното е на теб да ти харесва и да е удобна.

# 706
  • Мнения: 0
Привет Hug
За количките аз съм се спряла на Пуки на Чиполино. Ето тази :
http://eshop.chipolino.com/?act=inside_product&product_id=538

Някоя мама ползвала ли я е? Ако имате наблюдения споделете, з ада не сгреша в избора  bouquet

Като цяло мисля че Чиполино са доста добри колики. Доста майчета из софия виждам с такива колички.

# 707
  • Мнения: 6 961
Привет, момичета!  Hug
За количката: аз съм се спряла на количка на Hauck - всичко в едно, цената ме устройва, а и гледаме размера в сгънато положение, за да се събира в колата.  Grinning
За кожата и косата: аз съм с мазна кожа на лицето, особено в областта на Т-линията. Но откакто забременях кожата ми е станала по-суха и по-хубава, на тялото може би е малко по-суха от преди, но се мажа с олио на DM, а косата ми се омазнява по-бавно, малко е по-суха в краищата, та ползвам кристали.
За морето: ние сме близо до морето (на един час път с колата) и ще ходим за по един ден, дори този петък отиваме да направим сефтето.  Grinning Купих си цял бански.
За припадъците: не съм припадала и преди и сега, но ми е причернявало пред очите. Мислех си че е от ниското кръвно, но май ще се окаже, че е от нисък хемоглобин, защото от една седмица съм на железен препарат и не ми се въртят мушици пред очите.
За изтръпването на ръцете: И моите изтръпват вечер, докато спя, разтривам ги, докато отмине, общо взето бързо се оправят, през деня съм нямала проблеми.
За перинеума: това е група от мускули и връзки между влагалището и ануса. При раждане (особено естествено) е подложен на разтягане и затова трябва по бреме на бременността да се правят упражнения за стягането му. Не знам да се прави масаж или да се маже с нещо. А упражненията са т.нар. Кегелови упражнения. Това знам аз, ако има някой по-запознат, нека да каже.  Peace

# 708
  • Мнения: 2
На тези Кегелови упражнения и аз бях попадала някъде, но скоро четох, че най-добрия масаж на пиринеума бил сексът  Laughing колко е вярно не знам

# 709
  • София
  • Мнения: 560
Lorini, Daniela Mihaleva, съгласна съм с вас донякъде - показаните колчики отговарят на всички мои изисквания с изключение на помпащите се гуми, но това  е по-възможност, не е  от нещата, на които най-много държа. Освен това 3-тия модел Е с помпащи се гуми и цената му е 250 лв с порт-бебе и дъждобран.Точно поради тази причина е в моя списък.Няма единствено въртящи гуми, но за това не мога да определя дали мога без него, защото не съм пробвала как се бута. Естествено, не ме разбирайте погрешно, че се опитвам да ви наложа мнение или нещо подобно! Всеки сам си преценява според възможностите и изискванията си.  Аз ако можех да си поръчам колчиката на Лорини, бих си я поръчала, ама доставката излиза повече от количката, така че.... няма как да стане просто Mr. Green Иначе цената й е просто супер newsm10

За Чиполино Пуки
- четох доса хубави отзиви. Единствено не бих си я взела заради двете дръжки. За мен лично, една цяла дръжка е много по-добре от отделни дръжки, но пък благодарение на тях, количката се сгъва на по-малки размери Peace

# 710
  • Мнения: 387
http://www.azibebe.com/index.php/bremennost/bremennost/-razmeri- … /menu-id-117.html

ето една табличка, не знам дали я имаме на първа страница, но е интересна...

щастлива жена имитация на моята я имат чиполино за 430лв...

# 711
  • Мнения: 2
За количките- колкото повече гледам и избирам в интернет,  толкова повече се затруднявам в избора си. Все си мисля, че когато отида вече да купувам ще си харесам в магазина нещо съвсем различно то това, на което съм се спряла в нета. Като ходя по улиците и видя майка с количка се заглеждам  Simple Smile и търся "+" и "-". Размера в сгънато положение също е мн. важен за мен, защото колата ми е от по- малките. Майчетата от София имате по-голям избор на магазини и съответно на колички. Аз като гледам колко е беден избора в нашия град, чак незнам какво ще си купя?!? А ако си поръчам да ми доставят и на живо не ми хареса.....и кофти Close. А времето си течееее....
 За морето и аз това си мислех - какво като съм "зашита" и не трябва да се товаря, дали ще  си почивам в нас или на море  Thinking, стига доки да каже,че може направо съм тръгнала, а и бански хубав си имам Wink. Нищо,че изглеждам вече огромна  pregnant важното е да си разнообразя типично по лятно края на бременността и да съм заредена с положителна енергия за предстоящото събитие! И все пак да не си правя планове, времето ще покаже...

# 712
  • Sofia
  • Мнения: 26
Аз пък Ви пиша от моренцето   grinning039 и според мен ако се чувствате добре,не виждам причина да се лишавате от това удоволствие. Дори това ни е 5 моренце за тази година,като едното беше дори презокеанско  Crazy Вярно,че мойта лекарка ми резна квиитанциите за повече пътувания и сега сме на нашето Черноморие,където не сме стъпвали от години,но и тук е райско!
Важното е да не се прекалява със слънцето-наистина е доста силно,слънцезащитен крем 50 фактор,много течности и лека храна  Peace
За банските-аз си бях взела цял,както и танкини...един малък ужас!Първо,че наистина съм като пингвин с тях,да не говорим,че като се намокря и почва да ме стяга ужасно и от слънцето направо прегравям.Купих си половинки и съм супер доволна-мажа пупата яко с крем,стоя под чадърчето,а като излизам на жаркото слънце или сядам на басейна имам едно парео,което намокрям и покривам коремчето  Peace
Аз пък съм като куц кон...така ме тормозят крампите,че направо ми идва да си отрежа двата крака  Cry Получавам ги вечер,докато спя и на следващия ден не мога да мръдна-имам като мускулна треска на пръсците.

# 713
  • Мнения: 800
Още един глас от мен за Пуки-то на Чиполино. Съседката имаше такава за дъщеря й. По същото време аз бях с едно Чико, взето на заем. От Чикото бях много доволна, тя беше със стандартна конструкция, въртящи предни колела, имаше разни кошове, но аз ползвах само летния, защото малкият е роден през юни. Практически като тегло и маневреност Пуки не й отстъпваше. Заедно сме се катерили по подлези и тротоари, дупки и сняг сме газили. Предимството на Пуки беше, че е комбинирана и в началото се ползва като кош за новородено, а после става на лятна количка. Освен това за тази функционалност цената й е много приемлива, сравнително здрава е, сгъва се добре. Препоръчах я на една приятелка, тя също остана много доволна. А това за едната и двете дръжки за мен не е фактор. Аз само с две отделни дръжки съм тикала и ми е било достатъчно удобно. Даже чанти с покупки съм овесвала на тях многократно. Така че живот и здраве, Пуки ще купуваме, ако някой не ни даде пак на заем.

# 714
  • София
  • Мнения: 3 789
За морето: тази година пропускаме по простата причина, че нямаме кола. С автобус не мога да пътувам заради климатика (задължително настивам, а не ми се рискува да пия антибиотик точно сега), а и 6-8 часа ще ми дойдат множко  Confused

За количката: изобщо не мисля за такива неща, но все пак да попитам: докато бебокът е съвсем малък, не е ли по-лесно със слинг? И без това се излиза за мъничко. А докато дойде време за по-дълги разходки, ще е вече съвсем студено и мокро. През зимата излизането с количката и малко бебе за мен е под въпрос. Затова мисля изобщо да не бързаме с количката, а догодина (живот и здраве) да вземем нещо направо лятна  newsm78

И да се оплача: снощи за втори път ядох готвена риба и за втори път повръщах  Sad, явно нещо не ми понася (с консервирана, сушената, пушената нямам проблеми). Усещането е отвратително  Sick. Сега вече разбирам как сте се чувствали през първите месеци и много ви съчувствам  Hug

# 715
  • Мнения: 0
Благодаря ви за мненията за Пукито:) Това ще е нашата количка- и е здравичка и като цена и удобство е ок.
А през лятото може да вземем лятна по лека количка и така. Но докато бебчо е малък е хубаво да е зимна количката. Аз мисля да излизаме на кратки разходки и зимата, разбира се дебеличко екипирани  bouquet
Мисля че свежият въздух е полезен за бебетата.
И слинг искам да си взема, но до момента не съм намерила удобния за мен слинг... търся още..

# 716
  • София
  • Мнения: 76
Момичета аз да ви питам-страдате ли от безсъние и как се справяте с него?
с безсънието се справям с  1 чаша бира вечер и удобна възглавница за бременни м/у краката  smile3521 smile3521

# 717
  • София
  • Мнения: 3 789
Момичета, по колко пъти на ден пишкате? Днес съм изпила почти 2 литра вода, изяла съм половин диня (голяма) и един пъпеш, а до тук съм пишкала 3 пъти (без сутрешното) и то не защото ми се е пишкало наистина, а защото се присетих и минах през тоалетната newsm78

# 718
  • Мнения: 800
Олеее, аз съм изпила към 1,5 л течности, ядох череши, салата на обяд. Ходила съм по малка нужда поне 10 пъти и все по много. Има дни, в които положението е по-търпимо, но явно бебчето притиска пикочния ми мехур и тогава става чудо. Успокоявам се, че така се прочиствам, какво друго ми остава?
За слинга, не съм пробвала как е и нямам категорично мнение. Мои познати го ползват, най-вече вкъщи, докато си изпълняват някои домакински задачи и в същото време трябва да успокояват ревящо бебе да речем. За кратко излизане може би бих го ползвала, но все ми се струва, че в количката на бебчето му е по-удобно, не се изкривява толкова. Пък и за мен е по-удобно - не ми тежи, мога да си напазарувам някои неща и количката да ги носи вместо мен. След секцио е важно да не се вдига тежичко известно време, а при мен това ще бъде родоразрешението. Така че слингът няма да ми върши работа.
А за разходките през зимата определено мисля, че ще ги има, особено в по-слънчевите дни. Обличаме се добре, завиваме се добре, ако трябва мятаме отгоре един дъждобран и излизаме - за колко време - зависи от конкретните условия.

# 719
  • Мнения: 4
Привет и от мен. И аз ходя до тоалетна сигурно по 100 пъти на ден Laughing.Чак на моменти се изнервям, ама е и вярно ,че се старая да пия много вода. Да попитам нещо аз ли не виждам нещо или в сайта на ХИПОЛЕНД не виждам да има цени никъде newsm78. Нали става въпрос  за този сайт http://www.hippoland.net/display.php?page=products.

Общи условия

Активация на акаунт