Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1 970
В Люлин между пазара и Била има един бебешки магазин, който е официален представител на Espiro, а много техни модели ми харесват, Enzo Evo например ми е хванала окото, а и май не са чак на безумни цени, мисля да ходя да разгледам и ще докладвам как са цените  Simple Smile
Не знам обаче дали скоро ще намеря време, намерихме си по-голям апартамент и на първо време ни предстои великото преселение  Crazy

# 691
  • Мнения: 23
Здравейте момичета,

 Как ви се отразяват жегите аз направо едва дишам дано да разхлади малко. Имам едно въпросче смятате ли да ходите на море или тази година ще пропуснете. Аз лично много ми се ходи, но ще се въздаржа карам мъжа ми да заведе малката с една от бабите за поне една седмица.

Поздрави и успешен ден.

Лора

# 692
  • Мнения: 513
Аз ще се въздържа със сигурност, но това е и защото аз си се водя рискова бременност защото съм с близнаци. Но и да не бях, пак не съм сигурна, че бих рискувала честно казано. Познавам обаче доста хора, които си ходят без проблем.

# 693
  • Мнения: 24
Добър ден и аз да се отчета, докато не е свършила темата Simple Smile

За косата - както преди си ми е, нормална. Не се е омазнявала, нито ми е изсъхвала кожата.
За кожата - също, няма промяна.

За припадъците - случвало ми се е преди, като ми пада кръвното. За това и до сега пия кафе сутрин, не смятам че с нещо вреди на мен или бебето. По-добре кафе, отколкото да се влача по пътищата. За сега нямам проблеми с горещините, защото вкъщи е хладно, а и по цял ден в офиса съм на климатик. Малко се измарям само вечер от вкъщи до офиса, защото свършвам в 18.30 и се прибирам пеша (около 35-40 мин.), но аз така съм си решила. (ако искам мога да се прибирам и с метрото за 15 мин.)

Относно дрехите - за сега съм си купила само 1 ленена рокля и един панталон. Имам и още 3 рокли от миналото лято, които все още ми стават...

Аз се уредих да ходя на море, че как да пропусна! Даже имам голямата надежда септември месец да повторя, но не знам до тогава има време..

Даже съм си харесала бански, но не знам как се качват снимки да ви покажа...

# 694
  • София
  • Мнения: 76
За морето
Ние решихме да не ходим тази година на море ,а да почиваме на село Simple Smile Тъкмо ще спестим някои лев за Бебо, а и при мама и свекито си е добре ще ни глезкат яко Simple Smile Естествено няма да се лиша от плаж и загар , защото сме на дунава взела съм си 30 фактор за мазане мисля че е достатъчно  newsm03

# 695
  • Мнения: 2
И аз се чудя за морето, защото мъжа ми ще се върне началото на август и ще заведе детето със сигурност. Аз тогава ще бъда вече в осми месец и незнам дали да рискувам, т.к. и аз се водя с  проблемна бременност заради серклажа..... Много ми се ходи и на мен, но ще видим като наближи ще отида при АГ да ме види и да каже може ли или неможе..... Naughty
Днес ми е много ниско кръвното и не се чувствам добре  Tired, а имах намерение да излизам по магазините, но направо нямам сили. Пих кафе, ядох диня и един шок. бонбон и дано ми просветне малко.

# 696
  • Мнения: 9
за морето - след две седмици планираме да скокнем да една седмица до Гърция. В голямо чудене бях тук или там да ходя, но натежа логиката ми че там морето е доста по-чисто и е по-спокойно. Ходим на втория ръкав на Халкидики - на около 400 км от София е (колкото е и Бургас). Почти целия път е магистрала. Искрено се надявам да не е проблем. Следобяд съм на преглед и мисля да се консултирам с доктора има ли проблем и трябва ли да взимам нещо заради пътуването (разни майки ми казаха че с но-шпа и магнезии няма проблем да се пътува). Ще ви пиша след прегледа какво е мнението му. И стискайте палци всичко да е наред с бебо и да се развива както трябва. Praynig

# 697
  • Мнения: 37
На мен докторът ми каза, че няма никакъв проблем да ходя на море.
Така, че след 2 седмици съм там  newsm44
Мислех по-рано да ходим да не е горещо, но разни ангажименти излязоха и така.....
Имам известни затруднения с банския и слънцезащитния крем.
Пробвах разни бански, ама с цял съвсем приличам на пингвин, май ще е половинки.
Става ми и този от миналата година, но гърдите ми яко преливат Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Не бях забелязала, че толкова са порастнали!
За крема мислех първо за бременни да си взема - има само на Мама Дона,
но май се пренасочих към детските. То за ръцете и краката всичко става, ама на корема
не смея да си слагам обикновен - имате ли идеи коя марка е по-хубава?
Гледах по аптеките на БИОДЕРМА, ако имате мнение ще съм ви благодарна да споделите Simple Smile

# 698
  • Мнения: 13
Момичета аз да ви питам-страдате ли от безсъние и как се справяте с него?

# 699
  • София
  • Мнения: 560
Ох и аз много искам да отида до морето, но за сега се очертава чак в началото на август да имаме тази възможност. Аз тогава ще съм края на седми месец и малко се притеснявам от този факт, но от друга страна за сега не съм имала никакви проблеми или усложнения и все си мисля,че ако е така и по-натам, може би няма да има проблем.Единственото, което може да се случи е да родя по-рано, но в крайна сметка ще сме на българското черноморие, във Варна и Бургас има достатъчно добри специалисти, така че аз и без това съм без избор на екип.......хахаха, ще има какво да разказвам на детето един ден Laughing Laughing Настроена съм положително и се надявам всичко да е наред Peace С банския проблема съм го решила - долнището и едно потниче обикновено отгоре. Така мисля да ходя, ако ходя изобщо, че и без това корема мисля да не си го пека много. Освен това ние ще отидем най-вероятно за 3-4 дни, та бански специално за това да си купувам.... smile3506 smile3506

За стриите - мажа се със зехтин, но от вчера започнах да слагам и хидратиращ лосион. Сега прочетох тук, че някой е писал за тази комбинация, а аз без да искам съм я направила, че реших да "туширам" малко мазното от зехтина. За съжаление обаче, от една-две седмици насам забелязвам, че са ми излезли няколко стрии на корема от едната страна първо и сега и от другата.. Weary, а има още толкова време до края......не ми се мисли какво ще стане до тогава. newsm09

За количките - радвам, се че започнахте темата, защото аз от известно време съм на тази вълна и исках да ви питам за мнение. Доста е дългичко обаче, за това ще го скрия, който му се чете да чете:
Скрит текст:
По принцип съм решила да си взимам комбинирана количка, но в краен случай може и с отделни кошове. Другите ми изисквания са следните:

- да бъде или с обръщащ се кош, или с единични гуми, за да не я бутам откъм двойните гуми, защото казват,че било много неудобно;
- да бъде с цяла дръжка, а не с две отделни, за да мога да я управлявам лесно и с една ръка, ако се наложи;
- по-възможност да бъде с помпащи се гуми;
- да има голям кош за багаж;
- да е лесна и лека за управление;
- да не много ниска;
- цена до към 350 лв макс;
- по възможност да има поставка за шише/чаша на дръжката и на предния борд пред бебето;

Това е общо-взето. не ме притесняват особено кг -те, защото съм в къща и няма къде да я качвам толкова. Кошче за кола ще ми дадат кумовете, та не държа да го има в комплект с количката.

Според тези критерии се спрях на няколко модела:

(Първо да уточня, че не съм ги виждала на живо, само в нета ги "набелязах" и ще ми е от полза, ако сте ги виждали/ползвали и споделите наблюдения и опит.)

1.  http://bebolino.mymall.bg/products/------%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%B … -Betoni-2011.html - тази отговаря на всички критерии, че даже и люлееща функция има. Общо взето нямам забележки, с изключение на това, че за марката няма много добри отзиви, но все пак цената не е хич висока. (Само в този сайт май не са верни кг-те, защото в други я пише 13-14 кг някъде)newsm10
2. http://bebolino.mymall.bg/products/Bertoni-CALYPSO-%252d-Red%7B4 … %D0%94%D1%8A.html - тази единствено няма въртящи се колела и не знам как ще бъде за управление. Ако някой е ползвал такава, без завиващи колела да каже как е, моля:) Иначе този модел има и други "екстри", така че цената си заслужава newsm10

3. http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/29337 - този модел ми е много симпатичен, отговаря на всички изисквания, единствения минус, ако мога така да го нарека, е цената - за тези пари ще си взема 2 от първи модел, а като функции и "екстри" моделите са подобни.

4. http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/21897 - тук също "минуса" е като на горния модел. Единствено за тази марка чувам по-хубави отзиви, отколкото за Чиполино и Бертони, но....кой знае newsm78

Това са общо-взето моделите, на които съм се спряла и ще съм ви благодарна, ако споделите мнението си за тях. Какво бихте купили вие например?  smile3525
[/color]

# 700
  • Мнения: 100
Аз морето ще го пропусна, ама то е поради парични причини, иначе никога не бих Simple Smile
Пожелавам приятно прекарване на всички мами, които ще плицикат дупетата.
Тони, много ме мъчи и мен безсънието, ама да ти кажа, не знам какво да направя. Сега с жегите е още по-зле. Нямаме климатик и направо заспивам призори. После в 9 вече съм станала. Принципно не ми е голяма драма, защото никога не съм била от поспаливите де. Все пак, ако намериш разрешение, отворена съм за идеи Simple Smile
Косата ми да ви кажа за малко беше спряла да се омазнява, обаче отпреди една-две седмици отново си започна с пълна сила. Тамън се бях обнадеждила  Laughing Кожата ми все още е добре, че след ония акнета в началните месеци направо изтръпвам като се сетя.
Не съм припадала, обаче твърдо гледам да си пия кафенцето сутрин - кръвното ми е доста ниско и без него като нищо ще се лупна някъде. Хапвам и по малко сладичко, пия вода колкото се може повече, че не се сещам често, хапвам диня и си ми е добре. Само нещо напоследък се опитва да ми прилошава и ми излизат киселини, ама с малко хляб всичко се оправя. Нещо ми се измениха вкусовите усещания. Всички млека ми имат вкус на вкиснато, сладкото ми е доста странно - много интересно.
Бебо си рита ли, рита, а аз много му се радвам.
Пак лека драма с прегледите - сега пък околоплодните води са ми повече, та ми изписаха някакво хапче и евентуално след месец, ако няма промяна, ще търсят дали не е диабет, ама...Мен кръвната ми захар е 4.17. Какъв диабет  Shocked Не знам дали да не откажа. Четох из нета, има разни мами, които до последно са си били с много околоплодни води, за какво ли не са се изследвали, пък нищо не са открили. Почна да не ми пука. Искам да си се радвам на бременността и точка Simple Smile

# 701
  • Мнения: 387
момичета, дали ще си седите вкъщи по жегите или ще се разходите до морето е все тая... Naughty
ако сте на легло или на някакъв строг режим приемам да не се ходи на море, но ако имате финансовата възможност това е най-прекрасното нещо, което може да направите за себе си и бебето... newsm68
събирането на тен и с него на витамин Д се предава на бебето...освен това, нито пътя е толкова дълъг, нито пък чак толкова лош...аз съм в бургас за 4-5 дни и всеки ден съм на плажа...няма такъв кеф и малката е щастлива и аз...бански си купих преди да тръгнем, защото ходя само по прашки, но сега съм с майка ми, баща ми и брат ми и няма как...да си купих горнище с чашка Д  bombs и долнище...сега ще изгоря обаче на бански и живот и здраве като отидем средата на юли с мъж ми ще пека разлики,..не ме притеснява нито корема, нито нищо...
видях няколко бременни на плажа с бански горното като потник, долнището бикини...така, че варианти има...но то важното е не да не се пече корема, а да не се прегравя...ама на плажа няма как да се прегрее...щом ви стане топло във водата и воала... Laughing

 така, че стягайте куфарите и се насладете на почивката...че догодина ще е тегаво...хем няма да са проходили мъниците, хем ще им се ходи вече и ще е пълна лудната  #Crazy #Crazy #Crazy

аз съм била с шест месечно бебе на море и не ставаше да я държим много във водата и се редувахме да влизаме в морето...или като заспи тогава влизахме заедно...

а за припадъците
исках да кажа, че може да не е само от ниското кръвно и жегата...а и от нисък хемоглобин като мен...на мен ми ставаше много тегаво и си мислех, че е от кръвното, но не би...както казах хемоглобина ми е 86 и сега като почнах да взимам някакви мерки спря да ми е толкова тежко...така, че имайте го предвид... Simple Smile



# 702
  • Мнения: 387



За количките - радвам, се че започнахте темата, защото аз от известно време съм на тази вълна и исках да ви питам за мнение. Доста е дългичко обаче, за това ще го скрия, който му се чете да чете:


количка до 350лв с помпащите гуми едва ли ще намериш...а и да се обръща коша е по-добре от дръжката...защото и с единични гуми да е, ако останат малките отзад управлението е трудно...защото дефакто задните големи, които ще станат предни не се въртят...така, че лично аз препоръчвам въртящ се кош...

бертони са доста евтин клас колички, точно тази първата имах подобна и е адски трудна за управления...големия кош и поставката за чаша са ОК, ама не става за бутане...толкова е трудноуправляема, че я оставих да стои на двора при майка ми колкото катерина да спи там...нея ми я подари една приятелка, след като забременях, за да возя катерина, защото не трябваше да я гушкам и нося...не бих си купила никога количка на бертони...

и дамаските на бертони са много кофти...

и вторите два модела не ме кефят...това за невъртящи се колела, може да се ползва за лятна количка, която не се ползва много...пък и гумите нещо ми се виждат малки...
като цяло гледането в нета на колички не е добра идея...отиваш в някой магазин и буташ...ама слагаш вътре нещо тежко, че да видиш как се бута като е пълна, колко би тежала с бебе и багаж и така...

не претендирам много, че разбирам, защото реално съм ползвала една единствена количка, плюс тази на бертони, която ми подариха и новата, която ще е за бебето...втората, както казах не я позлвам...третата е порсто несравняема...така, че не бива много да се пести от количка...но пък повече от 500-600лв и на мен са ми много...но наистина това е нещо, което се ползва всекидневно...и не е като леглото да стои на едно място, а се изискват усилия за да го движиш...


# 703
  • Мнения: 100
Аз май като тръгна да купувам, ще послушам съвета ти и ще взема нещо тежко да бутам и да преценя как е. Иначе просто не ми е ясно как ще си избера.

# 704
  • София
  • Мнения: 268
за количките: много е важно да се въртят колелетата. Бутала съм един "танк" Маг Ингланд на една приятелка, който освен че тежеше 100 кила а и гумите не се въртяха - пълен кошмар!!! Недейте да се изхвърляте, но и недейте да пестите от количка. Важно е. На мен приятели ми дадоха тяхната и я взех защото ми харесваше. Ако не ми харесваше нямаше да я взема. А и спестих едни 1200-1300 лева.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт