Лято в Албена 2012г. - (Тема 2)

  • 61 805
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 162
А как стои въпроса с паркинга към хотелите,плаща ли се допълнително?Още не съм се спряла конкретно на хотел,но предполагам,че за всички хотели е еднакво положението.

# 721
  • Перник
  • Мнения: 4 869
А как стои въпроса с паркинга към хотелите,плаща ли се допълнително?Още не съм се спряла конкретно на хотел,но предполагам,че за всички хотели е еднакво положението.

Паркинг към хотел? Няма такова животно в Албена. Както някой беше писал преди време, курорта е строен за чужденци, докарвани от летище Варна с автобуси.  Пред хотелите има по няколко парко места, които са крайно недостатъчни. Паркирането в курорта (поне около хотелите на първа линия, където ходим) е трудно, особено през деня. Вечер се намират места малко по-лесно. Не се плаща допълнително - плащаш общо 5 лв. за целия си престой на рецепцията в хотела с билетче, което ти се издава на входа на курорта.

# 722
  • София
  • Мнения: 1 731
В Боряна тази година ни дадоха гривните след 14,30, когато свършва обяда (въпреки, че във ваучера пишеше настаняване след 14,00), с обяснението, че ще ползваме обяда в деня на тръгване. Когато освобождавахме стаята, мъжа ми върна ключа в 12,00, но им каза, че гривните няма да ги връщаме.

Ние пристигнахме след 15:00 часа и на рецепцията бяха изключително изненадани като ги попитахме дали може да хапнем нещо преди вечеря.  Shocked (Изобщо тези хора силно се изненадваха при всяко запитване от наша страна, дори и като им кажехме добър ден пак се изненадваха и губеха ума и дума).
В деня на тръгването освободихме стаята доста преди времето за обяд, така че не мога да кажа дали може да се ползва обяд.

# 723
  • Мнения: 812
Момичета, чета из темата, но не срещам много коментари за Ком, дайте някакво мнение..
Имам и друго въпросче- след като се направи резервация през сайта на Албена, доколко време може да се плати? И мога ли след като я разпечатам да платя в някое бюро на Албена? Благодаря!!!
М.г. бяхме в Алтеята но ползвахме анимацията в КОМ,и имам поглед в/у него.
Края на август беше много грамотно,анимацията много ни хареса,успяхме  да им пробваме алкохола
беше добър,нямаше я лудницата,храната в Алтеята беше сравнително добра,така че и в КОМ преполагам.
За резервацията-препоръчвам,понеже места има и ще има бол,да не се занимаваш с такава,
а като решите - може да си платите същия ден като пристигнете в бюрото до автогарата например.
Може и в самия хотел , на рецепция.Ние винаги така правим.
Това му е хубавото на Албена , че цената на рецепция е същата като при туроператорите.

# 724
  • София
  • Мнения: 595
Това му е хубавото на Албена , че цената на рецепция е същата като при туроператорите.

Сигурна ли си в това?

През 2009 в Оазис платихме по 55 лв по ласт-минит оферта. На място искахме да останем още 2 дни, защото предпоследния ден се засякохме с познати... Предложиха ни стая, но по 70 лв, а в Боряна-по 110 (или там някъде, а ласт-минит там тогава беше 85, ако не се лъжа).

# 725
  • Мнения: 30
някой да е ползвал услугите на Мед тур  newsm78

# 726
  • Мнения: 29
Макар че в Боряна ни настаниха доста преди 14.00 часа и ни позволиха да ползваме плажа и басейна, ни сложиха гривните чак в 14.00 часа, респективно нямаше как да ползваме обяд по ол инклузив офертата през първия ден от престоя. За обяда в деня на пристигане си платихме - 12 лева на възрастен и 6 лева на дете. Нямаше никакви ограничения по отношение на храната. В деня на напускане, обаче, върнахме гривните след като обядвахме, към 13.00 часа някъде. Бяхме освободили стаята вече. На рецепцията казаха, че ще ни смъкнат гривните след като обядваме. 

# 727
  • Мнения: 3 993
Сладуранке, кофти наистина ама за настаняването навсякъде е от 14 часа, така че не си чакала извънредно, явно сте нямали търпение да се настаните Laughing ,

Не е така. В Добротица не настаняването е от 14 часа, а поставянето на гривните, съответно ползването на инклузива. Това ни беше пояснено, а на рецепцията има поставена табела с това обяснение на няколко езика. Логиката на хотела е, че в деня на пристигане започваш с междинно хранене, а в деня на заминаване приключваш с обяд. Това, разбира се, не е моята логика. Никой не гледа и не те пита в колко часа ще пристигнеш или ще си заминеш, за да види дали горното правило ще е изпълнено. Ние, например, си тръгнахме в 11 ч., т.е. не ползвахме обяд. В деня на пристигането също не ползвахме обяд, значи съм ощетена от хотела с 1 обяд. Цялата работа е голяма глупост, за съжаление дотам стига мисленето и обслужването на българския хотелиер в масовия случай.

кажете ми каква е практиката на албена за последния ден, кога вземат гривните и може ли човек да се нахрани преди да тръгне или трябва да се чувства, като крадец, за да се нахрани за да не умре от глад Simple Smile

Деница, в духа на горните ми обяснения - зависи изцяло от хотела. В Добротица издребняват за тия неща, а в Калиакра са над тях.  Laughing

# 728
  • Мнения: 3 993
... пилешки крилца(почти всеки път, чудехме се къде се сервират бутчетата от всичките тези пилета- може би в хотелите на първа линия Simple Smile) ...

Абсолютно правилно си се досетил!  Laughing
В Добротица сервираха само бутчета и аз се чудех къде са крилцата.  Joy

Между другото, моят мъж веднъж измрънка пред един готвач, че с това пилешко по 2 пъти на ден скоро ще закудкудякаме, и човекът му обясни, че готвят непрестанно пилешко заради румънците, те правели скандали, ако няма пилешко на някое хранене.  Mr. Green

# 729
  • Мнения: 28
Била съм в Нона, а миналата година и в Боряна за един ден - винаги се обаждам предварително, че искаме да си ползваме обяда в деня в който пристигнем и не ни е отказвано, при това винаги са били любезни управителите. Така сме практикували и в Гриий парк. Просто четете как е устроено настаняването - тези подробности винаги са пояснени предварително. 

# 730
  • Мнения: 59
Здравейте!Ние също мислим да почиваме за пръв път в Албена и доста изчетох и гледам офертите за там ,но на нас не ние приоритет да сме близо до плажа ,а те повечето или всички май са на първа линия на морето ,нещо което да е по към парк по с зеленина,по тихо ме интересува.За ходилите там да ми дадете някакви отзиви,препоръки и т.н.Благодаря ви

# 731
  • В.Търново
  • Мнения: 6 718
... пилешки крилца(почти всеки път, чудехме се къде се сервират бутчетата от всичките тези пилета- може би в хотелите на първа линия Simple Smile) ...

Абсолютно правилно си се досетил!  Laughing
В Добротица сервираха само бутчета и аз се чудех къде са крилцата.  Joy

Между другото, моят мъж веднъж измрънка пред един готвач, че с това пилешко по 2 пъти на ден скоро ще закудкудякаме, и човекът му обясни, че готвят непрестанно пилешко заради румънците, те правели скандали, ако няма пилешко на някое хранене.  Mr. Green
Ами ето,чужденците за пореден път са на почит.

# 732
  • Мнения: 812
Това му е хубавото на Албена , че цената на рецепция е същата като при туроператорите.

Сигурна ли си в това?

През 2009 в Оазис платихме по 55 лв по ласт-минит оферта. На място искахме да останем още 2 дни, защото предпоследния ден се засякохме с познати... Предложиха ни стая, но по 70 лв, а в Боряна-по 110 (или там някъде, а ласт-минит там тогава беше 85, ако не се лъжа).
Ами да . Правили сме го поне 4 пъти.Последно по великден в ралицата се изтупахме на рецепцията и ползвахме
офертата директно на рецепцията

# 733
  • Мнения: 100
Компас плаж Хавана ли ползва още? Защо изхранването е в Доростор - не е ли далечко? Мнението ми за Компас е същото, но впечатленията ми са от преди две години. Лошото е, че май всички хотели са зле.

Не, Компас не ползват плаж Хавана. Това е било 2010г.

кажете ми каква е практиката на албена за последния ден, кога вземат гривните и може ли човек да се нахрани преди да тръгне или трябва да се чувства, като крадец, за да се нахрани за да не умре от глад Simple Smile

Поне за Ком знам, 4е предаваш гривната в определения 4ас за напускане на стаята, прим. в 12 и после ти дават едно талон4е, с което можеш да обядваш. Мисля, 4е и при другите хотели ще е така.

Ние миналата година освободихме стаята към 11:00, гривните ги взеха още с предаването на ключа, но ни дадоха карти, с които можехме и да обядваме в хотела и да ползваме и бар Хавана до края на деня.

# 734
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Четох, четох, четох  ooooh! Вече нямам нерви - 2 седмици търся "моята" почивка и не я намирам на "моите" цени   Sad Моля за помощ, Мура(най- предпочитаният в  Бг мамма), Боряна и Малибу, особено Малибу, почти няма мнения... Отзиви, за храна, обслужване, всичко... Дори не знам има ли места, пратих запитване, утре ще ми отговорят... И за да ми е съвсем кофти, попаднах на английски сайт за евтини почивки в България, където има оферти за нашенски хотели, които излизат с над 30% по-евтини  Sad Каква е логиката да е по-скъпо за българите в България не мога да разбера, но още малко да порасне детето и определено ще почиваме на море  чужбина....

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт