и сега на къде....

  • 37 578
  • 650
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 277
Много и мина през главата толкова много дето някой за цял живот не им се случва.Стига сме я хокали, тя си знае какво и е , щом още търси помощ тук то не е просто ей така....
Да понякога шамарите доста помагат и това да ти набият канчето.....но то не става от днес и утре си ок....
Пък има и други начини по който да поднесеш истината на човека и да му вдъхнеш вяра.
Нали и тези дето са чели мойта тема знаят, че и аз съм била и съм същата.....болката минава но трябва време, кураж, опора.
А и пак повтарям човек приема с разума реалната обстановка и вижда истината, но го боли....и сърцето не приема.
Това  е най тежкото вътрешната борба дето водиш с самия себе си.
Много от вас са го правили.
Подайте и продължавайте да подавате ръка, бъдете сигурни че нея я боли и още дълго ще е така....нека преживее болката си между нас.

# 616
  • Мнения: 427
сама ще ти го повторя пак :времето лекува Grinning
Сега нямаш много амгажименти , и затова мислиш за болката си. Когато бебето се роди , ще имаш куп грижи на главата си. Тогава по- малко ще мислиш за БНД , повярвай.Няма да спреш да обичаш БНД за един ден , но и няма да страдаш толкова по него . Някоя сутрин ще се събудиш , и ще установиш че сърцето ти вече не тупка при мисълта за него.Остави времето да излекува душата ти, защото никой не може да даде точната рецепта за лек  Hug

# 617
  • Мнения: 54 976
И за сама , и за Ивануела - ще спре да ви боли , ако осъзнаете , че вие самите сте по-важни от който и да е мъж .
Времето никого няма да излекува , ако той сам няма желание . Peace

Имам пример за жена , която така се потопи в самосъжаление затова , че беше отхвърлена , че нито времето , нито детето й бяха в състояние да й помогнат . Да са живи и здрави родителите й , че отгледаха детето , тя само телом беше с тях , духом - някъде в небитието ... Tired Tired

# 618
  • София
  • Мнения: 6 478
Хепи, понякога човек не може сам да се справи с болката, колкото и да знае, че не бива да дълбае повече. В случая утежняването идва от факта, че момичето е само в такъв важен момент от живота, хормоните и те си казват своето - напълно я разбирам в какво състояние на невменяемост е. Щото доста от бременните изпадат в такова, ама по различни причини и за различни неща. А най-гадното е, ако след раждането се появи следродилната депресия - пожелавам на авторката никога никога да не разбере какво е това!  Hug Hug Hug
Така, че моят съвет е ако наистина авторката види, че не може да оправи нещата само - психотерапевти, психолози, каквото е там - техен ред е. Стига човек да може финансово да си го позволи.

# 619
  • Мнения: 54 976
Морги , права си , но ако сама е под влиянието на хормони , то за Ивануела не е така .

И въпреки всичко , според мен , ако човек няма желание да постави себе си на първо място , никой не може да му помогне . Peace
Нека се консултира с психолог , но тя беше затруднена финансово за амниото , пък те доста пари вземат ! Mr. Green

# 620
  • София
  • Мнения: 6 478
Хепи, за съжаление, ако те сграбчи депресията там не помага желанието. Просто биохимията на мозъка се променя и  кошмара е пълен. Все още се боря с пристъпите на тази гадост и изобщо не ме питай как се справям, добре, че е вече значително по-рядко пропадането...Щото аз пък не се реших на психолози да ходя

# 621
  • Мнения: 54 976
Ето нещо , подходящо !



От нас зависи дали и колко бързо ще си научим урока ! Peace

Морги , депресията е заболяване , не просто лошо настроение и ако се докаже , трябва да се лекува адекватно , защото има и трагичен край за съжаление ...

# 622
  • София
  • Мнения: 6 478
Хепи, нали затова ти казвам, че при депресия биохимията на мозъка е тотално променена. Но и антидепресантите не помагат за дълго... Thinking
Лошото настроение е някаква безобидна работа, не ми се пише по темата защото форума е отворен и обществен и прекалено лични неща не бих искала да споделям.
Стига сме спамили!
Важното е, че бебето на sama е наред и сега се чака събитието - след някой и друг месец, живот и здраве! И аз й пожелавам да има кротко и добричко бебе и наистина да загърби глупостите и гадостите!   bouquet  bouquet  bouquet

# 623
  • Мнения: 54 976
Да , здраво и кротичко бебе , усмихнато , да радва мама ! Heart Eyes

# 624
  • Мнения: 2 215
Благодаря и на Моргана и на Хепи. Ще се обърна към психолог, защото съм изпаднала в депресия наистина. Нямам желание за нищо. Лека полека започнах да приемам ситуацията, но тази безтегловност много ми пречи.Иначе ходя на работа, имам ангажименти , но с нищо не се справям.За Ивануела не сте прави , тя преживя много и не се отчая. Беше непрекъснато до мен , макар че е в позицията на съпругата.Няма да хленча повече , време е да се вземам в ръце.

# 625
  • Мнения: 1 383
Не мисля , че ти трябват психолози. Ще го постигнеш самостоятелно. Както е писала Ивануела всеки си има праг на поносимост и др. Не може всички хора при преживяването на някаква лична драма независимо от какъв характер е веднага да стават и да се изправят на крака. Някои имат нужда малко повече да похленчат и да помрънкат. Права е shams u amar , че времето лекува. Ще се примириш и ще свикнеш , че този човек няма да е до теб и така. Спокойно. Всичко ще си дойде на мястото малко по малко.

# 626
  • София
  • Мнения: 6 478
Зависи каква е цената на прегарянето и изчакването. Може да доведе до физическа болест, може какво ли не да причини. Защо трябва да се оставя така? Все едно да си болен, ама да си чакаш да ти мине. Ми, ще ти мине, но за усложненията не се говори.
Аз лично много горещо съжалявам, че тогава не отидох на психолог. Сигурна съм, че много неща нямаше да са така както са днес и всичко щеше да е много по-лесно и леко. Отчитам го за себе си като много голяма грешка!

# 627
  • Мнения: 54 976
Морги , просто не при всички наистина има депресия .
Нормално е всеки човек да преживее разочарованието и болката си , повечето хора сами се справят с емоциите си и продължават напред .
Затова казах , че трябва да се потърси консултация , ако много се проточат нещата , за да се потвърди или отхвърли депресия и да се лекува адекватно .
Между другото , как се изследва това , за да се види дали биохимията на мозъка е наред ? Thinking

# 628
  • София
  • Мнения: 6 478
Хепи, да не спамя темата та ти отговарям в
Скрит текст:
Какво се случва в нашия мозък?
Депресията е състояние, което предизвиква нарушение в комуникацията между невроните, дължи се на неравновесието на трите вида химични съединения в мозъка (норепинефрин, серотонин и допамин), които предават електрическите сигнали между клетките. Установява генетична връзка, което пък от своя страна не означава непременно, че всеки, който има генетична предразположеност, развива депресия. Съществуват фактори на уязвимост при депресия, които предизвикват особен интерес и са обект на интензивни проучвания от дълго време. Уязвимостта се дефинира като наследена или придобита предразположеност, свързана с повишен риск от развитие на заболяване. Изследвания на д-р Маркус Изинг от Института по психиатрия в Мюнхен показват, че рискът за децата на двама заболели родители също да се разболеят от депресия е два пъти по-голям в сравнение с този при децата на здрави родители.

Данни сочат, че жените страдат от депресия два пъти по-често от мъжете. Нежният пол е по-уязвим поради хормоналните смущения, които са характерни за предменструалния, следродовия и климактеричния период. Според американска статистика всяка четвърта жена и всеки седми мъж поне веднъж в живота си преживяват депресия. Но определено всички расови, етнически и социално-икономически групи страдат от депресия, като пикът на заболяваемост е 25-44 годишна възраст.

# 629
  • Мнения: 54 976
Мерси , писах ти ЛС . Peace

Общи условия

Активация на акаунт