и сега на къде....

  • 37 567
  • 650
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 2 650
Кога спира болката от предателството.Кога спирате да мислите за този който ви е наранил и се е отказал от детето си.Пишете.


Мила сама, прекрасно те разбирам - всичко около теб , крещи, говори, мърмори, че Трябва да си силна, че Ти всъщност вече дори не си важна, защото чакаш едно още  невидяно от теб детенце и важността трябва да е там, че времето лекува и че трябва да мислиш  за друго...Обаче...Как да стане. Не минава лечителното време,  малката душичка е  все още част от тялото ти, имаш подкрепа все някаква и разговори, дори форумни, но си все сама като ника си... Този, ДругияТ, обема цялото пространство и  хубавите спомени и предателството му се бият пред теб непрекъснато и съвсем реално. Знам колко мъчително и самотно е това.Знам също, че съвет не мога да дам, защото  колкото и да се говори това си е самотен път, който няма кой друг да го мине. Мога само да ти кажа как аз се справям с това - пиша много, до себе си, ама каквото ми е, без запетаи, без мисъл за правилност, без нищо освен изливане на себесиТо. Пиша го до Мен.  После или малко след послето - отговарям. Получавам шизофренно неочаквани отговори от себе си - навикващи и подкрепящи, но изпитано е -  много  помагащи и за времето и за важността. И още нещо - плачи, ядосвай се, самосъжалявай се - Ти си наранената, Ти си важната, махни  ненужното от себе си и  ще видиш как всичко се подрежда. Повярвай ми - подрежда се по най-хубавия начин. Hug
П.П Целувки за новия ти ник

# 631
  • Мнения: 1
Здравейте Мами.Цяла вечер чета коментарите ви и за момент ту се чувствам по добре,ту отново съм на дъното на тази дупка от която не виждам изход.Моята история не се различава много от другите.Бременна съм в 5 месец,бащата на бебчето не е българин,съответно не живее и в България.Има друго семейство,но децата му вече са големи знаят за мен, познават ме.Живеехме заедно в неговата родина но когато разбрах че съм бременна пожелах да се прибера при майка си,защото съм на 24 години и ми трябва помощ когато се появи бебо,пак и там не се чувствах добре.Хиляди пъти исках да го напусна, но той всеки път ме връщаше, идваше в къщи,обясняваше колко ме обича,как никога няма да ме нарани и всички тези глупости който дрънкат всички мъже.Естествено,че и аз бях влюбена и не ми беше нужно много,за да повярвам и да се върна пак.Той знаеше колко много искам дете и че това е единствения начин да ме задържи,и не след дълго резултатът беше на лице.Обещанията бяха големи,той никога няма да ми липсва,никога няма да остави детето си,ние трябва да изградим нашето семейство,но в същото време никой не трябва да знае че съм бременна и ние никога няма да живеем заедно.И така аз съм си в България,той там,все по рядко поддържаме контакт,когато се обади не се интересува нито от мен нито от бебето,натоварваме само с неговите проблеми.Лъже всяка седмица че ще дойде ,а никакъв го няма.И вече дойде моментът,в който се сблъсквам с действителността,но от бременността все по трудно се овладявам,не мога да спра да плача и да упреквам себе си.Задавам си хиляди въпроси на който нямам отговор,не знам как ще се справя сама,той ми липсва,чувствам се ужасно самотна,предадена и наранена,страх ме е това да не се отрази на бебето.Опитах се да му обясня няколко пъти как се чувствам но без резултат,никаква заинтересованост.Каза че ще признае детето,но аз все повече се убеждавам че трябва да го пиша на свое име.

# 632
  • Мнения: 54 802
Милата ! Hug Hug Hug

Много ме натъжи ... Sad
Ами ще свикваш , нямаш избор ...
Тук имаш ли подкрепа , помощ ?

Не го мисли него , мисли за бебчето ! Hug
Лека бременност ти пожелавам и здраво бебе ! Heart Eyes  bouquet

# 633
  • София
  • Мнения: 2 521
Здравче, много е тъжно това, което преживяваш, но добре дошла в "клуба".  Cry

Сега точно трябва да си спестяваш отрицателните емоции, мисли положително - как скоро ще гушкаш

 едно сладко бебче, разхождай се, купувай си дребни неща за бебо.

И споделяй и пиши тук във форума, намери си и компания сред чакащите бебе, имат си отчетни теми.

Гарантирам ти, че след като гушнеш бебчо, светът ти ще е ПЪЛЕН, постепенно ще забравиш създателя

и ще се ядосваш, че си страдала по него....
 Hug

# 634
  • Мнения: 120
Здравче, големи  Hug и от мен. Историята ти е много сходна с моята, само дето нашият "татко" си би камшика в момента, в който разбра, че съм бременна и може би това беше нещото, което ме отрезви и ми даде сили да продължа напред сама. В крайна сметка насила хубост не става, а и вярвам, че всяко нещо ни се случва с причина. Много съм се чудила какъв човек трябва да си, че да постъпиш толкова долно и да изоставиш едно малко същество, което има нужда от родители, които го обичат... Не стигнах до отговор, но си мисля, че е по-добре детето ми да не познава бащата, който го е изоставил, отколкото да израсне с него и в един момент да бъде наранено. Щом усещаш, че нещата няма да се подредят по начин, който ти желаеш, по-добре не си губи времето с този човек, а "събери себе си" и опитай да продължиш напред. Аз съм от късметлиите със страхотни приятели и любящо и подкрепящо семейство и благодарение на тях днес се чувствам достатъчно силна. Знам, че ще родя и отгледам детето си по най-добрият начин, без нищо да му липсва Simple Smile
Бъди оптимист, опри се на хората около теб и ще видиш, че света не е толкова сив, колкото изглежда Simple Smile
Ако  мога да помогна с нещо, съм на линия Simple Smile
Бъди силна, малкото човече го заслужава  Peace

# 635
  • Мнения: 120
Честита Коледа, момичета Simple Smile Надявам се, че всяка от вас е получила своето коледно чудо, защото го заслужаваме Wink Аз лично получих страхотна новина малко преди Коледа -- феталната морфология потвърди, че чакам момиченце Simple Smile Малката изглежда много добре, като изключим факта, че през цялото време показваше дупе и не пожела да се обърне с лице, за да може лекарката да я снима  Joy
Прегръщам ви всички и ви желая весело посрещане на предстоящите празници  Hug   bouquet

# 636
  • Мнения: 1 383
Evanitha, Честита Коледа и на теб. Страхотна новина. Браво ! Много се радвам за теб. През идната година ти желая едно прекрасно, здраво бебче и много мигове изпълнени с положителни емоции.

# 637
  • Мнения: 120
Благодаря, kimmy!! Simple Smile
Дано и твоят мъник те радва много през новата година  Hug

# 638
  • Мнения: 54 802
Evanitha , честито !  bouquet Много е хубаво да имаш момиченце ! Heart Eyes
Пази се , да ти е лека бременността до края и здраво бебче ! Hug

# 639
  • Мнения: 2 215
Здравейте приятелки! Чувствам ви такива защото неотлъчно бяхте до мен. На 11 март прегърнах своето слънчице.Камен е най- смисленото нещо в живота ми.В мига в който го видях вече знаех  че за него съм готова на всичко.Благодаря ви за подкрепата.

# 640
  • Мнения: 54 802
Ей , че хубава новина ! Heart Eyes  bouquet
Честито , да ти е жив и здрав малкият мъж и да сте много щастливи заедно ! Hug Hug Hug

# 641
  • София
  • Мнения: 2 521
Здравейте приятелки! Чувствам ви такива защото неотлъчно бяхте до мен. На 11 март прегърнах своето слънчице.Камен е най- смисленото нещо в живота ми.В мига в който го видях вече знаех  че за него съм готова на всичко.Благодаря ви за подкрепата.

Честитооо, жив и здрав да ти е юнака и само радост да ти носи!

# 642
  • Мнения: 1 383
sama, честито ! Само хубави моменти от тук нататък.

# 643
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Честито! Да сте живи и здрави и двамата! И горе главата!  Hug




Можеш да си смениш ника. Вече не си сама.  Wink

# 644
  • Мнения: 1 270
Здравей и честито бебче. Нека осмисля дните ти и усмивката да не слиза от лицата ви.

Общи условия

Активация на акаунт