БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-20

  • 22 501
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 379
Свински черен дроб кога се въвежда?

Не се въвежда, особено и в тези горещини.
Черният дроб е лабораторията на всеки организъм - човешки или животински. Оттам минават всички отрови на фуражите, с които е хранено животното, освен това се натрупват и токсините от ваксинации, медикаментозно третиране и т.н.
Друго - в горещините карантията се скапва буквално за час-два, а отравянето може да е фатално при бебе и малко дете.
Давай повече месо и желязосъдържащи храни - елда, зелени зеленчуци.

# 31
  • Мнения: 15 379
Редактирам се - бебето е на 6 месеца.
За месо, жълтък и сие е ужасно рано. Бих потърсила консултация с детски хематолог и още един педиатър.

# 32
  • Мнения: 27 524
Свински черен дроб кога се въвежда? Заради ниския хемоглобин 97 на синът ми, педиатъра ми казва да му давам смял сварен черен дроб и всеки ден жълтък и месо  Laughing

Божкеее, на 6 месеца какво меню.... нямам думи. Педиатърката ви е за затвора, ще натровиш детето, що за идиотщини?  ooooh! Twisted Evil

# 33
  • Мнения: 15 379
Аз пак се редактирам Embarassed: ако кръв е взета от пръстчето, резултатите най-вероятно не са напълно валидни.
ЗАщо само тук се следят кръвни показатели и хемоглобин на бебета на 6 месеца? Всички знаем, че запасите се поизчерпват след 6-тият месец, ама туй безумие е само тук.
В адаптираните формули има желязо, не се притеснявай.

# 34
  • Мнения: 4 741
Благодарение на тази тема и блога на Косе Босе придобих някаква представа за захранването. Лошото е, че в Сливен 90 % от педиатрите дават такива "съвети", а останалите 10 % са с прекалено много деца и не приемат нови. Една друга педиатърка каза да слагам захар във водата за да пие  Laughing  Mr. Green

Въпрос: плодовото пюре необходимо ли е да го претопля или да го оставя извън хладилника няколко часа преди да го дам /няма предварително да отварям бурканчето/?

Йоан е само на кърма. Скоро му купих млечна каша с преходно мляко на Хип. Когато въведа ябълката мисля отново да почна да му я давам в следобедните часове.

# 35
  • Мнения: 15 379
Остави плодовото пюре на стайна температура, това е напълно достатъчно.

# 36
  • Мнения: 3 114
Аз съм доволна от сиренето Сердика.
Има някаква тенденция сред БГ педиатрите да карат майките да дават черен дроб и жълтък всеки ден на много крехка възраст. Чувам го от страшно много хора. Не може ли да се вземат някакви мерки срещу тези хора  Twisted Evil?

# 37
  • Мнения: 86
Абе чесно да си кажа и на мен не ми допадна много. Значи Елена мога да взема следващия път. Благодаря   bouquet

Видях, че си от Варна и ще се включа, макар че сиренето което ще препоръчам не е изпробвано от мен на бебе, а просто го използваме във семейството и сме доволни. Сирене Ситово, купувам го от едно малко магазинче за млечни продукти на Колхозния пазар, цената е 5.40кг, но е много по-добро от доста скъпи сирена които съм купувала. Твърдо, несолено и приятно на вкус.  Peace

# 38
  • Мнения: 1 897
Аз взимах Елби,но последният път беше ужасно,в попарата беше изчезнало,беше се стопило и полепило по купичката,не знам вече не бих взела никога,Ситово не е лошо на вкус,но не знам за тази цена колко е истинско.

Някой има ли отзиви за Булгарея,или като Тертер има яка реклама,а ниско качество.

# 39
  • Мнения: 86
Ами то като дам 10лв/кг пак няма гаранция какво ям.  ooooh!

# 40
  • Мнения: 261
Имам следният въпрос:
По колко АМ трябва да се изпива на ден?
Трябва ли да слагам към кашите и зеленчуковите пюрета?

И..може ли примерно меню?
Защото искам да разнообразявам някак менюто, ама..не знам още как.. А има едни кускус чета на Plasmon, ама те са пшеница, а ние сме хапвали овес и пшеница на каша Blevit, понеже нямаше каша само с овес.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Абе чесно да си кажа и на мен не ми допадна много. Значи Елена мога да взема следващия път. Благодаря   bouquet

Видях, че си от Варна и ще се включа, макар че сиренето което ще препоръчам не е изпробвано от мен на бебе, а просто го използваме във семейството и сме доволни. Сирене Ситово, купувам го от едно малко магазинче за млечни продукти на Колхозния пазар, цената е 5.40кг, но е много по-добро от доста скъпи сирена които съм купувала. Твърдо, несолено и приятно на вкус.  Peace

Благодаря ти   bouquet Аз също съм яла Ситово и много ми харесва, съвсем бях забравила за него.
Добре де, тея дето на буци си ги купуваме как може да видим съдържанието  newsm78 дали са с раст.мазнина, и разни гадни Е-та.

Чесно казано, направо вече нищичко н еми се яде, като знам какви боклуци консумираме... опитвам се да подбирам продуктите, ама то все по нещо гадничко има вътре

# 42
  • Мнения: 3 114
На Булгареа взимам кашкавала. Готвя с него и съм много доволна. Много е вкусен попринцип и се надявам да не го развалят. Нищо не казвате за Сердика. Никой ли не им купува продуктите? Чували ли сте отзиви? Аз купувам и кисело мляко и сиренето им е чудесно.

# 43
  • Мнения: 27 524
На Булгареа взехме да пробваме сиренцето. Като изключим, че е адски солено, ми прави впечатление, че е много трошливо, рони се на трохи. Не може да си отрежеш резен или парченце. Защо така?  Thinking

# 44
  • Мнения: 59
здравейте мами, може ли един бърз въпрос? с пълнозърнест ориз трябва ли да захранвам отделно, давала съм досега готова оризова каша-безмлечна. понеже стана доста и се чудя дали да добавя в зеленчуковото пюре за обяд и да дам вместо оризова каша към 6 също? дали няма да стане много? да не се запече? след като го пасирах стана много гъсто

Общи условия

Активация на акаунт