БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-20

  • 22 502
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 318
Вчера една докторка ми каза, че вече трябвало да ядем попара със сирене, направо лошо ми стана, казах и добре, че не ми се занимаваше да спорим, а и то е излишно, а ние изобщо не бяхме при нея за подобно нещо, т.е. не ни е педиатър. Как в голям град като Пловдив все не мога да попадна на свестен доктор.

# 46
  • Мнения: 27 524
То е проблем в България изобщо да попаднеш на педиатър, който да дава адекватни съвети относно храненето  Tired

# 47
  • Мнения: 318
Храним се с АМ, кога е добре да преминем на 2, както е според указанията след 6м. или да изчакам още?

# 48
  • Мнения: 3 114
Блонди, добре че писа, защото си мислех за го пробвам сиренцето им. Сердиката се реже точно така както искаш.
Хора, полудяхме с тези кучешки зъби. Само си казвам - И това ще мине  Tired.

Фифи, като стане на 6 м. Като гледам вие сте за 2-ка.

# 49
  • Мнения: 261
Може ли да давам пшеница? Скоро захраних с овесена каша, но се оказа, че в нея имало и пшеница...  ooooh! И я спрях и взех друга безмлечна само с овес. Понеже търсих с ръж или ечемик, но се оказа, че има на Blevit, но в тях каши са изброени всичките..овес, ръж, ечемик, пшеница...и се чудих дали да захраня първо с пшеница и тогава да пробвам пълнозърнеста? Или да купя ръжени или ечемичени ядки и да давам по малко?

# 50
  • Мнения: 15 379
Радито, захрани с пшенична каша или дай направо коричка хляб/бисквита.

# 51
  • Мнения: 15 379
Аз взимах Елби,но последният път беше ужасно,в попарата беше изчезнало,беше се стопило и полепило по купичката,не знам вече не бих взела никога

Ако водата/чаят са били врели, това е нормално.

Помня, че като дете баба ми правеше попара. Това беше преди сто години, сиренето беше истинско. Ако чайчето е било вряло, често сиренето се стопяваше и полепваше по стените на детската ми купичка.

Лично в продукти Елби вярвам и това не би ме притеснило.

# 52
  • UK
  • Мнения: 4 308
Какво трябва да съм въвела в менюто, за да запиша дечко на ДК освен прясно мляко и белтък?
Зеле, зрял боб, леща още не съм давала, дават ли такива неща там?
Нещо друго, за което не се сещам и се въвежда в по-късна възраст?

# 53
  • Мнения: 15 379
Зеле, зрял боб, леща още не съм давала, дават ли такива неща там?

Готвят и зеле, и боб, и леща.
Основното е детето да е захранено с яйчен белтък и прясно мляко. Всичко друго е стандартно - гъби не предлагат, нито фъстъци Wink.

# 54
  • UK
  • Мнения: 4 308
А лещата трябва ли да е белена, ако я въведа сега?

# 55
  • Мнения: 3 114
Желателно е, да.

# 56
  • Мнения: 15 379
А лещата трябва ли да е белена, ако я въведа сега?

Може и да не е белена, предвид възрастта на детето ти, но в началото да е съвсем малко като количество.

# 57
  • UK
  • Мнения: 4 308
А лещата трябва ли да е белена, ако я въведа сега?

Може и да не е белена, предвид възрастта на детето ти, но в началото да е съвсем малко като количество.


 bouquet

# 58
  • София
  • Мнения: 15 222
А лещата трябва ли да е белена, ако я въведа сега?

Не е задължително.

# 59
  • София
  • Мнения: 107
И аз заради кухнята реших да въведа леща. Досега бях избягвала бобовите и другите газообразуващи храни, защото го болеше коремчето от тях. За целта купих червена био леща, която сварих и пасирах. Пробвах да му я дам в комбинация с моркови и картофи пюре, както и чиста. Хапна буквално по една лъжичка и от двете и не поиска повече категорично. Същата нощ го боля коремчето. Мъжът ми каза, че трябвало да се кисне и изхвърлят 2-3 води, за да няма проблеми. Ама аз като не готвя леща  EmbarassedТака, че имайте предвид.

П.П. На коя леща и казвате белена?

Общи условия

Активация на акаунт