Прохождане

  • 8 415
  • 88
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 37
Little Evil - Не се притеснявай, моят син проходи на 20 месеца. Водих го при всички възможни доктори пробвах какво ли не но той не искаше, ядосвах се обикаляхме за ръчичка по цял ден. По едно време просто го зарязах да се развива и той проходи.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Спокойно. Никой не е казал, че на 10 мес трябва да навърта километри сам.
На мен лично, педиатърът ми казваше, че до година и половина е нормалната горна граница, но че има и изключения. Имам познати, чието дете проходи на 1г и 8 мес без да има някакви проблеми, има и такива дечица просто.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 839
Здравейте, днес сина ми прави година и три месеца и не може да ходи сам - само когато го държа за двете ръце. Подозирам, че сандалките му не са подходящи и ще ги сменя при първа възможност, но от вчера мъжа ми се е запритеснявал и направо и аз откачам, защото съм ужасно уморена. Най-гадното е, че по детските площадки често след като ме попитат на  колко години е, започват  коментари от сорта "Ааа, трябва вече да ходи".  Не ползвам каишки и проходилки. Детето върви, но не може добре да пази равновесие и не иска да върви сам, страх го е.
Постовете тук ме успокоиха до някъде. Честно казано, това прохождане ми се вижда най-трудната част на майчинството до сега.  Thinking

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 1 058
catwalk, и аз като теб си мислех, че това е най-трудното, но уви...има много по-трудни неща.
С второто ми дете бях изпаднала в ужас дали ще се повтори трудното прохождане... нищо подобно. Тръгна си без проблем на 1г1м. Ограничавай се да ходиш по площадки... и без това детето още не може да играе пълноценно на тях. Hug

# 49
  • Мнения: 11 876
...............Честно казано, това прохождане ми се вижда най-трудната част на майчинството до сега.  Thinking

И аз така смятах....докато не дойде момента за проговарянето  Rolling Eyes.

Спокойно щом си ходи детето просто му трябва време да се пусне само. Моят син за първи път се пусна в леглото си, ходеше като се придържаше за решетката и малко по малко взе да се пуска и да прави по няколко крачки сам.

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 839
Честно казано, взех да избягвам да ходя по оживени площадки,  Hug Пропуснах да кажа, че малкия не пълзи, само се върти и се опитва да се изправя.

# 51
  • Мнения: 2 658
Знам, че по-лесно да се каже, отколкото да се направи понякога, но... просто не си го слагайте толкова на сърце - това прохождането, проговарянето не са неща, които изобщо трябва да са някакъв дерт.. та те са едни хубви моменти и нищо друго. Етапи, периоди както щете.. Щом децата са здрави  Peace

А какво може да му е трудно и кофти на едно проговаряне на дете? newsm78  Наистина ми стана интересно. За мене това са били само забавни моменти, началото на вербалната комуникация, така дълго чакана. Собственият език на едно дете, който трудно разбираме, но така хубав по своему.. и т.н... чак се размечтах  Crazy

# 52
  • София
  • Мнения: 2 483
Oх, моят мъж е другата крайност, спокоен е като вол относно прохождането. Но той не се черви по площадките...При мен това е поредното трудно нещо след кърменето, кошмарното захранване...вероятно няма и да проговаря навреме...Ако и второто е такова...направо не знам.


Гледайки го, установявам, че има проблем с пазенето на равновесие...не мисля, че не иска, просто не може  Tired.

# 53
  • Мнения: 11 876

А какво може да му е трудно и кофти на едно проговаряне на дете? newsm78  Наистина ми стана интересно. За мене това са били само забавни моменти, началото на вербалната комуникация, така дълго чакана. Собственият език на едно дете, който трудно разбираме, но така хубав по своему.. и т.н... чак се размечтах  Crazy

Трудното е когато е късно проговарящо  Rolling Eyes и не ти е много забавно защото ходиш по специалисти и се притесняваш дали му има нещо. Извинявам се за спама  Peace.

 

# 54
  • Мнения: 2 658
И аз се извинявам, не разбрах, че става дума за проблем. От горния пост останах с впечатлението, че просто по принцип...
Дано всичко е/било е наред  Peace

# 55
  • Мнения: 11 876
И аз се извинявам, не разбрах, че става дума за проблем. От горния пост останах с впечатлението, че просто по принцип...
Дано всичко е/било е наред  Peace

Няма проблем  Hug, ами ще се ходи на логопед и това е, надявам се че след време ще успокоявам други с непроговорили деца  Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 1 149
Ъх, това с проговарянето предстои при нас. Вчера в парка момченцето на една позната, с около 5 месеца по-голямо от моето, ме изненада с говорните си умения - говори си детето, ти го питаш нещо, то ти отговаря... А моето едва му разбираш и 10-ината думички (а дали са и толкова...), които може да каже... Не се притеснявам, а съм нетърпелива просто  Simple Smile
Отклонихме се нещо от същината на темата към проговаряне...  Embarassed  spam2
Little Evil, целият проблем при вас май не е у детето...  Wink Водила ли си го на доктор, щом се притесняваш толкова (ако си писала за това - извинявай!)?

# 57
  • София
  • Мнения: 2 483
Ъх, това с проговарянето предстои при нас. Вчера в парка момченцето на една позната, с около 5 месеца по-голямо от моето, ме изненада с говорните си умения - говори си детето, ти го питаш нещо, то ти отговаря... А моето едва му разбираш и 10-ината думички (а дали са и толкова...), които може да каже... Не се притеснявам, а съм нетърпелива просто  Simple Smile
Отклонихме се нещо от същината на темата към проговаряне...  Embarassed  spam2
Little Evil, целият проблем при вас май не е у детето...  Wink Водила ли си го на доктор, щом се притесняваш толкова (ако си писала за това - извинявай!)?

Само на педиатърката, според нея нищо му няма...надали ще даде направление...Но моля майките с подобни проблеми да ми дадат някакви координати на невролог. Ще го водя на частно, това е ясно.

# 58
  • София
  • Мнения: 44 230
защо на невролог? това не е ли точно за ортопед?
по принцип на ортопед бебе се води на  месец, като седне, като проходи и после към 3-4 години...
така че не би следвало да има причина да ти откаже направление, ако си поискаш.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 149
защо на невролог? това не е ли точно за ортопед?

И аз това щях да попитам  Peace
Моят син съм го водила на ортопед на 2 месеца като беше - за луксация на тазобедрената става, за който преглед имах направление от педиатърката, та знам, че е задължителен. А останалите прегледи, за които е писала Angel_Dust задължителни ли са, или препоръчителни?

Общи условия

Активация на акаунт