Прохождане

  • 8 436
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 44 284
ами не знам, ортопеда държеше да ги правим, при все, че синът ми няма проблеми, първите 2 са за луксации, другата покрай прохождането, гледаше за целите крачета, последната се гледа за дюстабан, при вс положения е добре да се направят, нашата педиатърка никога не е правила проблем с направленията, само  казвах, че искам и не е питала защо, ама той проблем няма и т.н., директно ни даваше... та не ми се е налагало да питам  задължителни ли са, полагат ли се....

# 61
  • София
  • Мнения: 1 149
Мерси!   bouquet Питам, защото на мен ортопеда ми каза, че само този преглед на 2 месеца е задължителен, на 7-8 месеца е препоръчителен (защото тогава се вкостявали ставите и е желателно да се види до къде е стигнал този процес). И това е. Пък за прегледи като проходи и на 3-4 годинки даже не бях и чувала.

# 62
  • София
  • Мнения: 2 484
защо на невролог? това не е ли точно за ортопед?

И аз това щях да попитам  Peace
Моят син съм го водила на ортопед на 2 месеца като беше - за луксация на тазобедрената става, за който преглед имах направление от педиатърката, та знам, че е задължителен. А останалите прегледи, за които е писала Angel_Dust задължителни ли са, или препоръчителни?

Бил е на ортопед на 2-3 месеца, при Драганов, чиито препоръки спазих до една. Бих го завела на невролог, понеже според мен не пази равновесие. И не бих чакала за направление, дори и да се съгласи лекарката, честно понякога предпочитам да платя, отколкото да вися часове пред кабинета.


П.П. С второто дете няма да спазвам препоръките, от сега съм решила.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 149
Пък на мен ортопеда (не го помня името) препоръки не ми е давал...  Thinking Само да не го слагам да седи преди 6 месец.
За плащането - и аз съм на това мнение
Little Evil, ако се интересуваш мога да ти пратя координатите на нашия ортопед на ЛС. Много е добър, работи и по каса, и частен кабинет има (аз водих сина в частния кабинет). От София си, нали? За невролог не мога да помогна

# 64
  • София
  • Мнения: 44 284
Little Evil - в препоръките няма нищо  грешно...
аз също водих детето при Драганов и спазвах същите препоръки, синът ми проходи мн рано, което до някъде беше притеснение за мен Wink
Имам приятелка - първото й дете, като твоето седна, проходи и т.н. късно, всъщност проходи на година и половина... беше едро дете, не знам има ли значение и това(беше 13 кг на година, ящно, високо, тежко Simple Smile), второто й дете, го гледа по съвсем същият начин, той беше дребна жила като моят син(нямаше 9 кг на година),  пълна противоположност,  всичко направи много по-рано, то проходи при същото гледане на 10 месеца Wink и двете момчета...т.е. полово няма как да кажеш, че е имало причина за такава голяма разлика между структура и темп на развитие.
Та според мен е до дете предимно.
Иначе нали казваш, че ходи хванато за 1 пръст твой, че прави чат пат по 2-3 кракчи, че се предвижва по мебелите,  къде точно видя, че не пази равновесие, защото така описано не го разбирам....
иначе да всяко дете като прохожда изглежда, като клатещо се пате, което не значи, че има проблем с рановесието Wink

За направление не го разбрах това с чакането...  но ти си знаеш, заведи го щом ще ти е по-спокойно и на ортопед и на невролог и дано наистина проблема да е само в главите на възрастните Peace

# 65
  • София
  • Мнения: 2 484
Little Evil - в препоръките няма нищо  грешно...
аз също водих детето при Драганов и спазвах същите препоръки, синът ми проходи мн рано, което до някъде беше притеснение за мен Wink
Имам приятелка - първото й дете, като твоето седна, проходи и т.н. късно, всъщност проходи на година и половина... беше едро дете, не знам има ли значение и това, второто й дете, го гледа по съвсем същият начин, той беше дребна жила като моят син,  пълна противоположност,  всичко направи много по-рано, то проходи при същото гледане на 10 месеца Wink
Та според мен е до дете предимно.
Иначе нали казваш, че ходи хванато за 1 пръст твой, че прави чат пат по 2-3 кракчи, че се предвижва по мебелите,  къде точно видя, че не пази равновесие, защото така описано не го разбирам....
иначе да всяко дете като прохожда изглежда, като клатещо се пате, което не значи, че има проблем с рановесието Wink

За направление не го разбрах това с чакането...  но ти си знаеш, заведи го щом ще ти е по-спокойно и на ортопед и на невролог и дано наистина проблема да е само в главите на възрастните Peace

Така де, винаги се държи за нещо. Няма начин да застане неподвижно, без да се държи някъде. Детето не е едро- преди месец и половина беше към 11 килограма и 80 см.

Колкото до направлението- виси се много пред кабинета на ЛЛ за направление...особено като нямаш час за редовна консултация.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 149
беше едро дете, не знам има ли значение и това

Съдейки по моя опит - не  Mr. Green Моят син е едричък, пък когато проходи си беше направо шишо. А си проходи на 1 годинка и 3 седмици.

Няма начин да застане неподвижно, без да се държи някъде.

Абсолютно същото правеше и моето дете дни преди да проходи  Wink Според мен това е просто страх да се пусне. А не, че не може да пази равновесие. Но ако ти го каже лекар, ще си 100 пъти по-спокойна, предполагам, така че - заведи го. За твое успокоение.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 609
Аз водих моята дъщеря на ортопед на 7мия ден след раждането, после на 8 месеца и сега ще я водя пак - но то е, защото тя се роди с изкривяване на стъпалата и пръстите, което се оправя, но го проследяваме.

Little Evil, за самостоятелното стоене мисля, че детето влиза в стойностите, посочени в изследването на СЗО, което беше постнато тук. Но нищо не ти пречи да го заведеш на преглед.

Скрит текст:
По отношение на Драганов - аз не бих му се доверила като ортопед - сетих се, понеже го споменавате. Дъщерята на мои близки на година и 8 месеца не можеше да направи нито една крачка - нито с опора, нито без. Водиха я именно при него, а след повърхностен по техните думи преглед, той им казал, че непроходил човек няма, детето е здраво и се притесняват излишно. След като и в навечерието на 2рия си рожден ден детето не показваше никакъв напредък, го заведоха при друг лекар - оказа се, че проблем има, при това сериозен. Просто не е такъв, който се вижда с просто око като изкривяване или деформация и е необходим детайлен преглед и изследвания. Излекуваха го детето, сега вече ходи.

# 68
  • София
  • Мнения: 44 284
ясно, аз като ходя за направление се обаждам предният ден тя ми го приготвя и си го взимам от сестрата.... та нямам проблеми, за това ми стана странно...
за държането...и аз мисля, че просто смелост да се пусне му липсва още, не нещо друго..., но ти си действай - води го на лекар, за да си сигурна, че  вс е наред и не си пропуснала някой проблем Wink

А за едрото...може и да няма връзка, просто исках да кажа, че  две деца, на едни родители, гледани по един начин може да са с разлика от небето до земята, и че нямаш грешка генерално в подхода Wink дано при второто ти дете нещата да се получават по-леко  за теб Simple Smile

# 69
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 402
Аз искам да успокоя авторката на темата Hug, че моето проходи на 1година, 2 месеца и 22 дена Peace И също чувах за проходили на 11 месеца, дори видях с очите си на една майка как детенцето се пусна и тръгна на 11месеца.
Според мен всяко дете има нещо вътрешно, което го възпира до определен момент да се отпусне и когато го преодолее - всичко става. Моя ходеше много бутайки количката си, а също сме го водили за ръчички/малко се учудих, че не трябвало да се водят, не съм запозната с подобно нещо, според кой.... newsm78, както и да е/ и един ден искаше една играчка в ръцете на едно момиченце на вън и реши да ме пусне, за да я вземе. Така стана, от този ден нататък проходи!

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 1 061
Момичета, аз и по напред в темата писах, но и сега да кажа... при проблеми с прохождането детето се води на детски невролог, не на ортопед.

Ето малко подробности за самия преглед как протече при нас... хвана детето за ръка и го накара да ходи, за да види какво точно прави и как точно ходи, колко се подпира и тн... после го вдигна и за мой пълен ужас, започна да го хвърля и да го мята. Първо го хвана за едната ръка и съответното краче, примерно да речем за десен крак и дясна ръка и като го хвърля някак си и гледа реакциите... после го хвана за ляво краче и лява ръка... беше много интересно... доктора каза "по здраво дете не съм виждал, ще проходи"... честно да ви кажа думите му ме успокоиха много, защото преди това какво ли не ми беше минало през главата и какви ли не диагнози му сложих.. #Crazy

Така че искам да кажа на авторката на темата, за нейно успокоение да си го заведе на невролог

RadoLin4eto_Mac, не знам какво успокоение може да е това, като твоето дете е проходило съвсем навреме... виж моето проходи на година и 8 месеца, това вече е много късно

# 71
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 402
Ket_G - на нас така ни каза педиатърката, че най-късно е до 1,6г. Peace След това, ако не проходи ни каза, че вече може да се говори за лекарска намеса. Споделям, това което знам Peace

# 72
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 179
И дъщеря ни още не е проходила,но това никак не ме тревожи,защото както и някой по-назад спомена,тя лази усилено от 7-мия си месец.Толкова е бърза и сръчна в това,че не мога да я стигна понякога.Иначе се изправя и обикаля по маси,легла и секцията.Дори се качва сама на леглото,но в мига,в който я хвана за ръчички,се свлича на пода и започва да пълзи.
А тия съжалителните направо бих ги отсвирила. #2gunfire

# 73
  • Мнения: 419
А какво може да му е трудно и кофти на едно проговаряне на дете? newsm78  Наистина ми стана интересно. За мене това са били само забавни моменти, началото на вербалната комуникация, така дълго чакана. Собственият език на едно дете, който трудно разбираме, но така хубав по своему.. и т.н... чак се размечтах  Crazy
Трудното е когато е късно проговарящо  Rolling Eyes и не ти е много забавно защото ходиш по специалисти и се притесняваш дали му има нещо. Извинявам се за спама  Peace.
Първо да отговоря на Литъл Евил, че и при мен кърменето в началото беше кошмар, ама голям кошмар. Ама аз се чувствам един вид горда, че въпреки всичко се справих. За прохождането и моят мъж беше абсолютно спокоен, чак ме дразнеше защото ми изглеждаше несериозно неговото спокойствие, обаче излезе прав.
Защо да не е забавно да се ходи по логопеди? Както писах по-рано ние се включихме в една профилактична програма, а детето проходи още същия ден, но ние така си тръгнахме по програмата с всички бонуси и ни посещават логопеди. Тези дни ще идват пак и аз знам, че моето нищо няма да каже, а само ще се усмихва и какво от това? Аз си я знам, че говори когато си иска, а когато непознат я пита насочено, шанса да отговори е малък, просто ми е пред очите как ще отворят книжката да питат нещо какво е и тя как ще я хвърли и ще каже "не, не, не". Голяма работа. Толкова съм доволна от логопедите, дават идеи за игри, казват ми за какво да следя, по време на посещението играят с нея, дават ми съвети. Не виждам нищо притеснително в срещата с логопед, за мен е полезно и приятно.

# 74
  • Мнения: 603
Моят син проходи без помощ на 1 г и 2 м. Мисля, че някои деца предпочитат да са по-сигурни и това е свързано с темперамента и с възможностите за пълзене. Понеже вече беше много усъвършенстван, почти не е падал.
Децата к прохождат рано, много падат. Така че от гледна точка на сигурността след годинка ми се струва по-добре.
Това си е мое мнение на неспециалист. Надявам се, че специалистите ще ви успокоят, че нищо страшно няма.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт