летни и лесни рецепти

  • 24 290
  • 126
  •   1
Отговори
  • Мнения: 260
Какво готвите в тези жеги,и какво ви се яде?

Да споделим заедно неща,който са бързи за приготвяне и са подходящи са летния сезон.
Аз наблягам на салатите и плодовете.Но за останалата част от семийството трябва да приготвям и нещ друго.
Вече се изчерпах откъм идеи вече,та ако може помагайте и вие!

# 1
  • Мнения: 10 554
както казва синът ми "нещо сериозно за хапване" Wink - пълнени чушки с месо и ориз, мусака, тиквички с кисело мляко, ориз със спанак, зеле със свинско месо, пиле с картофи, пици, риба, ей такива неща правих последните 2 седмици, зеления фасул със свинско и картофи на яхния снощи не беше уважен Sick и такива манджурляци вече няма да им правя, докато не си поискат, сирена също харесват, рецептата я взех от форума, малко я попромених и я правя често. Когато е постно задължително и някое карначе, печена наденица, кюфте, мръвка да е, нещо има допълнително иначе мен ще изядат. За десерт бях направила в неделя, че имахме повод торта със кисело мляко и желатин, много е приятна в жегите. Супи и сосове не правя, тях за по-студено време съм ги оставила Peace

# 2
  • world wide
  • Мнения: 139
здравейте и от мен вчера правих суфле с картофки,пилешко,пушено сирене  и моцарела на фурна.Звучи тежичко но хубавото е че се яде и студено и е мн приятно в жегите.
blackcat6 и аз имам същия проблем с мъжа ми...все месо да е иначе или не го яде или ходи до магазина за някое саламче ...  #2gunfire  smile3515

# 3
  • Мнения: 25 778
И аз се стремя да готвя леко и полезно, хранително и здравословно...
Вчера, червена леща с пресни зеленчуци, нещо като яхния без мазнина .Добре стана,
 лещата е богата на желязо  Peace
Днес съм замислила червени и зелени чушки, ще видим как.  newsm78

# 4
  • Мнения: 92
Здравейте Simple Smile Вкъщи салатите не са много на почит, трябва си сериозно ядене, и винаги месо. Та горещо препоръчвам тази пилешка салата, която се яде студена и е много освежаваща. За мъжете, на които им трябват повече калории моеж да сложите мнооого пилешко (както аз я правя), а ако я искате по-лекичка, намалете месото. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 114
Толкова много тиквички сготвих това лято! Едва ли не без тиквички не сядаме на масата. Голям фен съм им от една страна, защото са много вкусни, от друга, защото се приготвят много лесно и бързо. Тиквичките с ориз и супата от тиквички са истинският ми ТОП за лятото. Ден през ден правя или едното, или другото Simple Smile

# 6
  • Мнения: 7 779
яжте , пийте и си носете новите дрехи . живота е кратък  Joy
ям каквото ми се яде и по всяко време на годината. и чакам да видя дали ще живея 1 год. повече или по-малко при този начин на живот.  Laughing

пп. само да не се засегне някой

# 7
  • Мнения: 5 755
Я кажете моля, някакво лесно ястие с картофи?
Имаше някаква рецепта с шунка,кашкавал и сметана,ако някой се сеща...

# 8
  • Мнения: 22 867
Я кажете моля, някакво лесно ястие с картофи?
Имаше някаква рецепта с шунка,кашкавал и сметана,ако някой се сеща...

Картофената  запеканка на TheNMaster е много вкусна, аз добавям понякога варено пилешко и гъбки, супер е! Heart Eyes Peace

# 9
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 709
Една картофена рецепта за жегите и от мен:
Около килограм картофи се задушават с вода, олио и сол, докато останат на мазнина и леко загорят. Като изстинат, се заливат с една кофичка кисело мляко, разбъркано със сол, копър и две-три счукани скилидки чесън.

# 10
  • Мнения: 29
И ние сме основно на таратор и тиквички  Crazy Последните дни бягам от тиквичките, но ще е за ден два. Най-любимото са ни тиквените кюфтенца, но те определено си отнемат време, а свършват светкавично бързо  Crazy Друго което правя са зеленчуци на скара с кюфтенца на скара, всякакви вариации на бързи зеленчукови супички, спагети със зеленчуци, фрикасе- за когато ми трябва нещо набързо и яйца по панагюрски за още по набързо  Mr. Green ...и стандартната попара за когато сме се върнали безумно късно и безумно гладни  Blush

# 11
  • Мнения: 4 660
Вчера направих пълнени тиквички със сос .
Нищо не остана  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 5 755
Я кажете моля, някакво лесно ястие с картофи?
Имаше някаква рецепта с шунка,кашкавал и сметана,ако някой се сеща...

Картофената  запеканка на TheNMaster е много вкусна, аз добавям понякога варено пилешко и гъбки, супер е! Heart Eyes Peace
labrex ,благодаря зя тази рецепта,но аз търся друга!

# 13
  • Мнения: 767
Миш-маш със сурови чушки; сирене по шопски - за 7 мин. на макс с МВ; картофи по студентски - картофи нарязани с вода, сол и малко олио в тава; бъркана пица; запечени бутчета или крилца; пилешко филе с кисело мляко, копър и чесън, запечено на фурна.
Но признавам, че караме повече на салати, за половина понякога и нещо към тях Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 10 905
Я кажете моля, някакво лесно ястие с картофи?
Имаше някаква рецепта с шунка,кашкавал и сметана,ако някой се сеща...

Заповядай:http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D0%B8%D1%80%D0%B0

Общи условия

Активация на акаунт