летни и лесни рецепти

  • 24 295
  • 126
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 795
Сетих се,че отдавна не съм правила домати с ориз и маслини,едно много лесно ястие.Набелязала съм си да направя и пълнени чушки със сирене и яйца,зелен фасул плакия,мусака с тиквички или огретен от тиквички.Някой беше споменал за суфле с кашкавал,и него ще направя.

# 46
  • Мнения: 5 001
Ние в тия жеги наблягаме на таратор,чушки с яйца и сирене,които ядем студени......Миш маш.....Мажем филийки с хайвер от тиквички или кьопоолу като сложа в една чинийка и плочка сиренце и мога да изям света.... hahaha....
Гриловани тиквички с кисело мляко копър и чесън също хапваме....

....Друго,другоооо...... newsm78
*Доматена супа(пак студена я ядем)
*Чушки(печени) с доматен сос
....
Когато ни се яде месо,наблягаме на скарата и пържените картофки....
Как правиш хайвера от тиквички?

Извнявай,че чак сега видях поста ти... ooooh! Embarassed

Сварявам обелените и нарязани тиквички в подсолена вода,колкото само да ги покрие.После отцеждам в гевгир.Намачкавам и добавям копър,чесън,сол на вкус и олио.Разбърквам добре и слагам да се охлади добре в хладилника....

Понякога вместо олио слагам майонеза,но става по тежичко и затова по-често правя с олио.

# 47
  • Мнения: 427
  Записвам се да черпя идеи  Grinning

# 48
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Ние в тия жеги наблягаме на таратор,чушки с яйца и сирене,които ядем студени......Миш маш.....Мажем филийки с хайвер от тиквички или кьопоолу като сложа в една чинийка и плочка сиренце и мога да изям света.... hahaha....
Гриловани тиквички с кисело мляко копър и чесън също хапваме....

....Друго,другоооо...... newsm78
*Доматена супа(пак студена я ядем)
*Чушки(печени) с доматен сос
....
Когато ни се яде месо,наблягаме на скарата и пържените картофки....
Как правиш хайвера от тиквички?

Извнявай,че чак сега видях поста ти... ooooh! Embarassed

Сварявам обелените и нарязани тиквички в подсолена вода,колкото само да ги покрие.После отцеждам в гевгир.Намачкавам и добавям копър,чесън,сол на вкус и олио.Разбърквам добре и слагам да се охлади добре в хладилника....

Понякога вместо олио слагам майонеза,но става по тежичко и затова по-често правя с олио.
Благодаря!   bouquet

# 49
  • Мнения: 18 020
Бях чела някъде рецепта за сурови чушки, пълнени с яйце и сирене и печени на фурна, пробвах веднъж, но нещо много воднисти ми се получиха...не останах очарована.
Правили ли сте такива? Сигурно нещо съм объркала.... Rolling Eyes

# 50
  • София
  • Мнения: 18 679
О, да, аз точно така ги правя чушките с яйца и сирене, даже не ми е хрумвало да ползвам печени. Да не би сиренето да ти е било нещо некачествено или да си ги поляла с твърде много вода? Аз ги правя така: изтърбушвам четен брой чушки, осолявам ги отвътре, разбивам леко няколко яйца, добавям натрошено сирене, магданоз/ по желание, с чубрица също става добре, както и без нищо/ и ако ми се види рядка сместа - малко брашно. От брашното плънката леко бухва и става по-пухкава, така че ако не харесваш - пропусни брашното и добавай сирене до нужната гъстота. Напълвам чушките и ги подреждам една срещу друга в маназнена тава, да се затапят една друга. Поливам леко с мазнина и добавам вода около чаша, чаша и половина, не повече. След изпичането водата се е изпарила и остават само на мазнина. Понякога, ако ми остане плънка, по същия начин пълня и домати и ги пека с капачето отгоре - много са вкусни Simple Smile

# 51
  • Мнения: 18 020
Белинда, ще пробвам пак задължително, ама да ти кажа аз въобще вода не сложих дори, те сами си пуснаха. Ще опитам довечера пак, а обръщаш ли ги да се запекат от двете страни?

Ще си направя и от твоя доматен сос  Wink

# 52
  • Мнения: 2 126
Kогато пълня чушки с яйце и сирене,никога не слагам вода в тавичката Peace Не обръщам.

# 53
  • София
  • Мнения: 18 679
Много странно, не си сложила грам вода, а станали воднисти Rolling Eyes Не знам, в такъв случай може би и моите ще ти се стоят воднисти, сочни са, на мен са ми вкусни, ама знам ли...Аз винаги капвам малко водичка, за да не ми залепват в тавата, понеже ги пека до покафеняване. Не ги обръщам - фурната ми е силна и се започат идеално и отдолу. Но ти може да ги обърнеш, може би така ще се препекат хубаво и няма да са ти воднисти newsm78
Дано ви хареса и сосът Simple Smile

# 54
  • Мнения: 2 126
Аз пак...но се сетих да кажа как правя бързи тиквички на фурна(заместител на пържените).Нарязвам тиквичките на кръгчета,поръсвам ги със сол и брашно,чесън (на прах или истински),ръся с копър,понамествам ги в тавата,поливам ги с олио(всичко това става в тавата в която ще пека върху хартия за печене).Пека до готовност.

Не видях в постовете до тук дае споменавате рецептата за суфле от тиквички на Гисчо,ще пробвам и нея тия дни.Ето я http://www.supichka.com/2012/07/blog-post_05.html

# 55
  • Мнения: 25 824
Иска ми се  рецепта за патладжан с доматен сос, идеи ???

# 56
  • Мнения: 18 020
Иска ми се  рецепта за патладжан с доматен сос, идеи ???

Ами аз го пържа, овалян с брашно и отделно си правя соса

# 57
  • Мнения: 25 824
А соса с пресни домати ли,
 на мен ми се получава по сладък с доматена паста от консерва  Embarassedр
какви подправки са най подходящи за патладжан...?(мерси за отговорите)

# 58
  • Мнения: 18 020
А соса с пресни домати ли,
 на мен ми се получава по сладък с доматена паста от консерва  Embarassedр
какви подправки са най подходящи за патладжан...?(мерси за отговорите)


В соса слагам само чесън, не сме фенове ние на подправките. Предполагам като на всеки доматен сос ще му ходи босилек, но аз не слагам.
Правя с пресни настъргани домати, да. Лятото не обичам да ползвам заготовки, стига ми зимата  Laughing

# 59
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз пак...но се сетих да кажа как правя бързи тиквички на фурна(заместител на пържените).
Mмм, това ми харесва. Едно въпросче - нареждаш ги по дъното или ще станат и ако не са плътно наредени? Не за друго, ами ако ги изсипя поразбъркани, ще събера два пъти повече тиквички, но не знам дали ще станат добре? Любимите ми печени картофи примерно искат подреждане, за да станат както трябва.
Дом. сос за патладжани аз го правя с чесън и магданоз.

Общи условия

Активация на акаунт