летни и лесни рецепти

  • 24 305
  • 126
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 11 033
Момичета,страхотни идеи сте дали!
Някой рецепти вече ги пробвах,станаха много вкусни и най-вече леки за тези жеги.

Сега имам питане да ми кажете с бкоколи какво мога да направя?
Моят син се е запалил по тия броколи и ме кара непрекъснато нещо да му правя с тях.
Айде, пак помагайте!

Ето няколко рецепти с броколи:http://www.1001recepti.com/article/?txt_id=37-brokoli-sila-i-zdr … rii#axzz20FaeIOfV
Ние в тия жеги наблягаме на таратор,чушки с яйца и сирене,които ядем студени......Миш маш.....Мажем филийки с хайвер от тиквички или кьопоолу като сложа в една чинийка и плочка сиренце и мога да изям света.... hahaha....
Гриловани тиквички с кисело мляко копър и чесън също хапваме....

....Друго,другоооо...... newsm78
*Доматена супа(пак студена я ядем)
*Чушки(печени) с доматен сос
....
Когато ни се яде месо,наблягаме на скарата и пържените картофки....
Как правиш хайвера от тиквички?
А хайверът от тиквички го правя по този начин:http://sladkoisoleno.blogspot.com/2012/06/blog-post_18.html

# 31
  • Мнения: 169
Аз правих печени чушки, заляти с доматен сос, магданоз и чесън. Много е профирно за лятото. Препоръчвам.

# 32
  • София
  • Мнения: 18 679
Вчера направих много сполучлив доматен сос, лесен и ужасно пикантен Simple Smile Смлях един буркан домати. Загрях съвсем леко зехтин, добавих чесън, за десетина секунди, че бързо покафенява. При чесъна излях доматите, добавих щипка-две захар, пресен риган и босилек от саксиите на терасата и половин лъжичка суха българска лютивка/ това от червените люти чушки, заедно със семките/. Мнооого сполучлива комбинация! След десетина минути къкрене беше готов.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 380
Майка Зайка, много благодаря!   bouquet
 Ще я направя непременно. В отделна купа ще пробвам да сложа в супата и малко топено сирене да видя дали ще върви ...

# 34
  • Мнения: 18 039
Аз правих печени чушки, заляти с доматен сос, магданоз и чесън. Много е профирно за лятото. Препоръчвам.

Бих го яла всеки ден, ако има кой да ми пече чушките  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 5 462
Аз правих печени чушки, заляти с доматен сос, магданоз и чесън. Много е профирно за лятото. Препоръчвам.

Бих го яла всеки ден, ако има кой да ми пече чушките  Mr. Green
Преди да ги залея със соса /в който захар Не слагам /овалвам чушките в брашно и ги пържа , после ги нареждам в тавичка по дълбока и след това сипвам соса  си натрошено сирене отгоре.

# 36
  • Мнения: 18 039
И аз така- първо си правя соса, после запържвам чушките, оваляни в брашно, нареждам ги по дъното на широк тиган и директно заливам със соса, оставям малко да покъкрят и добавям чесън.
Сиренето го ядем отделно  Peace

Довечера мисля да направя миш- маш,  със задушени зелени чушки, домат и сирене.
Слагате ли лук в него?

# 37
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 529
Довечера мисля да направя миш- маш,  със задушени зелени чушки, домат и сирене.
Слагате ли лук в него?

Това ни беше вечерята снощи  Mr. Green Аз лично си сложих лук, чудесно се получи.

# 38
  • Мнения: 5 462
И аз така- първо си правя соса, после запържвам чушките, оваляни в брашно, нареждам ги по дъното на широк тиган и директно заливам със соса, оставям малко да покъкрят и добавям чесън.
Сиренето го ядем отделно  Peace

Довечера мисля да направя миш- маш,  със задушени зелени чушки, домат и сирене.
Слагате ли лук в него?
В миш маша да слагам лук , но в пиперената манджа не .
С лук пиперената манджа ще ми сладни , а аз харесвам по пикантните вкусове .Затова я правя единствено с чесън .Както и мразя в сосовете за паста да слагам лук .  Sick

# 39
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз не слагам лук в миш-маша, но съм яла с лук на заведение и хич не е зле Wink

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Бързите ястия при нас са :
-гювечета /но май във всеки край на България се правят различно/ - при нас са така :най-отдолу малко масло, след това домати, кренвирш, запича се, след това сирене и отгоре се чуква да се запече едно яйце/. И на микровълновата стават за 15-20 минути.
-Пълнени чушки с яйца и сирене;
-готови картофени кюфтета, които искат само пържене;
И в тази връзка щях да ви попитам някой пробвал ли е да замрази сурови картофени кюфтета и след това да се изпържат /става ли нещо, има ли си технология на правене на смес и съхранение?/
-миш-маш /но аз имам готова смес в буркани, правя я лятото/ и след това буквално изсипвам само яйцата и сиренето, та ми е бързо ястие;
-разни наденички, кренвирши на скара или фурна;
-мусака /също ми е бърза манджа/;
-леща;
-тиквички с чеснов сос;
-кюфтета с винен сос /като винения кебап са, но с кюфтета, не с месо Simple Smile/;
-доматена супа;
-домати с ориз;
-ориз с месо на фурна;
-ориз със зеленчуци; ориз с грах;
Общо взето това е и само търся и аз идеи за готвене.

# 41
  • Мнения: 169
Ох, аз съм решила да направя пъленени картофи.

# 42
  • Мнения: 35
Много полезна тема! Аз хапвам предимно салата, кашкавал и маслини, но моят човек много протестира, че не готвя редовно в това време.
Последното направих гювеч със зеленчуци - 2-3 картофа, 1-2 моркова, патладжан, бамя, зелен боб,домати. Преди това правих печени кюфтета.
Общо взето като не ми се готви и нищо не ми идва на ум. Сега като се зачетох в темата и се сетих, че миналото лято много ядяхме печен патладжан с доматен сос. Имаше и една рецепта от тук пак с патладжан (мисля че на елексир беше) много вкусно ставаше. Трябва да я намеря.
От прочетеното до тук си набелязвам: паста със сос от пресни домати; бъркана пица; суфле с кашкавал; печени чушки и патладжани с дом.сос
Добре, че влязах в темата. Мъжът ми ще е доволен Simple Smile

# 43
  • Мнения: 493
Шоколадово бонбонче , Аз си замразявам винаги картофените кюфтета преди да ги пържа. Това научих от една колежка, която буквално през ден си носеше на работа картофени кюфтета и винаги бяха с идеална форма и здраво споени. Тя ми обясни, че прави голямо количество смес за картофени кюфтета, после ги оформя, овалва в брашно и разстила в тавичка или поднос върху найлоново фолио, която ще ти се събере в камерата. Слага ги да замръзнат добре. След това си ги вади и пълни вече замръзналите кюфтета в плик( за да не й заема място тавата).Когато реши да пържи, както са замръзнали овалва в разбито яйце и пържи на средна температура.
Така имаш и нещо под ръка за неочаквани гости или за бърза вечеря, която не отнема много време.

А иначе по темата - гледам у дома винаги да има супа, която може да се яде студена - картофена, тиквички, зелен боб, бакла . Като задължително им слагам по една шепа кисели джанки накрая при варенето и добавям натрошено сирене при сервиране.
От ястията нямам ограничения от това, което готвя и в другите сезони, само избягвам мазните меса. Но аз ставам много рано и наготвям докато е хладно, така че не ми е проблем готвенето.
При десертите наблягам на тези с плодове или с желирано кисело мляко, които се ядат студени.

# 44
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 771
През лятото предимно готвя неща които не трябва да се пържат и са по леки, като уточнявам че не винаги стават бързо -  Пълнени тиквички с кайма и ориз, миш маш, таратор, кюфтета с ориз, различни постни яхнийки. Ако готвя месо то е предимно кюфтета, кебапчета или наденица на скара.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт