Влязох в СМГ и дим да ме нямааааа

  • 51 446
  • 262
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 939
Моето мнение е, че в пети клас в "А" клас слагат по-голям процент от децата, които очакват да се изявяват по състезания (да вметна, че множеството на състезателите не е равно на множеството на най-добрите математици). В осми клас преместват в А клас изявените състезатели от СМГ, които не са били в А клас досега и не са отишли в немската паралелка.

Дълго се чудех за причината и намерих следното обяснение - обикновено класен на А клас е преподавател по математика. Този преподавател обикновено води школи и води децата по състезания и затова чисто логистично е много по-лесно той да отговаря за състезателите (освобождава ги от часовете, привиква ги за школите, има пряк контакт с родителите).

Горното е мое мнение, не съм го чула от учител в СМГ и не претендирам, че е "абсолютната" истина. Факт е, че отлични математици има във всички класове

PS: Чудя се, дали модераторите ще слеят двете теми или ще оставят и двете да си съществуват в "отчетни"  Wink

# 31
  • Мнения: 539
Абе, хора, какво значение има къде ще е темата? Нали ще можем да обсъждаме общите си проблеми, интереси, тръпки...

Фран, дай малко инфо от предния випуск,а?

# 32
  • Мнения: 70
Здравейте, майки на петокласници в СМГ! Честито на страхотните Ви дечица! Браво и на Вас за прекрасния избор, който сте направили! Много се пише за СМГ, в най-различни теми ,опитват се да го сравняват с езиковите гимназии-не става! Няма по-добро училище в момента, а и непрекъснато му се вдига нивото.Е, Вие си го знаете, де  bouquet! А за записаните да учат руски, ако все още учителката е Лариса Андреева, това е една много интелигентна ,много лъчезарна жена. Удоволствие е да се общува с нея. Желая пълноценна почивка-заслужили сте я!

# 33
  • Мнения: 819
Да,учителката по руски е Лариса Андреева.

# 34
  • София
  • Мнения: 757
Затова пък за набор 2000,тоест бъдещите шестокласници в СМГ най-силната паралелка е вече руската.

Абсолютно не съм съгласна. Във въпросния набор във всички паралелки има страхотни математици като най-добрите от добрите са в "А" и "Б" клас - доказателство са резултатите от състезанията. След 7-ми клас вече наистина "А" клас е състезателната паралелка + математиците от немската, мисля "Е" паралелка.

# 35
  • Мнения: 539
Инфо за всички, които още не са записали децата си:

Заявлението за записване се попълва на място (бланково е). Не нанасяйте точки предварително - дамата вътре нанася лично трансформираните точки от списъка.

Трябва да попълните и декларация за това каква школа ще посещава детето - математика, информатика или математическа лингвистика. Може да изберете и повече от една.

Издават служебна бележка, с която да отидете в предишното училище на детето за Удостоверение за преместване (т.нар. "отпусно") и да го върнете в СМГ в тридневен срок.

Успех на всички! Peace

# 36
  • Мнения: 455
Какво представлява математическата лингвистика?
И ако някой има повече информация за школите или коя би препоръчал?

# 37
  • Мнения: 6 031
Какво представлява математическата лингвистика?
И ако някой има повече информация за школите или коя би препоръчал?

И на мен ми е интересно това.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 154
Какво представлява математическата лингвистика?
И ако някой има повече информация за школите или коя би препоръчал?

Ето линк към задачите от първи кръг на олимпиадата по мат. лингвистика
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/left_me … ling_oblasten.pdf

# 39
  • Мнения: 256
Здравейте,честито на дечицата ви,ще бъдат щастливи в това училище,независимо в коя паралелка ще попаднат.Аз мога да дам малко информация за школата по ИТ.Синът ми вече две години я посещава,като втората година обучението се изнесе изцяло в НПМГ.Бях доста озадачена,но всъщност НПМГ няма малки ученици и СМГ не се явява конкуренция при тях.Надявам се и тази година да е същото,защото детето ми е очаровано от г-жите,много ерудирани,много знаещи и много даващи.Правят сайтове,с които участват в националната олимпиада по ИТ.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 154
Здравейте,честито на дечицата ви,ще бъдат щастливи в това училище,независимо в коя паралелка ще попаднат.Аз мога да дам малко информация за школата по ИТ.Синът ми вече две години я посещава,като втората година обучението се изнесе изцяло в НПМГ.Бях доста озадачена,но всъщност НПМГ няма малки ученици и СМГ не се явява конкуренция при тях.Надявам се и тази година да е същото,защото детето ми е очаровано от г-жите,много ерудирани,много знаещи и много даващи.Правят сайтове,с които участват в националната олимпиада по ИТ.
Благодаря за информацията. А кога се провежда школата - в кои дни от седмицата, колко пъти седмично, по колко часа?

# 41
  • Мнения: 256
Госпожите определяха дните-събота или неделя,в зависимост от тяхното свободно време.Когато наближаваше време за областния или за националния кръг,ги викаха и през седмицата.За часовете не знам точно,моят винаги отиваше по-рано и май и последен си тръгваше.Всъщност за първия кръг-общинският трябва детето да има ясна идея за това,какъв сайт ще прави и всички го минават.Сериозната работа идва с втория кръг и въпреки,че всяко дете си избира научен ръководител,всичките госпожи помагат.Влади точно преди националния кръг се разболя тежко и г-жата му пращаше множество тестове за подготовка и ги проверяваше,даваше съвети,обясняваше грешките и най-важното вдъхваше му кураж и самочувствие.

# 42
  • Мнения: 455
Благодаря за информацията и на  Master и на Eli, засега май ще се ориентираме към школата по математика ( а пък и няма много време за мислене ), предполагам че не е проблем на по-късен етап ако реши да смени школата.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 154
Госпожите определяха дните-събота или неделя,в зависимост от тяхното свободно време.Когато наближаваше време за областния или за националния кръг,ги викаха и през седмицата.За часовете не знам точно,моят винаги отиваше по-рано и май и последен си тръгваше.Всъщност за първия кръг-общинският трябва детето да има ясна идея за това,какъв сайт ще прави и всички го минават.Сериозната работа идва с втория кръг и въпреки,че всяко дете си избира научен ръководител,всичките госпожи помагат.Влади точно преди националния кръг се разболя тежко и г-жата му пращаше множество тестове за подготовка и ги проверяваше,даваше съвети,обясняваше грешките и най-важното вдъхваше му кураж и самочувствие.
Благодаря!  bouquet
Пожелаваме много бъдещи успехи на сина и не само по информатика ! Peace

# 44
  • Мнения: 539
Някой знае ли кой ще ръководи школите?
А дали децата от различните класове са заедно или поотделно за всяка възраст?
На всички ли им занятията са в събота и неделя?(редовните, не извънредните)

Общи условия

Активация на акаунт