Отговори
  • Мнения: 11 607
ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ, ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА.

ЧАСТ 56

[Изображението е взето от тук.]



Питайте без да се притеснявате, но и споделяйте без да се притеснявате !

Не е нужно да знаем всичко! Важно е да знаем достатъчно, на точното място, в точния момент, по точния начин! Ако паметта все пак ни изневерява - тук има достатъчно дами и господа, които могат да допълнят нашите знания!

# 1
# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Не съм правила сладък салам, тази рецепта ми допадна, но 200гр. само бисквити ли да сложа или общо 200гр. бисквити, плодове и ядки?
Какви плодове са подходящи?

# 3
# 4
  • Мнения: 9 111
Маме  Hug

бабаитка,
Цитат
пеп-4o благодаря ти,ще пробвам с фризера,но др.седмица всички вишни ще ги направя на мъфини ,торта и мелба ,няма да ги бавя Peace
внимавай, че в тях има доста поет алкохол. Да не напиеш мъничкото  Wink

Solar Wind , 200 гр. са бисквитите, другото е отделно. Като си разбъркаш сместа ще ти стане ясно трябва ли или не още  малко мляко, сметана, масло... за да можеш да го събереш на топка. Продуктите трябва да могат да се слепнат  Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Благодаря  пеп-4o!
Изглежда лесно за приготвяне, дано се справя с пропорциите!

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 255
Маме,мерси за темата  bouquet

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
да се наместя сред вкусотиите

# 8
  • Мнения: 9 111
Благодаря  пеп-4o!
Изглежда лесно за приготвяне, дано се справя с пропорциите!

о да, много лесно е  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 120
На колко мл се равнява една к.ч.?

# 10
  • Мнения: 1 777
На колко мл се равнява една к.ч.?

Има различни по размер чашки,зависи твоите колко са големи.
Ако рецептата е в к.ч. ,аз бих сложила 100-120 мл.Но все пак зависи каква е рецептата.

# 11
  • Мнения: 4 864
Айде и аз да не ви изпусна Simple Smile Днес ми донесоха 2 л. мляко, което подварих..утре ще се правят макарони на фурна  Heart Eyes

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 058
Мерси за темата Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 1 193
Записвам се в новата тема с питанка за идейки ,как да приготвя замразени коктейлни скариди?

# 14
  • Мнения: X
От известно време забелязвам, че хляба ми нагарча - правя го във всякакъв вид (меся на ръка, не ползвам машина) с добавяне ту на пълнозърнесто, ту на царевично и прочее варианти, знаете как е...
Но хляба има понякога леко горчив вкус, нагарча
Реших че е от примесите и вчера тествах класически бял (мая на кило брашно, 3 яйца, чаша мляко, 1/2 чаша мазнина е моята рецепта; солта ми е 1ч.л. захар също 1ч.л.) но и той горчеше леко
Чудя се от какво е това горчивото?

Последна редакция: пт, 06 юли 2012, 10:29 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт