Отговори
# 45
  • Мнения: 341
Благодаря ви момичета за бързият отговор.Като гледам снимките е същото,което си го купих.Странното е,че на опаковката пише"черен сусам"-производител Сирия,а от вас научавам ,че е черен кимион.Явно наименованието в различните страни е различно,но важното е,че е едно и също.
За вас   bouquet

# 46
  • Мнения: 739
Искам да направя люто сосче (да си топкам в него пилешките крилца), което да е на майонезена основа. Някоя от вас, кулинарки, да има рецепта за такова нещо? Благодаря   bouquet

# 47
  • Мнения: 5 001
Искам да направя люто сосче (да си топкам в него пилешките крилца), което да е на майонезена основа. Някоя от вас, кулинарки, да има рецепта за такова нещо? Благодаря   bouquet
*Kисело мляко 1 с.л.+ 1 с.л. майонеза + 2 с.л. дижонска горчица(да не е друг вид,защото е лютива доста).
*Смляни люти чушки+ сол + щипка захар+ майонеза.
*доматен сос с люти чушки(смляни),чесън,морков,магданоз( готвен сос ) - може да се хапва и студен.

Последна редакция: сб, 07 юли 2012, 20:18 от TheNMaster

# 48
  • Мнения: 1 777
Искам да направя люто сосче (да си топкам в него пилешките крилца), което да е на майонезена основа. Някоя от вас, кулинарки, да има рецепта за такова нещо? Благодаря   bouquet

майонеза ,кетчуп и табаско сос(може да го замениш с друг лютив).
Или ако продават в БГ барбекю сос(обикновения) той също налютява.

# 49
  • Мнения: 739
TheNMaster, Pety   bouquet Благодаря за идеите!

# 50
  • Мнения: 419
Нали халуми беше онова сирене, което става за печене, дори и на тиган? Ако го нямам в момента, кое друго става?

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Дайте лесни рецепти за коктейлчета в домашни условия. Че като търсих в нета, много засукани ми се видяха. И алкохолни и безалкохолни ме интересуват, летни , подходящи за жегите.

# 52
  • Мнения: 22 867
Дайте лесни рецепти за коктейлчета в домашни условия. Че като търсих в нета, много засукани ми се видяха. И алкохолни и безалкохолни ме интересуват, летни , подходящи за жегите.

Погледни ТУК, освен предложенията на мадам Бондюел, има и други.

ТУКТУК и ТУК. Има алкохолни, и безалкохолни. Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 10 944
Дайте лесни рецепти за коктейлчета в домашни условия. Че като търсих в нета, много засукани ми се видяха. И алкохолни и безалкохолни ме интересуват, летни , подходящи за жегите.

1 жълтък
50 мл портокалов сок
50 мл бананов сок
20 мл лимонов сок
Разбива се с лед.

Сок от 1/2 лимон
1 белтък
1 ч.л. захар
60 мл джин
2 ч.л. сметана
Всичко се разбива с лед. Разрежда се с газирана вода.

Водка с лимонада и лед.

30 мл портокалов сок
30 мл коняк
50 мл бърбън
60 мл сода
лед

20 мл прасковен ликьор
50 мл ром
120 мл портокалов сок
много лед

50 мл водка
50 мл ментовка
Разбива се с лед.

 newsm24

# 54
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Много сте мили и отзивчиви. Благодаря ви отново.  bouquet

# 55
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


     пеп-4o,TheNMaster,antonia  , благодаря ви за помощта за глазурата за еклери. Hug 

# 56
  • Мнения: 27 524
Мисля, че е възможно да съм пуснала много силно газта на котлона и да се е пресякъл от високата температура. newsm78
...Затова се е пресякъл.....

На мен обаче ми се пресича (космата топка  Joy) и шоколад, който не става за топене или шоколад, който има незнайни съдържания в него (Своге например  Crazy) и не е било от горещата Т°, просто не става за топене и директно се развлачва на парцали  Sick
Иначе никога не го топя на водна баня, директно на котлона, но слабо, с олио (понякога и със сметана или прясно мляко).

# 57
  • Мнения: 95
в момента правя торта но сметаната не ми се сгъстява четох в Интернет че ако не се сгъстява трябва да се добави сметана на прах но в момента нямам такава сметана и няма как да добавя можели нещо друго да се добави?

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
в момента правя торта но сметаната не ми се сгъстява четох в Интернет че ако не се сгъстява трябва да се добави сметана на прах но в момента нямам такава сметана и няма как да добавя можели нещо друго да се добави?

малко лимонов сок

# 59
  • Мнения: 27 524
в момента правя торта но сметаната не ми се сгъстява четох в Интернет че ако не се сгъстява трябва да се добави сметана на прах но в момента нямам такава сметана и няма как да добавя можели нещо друго да се добави?

Не мисля, че с добавки някакви ще стане. Животинска сметана ли разбиваше и колко процента? За да се разбие хубаво, трябва да е мин 35 процента (за животинската говоря, аз гадости като растителна не купувам и не съм пробвала) и става по-лесно и бързо, когато захарта е добавена в нея  Peace

Общи условия

Активация на акаунт