Отговори
# 30
  • Мнения: 4 358
от пазарче си купувам. Насипен. Виж при вас. Нашенски е, защото увира бързо и е вкусен.
Освен така.То пак няма гаранция от де е.......ама поне да пробвам.
Направо се чудя от кога китайците ядат толкова боб, бе всичкия по магазините е от там.Не бях купувала от маса време и днес направо се втрештих.То друго няма.Поне от Турция да беше ooooh!

# 31
  • USA
  • Мнения: 5
Търся рецепти за рибки сардини-освен пържена ?
 Благодаря !

# 32
  • Мнения: 9 154
http://trydiani.blogspot.com/2012/02/blog-post_20.html ето тази виж в картофена коричка.

Мъфините на Петя и аз съм правила, стават  си пухкави и винаги без грешка. Не знам сиренето ви как е, но когато правя с меко  и мокро сирене солени кексчета  винаги ми стават сбити. А когато е твърдо и сухо - пухкави.

Бъни, няма гаранция и в чувала, да. Но тези, от които купувам са производители и не се притеснявам.  А защо трябва китайците да го ядат, важното е на пазара да има изобилие  Joy Joy

# 33
  • Мнения: 5 001
от пазарче си купувам. Насипен. Виж при вас. Нашенски е, защото увира бързо и е вкусен.
Освен така.То пак няма гаранция от де е.......ама поне да пробвам.
Направо се чудя от кога китайците ядат толкова боб, бе всичкия по магазините е от там.Не бях купувала от маса време и днес направо се втрештих.То друго няма.Поне от Турция да беше ooooh!
Най ми е смешно,когато прочета Смилянски боб или Добруджански боб  - Произход - Китай!  hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

И аз си купувам от пазара от производителите.....Много съм доволна!

# 34
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Имам въпрос за глазурата за еклери.Доста пъти съм правила, но вчера на два пъти ми се пресече шоколадът.Сложих на котлона тенджера с вода да ври и в нея имаше йенско канче с шоколад.Защо шоколадът стана течен и изведнъж се пресече и заприлича на космата топка?Вярно, че като бърза човек нищо не става, но ме е яд как и двата пъти изхвърлих несполучливата глазура.
 Мисля, че е възможно да съм пуснала много силно газта на котлона и да се е пресякъл от високата температура. newsm78 Може би не трябва да слагам  канчето за водна баня в тенджерата на котлона, а да седи в гореща вода докато се разтопи?Някой може ли да помогне със съвет, че има около 70 еклера, които трябва да ги нося довечера на парти.
 Имам въпрос кога се слага олиото към шоколада, след като той е разтопен ли?И дали е по-добре масло, или олио да се сложи?

# 35
  • Мнения: 5 001


  Мисля, че е възможно да съм пуснала много силно газта на котлона и да се е пресякъл от високата температура. newsm78

...Затова се е пресякъл.....Опитай пак като си спокойна и не бързаш... Hug

# 36
  • Мнения: 9 154


  Мисля, че е възможно да съм пуснала много силно газта на котлона и да се е пресякъл от високата температура. newsm78

...Затова се е пресякъл.....Опитай пак като си спокойна и не бързаш... Hug

Като заври водата сложи шоколада и отмести от котлона. Бъркай. Ако трябва - сложи пак за малко тенджерата с водата на котлона, но за малко, не оставяй там да ври, щом ти е газов котлона.
Микровълнова нямаш ли?
олиото го слагам заедно с парчетата шоколад. Масло е хубаво, но маслото после стяга шоколада, затова предпочитам олиото.
Пресечения остави, направи го на сладък салам, а си разтопи нов  Peace да нямаш ядове.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 143
Биляна, когато шоколада омекне махам съда с водата от котлона и се разтапя само от топлата вода без да ври. За мен по-добре е с олио. Слагам го още в началото.

П.п. С Пеп-4о сме писали заедно. Hug

# 38
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Аз да не пропусна Embarassed

# 39
  • София
  • Мнения: 7 986
Айдееееее на смилянскияаааа боооооб от Тайлаааааааанд. Чистооооо нашенскиииии без ГМОООООООО.

# 40
  • Мнения: 22 867
Много интересно. Видях още едно оплакване от тази рецепта:
 http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=2136.msg85423#msg85423
Нека и аз да споделя. Първо въобще не ми бухнаха, второ според мен олиото е доста...?!
Съжалявам че не са станали.Но в рецептата нищо не куца.
..............

Понеже аз  препоръчах кексчетата, пак да напиша, на мен толкова хубаво бухнали като на снимката, не ми станаха първия път. Не помня вече с каква чаша съм мерила и какво съм слагал, помня, че тестото ми стана редичко и се позачудих, но първия път винаги спазвам рецептите, импровизациите са след това. Може да се каже, че нормални станаха, но не толкова хубаво бухнали, бяха пък много вкусни и затова пак ги направих. Сложих не равни, а с връх чаши брашно и се получи - станаха ми бомбичките, на които много се радвам, доста често ги забърквам. Но и брашната са различни, така че пак пробвайте, момичета, спокойно се прави половин доза, ще ви се получат, наистина рецептата е добра. Peace

# 41
  • Мнения: 1 754
Останала вишновка мога ли на терасата да държа, да не се развали от топлото?


Много интересно. Видях още едно оплакване от тази рецепта:
 http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=2136.msg85423#msg85423

Нека и аз да споделя. Първо въобще не ми бухнаха, второ според мен олиото е доста...?! Тези, които ги правите, точно тези пропорции ли спазвате? Въобще не се получиха. Остана малко от сместа и на другия ден добавях брашно, още бакпулвер и сода, и взеха, че леко се надуха, но не и това прекрасно нещо, което виждам на снимката. За мен нещо куца тука.

Съжалявам че не са станали.Но в рецептата нищо не куца.
Правя ги с години(рецептата имам от майка) и винаги ми бухват.Олиото също не е много.Доста хора тук от форума са ги правили и никой не се е оплакал досега.
Чашата с която меря е с вместимост 240 мл,ако това има значение.

Мила, въобще не искам да те обидя, надявам се не го вземаш лично. Търся грешката и тя може да е при моето изпълнение, но обикновено нови рецепти, които правя следвам, както са написани.

Между другото за втори път ми се случва, първият беше кекс, а сега мъфинките не се получиха...аз и затова ви питам, ако има проблем, да се изясни, но не разбирам къде е. Rolling Eyes   

# 42
  • Мнения: 341
Здравейте,
Всеки ден влизам при вас и научавам по нещо ново.Та,прочетох за поръската-ЧОРЕК ОТУ(шварц кюмел) и реших да си я купя.В магазина ми казаха (женския пазар),че това е черен сусам.
Въпроса ми е-това едно и също ли е?
Ще се радвам,ако някой ме светне по въпроса.
Благодаря ви предварително !!!

# 43
  • Мнения: 5 001
Здравейте,
Всеки ден влизам при вас и научавам по нещо ново.Та,прочетох за поръската-ЧОРЕК ОТУ(шварц кюмел) и реших да си я купя.В магазина ми казаха (женския пазар),че това е черен сусам.
Въпроса ми е-това едно и също ли е?
Ще се радвам,ако някой ме светне по въпроса.
Благодаря ви предварително !!!

http://ikra.blog.bg/drugi/2010/02/08/legendarnoto-rastenie-ot-iztoka.488648

Според тази статия е черен кимион....... newsm78

Ето още една...
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:gORYZhRitsc … ct=clnk&gl=bg

# 44

Общи условия

Активация на акаунт