Отговори
# 60
  • Мнения: 4
Имам замразен микс от горски гъби и ще правя ризото.
Трябва ли предварително да ги размразя или направо да ги слагам да се задушават?

# 61
  • Мнения: 9 146
направо готви  Peace

# 62
  • Мнения: 4
Пепчо, блгодаря!  bouquet

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 40 960
Аз пък да ви кажа какъв гаф направих ooooh!добре,че не чаках гости...
Реших да направя за сефте бърканата пица.И...стана сууупер като за сефте,само да се бях сетила да намасля хартията за печене откъм тестото Whistling Ядохме,ама не питайте...Накрая се отлепяше като я понамокрих малко. Laughing

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
 
Аз наскоро я правих без хартия тази пица, нямаше проблеми, само усложнения с хартията  Laughing

# 65
  • Варна
  • Мнения: 10 811
в момента правя торта но сметаната не ми се сгъстява четох в Интернет че ако не се сгъстява трябва да се добави сметана на прах но в момента нямам такава сметана и няма как да добавя можели нещо друго да се добави?

Не мисля, че с добавки някакви ще стане. Животинска сметана ли разбиваше и колко процента? За да се разбие хубаво, трябва да е мин 35 процента (за животинската говоря, аз гадости като растителна не купувам и не съм пробвала) и става по-лесно и бързо, когато захарта е добавена в нея  Peace

Или сметаната не е била добре изстудена?  Thinking

Да питам: как готвите жълт боб? Днес наготвих с картофи - като манджичка, хареса ни, но бих искала да науча и други варианти. Благодаря предварително!  Flutter

# 66
  • Мнения: 419
Имам замразен микс от горски гъби и ще правя ризото.
Трябва ли предварително да ги размразя или направо да ги слагам да се задушават?
Ако си доволна от тях, сподели, моля, коя марка са. Аз няколко пъти съм взимала различни и винаги се оказват с пръст. А да тръгна да ги размразявам и да ги мия, те се разкашкват и на нищо не стават.

# 67
  • София
  • Мнения: 11 046
в момента правя торта но сметаната не ми се сгъстява четох в Интернет че ако не се сгъстява трябва да се добави сметана на прах но в момента нямам такава сметана и няма как да добавя можели нещо друго да се добави?

Не мисля, че с добавки някакви ще стане. Животинска сметана ли разбиваше и колко процента? За да се разбие хубаво, трябва да е мин 35 процента (за животинската говоря, аз гадости като растителна не купувам и не съм пробвала) и става по-лесно и бързо, когато захарта е добавена в нея  Peace

Или сметаната не е била добре изстудена?  Thinking

Да питам: как готвите жълт боб? Днес наготвих с картофи - като манджичка, хареса ни, но бих искала да науча и други варианти. Благодаря предварително!  Flutter

При мен са тези вариантите:http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:qOLb6OAlpSE … ct=clnk&gl=bg
http://www.gotva.net/123-%D1%81%D1%83%D0%BF%D0%B0-%D0%BE%D1%82-% … %D0%BE%D0%B1.html
http://www.babapena.com/?p=682

# 68
  • Мнения: 493
в момента правя торта но сметаната не ми се сгъстява четох в Интернет че ако не се сгъстява трябва да се добави сметана на прах но в момента нямам такава сметана и няма как да добавя можели нещо друго да се добави?

Не мисля, че с добавки някакви ще стане. Животинска сметана ли разбиваше и колко процента? За да се разбие хубаво, трябва да е мин 35 процента (за животинската говоря, аз гадости като растителна не купувам и не съм пробвала) и става по-лесно и бързо, когато захарта е добавена в нея  Peace

Или сметаната не е била добре изстудена?  Thinking

Да питам: как готвите жълт боб? Днес наготвих с картофи - като манджичка, хареса ни, но бих искала да науча и други варианти. Благодаря предварително!  Flutter

Жълтият боб у дома се хапва най-често на салата - Първо го попарвам , но така че да се запази цял, а да не се разкашка. След това го изсипвам в тиган с малко зехтин, слагам много чесън, разбърквам 1-2 пъти и като дръпна от котлона добавям оцет - понякога ябълков, а понякога балсамико. Поръсвам накрая с много копър и оставям в хладилника да се изстуди добре.
Друга любима рецепта е с яйца на Бордовски - мноого вкусно

# 69
  • Мнения: 186

Студената супа от жълт боб (без картофи) от втория линк много ми прилича на бурканита зимнина/супа на едно от бабчетата ми по закон - много вкусно! Нейната май освен девисил имаше и копър. Зелени джанки също.

Вярно, че  сега излиза на пазара жълт и зелен и шарен/райкин? боб. Колко ви завиждам. По това време на годината майка ми, от село дошла оправна гражданка, се прибираше с ммрежа жълт боб и грейнало лице и приготвяше:
- глава лук
- 5-10 склидки чесън
- копър и/или магданоз
- 1-2 моркова за цвят, на пръчици, шайби или полумесеци, ако има в къщи
- 1 зелена/жълта/червена пиперка за цвят, на пъчици или кубчета, ако има в къщи

Измива, почиства, нарязва на минимум 4см боба
В широка тенджера с капак, на умерен огън слага олио/зехтин и леко запържва лука (на кубчета); следват пиперката и морковите (ако има, може и без тях); добавя чесъна (пресован или нарязан) и щом замирише приятно веднага се изсипва боба за да понижи температурата и да не прегори чесъна. Разбърква всичко за 2-5 минути, колкото да се намазни боба, слд което се добавя около чаша вода (по-добре топла, от чайник или микровълнова) и щом водата заври котлона се намалява на най-ниската степен и се слага капака, След 20-30-50 минути (зависи от котлона и колко прилепва капака) водата е изчезнала, боба се е наготвил и отпуснал и леко се е замирисал на запържено, защото е останал само на мазнината. Поръсвам с нарязания копър/магданоз и това е .
Ако водата е изчезнала, а боба ви се струва недонаготвен - добавете малко топла вода.
Ако боба се е наготвил, но все още има вода на дъното - махнете капака и усилете котлона.
Не е нужно да се разбърква докато се задушава - температурата е ниска и няма опасност да загори, пък и боба и заленчуците остават неразкашкани.

Този боб става и за манджа и за гарнитура, хубав е и топъл и студен и на другия ден от хладилника. Едно бурканче със счукан/пресован/нарязан чесън + сол + оцет + копър/магданоз му отива много и всеки си слага колкото иска.

Говила съм го със жълт/плосък зелен и дори със замразен зелен (дето е със кръгло сечение) - винаги става, но с първите две е най-добре

Аз докато писателствам и дани1712 е писала и нейния боб е чудесен (и мааалко напомнящ на моя)

# 70
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 338
запис

# 71
  • Мнения: 4
Имам замразен микс от горски гъби и ще правя ризото.
Трябва ли предварително да ги размразя или направо да ги слагам да се задушават?
Ако си доволна от тях, сподели, моля, коя марка са. Аз няколко пъти съм взимала различни и винаги се оказват с пръст. А да тръгна да ги размразявам и да ги мия, те се разкашкват и на нищо не стават.

Оказа се, че са Fine Food. Пясък нямат със сигурност, изглеждаха страхотно, бяха отделно замразени, а не на огромни буци. Но не мога даже да ти обясня колко ужасни бяха. Sick Изхвърлих абсолютно целият пакет. Добре, че имах сушени манатарки.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Търся рецепта на много вкусни милинки.  bouquet

# 73
# 74
  • Мнения: 1 883
Два пъти правя спагети с доматен сос. Уж соса е много гъст, но като го изсипя върху спагетите ми остава  вода в чинията. Къде бъркам? Последния път гледах и спагетите да не ги преварявам. Дали да не сложа спагетите при соса  , да поврат малко?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт