Измамниците от автошкола Ауто Бойс в Люлин !

  • 7 241
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Ми явно сме си сбъркали местата с теб - както казах за мен България е истинската демокрация....като америка от 30-40те.....мен това ми харесва.
Пък на теб ако ти се живее в полицейска държава...........
Shocked
От колко години не си тук?!
Каква демокрация?! Демокрацията означава свобода. Свободата пък е голяма отговорност.
Демокрация ли е да потъпкваш правото на другия, за да можеш ти да си живуркаш по-добре?!
Например как наричаш ситуацията да преминеш с бясна скорост през пешеходна пътека, ланкайки по телефона, нищо, че чакат десет куци баби, пет майки с колички и двайсет инвалида, за да преминат? Има и обратния вариант - червен светофар на пешеходна пътека, майката цопнала количката на шосето и дебне пролука да мине. Или голям човек с дете, просто притичва на червено. Или голям човек, просто си притичва на магистралка.
Демокрацията, Калифорниецо, е за хор с ценностна система. Които не клинчат. Които с достойнство си спазват законите и реда. Които не са на принципа "Не е важно аз да съм добре, важното е Вуте да е зле."

Ясно, носталгия! Аз също съм родолюбка, но с някои простотии и извращения не мога да се примиря, човече! Дразнят ме хората, не Родината. Peace

Това е малко за съседната тема - там за законите и съдебната система, но както и да е.
Пак ще повторя - кефя се на България и законите и как се спазват (или не се спазват ако си платиш)
от позицията на човек който иска да е богат и да живее в България - да кефя се тотално.
Щото имам по-голяма свобода да си правя каквото си искам, ако ще дори и да стъпча някои правила или направя грешка. Щото с извинение - ако тук недай си боже направя нещо ще си отида в затвора за 40-60 години ако бутна някои като Максим, а в България ще намеря начин с връзки, ще дам 500хиляди долара или там колкото успея от спестявания и кредитни карти и ще се измъкна........

Не ща да съм равен пред закона с няква си Петка изкарваща 300лв заплата (просто си измислям)
Харесва ми да е един вид позволено "черните джипове да карат на червено"

Както казах........зависи от коя страна на барикадата си.

Както и хич не ми пука за някоя си чалма там - да умира, ако ли това ще доведе до 7 долара за галон безниз.

Демек егоист съм(консуматор и материалист), но всеки си гледа от неговата гледна точка. И не ми се сърди. За мнението. Нищо лично към теб. Целувки.   bouquet Иначе те разбирам де, мнението ти.......и смятам, дори че твоето мнение е правилно.........просто......

# 16
# 17
  • Мнения: 1 310
Това е малко за съседната тема - там за законите и съдебната система, но както и да е.
Пак ще повторя - кефя се на България и законите и как се спазват (или не се спазват ако си платиш)
от позицията на човек който иска да е богат и да живее в България - да кефя се тотално.
Щото имам по-голяма свобода да си правя каквото си искам, ако ще дори и да стъпча някои правила или направя грешка. Щото с извинение - ако тук недай си боже направя нещо ще си отида в затвора за 40-60 години ако бутна някои като Максим, а в България ще намеря начин с връзки, ще дам 500хиляди долара или там колкото успея от спестявания и кредитни карти и ще се измъкна........

Не ща да съм равен пред закона с няква си Петка изкарваща 300лв заплата (просто си измислям)
Харесва ми да е един вид позволено "черните джипове да карат на червено"

Както казах........зависи от коя страна на барикадата си.

Както и хич не ми пука за някоя си чалма там - да умира, ако ли това ще доведе до 7 долара за галон безниз.
Това беше гадно. #Crazy

# 18
  • Мнения: 1 522
Това е за категория б
Учебни часове   31 кормилни и 40 теоритични часа. Нямам представа дали е еднакви часове навсякъде ,но би трябвало да има някаква бройка за която се счита ,че ще станеш правоспособен. Вече ако нещо не ти се отдава,взимаш допълнителни часове.

# 19
  • Мнения: 147



Това е малко за съседната тема - там за законите и съдебната система, но както и да е.
Пак ще повторя - кефя се на България и законите и как се спазват (или не се спазват ако си платиш)
от позицията на човек който иска да е богат и да живее в България - да кефя се тотално.
Щото имам по-голяма свобода да си правя каквото си искам, ако ще дори и да стъпча някои правила или направя грешка. Щото с извинение - ако тук недай си боже направя нещо ще си отида в затвора за 40-60 години ако бутна някои като Максим, а в България ще намеря начин с връзки, ще дам 500хиляди долара или там колкото успея от спестявания и кредитни карти и ще се измъкна........

Не ща да съм равен пред закона с няква си Петка изкарваща 300лв заплата (просто си измислям)
Харесва ми да е един вид позволено "черните джипове да карат на червено"

Както казах........зависи от коя страна на барикадата си.

Както и хич не ми пука за някоя си чалма там - да умира, ако ли това ще доведе до 7 долара за галон безниз.

Демек егоист съм(консуматор и материалист), но всеки си гледа от неговата гледна точка. И не ми се сърди. За мнението. Нищо лично към теб. Целувки.   bouquet Иначе те разбирам де, мнението ти.......и смятам, дори че твоето мнение е правилно.........просто......

Хищник се е взел май насериозно. Тц, тц,тц  Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 1 120
...много неща си харесвам в България - и това, че може да се измъкваш понякога. Blush
Това, че може да се измъкваш понякога, може да ти коства живота или здравето.


Т.е да разбирам, че ти никога не си.......сещаш се, не че ще си признаеш де.......както и да е........
Ако имаш предвид дали съм давала подкуп на полицай, не съм.
Признавам, че понякога превишавам скоростта, случвало се е да отнема предимство, веднъж бях забравила да отида на технически преглед, но като цяло съм изряден шофьор.
Прегрешенията ми са рядкост, все още се броят на пръстите ми, помня ги всички и все още не са ме хващали.

# 21
  • Мнения: 0

Въобще дори, имам въпрос към теб, ти давала ли си 20лв да се разминеш примерно за превишена скорост или за това, че са те хванали да говориш по-телефон докато шофираш или каквото и да било нарушение?

Да предположим, че си - тогава точно това, че си имала 20 лв в протмонето ти, не те ли прави по-различна от някои който не е имал 20лв да си плати?

И с какво това е по-различно от случая на Максим или подобно......принципа е същия не е ли така?

# 22
  • Мнения: 147
Не ,не съм давала подкупи дори и 20 лв. Темата е друга, богати и корупция винаги е имало .

# 23
  • Мнения: 4 785
Навремето, когато изкарвах книжка, знаех че ще я взема, освен ако не направя някое грубо нарушение, защото наистина можех да карам достатъчно, че и отгоре, за да получа книжка. Още на първия изпит ми се искаха пари - отказах, скъсаха ме. На втория път същото - пак отказах, инструкторът директно ми заяви "Ами пак ще те скъсат, нещата не опират до уменията ти!!!". Аз пък казах, че до там опират. Бях много нахъсана и мноого внимателна. Даяджията, неполучил подкупа си, се опита да ме скъса като вместо маршрута, който изминаха всички дали му пари на ръка, а именно прав булевард с предимство, ме прекара само през нерегулирани кръстовища, през 19 стопа (броих ги и бяха някакъв подобен брой, не помня вече добре  Mr. Green), през улички, където колите бяха така паркирали, че минавах на по 2 см. от страни... А всъщност забравих да кажа, че в деня на изпита, точно за моя ред инструкторът ми заяви, че колата му е счупена и изчезна  ooooh! Мен ме качиха на Мерцедес 194, при положение, че не съм се качвала на такава кола, не познавам габаритите й, учила съм се на далеч по-малка, няма ми инструктора, а бях с някакъв непознат от друга школа и... колкото и да можех да карам, начинаещ шофьор бях все пак!!!  Tired Та... след като не успя да ме скъса, вече беше позеленял и видимо доста бесен, а аз реших че няма как да ме скъса и ще ми даде книжката - е с малко бяс, ама все пак. Накара ме да паркирам - това не го бяхме учили никога на курсовете. Но бяхме ходили с баща ми на градския полигон и бях паркирала 4-5 пъти, да схвана как е най-общо, все пак човекът беше платил на друг да ме научи. Но изпитващият ме накара да паркирам успоредно до един тротоар, където нямаше коли, т.е. аз можех да си паркирам напред без никакви маневри. Приближавайки колата ми натисна спирачката рязко и обяви, че съм щяла да се ударя в бордюра и правя ПТП, съжалявал не може да ми даде книжка. Избухнах, крещях дори. Явно съм изглеждала доста страшно, защото го накарах да пусне %§€§€*€ спирачка и ако се блъсна в бордюра да ме скъса - пусна я, естествено не се блъснах в бордюра!  Tired Но пък каза, че съм карала неуверено, несигурно, не можел да ми даде книжка  Shocked Щял да говори с инструктора (който аз не познавам), а аз казах, или пък му изкрещях - "Аз знам защо не съм пусната - не съм си платила, вие знаете как карам, видяхте го, пуснахте момче, което ми каза че си е платило и сте му казали само да не сгази човек - това нормално ли е?! Ще пусна жалби където мога!", после мисля че и няколко груби думи му казах, но бях ядосана и безсилна... На какво направих инструктора след като ми вдигна не е уместно да пиша. Преместих се в друга школа, за която знаех, че не се приемат подкупи, че собственикът й има няколко статии за корупцията при взимане на шоф. книжки. Като му разказах хем беше потресен, хем не беше учуден. Качи ме да карам и ми каза че аз нямам нужда от други часове - карам достатъчно добре, за да взема книжка, правилата ги познавам отлично, дори се пошегува, че май ще стане шофьор от мен и няма да бутам колчета по моловете  Laughing Пусна ми документите веднага за следваща дата, защото само щял да ми вземе парите, ако караме допълнително. След една седмица бях на изпит - няма да повярвате, но при даяджията, който ме изпитва предният път  Tired Карах ни повече, ни по-малко от 6 минути. Каза ми да отбия, тръгнах да паркирам - беше червен и видимо притеснен. Каза ми "Не, не - не паркирайте, аз съм сигурен че можете, карате отлично", попитах го откъде знае, че мога да карам? Той отвърна, че се виждало - все едно не ме беше виждал. Още преди да ми подпише документите за взет изпит му казах, че това което се случи на предната ни среща няма да го забравя и не съм се отказала да предприема следващи стъпки. Той ми каза - но нали ви казвам, че сега взимате книжка, аз пък казах че ми е все тая дали ще я взема, мога да отида и 4-ти път, защото не се съмнявам в себе си, но няма да се откажа да подам жалбата! Тоя въздъхна тежко, подписа ми изпита с взет и ми пожела лек ден. Инструкторът беше изпаднал в тих ужас и само ми каза "Ти наистина си луда  Crazy". Поздрави ме човека, каза ми че ще ми помогне да си подам жалбата, макар че резултати да не чакам, той е подавал поне 50 срещу такива, искали подкуп. При него знае;и, че не минава, мразели го, но не смеели да му късат курсистите много-много, но си спомням че ми каза "Няма да променим нищо, моето момиче, нищо, аз се боря от 10 години и не съм променил нищо!". За съжаление трябваше да замина спешно след 2-3 дена и така и не подадох жалбата, после бяха минали над 5 месец. Съжалявам, че не я подадох макар и да не бях постигнала нищо с нея... Но човекът е прав - нищо няма да се промени.

До ден днешен я препоръчвам тази школа на приятелите си, на непознати които ме питат (тук във форума) и поне знам, че ги пращам при честен човек. Но който има сили да се "бори" със системата, много хора предпочитат да си платят - разбирам ги. Но ако знаете какви убийци минават по тая схема не е истина  Rolling Eyes Тъжно, дано с тия камери нещо се промени!

пп - и никога не изключвайте възможността просто да не може да карате, а и като бонус че не сте си платили - никакъв шанс  Hug

# 24
  • Мнения: 576


Точно към тази школа се учих да шофирам и взех книжка преди време.
Не съм била с връзки, избрах си ги от нета, най-вече ме устройваше маршрутът. Не съм забелязала нередности, останах доволна и даже съм ги препоръчвала. Изкарах книжката от втори път, първият път ме скъсаха основателно - направих се на много "смела" и се опитах да отнема предимство. Вторият изпит ми беше след четири допълнителни часа, както е по закон, май.
Когато аз бях, имаха много курсисти, а на изпитите им за листовки залата беше пълна. Общувала съм само с координаторката, с инструктора по листовки и с този по практика. И тримата ми се сториха свестни хора.
Пари под масата никой не ми е искал, тъкмо напротив - допускат плащане на части и за всяко нещо са ми издавали касови бележки.
Така че аз от Автобойз съм доволна, дори се учудвам, че точно те са "на позорния стълб" в тази тема.


# 25
  • Мнения: 75
Не ща да съм равен пред закона с няква си Петка изкарваща 300лв заплата (просто си измислям)
Харесва ми да е един вид позволено "черните джипове да карат на червено"

Както казах........зависи от коя страна на барикадата си.




Тези същите и жена ти с бебешката количка могат да бутнат, докато пресича; не може бебето все в джипа да вози, a  и ти няма да си първият дрисльо с мангизи на пътя, сещаш се, че има много "черни джипове". Ма щом на теб не ти пука, не е мой проблем.

# 26
  • Мнения: 4 785
По мое време лъжеха за тези задължителни 4 часа... това го разбрах като отидох във втората школа и ми казаха, че такова нещо няма и никога не е било задължително, а напълно измислено! Аз не плащах за 4 часа допълнителни (3-тия път, вторият си платих, защото било "задължително"), а само 1, за да види как карам общо взето и прецени, че нямам нужда от допълнителни часове. Не знам това последната останала честна школа в София ли е?!  Shocked Има ли някъде вече, където не лъжат за нещо, не те карат да си плащаш, не те късат неоснователно за още часове....  newsm78

# 27
  • Мнения: 169
Палада, напротив, това е проблем на всички ни.

# 28
  • Мнения: 2 821
Много ербап като не са в България-та някои Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 7
Тоз ХищщниК голяма забава ще излезе  smile3532

Общи условия

Активация на акаунт