Измамниците от автошкола Ауто Бойс в Люлин !

  • 7 232
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Отварям тази тема, защото съм крайно разочарован от тази автошкола и искам да предупредя всички техни потенциални клиенти да знаят "в какви води ще влязат".

Първо ще уточня, че вече не се заблуждавам, че има "ЧЕСТНИ" инструктори или изпитващи. Всички инструктори са много стари приятели с изпитващите от ДАИ и тази комбина няма кой да разруши, защото винаги изпитващия може да ви скъса, когато си поиска, дори да има 10 камери в автомобила, така е написан закона.

Целта на школите е ясна: да се вземат от курсистите повече пари. Правя уточнение, че към курсистите не принадлежат роднини и приятели на инструкторите и изпитващите, тях ще наречем "връзкари", защото те не плащат нищо отгоре.

Има два начина на рекет от комбината - изпитващ/обучаващ:
1-ви начин са школите с лоша репутация, за които се знае, че за да вземете изпита трябва да платите рекет, който е предварително уточнен и ако не направите много грубо нарушение - минавате от първия път.
2-рия начин са т.нар. честни школи, там ви учат и облъчват, че не играят игрички с даиаджиите, че са честни, морални и кадърни и т.н. С други думи ви печелят доверието, но ако не сте от "връзкарите" тези честни инструктори ви уреждат няколко късания, защото от едно късане генерира за инструктора голяма печалба, особено ако ви скъсат няколко пъти. За всяко късане курсиста плаща 60 лв такса за изпита и 100 лв за допълнителни часове.

Ако курса ви струва 550лв, то 100 лв са теория и 450 лв са за практика. За 450 лв вие взимате 30 учебни часа, т.е. един учебен час практика струва 15 лв, защо тогава за всеки допълнителен час ни таксуват 25 лв? Отговора е прост - там е голямата далавера!!! Колкото повече те късат токова е по-голяма далаверата за Ауто Бойс.

Е..това не им стига те са алчни и стиснати - при 50 градуса в колата те обучават без климатик, а инструктора се поти като животно в панталона си и така докато не влезе даиаджията в колата, тогава става чудо - климатика проработва!!!

Изпитващия от ДАИ, не може да взима от всички рекет, защото неговите изпити ще бъдат със 100% успеваемост, затова ако не е взел пари от някой курсист - той го къса, правейки услуга на себе си и на автошколата. Те изпитващите от ДАИ така или иначе имат практиката, ако не получат нещо, да не пускат курсиста - поне първите два пъти.

В тази схема "Честните школи" се обогатяват за наша сметка и продължават да играят театъра на "коректния инструктор" !!!

Защото истината е, че в "честни школи" рядко курсист си взима практиката от първия път, ако не връзкар. Ауто Бойс се опитва да гради репутация на честна школа, но истината е, че и аз там платих повече от един изпит и дадох общо 250 лв допълнително за кормуване и 120 лв за изпити, т.е. ако бях дал в друга школа подкуп от 100-200лв. книжката щеше да я взема много по-евтино и много по-бързо и нямаше инструктора лицемерно да се прави света вода ненапита. Инструкторите от Ауто Бойс сякаш са завършили актьорско майсторство, те се оправдават с това, че курсиста е некадърен, с което ясно ни показват, че не са способни да си свършат работата - да научат курсиста да стане шофьор. Другото оправдание е "ти добре караш, но изпитащия от ДАИ така е решил" - НЯМА ТАКОВА НЕЩО, те винаги са комбина, винаги са наясно - как ще протече изпита, кой ще скъсат, кой си е платил и кой е връзкар.

Ако трябваше сега да се записвам за шофьорски курс щях да избера варианта с ясните условия - т.е. школа в която знам на каква цена ще взема книжка, а не при "честни лицемери", които ще ми загубят времето, парите и нервите и накрая ще завяват, че проблема е в мен!!!

Последна редакция: нд, 15 юли 2012, 23:08 от autoboys

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Изобщо изключваш варианта да си некадърен шофьор?  Thinking

# 2
  • Мнения: 169
И аз се замислям?!

# 3
  • Мнения: 0

Вземи книжка в Америка - всичко на всичко мисля 20-30долара ми излезна книжката ми.
Знаеш ли ква беше процедурата, то отдавна беше прези 4 години вече като я взимах, ама ...доколкото си спомням накратко.....

Отиваш да взимаш листовките - много кратки листовки сигурно 20-30 въпроса има 5-6 варианта на тези листовки които се разпространяват свободно, на мен лично да се подготвя за листовките ми отне мисля 2-3 часа предния ден и ги изкарах без нито една грешка.
Абе направо за идиоти с извинение....

След това, като си минал листовките - имаш право да шофираш кола с придружител примерно баща ти или майка ти или някои който да те учи как да караш из уличките....и така...

След това отиваш със собствената си кола, качва ти се изпитващия от DMV-то, обикаляте си уличките заедно - много бързо, много удобно.

И след има няма дадени 20-30долара си с книжка.

Само незнам дали може после като имаш американска книжка да ти дадат българска директно?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 120
autoboys, не отричам, че има корупция. Но ако наистина имаш необходимите умения и знания, никой няма да те скъса.

# 5
  • Мнения: 0
autoboys, не отричам, че има корупция. Но ако наистина имаш необходимите умения и знания, никой няма да те скъса.

Аз съм склонен да и повярвам, в далечната 2000та година когато аз взимах книжка - я взех от 2рия път.
И лично аз не бих бил по-щастлив ако има скрити камери навсякъе и видео запис при спорове.

Причината да ме скъсат е - че не съм бил спрял на стоп (а аз много добре си видях стопа и си спрях на него) - този твърдеше, че не съм бил спрял докрай.

Аз и за това на следващия - направо се подиграх - на същия стоп - не само, че спрях - а се обърнах към Дай-аджията или какъвто беше там костюмара, 20 метра преди стопа - "сега ще спра на стопа", на стопа - спирам на стопа, и ако искате и кафенце мога да ви донеса през това време, за да не кажете, че не съм спрял на стопа.  Laughing

# 6
  • Мнения: 1 310
Калифорниецо, а как стои въпросът с наказанията на невъзпитаните шофьори по пътя, там където си? Влачат ли се дела за убити хора с години и убийците разхождат ли се безнаказано на свобода? Thinking
Към автора или авторката /не ми стана ясен полът/, за новобранец имаш доста високо самочувствие.  Crazy
Не толерирам това. Peace

# 7
  • Мнения: 0
Калифорниецо, а как стои въпросът с наказанията на невъзпитаните шофьори по пътя, там където си? Влачат ли се дела за убити хора с години и убийците разхождат ли се безнаказано на свобода? Thinking
Към автора или авторката /не ми стана ясен полът/, за новобранец имаш доста високо самочувствие.  Crazy
Не толерирам това. Peace

Ми мен лично ме наказаха с 400долара ...............за дето направих грешката да погледна кой ме търси когато ми звънна телефона който беше на предната седалка до водача........просто го хванах и погледнах кой ме търси.....и така........не ги знам защо ме наказаха толкова жестоко, като уш видях, че по тази точка трябва да накажат 20 долара.........явно живея във ......фалирал щат дето се опитва да спасява бюджета......

Ми аз си предпочитам Българския вариант честно казано......ако можех да се измъкна с 20лв като в България.......ама.......много неща си харесвам в България - и това, че може да се измъкваш понякога. Blush

# 8
  • София
  • Мнения: 1 120
Аз също си взех изпита от втория път, но вината да ме скъсат първия път си беше изцяло моя. Признавам си, че не бях подготвена. За второто явяване се бях подготвила и си взех изпита.
И сега има неща, които ми куцат, но вече няколко години (чукам на дърво) шофирам без инцидент и без нарушения.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 120
...много неща си харесвам в България - и това, че може да се измъкваш понякога. Blush
Това, че може да се измъкваш понякога, може да ти коства живота или здравето.

# 10
  • Мнения: 0
...много неща си харесвам в България - и това, че може да се измъкваш понякога. Blush
Това, че може да се измъкваш понякога, може да ти коства живота или здравето.


Т.е да разбирам, че ти никога не си.......сещаш се, не че ще си признаеш де.......както и да е........

# 11
  • Мнения: 1 310
Ми мен лично ме наказаха с 400долара ...............за дето направих грешката да погледна кой ме търси когато ми звънна телефона който беше на предната седалка до водача........просто го хванах и погледнах кой ме търси.....
Чудесно! Нищо лично към теб. Hug
Просто не знам дали имаш представа тук за какви абсурди става въпрос - УБИТИ ХОРА НА ПЕШЕХОДНА ПЪТЕКА!!!
Така че ще ги късат не ами, ще ги раздират на изпитите. За съжаление, наказанията и глобите не ми се виждат достатъчно жестоки. Thinking

# 12
  • Мнения: 0
Ми мен лично ме наказаха с 400долара ...............за дето направих грешката да погледна кой ме търси когато ми звънна телефона който беше на предната седалка до водача........просто го хванах и погледнах кой ме търси.....
Чудесно! Нищо лично към теб. Hug
Просто не знам дали имаш представа тук за какви абсурди става въпрос - УБИТИ ХОРА НА ПЕШЕХОДНА ПЪТЕКА!!!
Така че ще ги късат не ами, ще ги раздират на изпитите. За съжаление, наказанията и глобите не ми се виждат достатъчно жестоки. Thinking

Ми явно сме си сбъркали местата с теб - както казах за мен България е истинската демокрация....като америка от 30-40те.....мен това ми харесва.
Пък на теб ако ти се живее в полицейска държава...........

На пътя винаги е 50процента отговорността - що мен за повече от 20 години в България не са ме бутали? Щото се пазя..........когато отидеш в страната на Моцарт......се държиш като Моцарт.......имаше и по-хубав лаф но мисля сгряваш какво имам предвид.

България си е супер да не чувам обидни думи за България аз.

# 13
  • Мнения: 1 310
Ми явно сме си сбъркали местата с теб - както казах за мен България е истинската демокрация....като америка от 30-40те.....мен това ми харесва.
Пък на теб ако ти се живее в полицейска държава...........
Shocked
От колко години не си тук?!
Каква демокрация?! Демокрацията означава свобода. Свободата пък е голяма отговорност.
Демокрация ли е да потъпкваш правото на другия, за да можеш ти да си живуркаш по-добре?!
Например как наричаш ситуацията да преминеш с бясна скорост през пешеходна пътека, ланкайки по телефона, нищо, че чакат десет куци баби, пет майки с колички и двайсет инвалида, за да преминат? Има и обратния вариант - червен светофар на пешеходна пътека, майката цопнала количката на шосето и дебне пролука да мине. Или голям човек с дете, просто притичва на червено. Или голям човек, просто си притичва на магистралка.
Демокрацията, Калифорниецо, е за хора с ценностна система. Които не клинчат. Които с достойнство си спазват законите и реда. Които не са на принципа "Не е важно аз да съм добре, важното е Вуте да е зле."
Или за много здраво управление, със силни, непротиворечащи си закони и стабилни институции които наказват наред. Whistling

Ясно, носталгия! Аз също съм родолюбка, но с някои простотии и извращения не мога да се примиря, човече! Дразнят ме хората, не Родината. Peace

# 14
  • Мнения: 147
Защо автора/ката на темата изключва варианта да не се е научил/а да шофира за тези 10 -15 учебни часа.Предварително се извинявам , търсих инфо колко са задължителните часове, но не намерих Confused.И все пак ако не си спрял на стоп , не си спрял на стоп , има си камери. Има си определни правила, които поне /казвам го с тъга ,защото в БГ се шофира ужасно/ на изпита трябва да спазваш. Но по - добре друг да ни е виновен. Към автора -радвай се, че ще се научиш може би с още няколко уч. часа по-добре да шофираш.

Общи условия

Активация на акаунт