ЛЕТНИ ОЛИМПИЙСКИ ИГРИ - ЛОНДОН 2012г. - 3

  • 22 520
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 6 219
А през 80-та година сме на трето място.
Да. На една политически осакатена олимпиада.


и коя Олимпиада по - точно не е полинически осакатена? Нима днес няма политика в Олимпиадата? или политиката е приключила 89-та година? хайде стига... или може би хората през 80-та, спортистите не са заслужавали медалите си? давали са им ги само заради цвета на очите?

# 691
  • Мнения: 11 607
И все пак......давай, Ивет!

# 692
  • Мнения: 21 455
и коя Олимпиада по - точно не е полинически осакатена? Нима днес няма политика в Олимпиадата? или политиката е приключила 89-та година? хайде стига... или може би хората през 80-та, спортистите не са заслужавали медалите си? давали са им ги само заради цвета на очите?
Къде видя да твърдя подобно нещо? Просто, ако държавите, които не взеха участие в Москва бяха там, България нямаше да е на трето място по медали. Както и класирането през 1984 също щеше да е различно.
Браво на Ивет! Слезе под 23 секунди.

# 693
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Имаше нещо в коментарите по канал 1 го бяха вметнали и много ми хареса,примерно тези малки страни,които нямат тази финансова възможност като големите страни,дори и по-малки сигурно и от наще,но отиват там и се борят с хъс за награда,тях не ги спира липсата на бази(което е важно...но) с желания се постига много,да покажеш,че и ти си на картата и съществуваш Wink Peace

Понеже съм много пристрастна към синхронното плуване, като бивша състезателка и майка на вече трениращо детенце, искам да ви покажа класирането преди днешните финали: http://www.london2012.com/synchronized-swimming/event/duets/phas … 201901/index.html
Забележете само - Северна Корея, Египет, Казахстан. Нашият дует не се класира на квалификациите. Имат си причини, знам ги, но ето пример за подобни държави.

# 694
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Това имах предвид  Peace Не е само до бази,средства,важно е треньора и работата,да постигнеш целта си Peace

Добре се справи Ивет  Peace

# 695
  • София
  • Мнения: 6 219
и коя Олимпиада по - точно не е полинически осакатена? Нима днес няма политика в Олимпиадата? или политиката е приключила 89-та година? хайде стига... или може би хората през 80-та, спортистите не са заслужавали медалите си? давали са им ги само заради цвета на очите?
Къде видя да твърдя подобно нещо? Просто, ако държавите, които не взеха участие в Москва бяха там, България нямаше да е на трето място по медали. Както и класирането през 1984 също щеше да е различно.
Браво на Ивет! Слезе под 23 секунди.

в този смисъл - съм съгласна, но не е толкова важно красирането по медали и за мен то не е от значение. от значение е представянето, а май и в най - тежките години на демокрацията (то това е условно де) не сме имали толкова малко спортисти. да кажат тези, които помнят по - добре де... аз от своя страна си спомням скандалите напоследък (да кажем последните 10 години)  и ми е много мъчно.
а прокарването на политиката е толкова фино и подмолно, че...

# 696
  • Мнения: 4 600
Да, естествено, че не става въпрос само за бази, пари и т.н. Знам ли, сигурно толкова са възможностите на спортистите ни. Някак си не мисля, че някой се е готвил 4 години и отива на Олимпиада само да се разходи. Всеки има хъс и желание, иначе за какво са взели квотите, за да се борят, но изглежда толкова могат. Никой не оправдавам, най-вече те са си виновни, че са допуснали грешки и са позволили на нещо/някой да ги разсее и отклони от пътя им. Тъпо ми е, че се оправдават, но как да отговорят на въпроса "Защо?" и "Какво се случи?". Те ги карат да се оправдават, което ми се струва напълно безсмислено.

И още нещо. Какво значение има дали отпадаш в квалификациите или на полуфинал? Лично за мен няма разлика, все си отпаднал. Повечето спортисти отиват там с някакви си лични постижения и евентуално национални рекорди, които са по-ниски от резултатите на останалите спортисти. Ами как да победят и да вземат медал? Не очаквам през сезона да си дал резултат от 66, а на Олимпиадата да дадеш резултат 60. Много трудно става тази работа. Единственото добро представяне, както и шансове за медал, виждам при волейболистите (много трудно), бокса и борбата. За художествената гимнастика не знам, трябва да ги видя.

Браво на Ивет, че си подобри постижението, не съм и очаквала повече. Heart Eyes

# 697
  • Мнения: 28
Браво на Ивет! Даде всичко от себе си на тази Олимпиада, няма място за съжаления.  Grinning  Гледаме напред!  Simple Smile

# 698
  • Мнения: 419
.....
Някой разбра ли каква е драмата на победителя на 400м с препятствия - Феликс Санчес? Как ридаеше този мъж на почетната стълбичка вчера....много ме трогна
Гугъл нескопосано ми преведе една статия, в която се казваше, че на миналите олимпийски игри,точно в навечерието на финала е починала любимата му баба, и той не е могъл да спечели, а сега е тичал с нейната снимка и е бягал в нейна памет, дано да съм разбрала  Embarassed.

# 699
  • Мнения: 265
.....
Някой разбра ли каква е драмата на победителя на 400м с препятствия - Феликс Санчес? Как ридаеше този мъж на почетната стълбичка вчера....много ме трогна
Гугъл нескопосано ми преведе една статия, в която се казваше, че на миналите олимпийски игри,точно в навечерието на финала е починала любимата му баба, и той не е могъл да спечели, а сега е тичал с нейната снимка и е бягал в нейна памет, дано да съм разбрала  Embarassed.
точно така  bowuu

# 700
  • София
  • Мнения: 7 030
Немският щангист как изпусна щангата, щеше да му счупи врата и след това кракът  ooooh! Такова падане не бях виждала.

Само не мога да разбера защо почти всички атлети са с неонови маратонки Найк, нещо промоция ли има  Laughing?

# 701
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Само не мога да разбера защо почти всички атлети са с неонови маратонки Найк, нещо промоция ли има  Laughing?


Да почти всички са с Найк  Thinking Mr. Green Joy Joy Joy

# 702
  • Мнения: 2 182
рекламни лица бе Grinning

# 703
  • Мнения: 4 600
Утре ще гледаме Александър Александров (бокс) и волейболистите ни. Party

# 704

Общи условия

Активация на акаунт