Хлебна диета

  • 30 331
  • 195
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 898
Ами това е - човек като е гладен  и нервничи Simple Smile


Само дето тук май всички са гладни  Joy

# 16
  • Мнения: 6 365
Авторката- може да си на години, на които наистина никой не може да ти каже какво да правиш и имаш право на грешки. Но явно не си на достатъчно години, за да признаеш, че понякога друг може да е по-прав по отношение на теб.

Аз казвам какво съм научила от режим, който не е седмица, не е месец, а е да кажем от последните три години, свързан е с трениране, здраве, всичко. Така че смятам подобни недоимъчни диети за безсмислени.

Кажи докъде си стигнала, по принцип ми е интересно кой какви резултати има от диетите си. Събирам опит и мнения, обичам да се уча не само от своите грешки, а и от чуждите.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 265
Откъде си сигурна, че това, което си научила е правилно?

Ако това, което за теб е правилно на мен не ми е вкусно, защо трябва да насилвам организма.
Аз не ям риба, агнешко, диво, всичко, което мирише на овца или коза, заек... Не ям плодове, освен 3-4 вида, 3-4 вида зеленчуци...

А малкото ми дете след страшен 3 седмичен вирус от 3 години яде 7 продукта и не можеш нито с обяснения, нито с молби, нито с караници, нито със стах да го накараш да яде нещо и от миризмите на готвено повръща?

Ти ли ще ми кажеш кое е здравословно за мен.

Много се радвам, че си намерила здравословен начин на живот, че си спортна, слаба, хубава и млада.

До 35 си година нямах нужда от диети - винаги съм била във форма...
И сега съм си добре и сама реша какво да ям - не си ми съдия. Не искам оценката ти или напътствия. Изказала си мнението си - прекрасно...

# 18
  • Мнения: 6 365
Откъде съм сигурна ли...ами гледам, че хората, които се хранят като мен, имат резултати; хората, които се хранят по други начини имат инсулти, диабет...и други работи.

Храната не е само до вкус, освен това вкусът се култивира. Бавно и с търпение- не сме тригодишни, за да си кажем "Ама аз не мога да не ям каквото ми е вкусно!". Човек затова е съзнателен- да може да се контролира.

Аз по принцип не се опитвам да убедя теб, а илюстрирам кое не е наред не само с тази диета, а и с други модни диети. Ако се опитвам да те убедя, първо бих те питала- какъв тип доказателство ти трябва? Щото няма много смисъл да нося от 9 кладенеца вода и ти накрая да извадиш коза- ама то което ми е вкусно, няма да си насилвам организма...

А и не е насилие над организма- по-скоро над съзнанието.

За всички останали- Wheat Belly, книгата, която обяснява защо хлябът не е храна, а е социална приумица, заместител на храни, да не говорим, че действа пристрастяващо.

Добре де, ти позволяваш ли на лекари да ти дават съвети? Ми как така ще знаят кое е здравословно за теб? Ако не ти харесва какво ти казват, защо да си насилваш организма...

Все пак си мисля, че има и по-умни начини за поддържане на форма. Аз от 10-годишна имам нужда от следене на храната. Правя го досега, но никога с диета.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 265
Браво на теб!
Грижи се за себе си - аз нямам нужда от съвети.
Има и други книги, нали? Защо точно тази да е панацея?

Лекари също ти дават лечебни диети...
Когато боледуваш с повръщане - първо което ти казва лекарят - яж препечена филийка... Може би твоя лекар при повръщане и диария ти казва - яж домати и кластавици.... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Слушам себе си...

Последна редакция: пн, 06 авг 2012, 18:09 от luss

# 20
  • Мнения: 1 809
Ами това е - човек като е гладен  и нервничи Simple Smile
Само дето тук май всички са гладни  Joy
Е аз вече отдавна не съм Simple SmileДобре е да се помисли върху това, което е написала Mamacita Bandida .Не искам да дразня никого или да се правя на велика и знаеща.Казвам го,защото и аз години наред допусках тези грешки и имах само временни резултати.Да не говорим,че почти нямах енергия и тонус Peace
 luss ,аз пък ще ти кажа че препеченият хляб е бич за червата.Е това лекар ми го е казал Laughing
Всъщност някой да те е спрял да слушаш себе си?! newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 2 265
Не, MALVINA, никой не ме е спрял, права си.

Не знам защо винаги се връзвам. В много теми хората освен, че дават своето мнение, всичко, което не е като тяхно започват с обиди, поучения и т.н.

Няма нужда да употребяваш думите - тъпо, глупаво, и други подобни.
Не е ли по-добре да кажеш само , а моето мнение такова..., аз мисля така..., аз знам, че...

Другото е излишно.... Ами и аз за какво се ядосвам и аз не знам....

# 22
  • Мнения: 6 365
Повярвай ми, много бих искала да е просто мнение...

Иначе по мое мнение- организмът ти гладува, а това те изнервя подсъзнателно. Просто мнение от човек, който наблюдава ефекта на храненето и учи за ефекта на състоянието на тялото върху съзнанието. Затова се връзваш толкова.

Това е единствената тема, в която наричам някоя диета "тъпа", по единствената причина, че всички останали имат поне зрънце здравословност и се грижат да не доведат организма до дефицити. Имат си кусури, но все пак се съобразяват с човешката биология. А това е строг и изкуствен режим, който нарушава всякакви ценни открития за храненето на човека.

Приеми и мнение на човек, който е спирал хляба, за да провери наистина ли е толкова зле за организма- а след връщането дори към малко хляб резултатите са ужасни. Така че вече не ям зърнени храни, защото знам, че са много трудни за смилане и товарят организма, да не говорим, че откъм състав на витамини и минерали на практика нищо нямат.

# 23
# 24
  • Мнения: X
не мога да не се разпиша в тази тема набързо
такъв тип високовъгл. диети носят със себе си доста здрав. проблеми и неразположения
но най-лошото е, че с годините дигат рязко риска от сърдечно-съдови проблеми, рак, диабет

# 25
  • Мнения: 3 020
Винаги съм се чудила, защо има хора, които бързат да дадат отрицателно или положително мнение по нещо, без да са потърсили допълнителна информация. Не казвам, че в основата си мненията за здравословно хранене, цитирани до тук не са правилни, но ако бяхте прочели още нещо за тази диета в нета, щяхте да видите, че тя изобщо не е високовъглехидратна, защото зависи от количеството хляб, което трябва да не е повече от 150-200 гр. на ден и то пълнозърнест, който е с по-нисък гликемичен индекс - друг е въпросът, че в БГ трудно можеш да разбереш доколко даден хляб е такъв -разрешават се неограничени количества зеленчуци без картофи, царевица, само в първата фаза според мен протеините са малко по-ограничени и плодовете също. Най-общо казано това не е диета, а продължителен режим на хранене, който по мнение на някои се доближава до средиземноморската диета. Базира се на това, че хляба спомага за повишение на нивото на серотонина - или нещо такова. Ще посоча руските източници на тази информация.

Олга Раз е доктор, диетолог, директор на отделение по диета и хранене в медицински център - болница Ичилов - в Тел Авив, в момента пише докторска дисертация за влиянието на хлебната диета върху възпалителните процеси в организма, член е на Нюйоркската академия на науките.

# 26
  • Мнения: 3 020
http://harbor.ru/articles/article.php?id=459

Тук има и примерно меню, ако някой има интерес и не се справя с руския, мога да го преведа.

http://www.dietplan.ru/diety/xlebnaya-dieta-iz-izrailya/

На първо бързо четене за мен тази диета звучи приемливо, стига да не се прекалява с калориите от допълнителните разрешени неща. Всъщност има книга за тази диета, но май не е преведена на руски, но може би я има на английски, но четох статиите много набързо.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 265
За 8 дена свалих 3кг400гр.

Продължавам още 6 дена!

# 28
  • Мнения: 131
Супер резултат  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 3 020
За 8 дена свалих 3кг400гр.

Продължавам още 6 дена!

Luss. би ли споделила по-подробно какъв хляб ядеш и ориентировъчни количества например за парченце риба или шунка отгоре. Сега ще се зачета по-подробно в примерното меню от статиите.

Общи условия

Активация на акаунт