Как да се справя с нахално съседско дете

  • 4 033
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 486
Подкрепям съветите до тук.

....................
 И аз абсолютно съм против системното присъствие на чужд човек по време на вечеря. Така че гладно-негладно, чисто-нечисто, има си родители. Прецениш ли, че е време - довиждане.

Така мисля и аз. Бих се опитала постепенно да огранича общуването между децата. У дома не е Аврамов дом.

# 16
  • Мнения: 2 595
Не мога да те посъветвам  как да постъпиш Rolling EyesВ къщи идват децата на комшиите ,играят,черпим се , и т.н,така както и моят син ходи в тях.Другото което ми прави впечатление  е ,че на чуждо място е по-вкусно Crazy

# 17
  • Мнения: 168
Когато има взаимност всичко е о.к. За децата е най-хубаво преживяване да отидат/да посрещнат гости.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 217
Нито можеш да превъзпиташ сериозно детето, нито родителите му. Това, което можеш да направиш е да поставиш ясно твоите правила, докато е в твоят дом. Това е.

# 19
  • Мнения: 14 654
Със сина ми сме се разбрали - най-добре да кани гости, когато мен ме няма у дома и се спазват няколко прости правила. Нарушават ли се правилата - няма гости. Освен това има набор от деца, които просто няма да допусна да влизат в дома ми.
Нахалните деца не сващат от намеци и добронамереност, за молби пък да не говорим. С такива трябва много строгост.
Като идва дете у нас, правилата му ги поднасям в заповедна форма и с тон, който не може да се пренебрегне. Накрая казвам "Ясно ли е?" Като стане време да вечеряме или да слагам малкото да спи, направо казвам на гостенчето, че е време да тръгва, не му се моля и не го увещавам, оглушавам за молби, отварям широко външната врата и чакам, а в това време моля моето дете да започне да прибира игрите. Това ги притеснява и бързо се изнизват.

# 20
  • Мнения: 116
И аз съм за налагането на правила.От една страна би ми било жал за детето,но от друга не би ми било приятно това да се повтаря всеки ден.

# 21
  • Мнения: 3 880
Ти си тази, която определя правилата у дома си. Peace Не може някакъв малък пикльо да определя как ще вървят нещата у вас, без значение какви са родителите му и колко е ощетен от съдбата с тях.
Щом не искаш някой да ти се мотае в десет и половина у вас просто казваш, без да се караш, а с твърд тон, който не търпи възражение- ти си шефът. И ако не се реагира до 5 мин. се хваща внимателно за ръчицата и се води към вратата. Същото се отнася и за играта в къщи вместо на двора и т.н.- казваш, показваш, побутваш, докато стане на твоята, иначе ще ти се качат на главата Wink
Дъщеря ми има една съученичка тук от съседната улица, семейството са турци. Това го споменавам, защото германците обикновено си прибират децата към 6-7 за вечеря и тънга-мънга няма Simple Smile На тези обаче им е все тая къде и до колко часа им се размотават децата (имат си 3). Та това като дойдеше у нас и никой не си го търсеше, а то естествено забравяше че трябва да си ходи. Да ама аз също искам спокойствие вечер, да хапнем, да се видим, а не да обикалям комшийските деца. Ами научих го Winkсега като стане време да си ходи влизам в детската и й казвам, че край с игрите, ние ще ядем, ще се къпем- наши си работи и стоя на вратата, за да разбере, че съм сериозна и няма смисъл от протакане. Действа Wink

# 22
  • Мнения: 443
Нито можеш да превъзпиташ сериозно детето, нито родителите му. Това, което можеш да направиш е да поставиш ясно твоите правила, докато е в твоят дом. Това е.
Подкрепям напълно.

# 23
  • Мнения: 66
Нито можеш да превъзпиташ сериозно детето, нито родителите му. Това, което можеш да направиш е да поставиш ясно твоите правила, докато е в твоят дом. Това е.
Подкрепям напълно.
И аз  Peace

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 598
Независимо какви чувства би предизвикало у мен едно недостатъчно обгрижвано и гледано дете, съм рязка и твърда при нарушаването на моите правила в моя дом! Без увъртания, усуквания и намеци!

# 25
  • Мнения: 22 524
Дори лятно време рядко сме оставали след 22ч на вън, изключвам почивката на море, когато да речем малко по-късно сме се прибирали.
Така че не разбирам какво едно дете ще търси в 22.30ч в чужд дом.
В къщи вечеряме най-късно в 20ч, така че преди този час ясно ще му заявя, че трябва да си тръгва. Ако не разбере, просто го хващам за ръка и водя у тях.
Не харесвам безпардонни и нахални хора, както и деца. Независимо, че са деца.

# 26
  • Мнения: 52
Ами послушах ви,и обясних снощи на детето ,че могат да играят в къщи до 19 и 30,след това всеки се прибира.Имаше малко недоволство,и настояване за още 5 минути.Дадох 5 минути,и след това му казах да си кажат до виждане,и утре пак ще играят,ако не-няма да си играят заедно.Това подейства,и изпратихме детето до тях.Доволна съм ,че така се развиха събитията,защото не ми се иска да лиша децата от приятелството им.Много ви благодаря за съветите,знаех си,че мога да разчитам на вас. Hug

# 27
  • Мнения: 654
И моите съседи се пекът на такъв огън...пълно безхаберие от страна на родителите/ другите съседи/,че детето им ги безпокой по всяко време.
И това със съжалението към детето е мечешка слуга за вас,детето и неговите родители.
Вие сте прави,но не правите нищо,те как да разберат,че нещата не са наред?
Преди време и аз си блъсках главата кое как да става,как да бъда любезна и толерантна,но нищо не се промени.
Сега си казвам всичко,постъпва така както сметна за нужно.....не,че нещата се оправят,но поне не се ядосвам само аз  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 6 206


Аз бих споделила и с майката на нахалното съседско дете какви са правилата за посещения в моя дом, да е информирана. Защо не поговориш с нея, да й предложиш децата да играят в двора в беседката на въздух.

така като чета на майката на съседското дете й е на китката какви са правилата в твоя дом  Joy
щом не се сеща до 22:30 да си потърси детето, едва ли се вълнува от много неща, чак пък и детето й дали играе на въздух  Joy

понякога си живеете в облаците и мислите, че всички хора са като вас
е, не са...

в случая има два начина -
или да приемеш детето и да се опиташ да го вкараш в пътя доколкото можеш когато е в къщатата ти
или когато идва да казваш, че на твоето не му е до игра или спи или има да чете
така пет шест пъти последователно и то ще спре само

# 29
  • Мнения: 3 993
в случая има два начина - ................

Авторката вече е избрала своя начин и е приключила въпроса, както е обяснила 1 пост преди твоя.

Общи условия

Активация на акаунт