Проблем с iztrebitel.com

  • 8 423
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 931
Здравейте,

Да попитам ползвали ли сте услугите на такива фирми, на кои и доволни ли сте?

Аз малко след дъжд-качулка, ама....  Видях няколко хлебарки вкъщи, повиках фирма, просто така напосоки от интернет намерих контакти. Докато човекът пръскаше, аз бях долу в колата при малкия, който спеше - на практика го бях оставила сам вкъщи за около петнайсетина минути. Уж всичко точно, докато мъжът ми не се прибра вечерта и не установи, че половината бутилки уиски, която беше на бюрото му, вече е на една трета, при това уискито е разредено с вода. Веднага проверихме всичко друго важно вкъщи, не установихме липси, но вече не знам какво да мисля.... Фирмата не е регистрирана в търговския регистър, издаде ми един протокол, че е пръскал с разни неща, но знам ли с какво точно е пръскал... Факт е, че 5 часа след пръскането разрових едно "огнище" на малки хлебарчици, и си бяха съвсем живи.
Фирмата иначе е iztrebitel.com



Право на отговор от iztrebitel.com

Цитат

Уважаеми потребители на bg-mamma,
За съжаление разбираме за описаната по-горе ситуация с огромно закъснение, тъй като към онзи момент сайтът iztrebitel.com е с друга собственост. Това обаче не променя нещата!
От името на собствениците на сайта изказваме искрените си съжаления и извинения относно описаната случка. Свързахме се с бившите собственици на сайта и те ни увериха, че незабавно са прекратили работата си с подизпълнителя, който е оставил тези неприятни впечатления към онзи момент. Към настоящия момент не работим с подизпълнители.
Не мислим обаче, че това е достатъчно! Предложили сме финансова компенсация на засегнатата страна (макар и с голямо закъснение). Освен това искаме да предложим на 10 потребители на bg-mamma да се възползват абсолютно безплатно от нашите услуги. Единственото условие е те да са стари потребители на форума, за да спазим принципа на безпристрастност. Всички, които решат да го направят, могат да ни пишат на и-мейл aдреса, публикуван на нашият сайт. Мислим, че този подход ще даде възможност от „първа ръка“ да прецените качеството на нашите услуги.
Предлагаме ви също така да се запознаете и с мнения и референции на големи компании, институции и частни лица, които са се възползвали от услугите ни. Тях можете да откриете в графата „Референции“ на сайта ни.
Също така бихме искали да Ви уверим, че компанията-собственик на iztrebitel е регистрирана във всички компетентни институции на РБ, които отговарят за ДДД дейностите (МЗ, РЗИ и Агенцията по храните). Информация за фирмата ни и всичко останало може да откриете на сайта.
С пожелание за много положителни емоции на всички бг-мами!
Екипът на iztrebitel.com

Последна редакция: сб, 11 яну 2014, 02:44 от Mamma

# 1
  • София
  • Мнения: 1 555
Записвам се и аз.  Peace

Ние от 3г. живеем в нов блок. Никакви проблеми с никакви гадини не сме имали до момента. Обаче някакви студенти-наематели довлякоха хлебарки с багажа си - и вече плъзнаха из целия блок. Мърлячите се изнесоха, но проблема за нас си остава. Решили сме да извикаме фирма за пръскане на общите части + апартаментите, който желае (май всички са съгласни). Но не можем да изберем фирма. Едната ни съседка каза, че имало много измамници сред тези фирми. За това и мен ме интересуват мнения по въпроса.

# 2
  • Мнения: 931
Не съм видяла нито една умряла хлебарка, затова пък все още има живи.
Мда, това, което мога да кажа - ИЗБЯГВАЙТЕ IZTREBITEL.COM. Надявам се да се включи някой и с положителни отзиви, за да даде алтернатива.

# 3
  • Мнения: 4 569
Тия Изтребител постоянно имат обява в джобс че набират персонал.  ooooh! Tired

Виках фирма, не помня коя. Взе ми 15 лева. После на бележката видях че е пръскал с Айкън, който е към 6 лв някъде.  Tired
Всеки понеделник си купувам прахчета и пръскам. Взимам ги от ветеринарни аптеки. Ползвам различни защото кои действат и от кои няма ефект не мога да разбера. Засега няма гадове.

# 4
  • Мнения: X
1. Проверете в регистъра на територията, където се намирате дали фирмата е сертифицирана.
"РЕГИСТЪР ДДД ФИРМИ – РЕГИОН ВАРНА"   http://www.rzi-varna.com/registers.php
2. Изискайте от лицето, което ще извършва "пръскането" документ за правоспособност.
"РЕГИСТЪР НА ЛИЦАТА ПРИТЕЖАВАЩИ СЕРТИФИКАТ ЗА ДДД ДЕИНОСТ - РЕГИОН ВАРНА "
http://www.rzi-varna.com/registers.php
3. Пред Вас да отворят запечатан препарат, който ще ползват и да го впишат в протокола,
който задължително се издава.

Темата е обширна и няма да пиша в подробности, понеже с тази дейност се правят достатъчно измами и мненията ми, които са отрицателни за някои "велики" фирми от Варна ще бъдат сметнати за тенденциозни.

Инсектициди за професионална и масова употреба
http://www.otrovi.com/insektitsidi/7.html

ПП Продуктите на BASF са "много прилични"!  Peace
ИНСЕКТИЦИДЕН ГЕЛ СИЙДЖ BASF И КЪЩИЧКИ   http://www.otrovi.com/rodentitsidi/insektitsiden-gel-siydzh-basf … kashtichki-2.html

Последна редакция: ср, 15 авг 2012, 20:55 от Анонимен

# 5
  • Мнения: 557

Пави, само да добавя: макар че все още е обявен на сайта, Сийдж гел в Европест (Отрови.ком) в момента няма (има проблем с вноса или производството, не разбрах).

Между другото, вчера поръчах от сайта комплекта Експерт, с доставката до Русе излезе 46 лв (пакетчето пристигна днес). Много са любезни, обясняват всичко; точно заради Сийдж гела се обади служителката и предложи руския Дохлокс. Днес започвам акция Терминатор 1.

# 6
  • Мнения: X
половината бутилки уиски, която беше на бюрото му, вече е на една трета, при това уискито е разредено с вода. Веднага проверихме всичко друго важно вкъщи, не установихме липси, но вече не знам какво да мисля.... Фирмата не е регистрирана в търговския регистър, издаде ми един протокол, че е пръскал с разни неща, но знам ли с какво точно е пръскал... Факт е, че 5 часа след пръскането разрових едно "огнище" на малки хлебарчици, и си бяха съвсем живи.
Фирмата иначе е iztrebitel.com

Lulu25,
Май си поркаш през деня самичка и този път те прихванаха... Не набеждавай работниците.  Simple Smile
/ шегувам се/

Няма да се учудя това да са малко по-култивирани престъпници, направили си сайт и "пръскайки" първия път да правят огледи какво да се краде и т.н.  newsm78

# 7
  • Мнения: 931
Обадих им се обратно да им кажа, че искам да си свършат работата и да възстановят липсите.
Обаче часът не ми беше удобен... после пък се замислих, че нямам доверие - и да дойдат пак, с какво ще напръскат, и изобщо, някакси не ми се пуска вкъщи пак този човек. В крайна сметка, каза, че ще ми възстанови липсите с пощенски запис, да видим. И да ги възстанови, цялата галимация (24 часа да не мия, а да се опитвам да опазя детето от "уж" напръсканите повръхности, после основно чистене и миене, всички тенджери, лъжици и т.н. ) не може да ми възстанови - остави, че хлебарките продължават да си се разхождат.

Много ми е странен размахът, който се опитва да покаже - офиси в цялата страна, хиляда обяви в джобс.бг, а отговаря на един мобилен телефон, винаги същия човек, когато дойде вкъщи, носеше същия мобилен телефон . Много е възможно и да няма друг човек във фирмата.

Много е тъпа тая история с фирмите-мошеници. Когато си плащам за нещо, аз очаквам насреща професионално отношение - че то ако го следя в ръцете с какво ми пръска къщата, има ли всички необходими разрешителни, въобще ако му познавам в детайли дейност - ще го викам ли изобщо?  ooooh!

# 8
  • Мнения: 78
Здравейте
невиждам смисъл от фирма ( само  ако нестава въпрос за заведение , защото там по закон трябва да има сключен договор с такава фирма)

купете си препарат (Най- добрия се казва Айкън)
купете си пръскачка от 2 л ( имаги в Била,Практикер,Джъмбо) и сте готови

# 9
  • София
  • Мнения: 2
Да се включа и аз:

1. Нищо против колегите от Изтребителя, но всяка фирма иска между 25 и 50 лв за една обработка!!!!! Колегите от изтребителя казват - дайте 20 и това включва две обработки!!!! При такава разлика е хубаво човек да се замисли.

2. Харесва ми, че така се хвали Айкъна - много хубав препарат наистина. Но, като всеки занаят, трепането на хлебарки си има тънкости и специфични неща. Такива, които ги знаят хората,  упражняващи съответния занаят. Ясно е, че в България с услугите е трудно, защото всеки може сам всичко. Ще се смени темата сигурно, но е хубаво всеки да прави това, от което разбира. Дезинфектора трепе хлебарки, доктора лекува гърлото, бояджията боядисва и т.нат. 

3. Препаратите за убиване на вредители са много евтини наистина. Най-евтиното в услугата е стойността на препарата. Ами човешкия труд, горивото, оборудването, автомобила, общи фирмени разходи и да не се забравя, че една фирма трябва да печели. Иначе не може да се развива и да съществува. Да не забравим и опита и квалификацията на човека, който извършва услугата.

Надявам се да не си навлека гнева на някои съфорумци, че философствам. Но съпругата ми каза, че е прочела тази тема и ме доядя, че отново някоя фирма разказва играта на целия бранш. И хората с право ще бъдат недоверчиви към ДДД фирмите. Иначе всеки би дал без грам чудене 30-70 лв, за да се отърве от хлебарките. Само да знае, че може да се довери на тази фирма. Както много наши клиенти казват, толкова им излизат препаратчетата,  които купуват постоянно и се опитват сами да се справят.

4. България е страна, в която голяма част от бизнеса все още разчита на келепири ден за ден. Няма дългосрочен поглед, има далаверки и измамени клиенти всеки ден. За това ще дам общ съвет, който се отнася за всякакви услуги и продукти. Като се избира фирма, да се търси мнение и препоръка. Ако няма такива, контактнете се с 5 фирми и си разпитаъте. Където човека отсреща вдъхне най-голямо доверие, покаже, че знае за какво говори без да мрънка и подсмърча, можете да опитате да се доверите (дори и да искат повече пари, помнете, че евтиното излиза скъпо). Там, където говорят общи приказки от сорта на " Да бе, аз имам 3 такива телевизори вкъщи" или " Аз само такива тигани ползвам" или " Да, да спокойно идваме и хлебарките изчезват до два дни гарантирано за една година", трябва сериозно да Ви накарат да се замислите. Между другото последното е невъзможно.

Понеже съм оптимист, вярвам, че все някога ще заприличаме на бяла страна. И хората спокойно ще ползват професионални ДДД услуги, без да се притесняват дали не попадат на мошеници. Всъщност това се касае за всеки бранш.

Няма да забравя как си бях избол очите преди време да чета и да се интересувам от фирмите за климатици, докато избера на коя да се доверя. И до днес съм много доволен от избора си.

Да не забравя, че се получават много заблуди - всеки препарат действа и убива хлебарките. Някои действат по-ударно, друго по-бавно, но са с по-дълго действие ( което е по-добре ). Някои действат чрез контакт, други чрез вдишване. Заради тези и други специфики, за които говорих по-рано, има нужда от професионалните ДДД фирми. Само внимавайте с избора.

# 10
  • Мнения: 931
ops5, напълно съм съгласна с "философиите" ти. Това е и причината като цяло да взема решение да викна фирма.

Отраснала съм в район, където хлебарките просто "валят" - борили сме се с какви ли не препарати там (тогава фирми още нямаше). Разбира се, че мога да си купя препарат и да напръскам, или да сложа къщички, или каквото там. Исках обаче да реша проблема професионално -  да си платя, за да дойде някой и да напръска с каквото трябва и както трябва, за да съм сигурна, че проблемът е решен.

Въпрос на лично отношение е дали ще изгубиш много време да проучваш и да прецениш, или ще се довериш на "интуицията", да кажем.

Моят бизнес също е в сферата на услугите, и също от време на време се сблъсквам с принципа"всичко знам, всичко мога сам" . Обикновено ги оставям да си трошат главите Simple Smile

Не мога обаче наистина да приема тази измама на дребно. Добре де, днес дошъл, взел 20лв от мен и си пийнал малко уиски за моя сметка, утре като го разнеса из форумите, ще вземе от още 4-5 по 20лв максимум ( а той по тези 20лв има разходи - време, транспортни, някакви препарати - все пак с нещо пръска). Да не говорим, че с едно обаждане до данъчните мога и още по-големи поразии да му нанеса - с тази несъществуваща фирма, която разбира се, нито прояви желание, нито дори може да ми издаде касова бележка... И какво толкова ще е измамил, голям келепир, не ще и дума.

Както и да е,ops5, разбирам, че си от бранша - според мен можеш спокойно да споделиш името на твоята фирма, с тази тема наистина искам да събера отзиви за различни фирми, а не да негодувам само срещу една, както засега се получи.

# 11
  • София
  • Мнения: 2
Lulu25,

няма да споделям името на фирмата, за да не си създавам ядове с модератори. А и не върви да говоря кофти работи за колеги и накрая да похваля моята фирма.

Целта на поста ми е по - скоро да опитам да неутрализирам лошото мнение за бранша, което създават някои колеги.


Фирмата, чиито услуги си ползвала не е регистрирана в никой регистър по една единствена причина. Тя не е ДДД фирма, а един вид портал. Тя само събира поръчки и работи с подизпълнители (това разбира се е неофициална информация). Което съвсем те докарва в недоумение - как с тези цени се плаща на подизпълнители??!!?

Тия Изтребител постоянно имат обява в джобс че набират персонал.  ooooh! Tired
За това единственото обяснение е, че това си е реклама. Много хора днес отварят всеки ден jobs.bg. Все пак те не извършват услуга и не им трябва персонал.

Както и да е. Ако лъжеш и мамиш клиентите си, днес наистина много бързо могат да те разнесат. За това съм оптимист, че след време ще останат фирми, които се опитват с качество да печелят клиенти. Тогава много повече хора ще се доверят на ДДД фирма. В крайна сметка цената на услугата не е кой знае какво. Не е като да правиш ремонт в банята и да го планираш добре.

Lulu25, въпреки лошия опит досега, ползването на професионални ДДД услуги си е най-добрия избор. Не се занимаваш с препарати, не се чудиш кога и къде да пръскаш. И пак по философски - ако всеки се оправя постоянно сам с всичко, как ще има работа за другите Simple Smile. Ще тръгвам, че ни чака доста работа днес Simple Smile.




# 12
  • Мнения: 3
Бих искала да изразя възмущението си от iztrebitel.com, крайно некоректни са. Обадих и се да дойдат да обезпаразитят в къщи, но понеже съм от Плевен и те казаха, че могат да ми изпратят 50мл. препарат, които са достатъчни за 500кв. м, с който мога да си напръскам сама. Аз се съгласих и препарата пристигна, оказа се, че са ми изпратили 30мл. Аз се обадих за да и обесня, че е станало грешка и са ми изпратили 30мл. Те ми казаха, че препарата е 50 мл., аз и обясних, че отдоло на шишенцето пише, а те ми затвориха. В крайна сметка след много обиди от тяхна страна се съгласиха уж да ми пратят останалото количество, но беше събота и се разбрахме за понеделник. На същият ден в 11 часа вечерта ми звъннаха (имам дете на 3 месеца) и чух отсреща "Събуди ли се ма свиньо мръсна?" Аз останах поразена.... затворих телефона. Звъняха ми още няколко пъти и след като не им вдигнах, получих смс, че ми били изпратили препарата, не че им повярвах... психически нестабилни хора са това, ужасно съм възмутена!!!!

# 13
  • Мнения: 931
Нещо явно не е добре психически човека. Междудругото, и на вид беше странен - с едни такива забавени и неадекватни реакции. Оставам с впечатлението, че цялата фирма си е само той, а като стане въпрос за провинцията - изпраща препарата...

Все пак, хлебарките ни от миналото лято изчезнаха - не знам дали той има нещо общо с това или просто си изченаха от блока (но и съседите вече не се оплакват).

# 14
  • Мнения: 3
Ами аз си направих страница във фейсбук "ИЗТРЕБИТЕЛ.КОМ са измамници" и им го изпратих на имейла, от което те на другият ден ми звъннаха и ми казаха, че ми били изпратили не останалото количество, а още 2 шишета по 30мл. и едно от 100мл. та на мен ми изглежда доста съмнително де  newsm78  и ме попитаха дали ще прекратя кампанията си срещу тях във фейсбук, аз и отговорих да изчакат поне да получа поръчката, не че ще я взема де, кой знае какво са ми пратили тези, не мисля и да махам страницата си, тези хора трябва да си знаят мястото и да не правят хората на маймуни Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт