Отговори
# 720
  • Мнения: 81
Милинка, на твое място я отказвам - така или иначе и да има нещо,  нищо не може да се направи, а амниоцентезата май си има своите рискове, особено по-късната. Не са ли ти казали защо и какви са им съмненията?
Лорини - на мен хемоглобина ми пада с по 6 на месец. Другата седмица ще се боцкам да видя. Но миналия ми беше 88, сега предполагам е 82(надявам се де). Падне ли под 80 за мен спасението е само кръвопреливане. При теб предполагам ще ти дадат желязо и витамин Б и нещата ще се пооправят. Може да си правиш чай от коприва и салата от червено цвекло и моркови - независимо от анемията подобряват кръвотворчеството. Може бебчето ти ако е дръпнало рязко на тегло, кръвта ти като обем да се е увеличила, а кръвните телца да не са насмогнали.
За хлебарките - в миналото си жилище водих с тях неравна борба. И тамън като реших, че съм ги затрила, защото виждах по 1-2 само през вечер, решихме да сменяме дюшемето в кухнята и открихме паралелната им вселена  Shocked Сега сме в къща без тец, но леля ми от долния етаж не ще да си сменя дюшемето, та от там пълзят из стълбите, понякога влизат у нас. Според мен ни спасява, че и двете ми кучета са токсични - напръскани с фронтлайн и сеят смърт сред членистоногите. Иначе съм чувала, че мравките са естествени врагове на хлебарките и им ядат яйцата. Та където има мравки, няма хлебарки.

# 721
  • Мнения: 73
До сега съм правила 3 ФМ - в 12 г.с. и 22 г.с. са ми от руската клиника, в 19 г.с. ми е от клиника Марковс в София. Освен тези морфологии имам и скрининги, в 12 г.с. и 17 г.с., пак ОК от руската клиника.
И днес отидох в руската клиника, наговориха ги тия работи, ошашавиха ме, после ми се обадиха да ме питат за амниоцентезата и съвсем забих. И сега ровя из нета, но нищо не откривам за изследване на носна кост в късните месеци. И мисля да се обадя и да откажа амниоцентезата, защото дори и да има нещо, не дай Боже, вече е прекалено късно за каквото и да било. Направо ми изпиха мозъка.  Shocked

Милинка, напълно те разбирам с тая ностна кост, в петия месец и мене супер много ме бяха шашнали и правих амниоцентеза след 18 седмица(или когато се препоръчваше там). В майчин дом лекарката много ми се скара, че за такава глупост съм ходила, щом БХС бил добре, била съм на 25 години и т.н. Но аз бях решила, въпреки притесненията и сълзите, дето ги изревах Simple Smile Преди това бях чела в чужди сайтове, даже май и за случаи след 30 седмица. Мен Кременски(уж светило в тая област) ми каза, че не е по-опасно след 18 седмица, но пък лекарката, която ми прави амниоцентазата каза, че бебето било голямо и бутало иглата  Crazy (тя беше малко луда, де, видя, че съм се стресирала и говореше някакви глупости, аз даже се засмях по средата на процедурата, ама не издържах)
Като цяло в майчин дом ми казаха, че ако това е единствения признак няма никакъв смисъл. На всичко отгоре лекарката накрая вика "Дай да го измерим тоя нос" и излезе по-голям с няколко мм, и напълно в норма. Така че според мене за твое успокоение отиди на още едно място, абсурдно ми се струва преди това всичко да е било наред и сега да измерят по-малко. Каквото и да решиш, стискам палци  Hug

Иначе да кажа за момичетата от София, че има намаление на памперс premium care в ремедиум, мисля в началото да си взема такива и днес май ще ходя да купя един пакет Simple Smile Аз нямам идея колко струват принципно памперсите, доколкото сметнах тия излизат по 33 ст, не знам това евтино ли е, скъпо ли е. Освен това знам, че ги произвеждат на различни места, ще видя тия от къде са, но и не знам откъде трябва да бъдат.

# 722
  • Мнения: 387
милинка абсолютно си права за късното гледане на ностната гънка...мисля, че когато се суетяхме около основната ФМ в 19-22г.с и около БХС-то това се спомена някъде...
плюс това, ако си ходила при едни и същи доктори какво им е обяснението, че тогава не са я видяли...
не се шашкай...ще видиш, че всичко ще е наред...

bena82 голямо бебе, с повече околоплодни води е признак за гестационен диабет...и това сме коментирали...затова препоръчват глюкозното натоварване...за да се отхвърли, потвърди и съответно да се вземат мерки...аз не го направих на своя глава...сложих се уж в хранителен режим с нисък прием на   пък да видим... а при мен има и още един признак, първо дете родено голямо...

а пък това с прехвърлянето е тъпо, като ти отказва си намери сама някой...в ТК има доста добри лекари...

Дени, а с какво го бориш сега, та въпреки всичко така ти пада...и имаш ли някакви признаци като лесна уморяемост, сърцебиене, виене на свят, задъхване...аз имах преди да си почна хомеопатията...
сега е 82 и моята АГ ми се накара и да почвам тотема ампули по две на ден...което засега няма да правя...ще се пробвам с цвекло, коприва(от градината на мама), месо и жълтъци...пък да видим...

# 723
  • София
  • Мнения: 1 969
милинка, а случайно в семейството ви да сте с много чипи и малки носове? Някъде след 20г.с. четох, че започват да се проявяват наследствените белези, аз тогава пък се бях панирала, че на едно измерване излезе с доста малка глава, а то първо, че измерването се оказа грешно, второ, мъж ми и цялата му рода по женска линия са си с малки глави. Може и при вас да е такъв случая  fingerscrossed Според мен най-добре отиди и някъде другаде да те погледнат Peace

Лорини, аз съм родена в 34-та седмица с тегло 2.700, не е чак прекалено едра, екстра си е детето  Grinning За хемоглобина споделям мнението на Deni Duch, че може сега да ти е спаднал, ако бебка е дръпнала малко по-рязко.

Хлебарки имахме много преди 2-3 години в стария апартамент, бяха завзели всичката електроника  Joy, изтребихме ги с един гел дето се слага на капчици и освен него пръскахме и с Raid и се изнесохме за няколко дни да не спим там, но този гел нито изсъхва съвсем с времето, нито пък е лесен за махане, става на една лепкава гняс, абе с други думи после няма изчистване от плочките и секциите и не го препоръчвам, има и други ефективни отрови.

# 724
  • София
  • Мнения: 8 030
Милинка, на твое място я отказвам - така или иначе и да има нещо,  нищо не може да се направи, а амниоцентезата май си има своите рискове, особено по-късната. Не са ли ти казали защо и какви са им съмненията?

Съмненията са, че носната кост е къса с около 2 мм. Трябвало да бъде 11 мм, а на моя юнак е 9.1 мм.
За капак отгоре в неделя сутрин пътувам за България и просто не си представям как утре ще ми правят амниоцентезата, а в неделя имам 2 полета за България.
Мисля да отложа и другата седмица да отида пак в Марковс, за да погледнат и те. И ако се налага, да правя амниоцентеза в България. От всичкото, което изчетох за тези 2 часа, откак се прибрах, стигнах до извода, че толкова късно амниоцентеза се прави за изследване на бели дробове, но не и за Даун.
Светле, не сме с малки носове - нито аз, нито половинката. Питаха ме в клиниката, но не сме...

# 725
  • София
  • Мнения: 3 789
Милинка, на твое място щях да се успокоя и да отида в Марковс. Амниоцентезата не е шега работа, а и какво точно очакват да видят?! Освен това ми се струва, че 2 мм е смешна цифра, при положение, че бебето вече е дълго около 40 см Peace Щом досега изследванията и ФМ са ти били ОК, значи всичко е наред  Hug

Сега си погледнах 3-тата ФМ, не са я мерили  Peace

# 726
  • Мнения: 5
За 10 дни изписахме темата Simple Smile

Милинка, така или иначе сега нищо не може да се направи, така че по-добре не ходи на амниото, а си представи, че е станала някаква грешка и отиди в Марковс за консултация. Ще видиш, че всичко ще е наред!  Hug

# 727
  • Мнения: 12
lorini много ти е ниско, почвай тотемата...аз съм с нея, бях я спряла за около месец и от 125 падна на 100 (въпреки разнообразната храна), докторката каза да я почвам пак, че е нисичко, иначе в началото ми беше 75?? което според мен е било грешка на лабораторията

милинка сигурно са объркали..пък и да направят амниоцентеза сега какъв е смисъла, според мен си се консултирай на другото място и ще видиш, че всичко е ок Wink

на мен на последната консултация моята доки снима носа на бебо да сме си го имали, ама предположих, че докторите просто си откачат..викам си за какво ми е снимка на носа, искам профил анфас това онова да си го гледкаме:) тя явно е мерила нещо

# 728
  • София
  • Мнения: 8 030
Еййй, полудях! А утре имам рожден ден, ама че празник ще бъде.  Confused
Сега говорих с Марковс. Както и предполагах, казаха ми, че тая носна костица се изследва само до 14 г.с., после не я мерят. Обясних аз, че тук са я мерили и съм се насмела и че искат амниоцентеза да ми правят. Жената каза, че срокът за амниоцентеза е късен, че за пръв път чува такова нещо и да дойда, да ме видят и на място ще се решава.
Отделно, че намерих някакво изследване на някаква френска болница за тая носна костица. И там пише, че наистина, в 30 г.с. трябва да е 11.348, но дават и стандартно отклонение от стойността и там се вмествам с моите 9.1 мм.
Говорих и с половинката, той се прибира днес и решихме, че няма да правя. Сега ще звъня в клиниката да откажа процедурата и така.

# 729
  • Мнения: 81
Лорини, аз съм с вродена средиземноморска анемия (таласемия). Желязото ми е много, бъга е в синтеза на хемоглобин - един вид организмът ми не може да асимилира желязото и да го включи в белтъчната верига на хемоглобина. Така че аз не съм показател, но съм подготвена де. Телесата ми са свикнали с хемоглобин 90-100, а миналата бременност бях стигнала до 74, но ми се размина преливането на кръв. Не мога да пия желязо - имам си и без друго в повече. Та само витамини от Б-групата, от които в момента пия само фолиева киселина (Б9) И тая бременност с бабини диветини, като коприва, телешко и цвекло. Миналата бременност много ме следиха - тая са ме затаковали тотално, та сама си следя показателите на кръвта и сама си предписвам диети и лечения. Ако можеш си пусни едно желязо, да видиш дали ти е желязонедоимъчна анемията, предполагам е такава - при бременност е почти задължителна.

# 730
  • Мнения: 1 359
Милинка  и аз като момичетата подкрепям решението ти:
 1-во - рисково изследване е;
  2-ро - реално в такава седмица няма много смисъл...;
   3-то - ехографът понякога греши;

Мен от понеделник ме шашкаха за калцирана плацента двама доктори, а вчера доплерът показа съвсем нормални стойности далеч от рисковите показатели. Надявам се и при теб да е фалшива тревога и евентуално в Марковск да те успокоят.  kyllmg

# 731
  • София
  • Мнения: 8 030
Лорини, сега видях написаното за хемоглобина. Много ти е нисък, пий това, дето ти е изписала лекарката. При толкова нисък хемоглобин има опасност от кислородна недостатъчност за плода. На мен ми изписаха таблетки Сорбифер. Желязото от растенията по-трудно се усвоява и по този начин трудно ще наваксаш недостига. Отделно, че това влияе и върху съсирването на кръвта и пр. Не е съвсем безобидно.
Тия дни рових по повода и пишеше, че е често явление в третия триместър да се появи такава анемия, защото тогава бебето се развива най-бурно и дърпа много желязо от майката. Същото се отнася и за калция.

По моя казус: преди малко се обадих и казах, че отказвам процедурата. Ама да съм помислела, да съм дойдела подготвена, двама доктори препоръчвали и т.н. Казах, че се обаждам да предупредя, че освобождавам часа, пък те ако искат да ме отпишат. Ама да съм помислела и утре. Ми няма какво да мисля, реших го. Ще се прегледам при бг лекари, да не говорим, че в 30 г.с. вече никакви стъпки не могат да се предприемат.

# 732
  • София
  • Мнения: 558
Милинка, знам че не ти е спокойно и каквото и да ти пишем ние тук, все ще го мислиш, но според мен добре си направила, че си отказала амниото. Надявам се всичко да е наред, но за твое успокоение отиди и до Марков да те види. Мисли положително Hug Hug Hug

Ох, аз накарах свеки да си изнесе нещата дето беше оставила в техния гардероб преди да се изнесат и сега цял ден трамбовам от единия етаж до другия - пренасям дрехи и освобождавам място в нашия гардероб за дрешките на бебчето. То по принцип ще си има отделен гардероб в детската стая, но нали първоначално ще е при нас, та ще трябва да има място и за неговите неща. После ме чака  newsm79 1ironing wash hang и накрая една хубава  bath , жалко че нямаме вана...

За козметиката -  забравих да ви се похваля, че като представител на Avon и бъдеща мама, получих подарък комплект шампоан за коса и тяло, олио за след баня и крем против подсичане от новата серия Avon baby. Мисля да ги пробвам тях като начало. Освен това от лекциите за бременни има мостри на Бюбхен (измиващ гел за коса и тяло + крем против подсичане) и на Sebamed (измиващ гел, лосион за след баня и крем против подсичане) Така че - ще пробвам и ще видя от кое съм най-доволна. Само че си мислех специално против подсичане да търся нещо без цинков оксид, защото четох и чух, че той е доста агресивен към кожата и е хубаво да се прилага, САМО когато вече е налично подсичане, а не като превантивна мярка. За това ще ползвам нещо друго ПРТОТИВ подсичане, а ако ми потрябва ще ползвам и нещо (Судокрем вероятно) ЗА подсичане. Това го писах и онзи ден, ама никой не изказа мнение. Надявам се да ви е от полза, защото реално има логика smile3525

Хайде аз продължавам с великото преместване, че днес ме е хванала музата afwitch afwitch afwitch

# 733
  • София
  • Мнения: 8 030
Благодаря на всички за подкрепата!  Hug Извинявам се, ако съм звучала истерично, но до лудост ме докараха. Намерих още някакъв сайт (руски) с таблица за нормите на разни ехографски показатели. Както и в документа на френската болница, носът на моя Петко влиза в графата, отчитайки някакви стандартни отклонения. Погледнах и старите изследвания, също в норма. Абсурдно е в почти 31 г.с. да се сетят, че има повишен риск за Даун. Разбира се, няма застраховани дори при перфектни показатели.
Довечера половинката се прибира от България и ще видя какво е приготвила свеки за дребния. Имаше страшно много неща, едвам се вмести куфара в допустимите килограми, а част от нещата оставихме, за да ги донеса аз. В БГ ще съм без кола, но това не ми пречи да сърфирам из Люлин, видях доста магазинчета сте описали, ще ги посетя. 
За козметиката - днес влезнах в една аптека да питам за Клоран. Оказа се, че не предлагат детските продукти. Мисля да си донеса Веледа от България. Бях се засилила да поръчвам едни продукти по интернет, но бяха доста скъпички и после четох, че е възможно да не понесат на кожата. И се отказах от изхвърляния. Тук се предлага само Мустела и Бюбхен, та явно ще караме с алтернативни канали за доставка. 

# 734
  • Мнения: 0
.... Стерилизатор и помпа си уредих от близки. Нашата фирма е вносител на MAM - така че ще накупя шишета и биберони от извора - даже у нас ще ми ги докарат. ......


Хубави ли са шишетата и бибероните на МАМ? Мои приятелки ме насочиха към Авент, но като гледам МАМ са по-евтини. И сега започва чуденката.

Общи условия

Активация на акаунт