Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век"( Muhteşem Yüzyıl) тема 39

  • 86 463
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Привет на увеличаващата се великолепна компания!  Hug
Специални благодарности на soya-fen  Hug Heart Eyesза превода от френски на документалния филм. Дръпнах си частите и в най-скоро време ще го изгледам.
Още съм в лятно настроение и си почивам от нет, филми и т.н. Супер е да си дава човек почивка от нета и то съзнателно. Който не го е пробвал, никога не е късно да усети, колко човек е склонен да развива нездравословна зависимост от нета. Виртуала, колкото е полезен, толкова зарежда и с отрицателни емоции, че понякога моят усет е за голяма клоака. Сори за отклонението Grinning

На Ани и Лили Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes, че поддържат темите на ниво с инфо и т.н. Супер идея да се пусне отделна тема за гледащите от първи сезон по ТВ7. Хич нямаше да е добра идея да се каръщисаме с тях и да стане мазало с обсъжданията. Лили. Hug Heart Eyes
Непременно ще загледам и сериала с дублаж, просто от интерес. Може пък да ни изненадат с цели серии и добър дублаж...Ще видим. За дискусиите по филма обаче съм почти сигурна как, защо,от кого и за какво ще се ползват и отсега се зареждам с непукизъм, че ще ми е нужен. Grinning

На Невин Hug Heart Eyes, голямо благодаря, че не ни оставя да тънем в догадки с трейлъри и новини.

Като гледам "новия" Мустафа си е супер момчето, а като се сетя, че всички мъже във ВВ ги излъскват, като нови монети.  Joy Еми всички изглеждат супер с тези костюми, красиви чалми и аксесоари. Щом Окан/Ибрахим го направиха да изглежда мъжествен и страшен  Mr. Green, за другите изобщо няма да отварям дума. Озан/Рустем и той е неузнаваем в сравнение с хъшлака от "Истанбулски приказки".
А за Хюррем, не знам защо се очаква да е мила, добра, пухкавелка, след като живее в това време / Мистик  Hug Heart Eyes/, управлява харем, цяла армия подчинени...,че и султан по нейните си правила. За един любовна секира, за другите - друга Mr. Green Успяла е жената, ако мерим със средновековните аршини.
От днешен ракурс естествено, всичко е жестоко, неприемливо и диво, не че днес сме цъфнали и вързали, но това е съвсем друга тема.

На всички приятна пълнолунна вечер и се наслаждавайте на макс, който каквото и с когото му е на душа! Grinning Hug



 

  202uu welcome newsm26

# 46
  • Мнения: 1 296
.........Хюррем както в първия така и във втория трейлър изглежда ужасяващо злобна........ а за момент във втория трейлър гледаше дъщеря си сякаш нямат нищо общо... Новата Хюррем изобщо не ми харесва, овен това и Сюлейман ще се промени много ........
На мен пък ми е някак странно Хюррем да изисква от дъщеря си подобен брак и то без любов. След като самата тя изживя огнена и страстна любов със СС, лудо влюбване и споделена страст. И сега ще бъде свидетел на едно мъчително съжителстване на щерка си с по-възрастен и нелюбим мъж.

# 47
  • Мнения: 0
.........Хюррем както в първия така и във втория трейлър изглежда ужасяващо злобна........ а за момент във втория трейлър гледаше дъщеря си сякаш нямат нищо общо... Новата Хюррем изобщо не ми харесва, овен това и Сюлейман ще се промени много ........
На мен пък ми е някак странно Хюррем да изисква от дъщеря си подобен брак и то без любов. След като самата тя изживя огнена и страстна любов със СС, лудо влюбване и споделена страст. И сега ще бъде свидетел на едно мъчително съжителстване на щерка си с по-възрастен и нелюбим мъж.

да, но Рустем и' е необходим като паша, за да управлява чрез него..а паша той може да стане единствено чрез брак с Михримах..

# 48
  • Мнения: 0
Или иначе казано, ще си имаме една по-пресметлива, по-користна, и по-жадна за власт, Хюрем.  Thinking

# 49
  • Мнения: 9 740
Приятен уикенд Hug



# 50
  • Мнения: 9 740
if u go away ( açi aşk )

# 51
  • Мнения: 19
Или иначе казано, ще си имаме една по-пресметлива, по-користна, и по-жадна за власт, Хюрем.  Thinking
Във всеки случай, като гледах трейлъра, от нея лъха смразяваща хлад, като от тъмница.

# 52
  • sofia
  • Мнения: 694
Къде мога да гледам трейлъра?Сега започвам да гледам сериала, и вече съм му фенка и нямам търпение Simple Smile

# 53
  • Мнения: 4
Рустем паша е вече е везир в Дивана, когато става дамат.Може би е щял и да стане велик везир без да става зет, но по този начин процеса става по-бърз.За всеки паша е било изключителна привилегия да вземе за жена дъщеря/сестра на султана.Това моментално означава сближаване със султанското семейство (само забележете какво стана с Ибрахим, когато взе за съпруга Хатидже - веднага получи благоволението на Валиде султан), в частност султана, което пък от своя страна означава увеличаване на привилегиите и политическата власт.
И още нещо - децата на този паша, дори да не блестят с много акъл и смелост, няма да са хора с не много високи постове (пример - сина на Пири Мехмед паша , който беше учител на принца ... този пост изисква големи отговорности, но не е и от най-високото звено в империята), а ще са членове на Династията, което пък означава охолен живот без много, много да се напрягат.

# 54
  • Мнения: 0
Къде мога да гледам трейлъра?Сега започвам да гледам сериала, и вече съм му фенка и нямам търпение Simple Smile

Ако си от съвем самото начало, изчакай старта по тв 7, за да ти е подредено като завръзка на събитията и героите..Simple Smile
Иначе в началото на тази тема колегите съфорумци са публикували и 2-та излезли до момента трейлъра Simple Smile
Приятно гледане! Simple Smile

# 55
  • sofia
  • Мнения: 694
Благодаря, Simple Smileнамерих един сайт, където са от самото начало и вече започнах.

# 56
  • Мнения: 13 434

Доколкото разбирам, Бурак О. се подготвя (пуска си коса  Laughing, но оставя непокътнати мустаците... Peace)
за новия филм за историческата фигура  от 16 в. на Малкочоолу.  newsm78




# 57
  • Мнения: 0
Ами в книгите, които съм чела, Хюрем всъщност мрази Сюлейман, за това, че и е отнел свободата. Както и не понася самотния живот и вечната борба за оцеляване в харема. Може би в сериала оттук нататък Хюрем ще живее само за да направи някой от синовете си султан и да уреди старите си сметки с Ибрахим, но любовта, която гледахме в първия сезон вече няма да е същата....

# 58
  • Мнения: 0
Lqlqlqlqlqlqlqlq2, всъщност уточнението ти е правилно.

Velvet.Rose
, всъщност това е метаморфозата, която ни очаква с Хюрем в новия сезон...Борбата за властта и за трона между децата и' ще се отрази неминуемо на отношенията им със Сюлейман..По този повод ви пускам едно от нейните писма-стихове, които ми направиха най-силно впечатление от "Роксолана"..и което красноречиво показва въпросната метаморфоза...А може да е интересно и за аудиторията надявам се... bowuu :

" Отчаяние мое, мой враг безпощаден!
Твоят дух е отровен, а силата ти гибелна.
Дволът ли ти е помощник или бог,
но всички усилия в теб се разбиват.
Ти страшен си и силен, и желан и скъп
еднакво и в любов, и във омраза.
До мен ли си или в страни далечни,
държиш ме както звяр нещастна плячка.
За мен ти знаеш повече от всички богове,
защото си ме обградил с очи всевиждащи.
Ни дума аз мога да скрия, ни въздишка,
ни поглед, ни печал, ни разочарование.
Знаеш нощите ми на очакване
и пътечките в градините, и сънищата над морето.
Но заслепен от своето могъщество, ти не видя
каква ненавист във сърцето ми нараства.
Престъпнико, убиецо, фалшив законодателю!
Неправедно събираш славата и данъка на моите въздишки.
Спахиите ти все вървят под тътена на тъпаните
и светът се руши като свличащи се планини.
Надсмиваш се на моя бог, на мойте песни и вълнения,
презираш земята и всичко живо освен себе си
и не виждаш острото копие в ръката ми,
издигната над теб безжалостно и страшно.
О, враг любими! Не мога без тебе!
Глухи нощите ще бъдат без твоите въздишки,
неми и посивели пътищата - без твоите стъпки,
тъмни небесата и водата без твоите очи"

# 59
  • Мнения: 9 740
Е Л И smile3501 newsm51страхотно е !!! благодаря Hug

Цитат
О, враг любими! Не мога без тебе!
Глухи нощите ще бъдат без твоите въздишки,
неми и посивели пътищата - без твоите стъпки,
тъмни небесата и водата без твоите очи"

А Бурак все по- вече се разхубавява Party Party Party

Жу Hug

Общи условия

Активация на акаунт