Великобритания - тема 43 Лятно-Есенна

  • 44 986
  • 729
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 959
Ани, твоите деца говорят ли български?Интересно ми е майка ти как се чувства в английско семейство.Аз съм в еуфория за коледни играчки.В момента на масата съм наредила няколко играчки за елха тип гоблени.Шия и един коледен чорап, който не се знае коя Коледа ще е готов.
Ами да ти кажа честно Джозеф по говори български отколкото Кейт но за сметка на това всичко си разбират. Аз им говоря на български а си и гледаме българска телевизия.Бяхме си за 3 седмици в БГ и веднага се по отчупиха сега се надявам да изкараме и следващата лятна ваканция там и да по затвърдим наученото.Времето ще си покаже. Аз така и не се научих да шия с две леви ръце съм в това отношение. Blush

# 676
  • Мнения: 6
Благодаря, добре  Mr. Green  Hug
tzvetak - тайно гледам фулъм и се надявам бербо да вкара на ман ю поне 2 гола февруари месец  Laughing но за пред хората, все още съм си фен на манчестър.
Ние сме все заети тези дни, ежедневието ни е завъртяло.. работа, diy, cima, тенис.. не мога да се оплача, че ми е скучно  Laughing бяхме и на ваканция в корнуол, карахме сърф (поне някои от нас де, аз не можах дори и да стъпя права на сърфа..).

Cornwall by Чебypaшка, on Flickr
Вече сме в очакване на Коледа, след като английската част от родата заяви още миналия месец, че коледата пак ще е в нас..  Confused Тук вече почнаха да слагат елхи и украси по витрините на магазините.
Някой има ли идея какво да правя с 10 кг зелени ябълки, които обрах от дръвчето в градината миналата седмица..?  newsm78 не стават за ядене сурови  Confused

# 677
  • Мнения: 1 959
Sonnia веднага ти давам идея. Направи ябълков пай или мини пайчета  Peace

# 678
  • Мнения: 1 952
Аз ли нещо не виждам правилно, че само аз не забелязах hryssyts да има претенции и да се прави на принцеса. Задава нормални въпроси, като всеки потенциален емигрант. Не е нито първата, нито последната българка в Англия с 2 деца, има и други оцелели. Защо в тази тема голяма част от потребителките винаги се държат така надменно с новодошлите и се имат за голямата работа, много успели тук и мразещи БГ. От няколко години чета темата, що негативни постове съм видяла към такива като нея, а пък случайно някой да спомене забранената дума "помощи" на вас честните данъкоплатци. Не си правете труда да ме нападате сега, няма смисъл.

# 679
  • Мнения: 948
Супер, Биляна, много са удобни дневните клубчета, и децата се забавляват

Соня, чудна снимка; много е красиво в Корнуол; ние обикаляхме миналото лято. За ябълките: cider  Mr. Green

Четох това сутринта, много оптимистично предсказание за дъждовни лета в следващите 10-20 години. Предлагам ви всички да отиваме да търсим работа в Австралия.   Crazy

http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-19995084
"...this year's conditions were partly caused by a move to a negative phase of the North Atlantic Oscillation which would be likely to lead to more frequent cold, drier winters - like the 1960s - and also wetter summers for 10-20 years."

# 680
  • Мнения: 3 242
Аз ли нещо не виждам правилно, че само аз не забелязах hryssyts да има претенции и да се прави на принцеса. Задава нормални въпроси, като всеки потенциален емигрант. Не е нито първата, нито последната българка в Англия с 2 деца, има и други оцелели. Защо в тази тема голяма част от потребителките винаги се държат така надменно с новодошлите и се имат за голямата работа, много успели тук и мразещи БГ. От няколко години чета темата, що негативни постове съм видяла към такива като нея, а пък случайно някой да спомене забранената дума "помощи" на вас честните данъкоплатци. Не си правете труда да ме нападате сега, няма смисъл.

Аз пък не разбирам защо някои постове се приемат като заяждане?? Това че и казваме нещата такива каквито са не мисля, че е плод на заяждане камо ли някакво високомерие и ако ние старите кучета не знаем как седят нещата не знам кой друг може да знае  Wink
Всички знаем, че има работа ,но ако не знае езика или някаква хубава професия просто няма как да станат нещата особено пък като има и две деца... Като гледам повечето момичета тук са женени за англичани или поне имат английско гражданство което адски улеснява нещата, но за човек който няма такива просто ще бъде изключително трудно ако не си научи урока предварително .

# 681
  • Варна
  • Мнения: 522
Аз ли нещо не виждам правилно, че само аз не забелязах hryssyts да има претенции и да се прави на принцеса. Задава нормални въпроси, като всеки потенциален емигрант. Не е нито първата, нито последната българка в Англия с 2 деца, има и други оцелели. Защо в тази тема голяма част от потребителките винаги се държат така надменно с новодошлите и се имат за голямата работа, много успели тук и мразещи БГ. От няколко години чета темата, що негативни постове съм видяла към такива като нея, а пък случайно някой да спомене забранената дума "помощи" на вас честните данъкоплатци. Не си правете труда да ме нападате сега, няма смисъл.
И аз забелязвам подомно нещо. Mr. Green
Страшно зле настроени са в тената към всички ,които питат нещо ,което е свързано с емиграция или работа в Англия.
Ами това сме ние българите. ooooh!
Всъщност предполагам ,че всеки е тръгнал от нищото , но тези пишещи тук си намерили по един англичанин и вече се смятат за голямата работа. ooooh!
Наистена звучите много зле, аз го казвам като страничен наблюдател.
ПП:Аз също работа в Англия и честно си признавам че не бих искала да контактувам с нито една от вас. И мисля че за всеки има място, стига да съомее как да постъпи.
Сори за острия тон. Wink

# 682
  • София
  • Мнения: 14
Аз ли нещо не виждам правилно, че само аз не забелязах hryssyts да има претенции и да се прави на принцеса. Задава нормални въпроси, като всеки потенциален емигрант. Не е нито първата, нито последната българка в Англия с 2 деца, има и други оцелели. Защо в тази тема голяма част от потребителките винаги се държат така надменно с новодошлите и се имат за голямата работа, много успели тук и мразещи БГ. От няколко години чета темата, що негативни постове съм видяла към такива като нея, а пък случайно някой да спомене забранената дума "помощи" на вас честните данъкоплатци. Не си правете труда да ме нападате сега, няма смисъл.
Както и да е спирам да питам,защото няма смисъл!Ще си се оправим и сами някак!Да са ни живи и здрави двете дечица и да се съберем пак с милия ми мъж.Ако не се получи ще се върнем в БГ.Просто аз,когато съм компетентна по даден въпрос съм свикнала да помагам на хората,било то и само със съвет!Даже намекна тази дама,че как ли не искам и работа да ни търсите!Като си уреди документите мъжът ми има кой да му намери работа,било то и като прост строител!
 Когато имам въпроси за нещо ще си позволя да питам дамата,която ми писа на лични!В краен случай ще наемем къща и на първо време ще живеем с брат му на мъжа ми,за да покрива част от наема!Този форум явно не е за новодошли!Благодаря все пак за отделеното внимание на всички!  bouquet

# 683
  • Мнения: 1 959
И на нас ни беше приятно.


Четох това сутринта, много оптимистично предсказание за дъждовни лета в следващите 10-20 години. Предлагам ви всички да отиваме да търсим работа в Австралия.   Crazy


Нова Зеландия съм си заплюла, дори проверявах как се емигрира.
Четох и из разни английски форуми и с голям интерес установих,
че няма значение кой от къде и на къде емигрира, много са ни сходни терзанията.



Последна редакция: сб, 20 окт 2012, 16:27 от zlatnata tolumba

# 684
  • Мнения: 3 242
 Както и да е спирам да питам,защото няма смисъл!Ще си се оправим и сами някак!Да са ни живи и здрави двете дечица и да се съберем пак с милия ми мъж.Ако не се получи ще се върнем в БГ.Просто аз,когато съм компетентна по даден въпрос съм свикнала да помагам на хората,било то и само със съвет!Даже намекна тази дама,че как ли не искам и работа да ни търсите!Като си уреди документите мъжът ми има кой да му намери работа,било то и като прост строител!
 Когато имам въпроси за нещо ще си позволя да питам дамата,която ми писа на лични!В краен случай ще наемем къща и на първо време ще живеем с брат му на мъжа ми,за да покрива част от наема!Този форум явно не е за новодошли!Благодаря все пак за отделеното внимание на всички!  bouquet

Добре де, ние не направихме ли същото с тази разлика, че на тебе не ти хареса какво ти казваме и веднага реши, че се заяждаме или че форума не бил за новодошли  Wink
Казах ти го и ти го повтарям- жилището ще ви струва поне 1500 на месец, храна поне 150 на седмица и това не са единствените разходи, а мъжът ти в началото едва ли ще взема толкова.... Познавам хора които си дойдоха с децата, но при тях положението беше различно, съпругът имаше стабилна работа и доходи и нямат ограничения за работа!  Други пък успяха да си вземат децата след някоя друга година по простата причина, че не бяха така облагодетелствани. Явно е че не си на ясно нито с системата нито с правилата и за това и не разбираш какво ти се говори...опитай се поне да не нападаш хората които отделят от времето си за да ти обяснят! Иначе е доста нахално от твоя страна!

# 685
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Много се ядосах добре влиза някой и пита ами не може ли просто да отговориш без заяждане . Трой извинявай , но където и да засека твой пост го подминавам вече . Дайте си съвета и до там  който приел приел няма нужда половината тема да е колко е зле в Лондон .

# 686
  • Мнения: 3 242
Мен пък адски ме вбесяват постове като твоя и други подобни! Явно е че четете без да можете да осмислите прочетеното камо ли да го анализирате Simple Smile Не виждам какво по различно направихме от това което предлагате. Въпросната мацка поиска съвет и ние и го дадохме. И лондон е зле за тези които идват неподготвени WinkОпитахме се да и обясним как седят нещата ,но не хареса какво чу  и хайде колко сме били зли Simple Smile После пък се присъединиха такива като тебе, които чули недочули и хайде и те да си кажат мнението Simple Smile
Колкото за постовете ми ...просто приеми че I can't stand stupidity ....

# 687
  • София
  • Мнения: 14
Много се ядосах добре влиза някой и пита ами не може ли просто да отговориш без заяждане . Трой извинявай , но където и да засека твой пост го подминавам вече . Дайте си съвета и до там  който приел приел няма нужда половината тема да е колко е зле в Лондон .
В началото си мислех,че само аз виждам заядлив и високомерен тон в постовете й,но явно не е само в мен проблемът!Преди години,когато пак обмисляхме идеята за заминаване в Англия пак преглеждах форума ви,и отново се нападаше някой новодошъл!Тогава не събрах смелост да пиша,защото не понасям хората да забравят от къде са тръгнали!Въпросите ми бяха възможно ли е все пак да живеем сами,на какви условия трябва да отговаряме?Изкараха ме,че съм принцеса,а мъжа ми некадърник!Хубаво е форумът да е за всички,а не само за избрани!Не смятам,че е нахално от моя страна!Не карам никой на сила да ми отговаря!Важно е и с какъв тон се пише!Писах,че приемам,че няма да е лесно,но начина по който пишеш дразни адски много!А и нищо конкретно не пишеш!Трудно е и точка!Ще подвием опашки и ще вземем да се натрапим на някой!Казах,че ако нищо не стане ще има кой да ни купи самолетните билети!Просто исках конкретна информация от хора минали по моя път!Жалко,че толкова години си там,а още не е изчезнало българското злорадство!И още по-жалко,че повечето наистина свестни хора са се отказали да пишат във този форум,заради такива като теб!Знам,че не са малко! Heart Eyes

# 688
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Аз може да не пиша , но пък един пост не съм пропуснала да прочета вече 3 години .

# 689
  • Мнения: 448
Много се ядосах добре влиза някой и пита ами не може ли просто да отговориш без заяждане . Трой извинявай , но където и да засека твой пост го подминавам вече . Дайте си съвета и до там  който приел приел няма нужда половината тема да е колко е зле в Лондон .
В началото си мислех,че само аз виждам заядлив и високомерен тон в постовете й,но явно не е само в мен проблемът!Преди години,когато пак обмисляхме идеята за заминаване в Англия пак преглеждах форума ви,и отново се нападаше някой новодошъл!Тогава не събрах смелост да пиша,защото не понасям хората да забравят от къде са тръгнали!Въпросите ми бяха възможно ли е все пак да живеем сами,на какви условия трябва да отговаряме?Изкараха ме,че съм принцеса,а мъжа ми некадърник!Хубаво е форумът да е за всички,а не само за избрани!Не смятам,че е нахално от моя страна!Не карам никой на сила да ми отговаря!Важно е и с какъв тон се пише!Писах,че приемам,че няма да е лесно,но начина по който пишеш дразни адски много!А и нищо конкретно не пишеш!Трудно е и точка!Ще подвием опашки и ще вземем да се натрапим на някой!Казах,че ако нищо не стане ще има кой да ни купи самолетните билети!Просто исках конкретна информация от хора минали по моя път!Жалко,че толкова години си там,а още не е изчезнало българското злорадство!И още по-жалко,че повечето наистина свестни хора са се отказали да пишат във този форум,заради такива като теб!Знам,че не са малко! Heart Eyes

Тук не очаквай някой да ти обяснява как е минал по този път. Има си сайт и форум за тази работа, ето давам ако някой не го е дал преди мен. Заповядай!

http://www.bghelp.co.uk/modules/Jig/index.php?s=94a99c5848b733ac48655f0f043f045e

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт