Великобритания - тема 43 Лятно-Есенна

  • 44 982
  • 729
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 242
Много се ядосах добре влиза някой и пита ами не може ли просто да отговориш без заяждане . Трой извинявай , но където и да засека твой пост го подминавам вече . Дайте си съвета и до там  който приел приел няма нужда половината тема да е колко е зле в Лондон .
В началото си мислех,че само аз виждам заядлив и високомерен тон в постовете й,но явно не е само в мен проблемът!Преди години,когато пак обмисляхме идеята за заминаване в Англия пак преглеждах форума ви,и отново се нападаше някой новодошъл!Тогава не събрах смелост да пиша,защото не понасям хората да забравят от къде са тръгнали!Въпросите ми бяха възможно ли е все пак да живеем сами,на какви условия трябва да отговаряме?Изкараха ме,че съм принцеса,а мъжа ми некадърник!Хубаво е форумът да е за всички,а не само за избрани!Не смятам,че е нахално от моя страна!Не карам никой на сила да ми отговаря!Важно е и с какъв тон се пише!Писах,че приемам,че няма да е лесно,но начина по който пишеш дразни адски много!А и нищо конкретно не пишеш!Трудно е и точка!Ще подвием опашки и ще вземем да се натрапим на някой!Казах,че ако нищо не стане ще има кой да ни купи самолетните билети!Просто исках конкретна информация от хора минали по моя път!Жалко,че толкова години си там,а още не е изчезнало българското злорадство!И още по-жалко,че повечето наистина свестни хора са се отказали да пишат във този форум,заради такива като теб!Знам,че не са малко! Heart Eyes
Нахалството ти и глупоста ти нямат граница ! Лично аз предпочитам да нямат контакти с новодошли именно поради тази причина! С този балкански манталитет ще ти е много трудно извън България...
Стегни се малко и недей да обвиняваш другите за това че не ти харесва какво ти казват  Mr. Green
Такива като теб в Лондон с лопата да ги ринеш и все някой друг им е виновен и целия свят е срещу тях ...  

# 691
  • Мнения: 3 242

Тук не очаквай някой да ти обяснява как е минал по този път. Има си сайт и форум за тази работа, ето давам ако някой не го е дал преди мен. Заповядай!

http://www.bghelp.co.uk/modules/Jig/index.php?s=94a99c5848b733ac48655f0f043f045e




Хахаха тук пък ще я изядат с парцалите Simple Smile В сайта има много информация,но простотията не се толерира и  след първия и пост в който ревне, че са злобни и познай какво ще и се случи.  Лично аз ще следя с интерес ако се престраши да пита в бгхелп.  Mr. Green Сега сядам с семките и ще се наслаждавам на панаира:)

п/с там ще и се стори , че от всеки ник пиша аз хахахахах

Ето една много подходяща тема за четене ...

http://www.bghelp.co.uk/forums/%C8%EC%E8%E3%F0%E0%F6%E8%FF-%E8-% … %E3%EB%E8%FF.html

Последна редакция: сб, 20 окт 2012, 17:15 от Troy

# 692
  • София
  • Мнения: 14
Много се ядосах добре влиза някой и пита ами не може ли просто да отговориш без заяждане . Трой извинявай , но където и да засека твой пост го подминавам вече . Дайте си съвета и до там  който приел приел няма нужда половината тема да е колко е зле в Лондон .
В началото си мислех,че само аз виждам заядлив и високомерен тон в постовете й,но явно не е само в мен проблемът!Преди години,когато пак обмисляхме идеята за заминаване в Англия пак преглеждах форума ви,и отново се нападаше някой новодошъл!Тогава не събрах смелост да пиша,защото не понасям хората да забравят от къде са тръгнали!Въпросите ми бяха възможно ли е все пак да живеем сами,на какви условия трябва да отговаряме?Изкараха ме,че съм принцеса,а мъжа ми некадърник!Хубаво е форумът да е за всички,а не само за избрани!Не смятам,че е нахално от моя страна!Не карам никой на сила да ми отговаря!Важно е и с какъв тон се пише!Писах,че приемам,че няма да е лесно,но начина по който пишеш дразни адски много!А и нищо конкретно не пишеш!Трудно е и точка!Ще подвием опашки и ще вземем да се натрапим на някой!Казах,че ако нищо не стане ще има кой да ни купи самолетните билети!Просто исках конкретна информация от хора минали по моя път!Жалко,че толкова години си там,а още не е изчезнало българското злорадство!И още по-жалко,че повечето наистина свестни хора са се отказали да пишат във този форум,заради такива като теб!Знам,че не са малко! Heart Eyes
Нахалството ти и глупоста ти нямат граница ! Лично аз предпочитам да нямат контакти с новодошли именно поради тази причина! С този балкански манталитет ще ти е много трудно извън България...
Стегни се малко и недей да обвиняваш другите за това че не ти харесва какво ти казват  Mr. Green
Такива като теб в Лондон с лопата да ги ринеш и все някой друг им е виновен и целия свят е срещу тях ...  
Писах,че не харесвам твоите постове и по-точно начина ти на изразяване!Велика си!Аз също не желая да имам контакти с подобни личности!Аз балкански манталитет виждам само и единствено в теб!След като не желаеш да помагаш,по-добре не пречи!Няма да ти свалям шапка на теб!Не ми харесваш.Успокой се малко и спри да се мислиш за голяма работа!Не искам повече съвети от теб!Само от теб!Накара ме да рева на няколко пъти от вчера!Толкова злоба не бях срещала скоро!
 Явно не съм единствената,която не те харесва!Кой ли е виновен! Rolling Eyes

# 693
  • София
  • Мнения: 14

Тук не очаквай някой да ти обяснява как е минал по този път. Има си сайт и форум за тази работа, ето давам ако някой не го е дал преди мен. Заповядай!

http://www.bghelp.co.uk/modules/Jig/index.php?s=94a99c5848b733ac48655f0f043f045e




Хахаха тук пък ще я изядат с парцалите Simple Smile В сайта има много информация,но простотията не се толерира и  след първия и пост в който ревне, че са злобни и познай какво ще и се случи.  Лично аз ще следя с интерес ако се престраши да пита в бгхелп.  Mr. Green Сега сядам с семките и ще се наслаждавам на панаира:)

п/с там ще и се стори , че от всеки ник пиша аз хахахахах
Чопли си семките!Няма да ти доставя това удоволствие!Просто съм изумена как може да има толкова злоба в теб!Честно!На какви човешки ценности учиш децата си не знам!Нямам думи!

# 694
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Аз се чувствам лично обидена от цялата история, не че някой го интересува. Не видях и Troy да се заяжда с инициаторката на интригата.В началните постове и аз и тя отговаряхме по съвсем нормален начин, без превземки и обиди.От тук минаха не една и две потребителки, които питат, не им харесва истината и след това нападат.Аз участвам за първи път в подобна свада, ясно защо старите са се оттеглили.В тази тема задавам въпросите си над 7г.Много неща съм питала, винаги са ми отговаряли.И винаги съм казвала благодаря, че хората са се постарали да ми помогнат.А дали ме е удовлетворявала истината и отговорите им съм си го оставяла за себе си.И винаги съм харесвала прямите отношения, не превземките и мазненията.
 Двете потребителки дето влязоха като стари моми да натрият сол на главите ни не ме учудиха.Още повече с едната се знаем. Simple Smile Защо не дадохте съвети вие на не тъй благородната дама която пита, пита и накрая ни обиди?Ми и аз не искам да ви познавам, та вие ми припомнихте на клюкарките едно време на село.За толкова години тук с който искам съм се запознала, имам надежди да се запозная и още няколко човека.Едва ли някой се трогна, че някоя не иска да ни познава.
 За сведение - омъжена съм за българче.Едната която е омъжена за англичанин не взе отношение по въпроса, другата на която й предстои да се омъжи се държа супер възпитано.За това не знам при кой остава да е злобата.

 На благородната дама която ще дава съвети гарантирам, че след още една подобна потребителка ще си мълчи и тук и на лични. Simple Smile

 
Жалко,че толкова години си там,а още не е изчезнало българското злорадство!И още по-жалко,че повечето наистина свестни хора са се отказали да пишат във този форум,заради такива като теб!Знам,че не са малко! Heart Eyes
Тук наистина минаваш всякакви граници.Кога дойде в темата, кога започна да знаеш кой заради кого не пише.Обясних вече, че много не пишат заради такива като теб, а не като Troy. ooooh!
 
 До сега не съм информирала модератор, но сега ще го направя.Ти прекали с обидите!Аз спирам по темата, няма смисъл.Troy, надявам се да го направиш и ти! Hug

 Що се отнася до Австралия - това ми е мечтата.Но като гледам по ТВ колко гадинки има и се отказвам.Седиш и в хола ти лазят змийчета и паяци мутанти.Крокодили в градината гледах по един документален филм, все неща които ме отказват. Simple Smile

# 695
  • Мнения: 3 242

 Писах,че не харесвам твоите постове и по-точно начина ти на изразяване!Велика си!Аз също не желая да имам контакти с подобни личности!Аз балкански манталитет виждам само и единствено в теб!След като не желаеш да помагаш,по-добре не пречи!Няма да ти свалям шапка на теб!Не ми харесваш.Успокой се малко и спри да се мислиш за голяма работа!Не искам повече съвети от теб!Само от теб!Накара ме да рева на няколко пъти от вчера!Толкова злоба не бях срещала скоро!
 Явно не съм единствената,която не те харесва!Кой ли е виновен! Rolling Eyes

Минаваш всякакви граници и наистина вече почвам да се чудя дали наистина си толкова проста Simple Smile
Каква помощ искаш, така и не разбрах Simple Smile казах ти това което знам ,но това че ти не го разбираш/или не искаш да го разбереш проблема е само в тебе Simple Smile И защо мислиш, че аз те харесвам Simple Smile забравяш ,че все пак ти ми се натресе а не аз на теб Simple Smile И толкова ли ти е трудно да разбереш, че правилата в тази страна не ги определям аз ,така че не виждам защо да ревеш заради мен . Ако пък прочетеш темата към която съм дала линк по горе , то тогава ще се самоубиеш ли и пак ли аз ще съм виновна Simple Smile
Казах ти го няколко пъти , но незнайно защо не искаш да разбереш! Това че не ти харесва какво ти казваме не е наш проблем а само твой !

Биляна, и аз се отказвам Simple Smile нека защитничките и дават съвети и и казват как всичко ще бъде наред , а до тогава аз ще седя на първия ред и ще си люпя семките Simple Smile

# 696
  • Sf
  • Мнения: 978
Да вкарам и аз мойте 5 пени в светската ви беседа.  Mr. Green

Troy, както и да се изразява, за съжаление е дори твърде МЕКА в обясненията си.

Виж, hrissyts, ще ти кажа от позицията на човек, който си домъкна децата и мъжа в Лондон преди малко повече от месец. За последните десет години, сменям държавата за трети път. Не е като да нямам опит. И като ми разправяха, че в Лондон няма да мога да си намеря отделно жилище, си казвах "да бе, да бе! вие може и да не можете да намерите жилище в Лондон, но АЗ ще намеря!"

Системата за наемите тук е такава, че от теб се иска да имаш поне една година (по-често две) история на острова, за да се съгласят изобщо да ти кажат здравей. История означава банкови извлечения за две години назад и бележки за платени сметки за две години назад. Не от България, както се сещаш. Няма как да си ги набавиш, идвайки днес, нали? Има начини, разбира се. Свързани са с харчене на доста пари и с дебели връзки.

Сигурно ще ти е интересно, че за селф емплойд от два месеца май не са дали нито едно разрешение на българин. Жълти и сини карти май не дават от пролетта. А до догодина, за когато питаш, вече може и визи да са въвели.

Така че ако се изсипеш тук с мъжа ти да си ТЪРСИТЕ тепърва работа, барабар и с две деца, едното от които е бебе, то МНОГО ти съчувствам. За обреченото усилие. И за горчивото разочарование, които ти предстоят.

# 697
  • Лондон
  • Мнения: 449
Mrs. Lovett, ти имаш ли дете, родено през март 2008 или бъркам никът Thinking

Да си призная, в bg help не бях чела, но се възползвах сега Shocked

Няма да взимам отношение по "горещите" теми, но имам специален коментар към ivka27 - доста от нас ти отговориха на въпросите за ваканциите (информация, която е налична на няколко държавни сайта), но ти дори "благодаря" не каза, и после влизаш да обясняваш кои са добри маниери и кои не са...

Имам сега аз едно питане по повод английските паспорти, че сутринта по съвпадение водих такъв разговор с една БГ дама, женена за англичанин, че аз нали не съм Heart Eyes, та тя ми твърдеше, че имането на паспорт имало големи предимства, но нямаше време да питам какви са Thinking За толкова години не съм си правила труда да вадя английски паспорти,  и никога не съм изпитвала нужда да имаме такива, та въпросът ми е какво не знам, какви са наистина предимствата да имаш английски паспорт? Мерси предварително

По нататъшна емиграция не ме блазни и времето на Острова не ми пречи, само да имам достатъчно време и бюджет за повече ваканции, по на далече, ако може Simple Smile

# 698
  • Мнения: 3 242
Зависи какъв ти е статута Wink ако имаш перманент резиденс или ИЛР, дефакто имаш всички права които има и един англичанин, но законите се променят и никога не знаеш какво ще им хрумне на аланглетата Simple Smile
Ако си само с жълта карта е най лошия вариант, тъй като имаш ограничения не само за работа, но и за някои видове помощи.

# 699
  • Мнения: 1 959
tzvetak,

като се преместя след 20 години, тъкмо още една дестинация  Flutter

Паспорт реших да вадя, поради една причина-ще записвам една магистратура догодина
и не ми се обяснява колко и как знам езика, за да не държа изпита за чужденци.
Знам, че мога да се оттърва от него, но не ми се занимава с кореспонденцията.
Един паспорт повече, няма да е в тежест.


Биляна,

аз също мислех да пиша на модератор, но аланглето прорева, че трябва да тичаме
за костюма, магазина затварял. Взехме го, нямам търпение да го видя в него.
Аланглето е висок и строен (ах  Blush) и е много хубав в костюм.
То така го и харесах де, нали работихме заедно в офиса..
Уредих се, на кратко  Laughing

И да си призная публично - Troy ми е guilty pleasure.
Повдигам вежди от острия й език, но има смисъл, в това, което пише и дава полезни съвети.
А като ми дойдат в повече коментарите й, просто се засмивам, има сърце тя..

Troy,
прощавай, че така те коментирам, невъзпитано е, ама да кажем,
че покрай сватбата го раздавам емоционално.
И като съм се заобеснявала-радва ме, че мишолина пак се включва
(наред с другото, шпионирам й снимките, разкош са)

# 700
  • Мнения: 3 242
Толумбе, на времето си изкарах паспорта по същата причина Simple Smile седях с ИЛР от 3-4 години, но като ми казаха че трябва да държа ИЕЛТС  си казах, че по евтино ще ми излезе да си извадя паспорт хахахах
Пък за острия език няма да коментирам, понякога човек си създава погрешни представи в нета,които нямат нищо общо с реалния образ  Mr. Green Разминаването идва от другаде, ама то е друга тема на разговор Simple Smile  С въпросната дама проблема дойде от това че, аз съм свикнала да анализирам всичко, да претеглям за и против, да гледам на нещата от различни ъгли и едва тогава да вземам решение... явно че на мацката не само че не и допаднаха анализите ни, но също така не ги и разбра изобщо Wink

# 701
  • Нотингам/Пловдив
  • Мнения: 40
Ох как сте се разгорещили последните няколко странички. Не се палете толкова,още повече че жената ще емигрира може би другата година,което я стане я не.
 Аз чета редовно но все не намирам време да драсна някой ред, но след прочетеното само искам да кажа на hrissyts че никой не я съветва с лоша умисъл,за съжаление наистина не е лесно. Още повече ,че с всяка изминала година документи се оправят все по трудно, а без документи хубава работа не знам някой да си е намерил. Вслушай се в съветите и дори да не ти харесват ги вземи под внимание защото това е ситуацията. От там насетне правете каквото си решите,успех ви пожелавам от все сърце.

# 702
  • Лондон
  • Мнения: 3
IRL i  permanent residency не дават в никакъв случай правата които ти дава гражданството.Например нямаш право да гласуваш за парламент ,не можеш и да бъдеш избиран- не съм сигурна за местните органи на управление -защото за тях имаш право да гласуваш като гражданин на EU. Със сигурност гражданството улеснява получаването на кредити(не че е решаващо ама е +),няма да се учудя ако е от полза и за бенефити (нямам личен опит ).
Сигурно има и други неща ама аз за това се сещам.
Аз имам въпрос към Толумбата-какво точно  щеше да пишеш на модератора.Щото аз четох четох и в постовете на  hrissyts нищо обидно не видях или против което и да е форумско правило?

# 703
  • Мнения: 3 242
Обикновения българин едва ли се интересува от това да гласува за парламента, или пък да се кандидатирва в местните органи на управление:) За кредит не е необходимо да имаш гражданство а добра кредитна история.
Бенефитите си ги вземаш без проблем, но не съм сигурна дали няма някакво ограничение за хаусинг бенефит.

# 704
  • UK
  • Мнения: 1 334
аз също не съм си направила паспорт, понеже и аз не знам за предимствата, които ще ми даде  Crossing Arms
единственото, което се сещам е,че в момента нямам право да гласувам на парламентарни избори (но имам на местни).
Може и да прави по-лесно взимането на виза за определени държави (пр. Австралия).
Но на мен на дневен ред ми е Таджикистан, където бг паспорта ми върши идеална работа  Laughing
Някой гледа ли Strictly come dancing?

Общи условия

Активация на акаунт