Великобритания - тема 43 Лятно-Есенна

  • 44 981
  • 729
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 702
Айде стига сте се яли  Hug
Трой, наистина има по - остър начин на изказване, но е права, а пък човек като си реши може да не взема мнението й под внимание. Това, че е казала как стоят нещата в прав текст, изобщо не означава, че е искала да обиди някого.
Не видях и Хрисис да е написала нещо обидно и лошо. вероятно не е очаквала така да й се отговори и затова се е засегнала. Аз винаги съм получавала добри и коректни съвети тук, макар и на мен да са ми се стрували понякога малко резки. С времето се убедих, че са си самата истина и никой няма нищо лично против мен.
Всеки сам си решава какво да прави с живота си, все пак.

Мисля, че трябва да се уважава опитът на хората тук, какъвто и да е той, както и това, че си оравят труда да отговарят. Особено на хора, които идват, питат и после дим да ги няма и то неща, за които е писано мног, много в предишните теми, но винаги се обяснява отново и отново.

Няма лесно никъде. Обаче миналата седмица на едно място видях горичка с пари по дърветата  Flutter Но!Няма да ви кажа къде е  Whistling

# 706
  • Мнения: 1 952
Не ми се влиза в спорове с никой, ще се изкажа по 2 въпроса:
1. Наемите- живея в хубава къща в Лондон зона 4, с 3 спални, само англичани, никакви черни и само едни турци в махалата - около 1250 със сметки излиза. За справка приятели живеят в апартаменти за по 1000 със сметки и имат деца. Така че това под 1500 няма, не е вярно. Относно наемането, има редица частни обяви и никой може нищо да не ти иска. На нас ни искаха само копия на паспортите например.
2. Жълти и сини карти дават. За НИН не знам, те и миналата година не даваха, пък аз взех от раз.

# 707
  • Мнения: 686
   Здравейте и от мен, малката вчера имаше рожден ден, днес ще е партито с деца, та докато ми изсъхне лака да драсна два реда. Баща ми си тръгна преди малко и ми е леко кофти  Confused Но поне свекърите ще се тук до декември.
   Толумби кога беше сватбата, разчитам на снимки във фейса  Simple Smile
   Не се палете момичете, трудно ще убедите някой във нещо. На мен една позната ми звъни онзи ден, ще идват в Англия. Беше супер учудена, че мъжа и подал по интернет за една работа и го отхвърлили. Остана изненадана, че българите нямали право да работят тук и заключи, че заради това са му отказали  Rolling Eyes Опитах се да обесня, но тя веднага ме обори, че ние щом сме купили къща и те ще се справят, та така...Реално е така, но само ние си знаем през какво минаваме, не е като да люпиш семки пред блока по цял ден  Rolling Eyes  

# 708
  • Мнения: 1 959
Да ви е живо и здраво момичето!

На 25-ти, ще се изтипосам, няма как и моите колежки ще обикалят.
Някои дори ще ме чакат отвън да хвърлят конфети  Crazy



Аз имам въпрос към Толумбата-какво точно  щеше да пишеш на модератора.Щото аз четох четох и в постовете на  hrissyts нищо обидно не видях или против което и да е форумско правило?

То затова е лично съобщение, защото е лично.
Извинявам се, че я занимавам и моля да погледне темата.
Ти виждаш едно, аз друго, затова и има модератори, да преценят, кой вижда по-право.
Писала съм дори и за мои постове, когато съм се поувлякла в спор.

# 709
  • Мнения: 3 242
Не ми се влиза в спорове с никой, ще се изкажа по 2 въпроса:
1. Наемите- живея в хубава къща в Лондон зона 4, с 3 спални, само англичани, никакви черни и само едни турци в махалата - около 1250 със сметки излиза. За справка приятели живеят в апартаменти за по 1000 със сметки и имат деца. Така че това под 1500 няма, не е вярно. Относно наемането, има редица частни обяви и никой може нищо да не ти иска. На нас ни искаха само копия на паспортите например.
2. Жълти и сини карти дават. За НИН не знам, те и миналата година не даваха, пък аз взех от раз.

Я дай инфо в кои квартали е това Simple Smile аз съм в северозападен лондон и определено няма такива цени. Цените са около 260 на седмица за 2 спални +сметки ... Разбира се нормално е да намериш нещо по евтино , но такива цени за които ти говориш тук са изключение ...
Отделно, че когато имаш деца гледаш да си в по хубави квартали с по добри училища.
Жълти и сини карти дават но се чака поне 6 месеца , НИН също дават стига да си си научила урока предварително, Wink

# 710
  • Манчестър
  • Мнения: 2 497
Ей....големи дебати,голямо чудо.....Не  виждам за каква злоба,злорадство става дума....моля четете тълковния речник преди да употребявате думи , за които не знаете значение то им....

Troy определено се изказва много меко в сравнение с мен.....цялата работа е,че някой все пита,ама не харесва отговорите които получава......

# 711
  • Мнения: 1 952
Районът,  в който живея е хубав (Eltham) и цените на къщите са около 1000, има апартаменти и под тази цена, или пък не толкова реновирани къщи. Знам, че има и по-евтини места в Лондон, като Източен Лондон, но на мен не ми се живееше сред източно европейци, забрадки, африканци и тн. А относно картите вече се чака средно към 9 месеца, не е 6, но ги дават.

# 712
  • Мнения: 0
Аз ли нещо не виждам правилно, че само аз не забелязах hryssyts да има претенции и да се прави на принцеса. Задава нормални въпроси, като всеки потенциален емигрант. Не е нито първата, нито последната българка в Англия с 2 деца, има и други оцелели. Защо в тази тема голяма част от потребителките винаги се държат така надменно с новодошлите и се имат за голямата работа, много успели тук и мразещи БГ. От няколко години чета темата, що негативни постове съм видяла към такива като нея, а пък случайно някой да спомене забранената дума "помощи" на вас честните данъкоплатци. Не си правете труда да ме нападате сега, няма смисъл.

# 713
  • Мнения: 3 242
Опрделено не съм фенка на югоизточните квартали и изобщо да живея на юг от реката. Бих живяла там само ако работата ми се намира там и  предпочитам квартали с метро Wink
За жълтите карти в първия си пост го написа сякаш ги дават за 2 седмици, а сега казваш 9 месец , ами че това е по зле и от това което казах аз  Mr. Green

В източен Лондон е толкова пренаселено, че трудно ще намериш ниски цени Wink нали се сещаш че цените се определят от търсенето, а там където има търсене и цените са по високи.

# 714
  • Нотингам/Пловдив
  • Мнения: 40
Знам, че има и по-евтини места в Лондон, като Източен Лондон, но на мен не ми се живееше сред източно европейци, забрадки, африканци и тн. А относно картите вече се чака средно към 9 месеца, не е 6, но ги дават.
Аз съм в Източен Лондон и цените не са никак ниски,може би преди няколко години да е било малко по евтино но сега не е. Все пак търсенето определя цените,май всички си мислят че тук е по евтино, търсенето е огромно и цените растат и то доста.

# 715
  • Мнения: 1 952
Troy, и при нас живеят хора, красиви, възпитани и облечени с костюми. Ела ми на гости и ще се убедиш, че и на юг от реката виреят хора. А и не е въпросът какви е тук или там, а че има и по- ниски цени от 1500 и то на много места.

# 716
  • Мнения: 3 242
Лично за мен този квартал е крайно неудобен. Свикнала съм на добри транспортни връзки и метрото да ми е до задника Wink И в крайна сметка хората избират къде да живеят според това къде работят.
Предпочитам да дам повече пари за квартира но да си спестя пътуването. Работя в Хамстед роял фрий, така че можеш да сметнеш колко ще спестя ако се преместя в вашия квартал Simple Smile

# 717
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
И в Бристол в районите с повече емигранти наемите са високи, въпреки че цените на къщите си остават там по-ниски.
Аз съм на мнение, че ако човек не опита, никога няма да знае! Ето, мъжът й ще дойде, година ще поработи и поживее и ще прецени. Някои успяват, други не! Късметът има значение, но според мен по-важна е мотивацията, желанието и какви компромиси си готов да направиш! Както и това да се интересуваш, информираш и да се опиташ да излезеш от рамката, което никак не е лесно, ако живееш в такава среда.
Не съм фен на злобните и грозни коментари, а тук доста се изписаха и ако модератор трябва нещо да трие, то трябва цялата тази дискусия да изтрие! Аз също съм привърженик да се каже всичко директно, но да се ползва съответен интелигентен тон, а не като на някоя евтина работничка нощна смяна, Troy ще се сети за кои говоря Wink
И направо сте за бой! Такова прекрасно време беше днес вие сте седнали да се джавкате по форуми вместо да посъберете малко слънчеви лъчи! После сигурно ще се оплаквате колко валяло тук и колко ви депресирало това Sad

При нас в офиса Коледа е дума табу, докато не стане декември Simple Smile Спомене ли някой думичката с К случайно и бива замерян със "снежни топки". Аз съм на вълна Халоуин и чак от ноември, като сменят халоунската декорация с коледна, ще го мисля.

# 718
  • Мнения: 3 242
Е хайде сега, призоваваш за интелигентни изказвания ,а твоите намеци са по зле и от намеците на среднощна магистрална труженичка Wink
И хайде стига с това, чупене на рамки ....вече счупи няколко и ти доказахме с какви ли не доводи, че твоите рамки не вършат работа.  Mr. Green

# 719
  • Мнения: 1 952
Troy, така е,  това което на мен ми е удобно и ми харесва не е задължително и теб да те устройва. Дадох пример, че има и по- евтини квартири, защото твоето изказване беше,че под 1500 със сметки няма. Има и то много и в много райони. Всеки може да провери в gumtree, rightmove и т.н. Спиран с темата и без това напускам Англия скоро. Местим се в Холандия заради работата и за мен там е много по- дружелюбно и нестресово.

Общи условия

Активация на акаунт