Великобритания - тема 43 Лятно-Есенна

  • 44 972
  • 729
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 242
Ами там е работата че погледнах Simple Smile 2 бедроом в Елтъм е средно 1000 , като прибавиш кансъл такс, газ, ток, вода, ТВ лайсенс, интернет и колко излиза на месец?
Хайде сега направи една сметка колко трябва да взема пича, за да може да издържа семейството си и да водят що годе нормален живот?

# 721
  • UK
  • Мнения: 1 334
Ееее, Мери, не стига, че наемите са ви по-ниски ами и слънчев ден сте имали  Grinning при нас слънце нямаше, но се пошматкахме насам натам. Аз утре отивам на топло в Атина.
Ако на някой му е писнало да живее тука  Mr. Green,да знаете,че утре ще има представяне на бг фирми в Лондон и ще убеждават хората да се връщат в България. Според 24 часа, където го прочетох, най-ниската предлагана заплата е 3000 лева.

# 722
  • Мнения: 645
Аз съвсем далеч от темата искам да попитам нещо. Смятате ли да дадете на децата си да четат детските класически книжки или ще се придържате към авторите от училище. Аз искам Боян да прочете "Карлсон който живее на покрива.", "Летящата класна стая.", "Пипи Дългото Чорапче " и много други, но срещам трудности при намирането им в библиотеките. Пипи я прочете, но първо е с ужасни илюстрации и второ имаше липсващи глави. В един чарити магазин за книги намерих старо издание на "Мечо пух" но там Кристофър Робин е облечен като момиче Shocked а тигър липсва newsm78. Вече останах без идеи къде да търся истински издания на класически детски автори.

Никой нищо не казва за кутиите за обувки с подаръци. Няма ли да изпращате? newsm78

# 723
  • Мнения: 702
Аз като невежа да попитам, какви са тези кутии за обувки и на кого ги изпращате  Mr. Green BlushИзвинете ме, ако въпросът ми ви стори тъп Simple Smile

# 724
  • UK
  • Мнения: 1 334
Пипи,изданието от мое време, я купих онлайн от някакъв бг сайт, но не помня името вече, с гугъл го намерих. Беше към 30лв и в мн добър вид.
Други, като Лукчо, Антон и Точица и т.н. ги купувам в бг (общо взето всичко, за което се сетих това лято го имаше преиздадено), но за съжаление са без рисунки.
Тук съм виждала книжката за Пипи при познати (Пипи се оказа мн популярна в нашия клас, 4 момиченца бяха Пипи като трябваше да се обличат като герои от приказки), но наистина беше много тъничка, може да е издадена в съкратен вариант.

# 725
  • Мнения: 645
maimunka на какъв език ги намираш в Бг сайтовете. Аз имам на Български някои от тях, но ги търся на Английски. Всяка ваканция го мъча с четене на Български, но още не му доставя удоволствие така както на Английски и ме е страх да не му разваля удоволствието от четенето на тези книги като карам да чете на Български.

 Черноглав Врабчов кОмар от училище всяка година има инициатива да се пълни кутия за обувки със всякакви подаръци и да се изпращат на деца от по-бедни страни.

# 726
  • UK
  • Мнения: 1 334
Шу, на бг ги купувам.
При нас няма такава инициатива с кутии за обувки.

# 727
  • Мнения: 1 952
Ами там е работата че погледнах Simple Smile 2 бедроом в Елтъм е средно 1000 , като прибавиш кансъл такс, газ, ток, вода, ТВ лайсенс, интернет и колко излиза на месец?
Хайде сега направи една сметка колко трябва да взема пича, за да може да издържа семейството си и да водят що годе нормален живот?
На мен излиза към 1250-1300( 130 кансил, средно 100 газ и ток, 20 интернет, вода и тв са в наема),  но това е къща с 3 спални, има апартаменти тук по 800 и не само тук, с търсене всичко се намира.  Както и да е,  да не издребняване, идеята беше, че има под 1500 и не са малко.
И ти вярно ли седна да търсиш, събота вечер е все пак  Grinning

# 728
  • Манчестър
  • Мнения: 2 489
Хайде на новата тема....

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=684359.0

# 729
  • Мнения: 3 242
Ами там е работата че погледнах Simple Smile 2 бедроом в Елтъм е средно 1000 , като прибавиш кансъл такс, газ, ток, вода, ТВ лайсенс, интернет и колко излиза на месец?
Хайде сега направи една сметка колко трябва да взема пича, за да може да издържа семейството си и да водят що годе нормален живот?
На мен излиза към 1250-1300( 130 кансил, средно 100 газ и ток, 20 интернет, вода и тв са в наема),  но това е къща с 3 спални, има апартаменти тук по 800 и не само тук, с търсене всичко се намира.  Както и да е,  да не издребняване, идеята беше, че има под 1500 и не са малко.
И ти вярно ли седна да търсиш, събота вечер е все пак  Grinning


Водата е задължение на наемателя и до сега не ми се е случвало хазяина да ми я плаща ... 100паунда за ток+газ?? а дали си направи сметка , че с малки деца парното ще ти е включено нон стоп:)
Та аз дето имам по 5 часа парно на ден плащам къде къде повече от 100 на месец...отделно ще се готви постояно...
И дали ще е 1500 или 1300 няма да има особена за разлика за човек, който не може да си позволи нито едното нито другото Wink

П/с за мен няма събота или неделя  Laughingсмените ми са такива че уикенда може да ми е в средата на седмицата, а може изобщо да нямам Simple Smile Отделно че съм имам мастърс по търсене в гугъла и не ми отнема повече от 2 мин Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт