ЕКОБРЕМЕННИ - 9 месеца в хармония с природата (2 част)

  • 26 503
  • 382
  •   1
Отговори
# 360
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
съвета ми към теб е да не си спестяваш нито един преглед , понеже дву и три плодна бременност се водят рискови , т.е. доста трудно се износват до края .. за съжаление аз съм един от случаите на черната статистика  Sad също не знам с храненето как ще се разберете с доктора ти ,със сигурност ще те кара желязо на таблетки да приемаш Simple Smile понеже надали спанака и копривата ще са достатъчни и за трима ви   Mr. Green .. смисъл , всеки организъм си е различен ,имам познати които си износиха без проблем близнаците , дай боже всичко да е на ред с вас .. просто не пропускай поне прегледите  Peace

п.п. кой ти е лекаря ? ааа забравих и за спирулината - съдържаше фитоестрогени (женски полови хормони  ) които май нещо не беше добре да се приемат по време на бременност , консултирай се с някой разбирко и по този въпрос  Peace  Hug

Последна редакция: пт, 23 май 2014, 09:33 от С. Алекс

# 361
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Личната преди време беше ми препоръчала някакво желязо, което не е синтетично. Не помня от какво е извлечено, но подобно на натуралния магнезий мн. лесно се усвоявало и имало мн. добър ефект. Фирмата производител беше подобна на тези Аквасорс, но за съжаление я забравих. Ако някой се сеща за какво говоря, може да помогне и ако има впечатление от този железен продукт, ще е чудесно Hug Те и обясненията ми са едни...
Чери, спирулината от личен опит доста ми помогна да съхраня добро ниво на хемоглобина.
Иначе ФМ съвсем не е задължително да е 3 пъти. Пожелавам ти безпроблемно да минава вс. при теб  Peace

# 362
  • Мнения: 237
Здравейте!
Имам един въпрос към екомамите ,вие биете ли ваксини на децата си? В голямо разследване съм какво да правя с ваксинациите .... Трудно ми е да реша

# 363
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте!
Имам един въпрос към екомамите ,вие биете ли ваксини на децата си? В голямо разследване съм какво да правя с ваксинациите .... Трудно ми е да реша

Здравей!  Wink
Надали нашия опит ще те улесни в решението ти. Simple Smile
Това, което бих могла да ти препоръчам е да прочетеш внимателно за болестите срещу които се правят ваксини, евентуалните усложнения от тях, усложненията от ваксините и да прецениш кои рискове бихте могли да поемете. Мисля, че има тема във форума посветена точно на темата за ваксините.  Peace

# 364
  • Мнения: 687
И още един въпрос - чая от малинови листа, през цялата бременност ли е добре да се пие или само в края?
Чай от малинови листа само накрая. В противен случай рискуваш преждевременно раждане, което и без това е достатъчно рисково при многоплодна бременност.

Имам още въпроси, свързани с нормално раждане на близнаци, раждане под вода, слингове, многократните пелени, но по-напред във времето ще питам по-конкретно, а и първо ще разуча още за тези неща:)
Относно раждането във вода - аз раждах така, но дори и при мен първоначално лекарката не беше много навита самото раждане да стане във водата, заради едър плод и първа бременност. Предлагаше да ползваме ваната само за облекчаване по време на контракциите. В крайна сметка родих във водата и съм много доволна. Дано успееш да намериш лекар, който да подкрепи желанието ти.

# 365
  • Мнения: 2 660
Здравейте! Радвам се, че има такава тема!  Grinning имам няколко козметични въпроса. От доста време вече използвам масла вместо козметика. Имам съмнение дали някои от маслата са подходящи при бременност. Какво мислите за:
- рициново масло
- масло от репей
- бадемово, каксиево, пшеничен зародиш.

Ще ми бъде интересно да разбера какво ползвате за околоочен контур, лице, тяло, коса?  Grinning

# 366
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте! Радвам се, че има такава тема!  Grinning имам няколко козметични въпроса. От доста време вече използвам масла вместо козметика. Имам съмнение дали някои от маслата са подходящи при бременност. Какво мислите за:
- рициново масло - стига да не го пиеш ставаWink
- масло от репей - нямам информация
- бадемово, каксиево, пшеничен зародиш - подходящи са при бременност

Цитат
Ще ми бъде интересно да разбера какво ползвате за околоочен контур, лице, тяло, коса?  Grinning

Аз съм всичко в едно.  hahaha Joy Ползвам лавандулова флорална вода и масло от малинови семки за всичко.  Crazy

И още един въпрос - чая от малинови листа, през цялата бременност ли е добре да се пие или само в края?

Имам още въпроси, свързани с нормално раждане на близнаци, раждане под вода, слингове, многократните пелени, но по-напред във времето ще питам по-конкретно, а и първо ще разуча още за тези неща:)

Здравей!
Чая от малинови листа се пие към края. Някъде след 35-та седмица. Започва се с една чаша и постепенно се увеличава на три.  Peace

Тема за слинговете: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=748508.0
Аз също с удоволствие ще отговоря на въпросите ти.  Hug

Тема за многократните пелени:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=774469.0

За вагинално раждане на близнаци има много информация, но на български малко. В повечето случаи е възможно. Информирай се добре какво представлява естественото активно раждане, естествени методи за обезболяване, начини за подпомагане на разкритието по време на раждането. Също така се подкови добре на тема кърмене на близнаци. В темата Ще си имаме близнаци има няколко жени родили близнаците си вагинално, както и кърмили успешно, сигурна съм, че могат да ти окажат подкрепа. Simple Smile Успех в търсенето на подходящ лекар!  Hug

# 367
  • Мнения: 695
Здравейте,
бихте ли споделили какви почистващи препарати използвате: за под, за баня, за кухня? Благодаря!

# 368
  • Мнения: 8
Мария Желязкова е доктора, намирам се във Варна.
Тя е ок, но мисля, че е запозната само с традиоционната медицина ( да речем за нея варианта са витамини от аптеката , не знае за спирулина и тн., на втория преглед ми каза сецкио и това е).
Ако някой може да препоръча акушер-гинеколког във Варна, който да е отворен към алтернативната медицина ще бъде супер. Също и добър хомеопат, който да си направя Личен лекар, защото Юни месец е момента за това.

Иначе ФМ съвсем не е задължително да е 3 пъти. Пожелавам ти безпроблемно да минава вс. при теб  Peace

Благодаря!


Относно раждането във вода - аз раждах така, но дори и при мен първоначално лекарката не беше много навита самото раждане да стане във водата, заради едър плод и първа бременност. Предлагаше да ползваме ваната само за облекчаване по време на контракциите. В крайна сметка родих във водата и съм много доволна. Дано успееш да намериш лекар, който да подкрепи желанието ти.


Благодаря много за споделения опит!:)Радвам се че си успяла да родиш във вода:) И аз се надявам да намеря такъв доктор!:)


За вагинално раждане на близнаци има много информация, но на български малко. В повечето случаи е възможно. Информирай се добре какво представлява естественото активно раждане, естествени методи за обезболяване, начини за подпомагане на разкритието по време на раждането. Също така се подкови добре на тема кърмене на близнаци. В темата Ще си имаме близнаци има няколко жени родили близнаците си вагинално, както и кърмили успешно, сигурна съм, че могат да ти окажат подкрепа. Simple Smile Успех в търсенето на подходящ лекар!  Hug


Благодаря много!:)))

# 369
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте,
бихте ли споделили какви почистващи препарати използвате: за под, за баня, за кухня? Благодаря!

Правя си това:

Четири цели лимона
200 г сол
200 ml оцет
400 ml вода

Обелете лимоните и отстранете семките. Смесете всички съставки.
Сложете всичко да ври 15 минути.
Разбийте с миксер, докато получите гладка паста.
Да се съхранява в стъклен буркан

Може да го ползвате и за миялна машина:
Две супени лъжици

Оригинално е веро, но аз го ползвам за миене на почти всичко. Е, за миене на прозорци не става, но за мебели, фаянс, бяла техника е супер. Пода го мия само с вода.

# 370
  • Мнения: 695
 CherryBlossom11,

сигурно знаеш, че във Варна в МД има възможност за раждане във вода; аз ползвах ваната там за облекчаване на болките, но се бяхме разбрали с лекаря ми за изгонването да изляза, т.е. не родих във ваната, но не съм го искала. В тази болница по принцип можеш да родиш във вана, срещу допълнително заплащане. Има няколко лекари там, които определено се стараят да подкрепят активното естествено раждане и са отворени към диалог с жените, препоръчвам ти да се срещнеш с тях, да обсъдите как си представяш раждането си и да избереш кой е твоят. Ако някога имам 4то бебе пак там искам да го родя Simple Smile

Има и отделна тема за МД Варна, можеш и там да разпиташ за отзиви.

Нощни очи, благодаря, записвам, ще изпробвам. Реших да махна всички препарати от къщи  и да ги заменя с еко варианти. То това отдавна трябваше да се случи, ама на...

# 371
  • Мнения: 8
Благодаря, Уoanna, ще се посъветвам в МД!

# 372
  • Мнения: 8
Здравейте!
Моля някой да ми препоръча акушер-гинеколог във Варна, който да е запознат с активно раждане, водно раждане или поне привърженик на естественото раждане. Отворен-към-новото-доктор!

Търся спешно, защото изчаквам да намеря този доктор, за да си взема направление 9 и вече да си направя цялостните изследвания. В 10седмица съм. Моята докрорка вече ми каза секцио,,,, не желая тя да е човека за следващите месеци прегледи!

Като, че ли тази тема е обезлюдяла малко, но все пак се надявам някой да може да помогне.
Благодаря

# 373
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
и повечето лекари ще ти кажат същото  Peace сигурно има изключения но лично аз не съм срещала ентусиасти за нормално раждане на близнаци , дано намериш твоя човек  Hug

# 374
  • Мнения: 695
Моля някой да ми препоръча акушер-гинеколог във Варна, който да е запознат с активно раждане, водно раждане или поне привърженик на естественото раждане. Отворен-към-новото-доктор!


Препоръчвам д-р Друмев от МД, при когото родих вагинално след 2 секцио. Отговаря на условията, които си изброила, макар че не зная как се отнася към раждане на близнаци. Би могла да се консултираш и с Б. Яков, за него също има добри отзиви, аз също съм с добри впечатления. И двамата водят ЖК.

Да се родят близнаци естествено не е невъзможно, но наистина е важно да си намериш подкрепящ лекар. А освен него бих добавила и партньор, и дула Simple Smile Когато отивах да се консултирам с лекарите относно моето предстоящо раждане, бях с почти готов план за раждане и ясно виждане какво и защо искам, основано на факти. Това много ми помогна да съм по-спокойна и да мога да кажа какво бих искала, а не да чакам да ми кажат с какво трябва да се съглася. Успех и ако мога с още нещо да помогна можеш да ми пишеш на ЛС.

Общи условия

Активация на акаунт