Отговори
# 45
  • Мнения: 6 826
Щастлива жена, честит рожден ден на майка ти - да ти е жива и здрава!  Hug

Благодаря за отговорите за бебешкото чувалче, момичета.  Hug Ще си поръчам едно засега.
Поръчахме климатик, пише, че не допуска бързо намаляване на влажността, пък да видим.  Mr. Green
В спалнята имаме подобен климатик и не сме усетили да се изсушава въздуха. Рали, ти беше, мисля, споменала за някакъв овлажнител.  newsm78 Би ли споделила по-подробна информация?

# 46
  • Мнения: 81
Мами, а дали има списък със случаите в които секциото се поема от ЗК? Или всичко е по лекарска преценка? Че това за пъпната връв ме съмнява, че го поемат.

# 47
  • Мнения: 43
Записче и от мен нищо, че е чак на четвърта страница! Благодаря за страхотната темичка  Hug

# 48
  • Мнения: 87
Fortuna, нашите климатици са обикновени на МИДЕЯ и определено изсушават въздуха.   Нашият овлажнител е от 2008г и тогава имаше промоция в метро на овлажнител с детска музикална лампа, която и свети на Disney. Самият овлажнител има различни степени но аз по принцип го слагам на  най слабата степен. Не знам  какво още да напиша за него. Ако имаш конкретен въпрос пиши ми.

# 49
  • Мнения: 317
Здравейте и от мен  Hug
Аз пък днес си направих първата бебешка покупка- една синя шапка със ушички  Heart Eyes
Момичета от Варна хайде и ние да си спретнем една срещичка някоя събота или неделя  Flutter и  да попитам ( защото повечето сигурно сте напазарували или поне имате идея) списъка за бебока откъде смятате да го попълвате? Thinking
Charlene какво ще кажеш за Атанасова като впечатления?

# 50
  • Мнения: 12
Мами, а дали има списък със случаите в които секциото се поема от ЗК? Или всичко е по лекарска преценка? Че това за пъпната връв ме съмнява, че го поемат.

Да, раждането се поема от ЗК независимо дали е оперативно или нормално. Секцио се прави по показания, не по желание и се поема, друг е въпроса дали ако кажеш искам секцио няма да ти напишат показания, които нямаш...

# 51
  • Мнения: 6 826
Рали, благодаря за отговора.  Hug
Поръчахме "Панасоник", в спалнята сме с "Митсубиши" (много сме доволни от него - не изсушава въздуха), но са малко по-скъпи от "Панасоник".
Иначе тази марка ни е позната - в кабинета сме с такъв. Този, който поръчахме е нов модел, дано нямаме проблем с изсушаването на въздуха.  Grinning

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 152
Щастлива жена, честит рожден ден на майка ти  party023 и благодаря за шарената 1-ва страничка   bouquet

# 53
  • Мнения: 387
момичета, какво значи поза гръб в гръб...че нещо не го схващам...иначе моето е от ляво, знам че там позицията е най-добра за раждане...ама като ме зарита го усещам горе в ляво и долу вдясно...как се разтяга, тясно ли и е, идея си нямам...ама ме разтяга яко...

Deni,
има секцио по медицински показатели и си се поема от ЗК, увитата пъпна връв мисля, че може да мине за показател, особено ако се прецени, че е къса...
спешното секцио също минава по ЗК...

момичета, извинявам се на тези от вас, които са се почувствали засегнати или обидени от интервюто на доктора за секциото...не го правя нарочно, просто си мисля, че когато човек знае повече се страхува по-малко...

аз също не съм застрахована от секцио, така че съм далеч от мисълта да си мисля, че всички които се подлагат на него са глезли или го правят нарочно...пък и да е така, всеки прави избора си и си носи последствията от това...така, че не ме разбирайте погрешно... Peace

# 54
  • Мнения: 25
Lorini, гръб в гръб се има в предвид, че гръбчето на бебето е откъм твоя гръб, а не в съвсем идеалната позиция, когато гръбчето опира в стената на корема ти. Само не съм наясно как тази поза е разположена главата, която е всъщност причината за по-трудното раждане. Когато бебчето е с гръб към корема ти, излиза първо с брадичката, доколкото знам аз, макар че ми е много трудно да си представя  Rolling Eyes.

# 55
  • Мнения: 25
Една моя приятелка роди днес и много се вълнувам  Heart Eyes  Blush  Има си момченце 3200, 50см, първа рожбичка им е  Heart Eyes  Дори си поплаках малко от щастие на няколко пъти  hahaha Ама какво да се прави- емоции и хормони... а и това очакване ми се вижда цяла вечност  Whistling  Вече нямам търпение и аз да я последвам, ама ще гледам да устискаме до октомври  Peace

Лека нощ на всички  bye

# 56
  • Мнения: 387
аха, да бе и аз така си мислех, но понеже съм чувала, че е хубаво да е от ляво бебето и не съм се замисляла, че може да е от ляво с гръб, с корем и прочие...ама и аз съм чувала, че не било добре с брадата на пред...ама в крайна сметка при самото раждането те нали се въртят, местят, слизат надолу...може пък тогава да се завърти правилно...

а на кой му бяха правили проверка за разкритие...не е ли рано...този преглед знам, че хич не е приятен...

# 57
  • Мнения: 25
Дам, пак на мен  Mr. Green. И аз по принцип чух, че не е, но бих казала, че моята докторка добре се справи. Не че беше приятно, но....беше ок, търпимо. Иначе аз тъкмо влязох в 9-ти месец, а лекарката излиза в отпуска чак до 16 и искаше да се убеди, че скоро нчма да е  Mr. Green.

# 58
  • Мнения: 6 826
Лорини, Ренета правилно ти е обяснила какво означава гръб в гръб.  Peace
Ренета, важно е главата да е в  тилно предлежание , да не е лицево или челно. В лицево предлежание главата е изтеглена напълно назад и раждането е трудно, може да се наложи цезарово сечение. В челно предлежание главата прорязва в най-големия си диаметър и е наложително цезарово сечение. При тилното предлежание първо се появява върха на главата - това е всъщност най-често срещания случай и при него се ражда по естествен път. С една дума - природата си знае работата. Grinning

# 59
  • София
  • Мнения: 1 966
А то не се ли завърта по време на самия процес на раждане?  newsm78 Че нещо не ми е много ясно, със задна плацента това е нормалната позиция, ама на тези дето сме с предна надали бебчетата са с гърба към плацентата, а от друга страна предната плацента се счита за съвсем нормално разположена и не е предпоставка за секцио, нито пък за по-трудно раждане.

Общи условия

Активация на акаунт