Отговори
# 60
  • Мнения: 25
Благодаря за разяснението, Fortuna. Това с придлежанието на главичката предполагам се решава в последния момент дали да е секцио или не, нали?

Дали се завърта по време на раждането незнам, но си права, че при предна плацента си е съвсем нормално newsm10 .

# 61
  • Мнения: 64
Reneta  На мен пък ми каза ,че в началото на октомври няма да я има / може би и 2те са верни/ Иначе да бях там от 11 до към 12, влязох почти първа/ дано не съм те предредила:)/ Ти да не беше русото момиче? Ти си хареса Виповете така ли? И аз поразгледах днес, но пак ще говорим на 25ти, кое как че се пообърках днес.
  begbie Добри са ми впечатленията ,това което очаквах горе долу. Много се надявах да не ми развали нагласата ако е груба или нещо такова ,но се оказа готина за малкото време което говорихме. Аз нямах час и минах набързо само за предварително уточнение,така че много много не мога да съм категорична. Само малко не ми хареса, че на вагиналния преглед му вика " долу" , ама може  би не е кой знае ква забележка  newsm78

Аз само чакам някой да уговори нещо за Варненска среща и съм на линия!
Лека нощ от мен мамита!

# 62
  • Мнения: 2
Здравейте,
Пиша ви от в къщи:)Пуснаха ме за една вечер:)) Засега нямам оплаквания и сме се закрепили положението,разбира се лекарствата , които пия не са малко:)
В петък ме изписаха по документи,за да мога да си взема 45- дневния болничен и да се похваля успях да го взема:))Изписаха ме са мо по документи. И в понеделник пак ме приеха:)) Плануваме големият ден, но все още не сме го измъдрили с доктора:)Другата седмица към края вика той;)
Предимно ви чета и не пиша:)
Срещичката в Люлин е била много готина, а присъствалите мами са много елегантни и моля не казвайте,че сте много едри- приятно закръглени е термина:)) Hug Crazy
Покупки-не сме правили много-само памперси , мокри кърпички.Дрешки не съм купувала,защото мама изпрати доста, снаха ми ми предостави чисто нови също, но тъй като бях в болница през последните 3 седмици не съм имала възможност да видя какво точно имам.Надявам се да успея и да с еподготвя:))Ще си купим, обаче, комплект за изписване, това си е наша традиция с тати,ние да ис избираме дрешките:))
Лека вечер от мен и много  Hug Hug Hug Hug Hug

# 63
  • Мнения: 6 976
Благодаря за разяснението, Fortuna. Това с придлежанието на главичката предполагам се решава в последния момент дали да е секцио или не, нали?

Дали се завърта по време на раждането незнам, но си права, че при предна плацента си е съвсем нормално newsm10 .

По дебелите книги пише, че бебето заема своето окончателно разположение, което се запазва практически до раждането около 7-8 месец. Какво е предлежанието се установява с опипване на корема или с ехография. Така че още преди термина се знае какво ще е родоразрешението. Все пак имайте предвид, че в медицината 2+2 не винаги е 4.  Grinning
Не се притеснявайте - важното е да имате пълно доверие на лекаря и на екипа, който ще присъства на раждането.  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 43


момичета, извинявам се на тези от вас, които са се почувствали засегнати или обидени от интервюто на доктора за секциото...не го правя нарочно, просто си мисля, че когато човек знае повече се страхува по-малко...

аз също не съм застрахована от секцио, така че съм далеч от мисълта да си мисля, че всички които се подлагат на него са глезли или го правят нарочно...пък и да е така, всеки прави избора си и си носи последствията от това...така, че не ме разбирайте погрешно... Peace


Сигурна съм, че никой във форума не иска да навреди на някоя мама и още повече да го направи нарочно, както и ти Лорини  Hug Лошото е, че сигурно има и други като мен, които колкото повече знаят, толкова повече си втълпяват, че нещо такова може да им се случи, но има и такива, на които статията със сигурност им е харесала, а още по-добре ще е да има и такива, щоито са искали секцио по желание и са се отказали от това, което са прочели  smile3521 Така, че не мисля, че чак пък ще има много засегнати и обидени, а и няма смисъл от сръдни  Peace

# 65
  • Мнения: 63
 bouquet Здравейте и от мен,бременна съм в 34 седмица днес бях на преглед пуснаха ми кръвна картина и урина за изследване. Каза ми към 17 този месец да отида на запис на тоновете на бебето.Имате ли си на представа това изследване дали влиза в здравната каса или се заплаща,т.к.аз при моята гинеколожка съм ползвала само 3-безплатни ехографски прегледа и всичко друго си плащам до ден днешен!
Благодаря ви предварително!

# 66
  • Мнения: 387


По дебелите книги пише, че бебето заема своето окончателно разположение, което се запазва практически до раждането около 7-8 месец. Какво е предлежанието се установява с опипване на корема или с ехография. Така че още преди термина се знае какво ще е родоразрешението. Все пак имайте предвид, че в медицината 2+2 не винаги е 4.  Grinning
Не се притеснявайте - важното е да имате пълно доверие на лекаря и на екипа, който ще присъства на раждането.  Simple Smile

на моя приятелка бебчето се роди малко, но пък до последно се въртеше, така че това дето го пише в дебелите книги наистина не винаги е вярно...моето в 7м беше от дясно, в 8м от ляво...следващата седмица предполагам ще имам час, защото доколкото помня в 9м се ходи всяка седмица...
божеееееееее кога минаха тези 8месеца...още помня кога си направих теста..как въобще не очаквах и така...Simple Smile въпреки, че го правехме съзнателно, но просто не очаквах да стане толкова бързо...

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 27
 zvezdi4ka....радвам се , че си по-добре мила..звучиш много позитивно...добре е,че си оправила и документите с болничния Flutter...щом трябва ..за доброто на бебето и твое разбира се....ще ги пиеш лекарствата...важното е , че има ефект..

# 68
  • Мнения: 25
Zvezdi4ka, дано ти подейства успокояващо да се прибереш за малко вкъщи  Simple Smile.

Charlene, бях със синя рокля и клин, една леко неврозна бременелка  smile3521. А ти беше момичето, което само за консултация идва и ти каза, че на 25-ти ще те гледа на ехограф, нали? - коригирам се, видях, че си писала за 25-и  Simple Smile

Абе надявам се началото на октомври никъде да не ходи, че аз съм за 2-ри, а пък предполагам щеше да каже нещо, ако я няма тогава.

Всички стаи са хубави, дори и общите, но ние май искаме да сме с таткото, че той няма да е на раждането, но пък иска да е с нас през другото време и затова се спираме на тях май  smile3521.

Незнам, ние големички ще сме сякаш, но ще се види накрая. Засега лекарката не ме е разочаровала с нещо, така че нямам основание да не и вярвам, иначе защо да раждам при нея. Само ще се радвам ако се обърне докрая маймунката  Grinning

Последна редакция: вт, 04 сеп 2012, 22:34 от Reneta_87

# 69
  • Мнения: 3
Здравейте, мамчета smile3525 ! Да ни е честита новата тема! Благодаря, Щастлива жена и весел празник! Момичета много сте активни   Hands Clap

И аз днес бях на консултация:за съжаление бебчо все още не се е обърнал и шансовете намаляват с всяка изминала седмица. Доки каза,че ако и другата седмица не се е обърнал вече насрочваме дата за секциото, което ще е може би към края на месеца. Но важното е да се роди жив и здрав!

Днес купих и комплектче за кошарата, ще го снимам и кача във фейса!

Лека вечер и от мен!


# 70
  • Мнения: 387
 bouquet Здравейте и от мен,бременна съм в 34 седмица днес бях на преглед пуснаха ми кръвна картина и урина за изследване. Каза ми към 17 този месец да отида на запис на тоновете на бебето.Имате ли си на представа това изследване дали влиза в здравната каса или се заплаща,т.к.аз при моята гинеколожка съм ползвала само 3-безплатни ехографски прегледа и всичко друго си плащам до ден днешен!
Благодаря ви предварително!


записа на тонове не се поема от ЗК, но някой май спомена, че ако не с прави запис, а само се проследят (не знам каква е разликата) май не се плаща или е по-малко...аз на такива екстри няма да се подлагам, излишно ми се вижда, та съвет не мога да дам...

# 71
  • Мнения: 3
Толкова съм се заплеснала, че забравих да ви благодаря за топлото посрещане  Hug

jadika, аз съм с Хашимото и си кърмех без проблем. До колкото знам трябва да се консултираш дали медикаментите, които приемаш не са във виски дози за бебето. Това и педиатър може да ти го каже и с ендокринолога можеш да го коментираш.

Към тези ориентирали се към водно раждане - чух от няколко места, че не чистели добре и майките и бебета се заразявали при раждането с кви ли не бактерии и гъби. Без да всявам излишно паника, просто си проверете пак обстановката, за да сте спокойни и сигурни.

Рали - за вестителките, моля да ме извините, че не съм доогледала ... нали страдам от синдрома на бременната Simple Smile

Reneta_87, всички нормално родени бебета излизат с тази част на главата, където примерно се връзва виско конска опашка. Не знам дали го обяснявам ясно. Много ми е странно как с брадичка ще тръгне да излиза бебето?

А проверката за разкритие както и меренето на шийката се прави по доста елементарен начин като се прави обикновения преглед на магарето. Повечето гинеколози проверяват шийките с вагинален ехограф, но той лесно може да даде отклонение в пъти. Затова стария метод бил най-точен ми каза един експерт по рискова бременност.

Не е ли рано да се тревожите, че бебетата могат да се завъртят в неподходяща за нормално раждане позиция или да се омотат в пъпната връв? Като цяло не мислете за такива неща мили момичета Wink Всичко ще мине по най-добрия за нас начин. Бъдете позитивни! Моята съседка отиде да ражда с контракции и уж за секцио, че бебето и беше седалищно и докато я приемаха то се обърна. Нищо не се знае до последно, но нагласата ви като майки е най-важна!


Radincheto, тоновете не се поемат от касата. И аз вчера за сефте разбрах. Казаха ми, че са по 15лв и трябвало да се правят всяка седмица вече. Даже след 36-та по 2 пъти в седмицата.
lorini ти е отговорила докато аз съм писала Simple Smile

# 72
  • Мнения: 63
lorini благодаря все пак за отговора,но моята лекарка ми каза че е наложащо,т.к. при съответно усложнение ще се види проблема!Ще стане ясно като отида!  bouquet

# 73
  • Мнения: 63
Ами каквото такова,казват че е важно и това е ,тази нашата държава за нищо не е помислила!

# 74
  • Мнения: 25
Desunique, малко съм недоразбрала за това с главичката, затова питам. И аз се зачудих за брадичката, че как точно трябва да се завърти това детенце, ама питам да се намирам на приказка  smile3506.

За разкритие не ме е гледала с вагинален, по стария метод, както казваш  Grinning.

Хайде лека от мен най-после  smile3507

Общи условия

Активация на акаунт