Предстои ми инсеминация, да поговорим

  • 123 299
  • 782
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 547
Zdraveite momi4eta.Dnes se registrirah vyv foruma no otdavna sym s vas-pro4etoh mnogo ot temite i mi se isk6e da se vklu4a.Z6oto nie spodelqme edna i sy6a bolka i kopnej.Okaza se 4e dori i dobrite priqteli ne mogat da me razberat.Kogato direktno im kazah 4e me draznqt s komentariite i predlojeniqta si za osinovqvne mi otgovoriha 4e v presledvaneto na moqta fiksideq sym potypkvala vsi4ko i vseki po pytq si.Zabolq me da 4uq tova ot uj nai-dobrta si priqtelka 6astliva maika na 3 deca.po4uvstvah se syvsem sama v bolkata si i re6ih da potyrsq novi priqteli-vas.A 6o se otnasq do inseminaciite moq opit e sledniq.Prez dekemvri napravih treta inseminaciq - neuspe6na.Tretata q pravih pri drug lekar/moqta lekarka po4iva6e togava/.Ne6o ne be6e nared no toi vse pak q napravi-parite sa si pari.Razo4arovnieto i problemite sa si za nas.Moq syvet kym tezi koito 6e probvat za pryv pyt e ako moje da obsydqt s lekarq si vyzmojnostta da se napravi inseminaciq predi i sled ovulaciqta.Za da e sigurno 4e 6e q obhvanat.Taimiraneto e trudna rabota.Pri pyrvite dve inseminacii imah 4uvstvoto 4e gi pravim pove4e ot 16 4asa sled ovuto.A tova zna4itelno nmalqva 6ansa za uspeh.Pri tretata mai izob6o e nqmalo ovulaciq-folikula e pretyrpql obratno razvitie,a lekarqt re6i 4e e imalo vtori folikul zad tozi koito uj se e puknal.Ne znam dali v klinikata kym koqto sme se obyrnali sa napravili vsi4ki neobhodimi izsledvaniq.Struva mi se 4e ne e napraveno dostaty4no.Trqbva6e tozi mesec da pravq cvetna snimka na trybite no mi otkriha 6okoladova kista.I tyi kato tova e tretata kista za poslednite 8-9 meseca lekarkata kaza-luf sidrom veroqtna endometrioza.Prez mai 6e navyr6a 34 a myja mi 37.Moje bi zatova lekarkata vednaga kaza 4e sme za invitro.Sega piq protivoz4aty4ni i se 4udq kak taka ot hora s neustanovena pri4ina za bezplodie se okazahme dvoika za invitro.Ne spiram da se pitam tova li e naistina nai-dobroto re6enie za nas.Ako nqkoq ot vas se e okazala v podobn situaciq neka da spodeli kak sa se razvili ne6tata pri tqh.Vsy6nost ne znam dali ne trqbva6e da pi6a tam kydeto temata e invitro.Ami predpolgam s vremeto 6e se nau4a kak da se vklu4a vyv foruma.Na vsi4ki n koito im predstoi inseminaciq jelaq uspeh i me4tnite dve 4erti4ki sled 14 dni. 

# 31
  • Мнения: 7 716
Лелелеле, хайде сега това същото го напиши на кирилица, че няма кой да ти чете тази маймуница. Twisted Evil
Ако нямаш кирилица, горе в ляво има КРЕДОР.

# 32
  • Мнения: 547
Ами за пръв път се включвам и не бях наясно с езиците.Здравейте отново.Досега само четях форумите.Но това не е достатъчно.Оказа се че за най-добрата ми приятелка (майка на 3 деца) желанието ми за дете е фиксидея и много се обиди като и казах че предлагайки ми осиновяване на този етап ме дразни.И ето ме при вас.Вие знаете как се чувствам и аз знам как се чувствате вие.А сега за инсеминациите.Имам три неуспешни зад гърба си.Уж всичко ни е наред ама бебе няма.За тези които за пръв път ще опитат с инсеминация искам да кажа,че е много важно доброто таймиране.Ако съдя по болките в яйчниците първите две ми ги направиха около 16-17 часа след овулацията,но лекарката каза че болките не означавали ову.Затова ако можете уговорете се за две инсеминации на един цикъл-преди и след овуто.Третата ми я прави друг лекар.Моята лекарка почиваше този ден.Още от началото си личеше че нещо не е наред но той каза че сигурно е имало втори фоликул скрит зад този който се е пукнал и направи инсеминацията.Сега когато се срещнах с мойта си лекарка тя каза че фоликула е претърпял обратно развитие.Това означава че инсеминация не е трябвало да се прави,но нали все пак става въпрос за пари...Да не говорим че се оказа че сега имам ендометриозна киста която расте.За последните 8-9 месеца е трета,но другите бяха различни и изчезваха с новия цикъл.Лекарката каза че не знае каква е причината,но аз си мисля че е третата инсеминация.Тогава и при самата процедура имаше проблем.Ако някоя от вас се усъмни че нещо не е наред питайте и ако трябва отложете инсеминацията.Аз не го направих,а сега вече си говорим за инвитро.Лекарите никога няма да кажат дали съмненията ми са оправдани,но аз имам чувството че тази третата инсеминация беше грешка и трябваше да се откажа.Нe че тогава преценявах ситуацията по този начин.Иначе процедурата беше болезнена 1 и 3 път а 2 мина леко.Винаги ме оставят да полежа 30-40 минути.И се ориентирайте към клиники където правят обработка на материала иначе има риск от инфекции.Успех на всички на които предстои инсеминация и дано след две седмици се появят мечтаните две чертички.Стискам ви палци

# 33
A къде всъщност прави инсеминацията?Само за инфо-инсеминациите при д-р Стаменов струват 150лв,а не 400,значи ли това,че са некачествени,като не са скъпи?

# 34
  • Мнения: 7 716
Всеки сам прави своя избор.
Хайде да не казваме некачествени, а не най-добрите.
При по-скъпите процедури разтворите са като за ин-витро.
Повтарям всеки прави своя избор.

# 35
  • Мнения: 547
Инсеминациите ми ги правиха в клиниката на Щерев.таксата е 350 лв.Отделно се плащат изследванията и прегнила който бият за таймиране на овулацията.От това което съм чела знам че обработката на материала оскъпява процедурата.А ако не е обработен има реален риск от инфекция.И както беше казал някой ако се забременее при инсеминация с необработен материал,то и без инсеминация забременяването е било въпрос само на време

# 36
  • Мнения: 1 320
Всъщност при д-р Стаменов всичко е по-евтино от при Щерев.
В цената за инсеминациите не са включени прегледите. За сравнение при Щерев един уз е 25 лв. Сложете поне 4 и ето ви още 100 лв към цената на цялата процедура. Уз при д-р Стаменов е 10 лв.
Защо трябва да се мисли, че разтворите не са по-добри?
От къде да знаем, че при Щерев цените не са малко надути?

# 37
  • Мнения: 724
A къде всъщност прави инсеминацията?Само за инфо-инсеминациите при д-р Стаменов струват 150лв,а не 400,значи ли това,че са некачествени,като не са скъпи?
Това просто означава, че д-р Стаменов не е печалбар. Обработката е перфектна, прави се със скъпите среди за ин витро оплождане.

# 38
  • Мнения: 724
Риска при вътрематочните инсеминации с необработена сперма не се крие само в инфекциите/ бактериите. По-опасна е алергичната реакция към чуждите белтъци - т.нар. анафилактичен шок, който е сезиозно и животозастрашаващо състояние. При бактерии може само да се загубят тръбите, но не и живота.

# 39
  • Мнения: 7 716
Всъщност при д-р Стаменов всичко е по-евтино от при Щерев.
В цената за инсеминациите не са включени прегледите. За сравнение при Щерев един уз е 25 лв. Сложете поне 4 и ето ви още 100 лв към цената на цялата процедура. Уз при д-р Стаменов е 10 лв.
Защо трябва да се мисли, че разтворите не са по-добри?
От къде да знаем, че при Щерев цените не са малко надути?

Сега, аз не съм му адвокат на Щерев, даже и не ходя при него, но в цената за инсеминация са включени УЗИ, колкото има необходимост.
За разтворите - по мои изчисления, необходимите за инсеминация качествени като за ин-витро излизат около 150 лв, цена на доставчика.
Специално за Стаменов аз си загубих уважението към него след негово изказване по телевизията /а и скоро четох някъде/ коментар за възрастта на пациентката. Не му прави чест да отнема правото на пациент заради възрастта. Кой е той? И той ще остарее. Изказването му беше присмехулно и подигравателно. Предполагам, че има същото  мнение и за възрастните мъже, правещи опити за забременяване.
Много ви моля да не коментирате личното ми мнение за Стаменов. Не ми се навлиза в излишни спорове.

Последна редакция: пн, 30 яну 2006, 14:57 от Lali

# 40
  • Мнения: 724
Лали, и тук същото ще ти кажа - да цитираш изисквания на касата не значи да си ги измислил ти.

Не си права.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 363
Лали, и тук същото ще ти кажа - да цитираш изисквания на касата не значи да си ги измислил ти.

Не си права.

заек, ти не знаеш кой какво е измислил. ти не си права. Stuck Out Tongue
Стаменов е консултант на НЗОК по тая програма.
като чета разликите с миналогодишната, какво установявам, че ги е изконсултирал? не да отпускат по-евтини медикаменти, не да засилят контрола върху използването им, а само едно - да резнат възможността на жените над 40 години...
няма да повярвам, че това "касата" си го е измислила сама...

# 42
  • Мнения: 724
Джам, не можеш да държиш отговорен един човек за колективно решение.

Опитай ти да напишеш по-хубава програма Wink

# 43
  • София
  • Мнения: 4 272
Момичета, моля ви, не се отклонявайте от темата. Тя е - предстои ми инсеминация. Някой ако има нещо да каже за процедурата - да сподели. Тук не е място да се оплюват лекари. За целта си има Здравен справочник и Черен списък на лекари.
Извинявайте, че съм толкова рязка, но влязох да попрочета нещичко, защото утре ми предстои инсеминация...и се натъквам на караници и спорове за изисквания на Здравната каса за...инвитро.
Аз смятам още утре след процедурата да опиша подробно как е минала. Нека и други споделят как е било. Така ще си сверим часовниците какви са разликите в различните клиники.
А сега - приберете шпагите Wink

# 44
  • Мнения: 7 716
Леа, права си. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт