Какво мислите за новата математическа програма за първокласници?

  • 10 125
  • 175
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 3 824
Аз и друг път съм споделя тук във форумите - на моят младеж учителката до 3 клас не им даваше за домашно да решават задачи, а да препишат задачите от учебника и тези, които са решавали в час. Питала съм я защо, но не получих смислен отговор Simple Smile Да се учели да пишат хубаво цифрите и да подреждат добре задачите. И такива методи прилагат в обучението по математика някои.

# 166
  • Мнения: 2 462
верно ли ги карат да преписват такива неща?
Да , това е материала в учебните тетрадки  Rolling EyesНякой ''от горе'' ги е одобрил Whistling

# 167
  • Мнения: X
...но когато има да препише десет пъти пример ''3<5''  моят първокласник го прави машинално и не влага грам мисъл в това което пише и на места става ''3>5'' ooooh!
Това направо ме оставя безмълвна. За учебните тетрадки на кое издателство става дума? Не мога да повярвам, че в учебна тетрадка има такъв тип " упражнение" - десет пъти да напишеш, че едно число е по-голямо от друго.  ooooh!

...на моят младеж учителката до 3 клас не им даваше за домашно да решават задачи, а да препишат задачите от учебника и тези, които са решавали в час. Питала съм я защо, но не получих смислен отговор Simple Smile Да се учели да пишат хубаво цифрите и да подреждат добре задачите.
Виж това някак не може да ме изненада, както не ме изненадват и учителките в предучилищна, които напъват да научат децата да четат, пишат и смятат просто защото така са си наумили.

# 168
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В момента няма много задачи с числа до 4-5. Все още първокласниците се учат на изписване на знаците, цифрите и буквите. Преписването не е за да се запомни кое е по-малко, а да се усвои самото писане.

# 169
  • Мнения: 1 486
А моят пък е изтъкнат математик и госпожата започва да го занимава индивидуално от сборници и мат. състезания  Sunglasses Sunglasses.
Между другото, знаете ли датите на Коледното Мат. състезание? Както и сроковете за записване?

# 170
  • Мнения: X
А моят пък е изтъкнат математик и госпожата започва да го занимава индивидуално от сборници и мат. състезания  Sunglasses Sunglasses.
Какво точно разбираш по изтъкнат математик?  Mr. Green

# 171
  • Мнения: 11 967
Дете, което горе-долу добре изписва букви, но много трудно и грозно пише цифри.
Как се преодолява този проблем?

# 172
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
С тренировки.

# 173
  • Мнения: 1 486
А моят пък е изтъкнат математик и госпожата започва да го занимава индивидуално от сборници и мат. състезания  Sunglasses Sunglasses.
Какво точно разбираш по изтъкнат математик?  Mr. Green
Шегувам се  Laughing Просто много му харесва да решава задачи от всякакъв тип.

# 174
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
А моят пък е изтъкнат математик и госпожата започва да го занимава индивидуално от сборници и мат. състезания  Sunglasses Sunglasses.
Между другото, знаете ли датите на Коледното Мат. състезание? Както и сроковете за записване?

И аз от това се интересувам ! Ако някой е запознат може ли да каже има ли разлика между задачите, които се дават на есенния математически турнир, който предстои сега на 17 ноември и Коледното мат.състезание !?

# 175
  • Мнения: X
А моят пък е изтъкнат математик и госпожата започва да го занимава индивидуално от сборници и мат. състезания  Sunglasses Sunglasses.
Между другото, знаете ли датите на Коледното Мат. състезание? Както и сроковете за записване?

И аз от това се интересувам ! Ако някой е запознат може ли да каже има ли разлика между задачите, които се дават на есенния математически турнир, който предстои сега на 17 ноември и Коледното мат.състезание !?

http://parvolak.com/purvi-klas-trinadeseti-matematicheski-turnir … gory/5-tournament

Тук можеш да изтеглиш задачите за първи клас от тези състезания за 2011 година.
Иначе питанията ви нямат нищо общо с новата математическа програма за първи клас. Защо не заповядате при нас в темата за математическите турнири, където редовно бистрим подобни неща?  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт