Кое АМ избрахте за вашето бебче #3

  • 43 259
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Пловдив
  • Мнения: 1 454
Аз също мисля,че е ненужна тази ванилия и затова минах на млякото Babylove №3 за след 10 месец,но се чудя докога може да се дава.Преди това бяхме на Milumil но един път е без ,един път с ванилия и се отказах от тази руска рулетка.

# 706
  • Мнения: 275
Доколкото знам няма проблем 3-ката да се дава докато детето пие АМ не е нужно да се минава на мляко за над годинка.

# 707
  • Мнения: 54
За мен е задължително  Naughty, когато детето е над 1 год. да се дава подходяща за възрастта формула, а НЕ същата, която е приемало до годинката, защото тя е съобразена с нуждите на детето в съответната възраст - има подходящо количество витамини и минерали, както и повишено количество протеин, което съответства на завишените енергийни нужди на организма на вече порасналото бебече.
 Даже НАН имат формула за след 1 год-НАН 3  и за над 1г. и половина НАН 4.
За мен - дори е препоръчително тези млека  да се приемат до по-късна възраст /до като детето ги пие/.
Все пак с една или две чаши на ден си набавя необходимото количество желязо, йод, цинк, мастни киселини....и др., които няма как иначе да измерим в дневния прием на другите хранения.  Simple Smile

# 708
  • Мнения: 27 524
Далеч не е задължително обаче  Stop Педиатрите в Германия и тук например препоръчват до годинката, ако детето се засища, да се остане на 1-та. Тя е напълно адаптирана и в нея няма примес на обикновено сухо мляко, както в повечето други двойки.
С 2-та няма проблем да се остане до навършването на 2 годинки.
С 3-та - до 4г.
И с 4-та - до 7  Peace Такива са и препоръките на Хип, спрямо немските педиатри.

Камелия си е на 1-ца  Peace Евентуално после ще минем на 2, но на 3 и 4 до двете й годинки едва ли ще сменим Simple Smile

# 709
  • Мнения: 275
Не само НАН имат мляко за деца над 1 година. Лично аз съм виждала на Аптамил(не българския), Лактана и Гербер. Никол също е на 1-ца и за сега не мисля да минавам на 2-ка. Даже на Английския Аптамил 1-цата е до навършване на 1 година, но предлагат и 2-ка от 6 месеца до 1 година.

# 710
  • Мнения: 45
Аз бях с Лактана 1-ца докъм 8 месеца, след това смених с 2-ка, 3-ката я отказа именно заради тези овкусявания на плодове и т.н. Сега ползвам Laktana Kinder и много я харесва. Може да я пие по всяко време на деня, тя всъщност е малко по-рядка като консистенция, особено спрямо 2-ката, която е доста гъста.
Според мен състава е съобразен спрямо възрастта - повече калций, желязо.

# 711
  • София
  • Мнения: 77
Блонди, благодаря ти, точно това исках да чуя   bouquet
И аз не мисля, че е абсолютно задължително, така че или ще се върнем на 2ката или започвам да давам алтернативно мляко като като бадемово или кокосово. Както е на много други места извън Бг, когато детето навърши годинка  Peace

# 712
  • София
  • Мнения: 77
Някой ползвал ли е Аптамил от UK?

# 713
  • Мнения: 275
Някой ползвал ли е Аптамил от UK?
Да, аз.

# 714
  • София
  • Мнения: 77
KapriZ, доволна ли си, добър продукт ли е?

# 715
  • Мнения: 275
За нас е добър, лесно се разтваря, на вкус е приятно даже не е толкова сладко, колкото са други млека, които съм опитвала и най-важното понася добре на малката.

# 716
  • тук
  • Мнения: 510
След първата годинка детето приема доста други храни и съдържанието на адаптираното мляко не е толкова важно, както в първите месеци живот. Моят син две години / от 1 до 3/ пи 2-ка.

# 717
  • София
  • Мнения: 4 144
Ние още от болницата бяхме на Hipp Combiotik и с него си останахме и до момента. Не мисля да го сменям, тъй като виждам, че добре и понася.

# 718
  • Мнения: 54
За мен е логично да се използват различни млека за съответната възраст на детето. Все пак производителите със сигурност влагат научни разработки в продуктите си и съобразяват количеството на различните съставки спрямо моментните нужди на детския организъм. Странно ми е да се дава 1-ца до и след годинката.
И все още не мога да проумея, защо някои майки избират това за бебетата си???? newsm78

# 719
  • София
  • Мнения: 4 144
За мен е логично да се използват различни млека за съответната възраст на детето. Все пак производителите със сигурност влагат научни разработки в продуктите си и съобразяват количеството на различните съставки спрямо моментните нужди на детския организъм. Странно ми е да се дава 1-ца до и след годинката.
И все още не мога да проумея, защо някои майки избират това за бебетата си???? newsm78

Комбиотика 1-ца е до 5 месец, след това смятам да го сменя на 2-ка. Според мен така е най правилно - вкрайна сметка, както ти си каза не случайно всяко мляко е за различната възраст на детето.

Общи условия

Активация на акаунт