Кое АМ избрахте за вашето бебче #3

  • 43 253
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 13 072
Аз давам Аптамил2 ,доволна съм,не се запича ,нито разстройва изпива си го с удоволствие.

# 721
  • Мнения: 27 524
За мен е логично да се използват различни млека за съответната възраст на детето. Все пак производителите със сигурност влагат научни разработки в продуктите си и съобразяват количеството на различните съставки спрямо моментните нужди на детския организъм. Странно ми е да се дава 1-ца до и след годинката.
И все още не мога да проумея, защо някои майки избират това за бебетата си???? newsm78

Не виждам нищо странно. Мляко, обозначено с номер едно, не означава нехранително мляко, а означава по-пречистено мляко. Мляко, приготвено с по-голямо внимание. Мляко, изцяло адаптирано. Мляко, без добавени нишестета, захари, били те скрити или не и евентуално обикновено сухо прясно мляко. Да видя нещо лошо досега?  Wink Аз не, а за доста двойки това може да се каже и въобще не го намирам за плюс за бебетата.  Simple Smile

С това не казвам да не се минава на номер 2 (след 6 навършени месеца, Алекс, и след стартирало захранване, а не след 5-ти  Peace), а казвам защо няма нищо лошо и странно много майки да избират да останат по-дълго на номер 1, както и препоръчват много педиатри в другите страни. Освен това за специализираните формули например няма номера, те са си едни и същи постоянно.  Simple Smile

Двойката има по-силен вкус, по-тежка е и някои бебета не я одобряват.  Simple Smile

# 722
  • София
  • Мнения: 8 036
Наскоро и аз бях пред същата дилема - дали да сменям от 1 на 2 и порових доста из нета. Четох предимно английски сайтове. Масово педиатрите съветваха да стоят на 1-цата до годинка, защото е изцяло адаптирана. Поради тази причина и аз реших, че ще продължа с нея.

# 723
  • Мнения: X
Е добре де,нали в двойките количеството желязо е по-голямо,защото след 6-тия месец бебето има нужда от по-голямо количество?Как ще се набави...освен от кашите,но дали са достатъчни newsm78

# 724
  • Мнения: 27 524
Разликата в количеството желязо изобщо не е голяма, нито е определяща за нещо  Simple Smile Този спад е нормален и физиологичен и само в България се третира като нещо стресиращо и потенциално опасно. В повечето други държави профилактично изследване на кръв след 6-тия месец, а и изобщо, не правят  Simple Smile

# 725
  • Мнения: 54
http://www.dnes.bg/health/2013/05/08/deficityt-na-jeliazo-nalaga … tiia-mesec.187361

Проблемът с дефицит на желязо след 6-тия месец съществува и това е отчетено не само в България!

А по повод цитата на Блонди, че първите формули са "по-пречистени" - ОТ КАКВО точно са по-пречистени, че не мога да се сетя????

# 726
  • Мнения: 54

Двойката има по-силен вкус, по-тежка е и някои бебета не я одобряват.  Simple Smile
[/quote]





И кой казва, че 2-ката има по-силен вкус и е по-тежка????

Нима бебето на 6 мес. Вечв говори и изразява вкусовите си предпочитания newsm78

# 727
  • Мнения: 275
Единиците са напълно адаптирани кравия белтък и по-накъсан отколкото в двойката, двойките и тройките се водят преходни млека, което означава, че белтъка не е толкова накъсан.

# 728
  • Мнения: 13 072
Прди месец отбих малката,започнах веднага с аптамил 2,защото бе на почти 11 месеца,грешка ли направих?Ако взема сега Аптамил2 по добре ли ще е?

# 729
  • Мнения: 27 524
Добре е, да  Simple Smile

Griga, по-спокойничко го раздавай  Wink Никой не те кара да се съгласяваш с моето мнение, няма нужда да се ядосваш чак толкова  Laughing

# 730
  • Мнения: 54
белтъка не е толкова накъсан.
[/quote]


От къде четете тази информация??? Белтъкът е "накъсан" само във формулите, които са хипоалергенни!
Именно за това е препоръчително дори и без проявена алергия да се започва направо с тях. Именно защото са по-щадящи незрелия гастоинтестинален тракт на бебчето.

Блонди, съжалявам че изказването ми е прозвучало ядосано, но аз съм доста праволинеен човек и доста чета научни данни за храненето /и само на тях вярвам/ и изказването, че 1-цата е "по-пречистена" ми се стори невярно, а доста майки четат форума и за това трябва да сме точни с информацията.

# 731
  • София
  • Мнения: 6 190
Момичета, кои млека са "по-запичащи" от други, ако въобще може да се каже така. Малкият е изцяло на Ам и сме на Хумана, но е много запечен. Според мен е от Инфакола, въпреки че не давам на всяко ядене. Днес с педи решихме да спрем Инфакола и да оставим само Биогаята и да му давам Лактулоза. Но каза, ако тези мерки не помогнат да сменим млякото. Нещо, което на мен не ми се иска да правя. С каката така се въртяхме в омагьосан кръг от смяна на млека, което знам, че е нежелателно. Та педи ми предложи Нан, Аптамил, Хип или Лактана да си избера. Знам, че Нан е по-евтин от другите 3, а е горе-долу колкото Хуманата, а разликата в качеството голяма ли е?

# 732
  • Мнения: 11 908
НАН е точно от запичащите млека, въпреки че всяко дете е различно. Моят син се запичаше страшно много от него и минахме на ХИП. Но също така имах приятелка, която си изкара до последно с него без проблем.

# 733
  • София
  • Мнения: 6 190
И аз така бях чувала за НАН, но тя каза, че Фризолака бил запичащ. Интересува ме и дали се разтварят лесно, че Хуманата по-трудно се разтваря. Трябва с вряла вода, пък после да го изстудявам, а нощем хич не ми е до тези упражнения. Да не говорим, че той почва да се дере, ако не му дам на секундата и буди сестра си прз две затворени врати.  Tired

# 734
  • Мнения: 11 908
НАН-а иначе се разтваря супер Peace, после с Хип-а имах такива проблеми стоеше на топчета.

Общи условия

Активация на акаунт