Парфюмни размисли и страсти - 163

  • 40 215
  • 724
  •   1
Отговори
# 30
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Атти, благодаря!
Чудесна тема, прекрасно оформление.   bouquet
Най-хубавото е, че чета с удоволствие и винаги научавам по нещо ново.
И както си знаем, темите ти провокират мислене, споделяне и четене, абе, все неща, които напоследък срещаме по-рядко.   Laughing

Като много други дами преди мен ще споделя, че и аз с кафе започвам деня. Пия го всякак - с мляко, сметана, ако е турско със захар, ако е шварц горчиво, може и с уиски. Обожавам мириса на прясно смляно кафе, а също и на кафени зърна. Като бях бременна ги хрупах натюр и не можех да се спра. Много обичам бонбони с кафе - и шоколадови, и едни твърди, май млечни бяха.
Нооо дотук. Подробно и детайлно проверих дали имам аромат с кафе. Не, нямам. А и не харесвам. Тествала съм Трусарди инсайд и Атитюд на Армани - и двата не са мои.

# 31
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ооо,точно по темата- вчера докапчих любимото си Злато на Торенте ЕДП (Натали, тези дни ще го претегля за базата данни) и сега страдам, ще ми липсва. Имам и около 20 мл ЕДТ за утеха, но не е същото.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 7 054
Торенте и на мен ми досади, Трусарди инсайд ми е повече карамелено-млечен , отколкото кафен.
Ароматът на кафе ми харесва най-много, когато е прясно смляно. Приготвено вече не е така хубаво, а в парфюм изобщо...

# 33
  • София
  • Мнения: 768
Атти,   bouquet!

За кафето, в парфюми, по скоро не.., но може би не съм намерила подходящия, някак вкисва на моята кожа.
За кафето като напитка, предпочитам силно еспресо , без захар.. иначе аромата и вкуса отиват по дяволите.
Но чийзкейка на Сатбъкс ( най-любимото ми сладко изкушение), върви повече с карамелно лате.  Heart Eyes

За срещата в неделя, най-вероятно няма да успея.  Sad Ако ми се отвори парашута , ще се обадя.  Peace

# 34
  • Мнения: 812
Обичам кафе,но не и в парфюми   bouquet

# 35
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
Момичета, да ви се оплача. Днес се присетих за J`adore. Реших да съм с него, отдавна не бях го ползвала, почти е накрая, та виках да видя дънце (което отдавна не се е случвало), но без да искам го изтървах върху теракота, шишето е стотица, добре че е дебело стъкло дъното, не се счупи, но падна върху дъното, после с пръскалото надолу, после пак дъно, пак пръскало (докато го хвана) и така се наби, че вече не пръска...  coolcoolВидях му сметката...  newsm62 А вътре има още 30-тина мл. Издърпах навън и нагоре с едни клещи шипчето, което се намира под пръскалото, но не пръска вече и това е. Може ли да се поправи това или да го пиша бегал? Hug

# 36
  • Мнения: 17 546
Е, може - пак с клещите, дорде му издърпаш пръскалото и го прелееш в друго шише с читаво пръскало! Laughing

Но чийзкейка на Сатбъкс...
Старбъкс - Starbucks, сестро! Wink Hug

# 37
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
Е, може - пак с клещите, дорде му издърпаш пръскалото и го прелееш в друго шише с читаво пръскало! Laughing


Издърпано е, но не пръска. Peace
Повече от това не може да се издърпа, това му е изходното положение. Mr. Green

# 38
  • Мнения: 233
Охаааа, кафеена тема! Браво , Атти! Heart Eyes Hug  bouquet
Обичам много - и да пия, и да подуша отнякъде, и в парфюм. Последните ми кафеени открития бяха Cafe Vert - Il Profvmo и Blak Vetyve Cafe - Jo Malone. Първото е сладко-зелено, а второто - горчиво зелено кафе, макар никога да не съм подушвала зелено кафе...
Обичам Торентското злато и ще го търся пак за сдобиване - имам си едни 2-3 мл, които кътам като очите си. Но то ми е по-скоро хубави бонбони мока с розов ликьор.
Имах нещо извън темата да пиша, но ми изфиряса от главата... Rolling Eyes

# 39
  • София
  • Мнения: 768
Ха ах , Бижу, благодаря!   bouquet

Като се сетя за този чийзкейк , загубвам ума и дума..явно и букви ям.  Mr. Green

# 40
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
Ха ах , Бижу, благодаря!   bouquet

Като се сетя за този чийзкейк , загубвам ума и дума..явно и букви ям.  Mr. Green

Аз пък си помислих, че е някакво ново кафене - Сатбъкс?!?  Joy

# 41
  • София
  • Мнения: 602
Атти, чудесна тема!   bouquet

Обичам кафе, във всякакви форми! Обичам да го пия горчиво,  без захар, за да усещам аромата му. Обичам да душа прясно смляно кафе. Обичам и кафето в парфюми. Най-отчетливо засега го долавям в Златото на Торенте. Още имам малка пробичка от него и от време на време му се наслаждавам. Днес тъкмо тествах Frapin 1270. Там не го усещам така добре, май само е леко загатнато, но комбинацията ми харесва. Essenza del Tempo Trussardi също ми харесва, но там пък въобще не усетих кафето. И не на последно място Nuits Enchantees Laura Mercier. Страхотен парфюм, нямам думи за него. Жалко че е толкова труден за придобиване. Belle en Rykiel Sonia Rykiel единствено не ми допада като аромат досега, но го отдавам на комбинацията с тамян. С две думи, май си зависи от комбинацията на кафе с другите съставки, но като цяло въобще нямам нищо против да присъства в пирамидата.  Peace

За неделя все още не знам дали ще идвам. Силно се надявам да успея да намина поне за малко.  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 17 546
Издърпано е, но не пръска. Peace
Повече от това не може да се издърпа, това му е изходното положение. Mr. Green
Изскуби го направо, за да можеш да изсипеш течността.

# 43
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
Издърпано е, но не пръска. Peace
Повече от това не може да се издърпа, това му е изходното положение. Mr. Green
Изскуби го направо, за да можеш да изсипеш течността.

Ако не става с изскубване, направо ще го изкъртя... Joy

# 44
  • Мнения: 13 627
Да се запиша и аз в новата тема, че отдавна не съм влизала Blush

Мноооого обичам миризмата на кафе, но не пия кафе.
В парфюми ми харесва, стига да е комбинирано добре с останалите съставки....примерно в A★MEN, Rebelle, I Love New York for All много ми допада.

и винаги душа кафето, което седи в парфюмериите Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт