СЪСЕДИТЕ НАД НАС

  • 17 872
  • 316
  •   1
Отговори
# 270
  • Бургас
  • Мнения: 195
Докато изчета цяялата тема, направо забравих колко неща исках да напиша.

Съчувствам на авторката. изобщо това, че няма деца не й отнема правото да иска тишина, когато има почивен ден и то след 22.00ч. Мисля, че беве достатъчно ясна и даже подесети какво има предвид. Изобщо не разбирам как вие не можахте да разбрете.

Има ужасни деца и не мисля, че някой чужд човек е длъжен да ги търпи. Но нали вече сме модерни и нашето хлапе е най - велико, как така някой ще си позволява да прави забележки.
Ми ей така.

Не знам защо се стигна до такива грозни обиди, но нищо ново във форума.

П.П. И аз имам дете, което тепърва започва да проявява характер. Изобщо не мисля да й позволявам да си въобрази, че може да си прави каквото си иска. Когато се научи да спазва общоприетите норми, за да е ок самата тя, тогава може да прави каквото иска, защото вече ще има основа, което ще е добре и за нея, не само за околните.
Имам и приятелки с буйни деца, ама като казвам буйни, направо страшна работа, но когато трябва се съобразяват децата. Имам и други, чиито деца са върховни за мама и никой няма право да им каже копче. Те са ужасни деца. И да, всичко идва от възпитанието на родителите.

Днес, обяснявах това на мъжа си, че ми е мило моето дете, не ми са мили чуждите, колкото и да са ми симпатични. Точно затова бих желала да й дам основно възпитание, за д аможе после на нея да й е лесно, а не да си мисли, че светът й е длъжен и рано или късно да се разочарова от тази излюзия.

И да не забравя да напива за ужасните си съседи англичани. Имат 4 бройки олигофренчета. Изобщо не се спират. Понякога си мисля, че аха! и ще съборят къщата. Ужасни са!Родителите са пълни безхаберници, същите като децата. Ами, какво да очаквам от такива родители? Бащата по цял ден пърди, пуви и се оригва. Не работи. Децата се прескачат и само се надвикват, той вика по тях. По някое време се прибира и майката и тя се включва в крещенето. даже и куче имат, за цвят, ако ги няма децата да крещят по него.
Ужасни са просто!!

Ето още една от майките, които знаят на какво и защо да учат детето си още от най-ранна детска възраст! Само мога да се възхищавам и радвам на такива истински жени и майки!
  bouquet

# 271
  • Бургас
  • Мнения: 195
 
За тези, които знаят кога се използват думите "селяндур, селянщина, селяк"

bouquet

М/у другото и аз понякога използвам направо "селянин", защото си знам в какви случаи използвам тази думичка! След това ми се налага да пояснявам, че съвсем нямам предвид хората от село...а приятелите се смеят, защото ме познават и знаят... Wink

Последна редакция: пн, 15 окт 2012, 10:42 от just_you

# 272
  • Бургас
  • Мнения: 195
Съчувствам на авторката, но просто няма как да се укроти буйно МАЛКО дете.
Някои деца заспиват късно. и моето мята по земята къде що хване , през деня, тенджери, тигани, всичко се хвърля, прибирам ги, но намира други неща, да го вържа ли? Добре че съседите отдолу са възрастни и явно недочуват, синът е скандалджия, но досега не са ни правили забележка.
Наистина май е най- добре ти да си направиш изолация. Сега да не ме нападнеш и мен, съседите ти с нищо не са виновни, дори и възпитани деца се държат като изоглавени.


Ама наистина ли изглеждам толкова нападателна? Защо хора, възприемате откритият човек, който казва това, което мисли директно за нападателен?

А иначе, дори и без дете, знам, че ако намериш правилния подход към малко дете, което вече разбира какво му се говори...ще има голям напредък с възпитателна цел! Когато едно дете обаче "се изтърве"...нещата трудно влизат в релси след това.
Никой родител не може да ме увери, че буйно дете не може да се успокоява! Обаче аз нямам нищо против буйните деца, дори ги предпочитам Peace
Възмущавам се от невъзпитани деца, които правят родителите си на луди калинки, само защото им се дава не свобода, а свободия...
И не те нападам! Няма причина...

# 273
  • Мнения: 2 156
Имам две деца, но никога не съм допускала музика на макс,
препускане ,блъскане и подобни безумия.Самата аз не мога да търпя,
а какво остава в мое присъствие.Деца,деца, ама не живеят в гората.
Децата не са оправдание за липса на възпитание .

# 274
  • София
  • Мнения: 1 345
С две деца на 5 год. съм. Винаги у нас е много шумно и постоянно се тропа, тича и вика. Нито нашите забележки, нито наказанията помагат. Когато ги накажа има 10 мин затишие и пак отново. И това всеки ден. Съседите ни и те са с малки деца и когато съм се извинявала - казват че това е нормално да не се притеснявам. Но у нас е същинска лудница. Още от ставането се сбиват и така цял ден. Не ги глезем, държим се много строго с тях, не можем да ги разделим, защото няма къде да отидем. Единствените ни развлечения са разходките или да си поканим някой на гости. Сега временно намерих решение - пускам и игри на компютъра, но не мога да ги държа цял ден там. Всъщност само събота и неделя им позволявам някой час игра. През седмицата са на градина. Надявам се този период на викове и крясъци да отмине. Затова и разбирам хората с малки деца и не бих се дразнила от това. Над нас са големи хора и денонощно дрънчат , но никога не съм се оплакала .


За пореден път-никой не се дразни от децата и тяхното буйство,те са деца,нормално е да бъдат такива.Става въпрос да им се покаже,че има часове в денонощието,в които трябва трябва да се пази тишина...Щото и моите деца скачат,викат,бият се-абсолютно нормално е...Но от 14 до 16ч. и след 22ч вкъщи е тихо,както трябва да бъде...

# 275
  • София
  • Мнения: 2 179
orchid , добре.Би ли ми обяснила без да се отклоняваме грам от темата, на теб дали ще ти бъде приятно някой да ти тропа и вика и каквото се сетиш след 22ч.?Независимо дали са деца, баби, кучета или котки?Абстрахирай се от това кой с деца, кой без деца, дали ти е антипатична авторката на темата и всичко останало.Аз във всеки неин пост чета, че на нея никой не й пречи през деня, рано сутринта.Кажи, наистина ли ти си толкова голям непукист и който каквото да прави на теб ти е все тая?И не виждам защо трябва да я обиждаш като не си съгласна с терзанията й.

Тъй като ми задаваш съвсем добронамерено въпрос, ще ти отговоря. На никой не му е приятен шумът, произвеждан от който и каквото и да е. НО! Тъй като НЕ МОЖЕШ да превъзпиташ целия свят и не можеш да го накараш да се съобразява с теб, значи трябва ти да промениш нещо. Бяха дадени много практични съвети, но проблемът на тази жена, пуснала темата, далеч не е шумът. 19 страници словоизлияния колко са невъзпитани, груби, простаци родителите и децата и постоянното повтаряне, че не сме ЧЕЛИ внимателно постовете й! Момент! Аз не съм дебил, а възпитан и интелигентен човек и всеки, който е започнат с участието ми във форума, може да го потвърди. Но тази персона си позволи да ме нарече смешна, селяндурка, оприличи постовете ми на драсканици, и то само защото й казах, че е НЕТОЛЕРАНТНА. Не само, че е нетолерантна, но е и невъзпитана и с мания за величие. Хората, които сега имаме деца, сме били и в нейните обувки, но тя не е била в нашите. Обаче вместо да се вслуша поне малко в думите на тези, които имат опит с деца, тя не спря да дава акъл как се гледат деца и как се възпитават. Общи приказки, клишета, ама глупости, та дрънкат! Всеки родител полага усилие да възпита детето си, децата не са диваци по дифолт и не бива да се слагат всички под общ знаменател. Но не и за тази жена, пуснала темата. Ако се зачетете наистина внимателно в постовете й, ще видите далеч по-големи проблеми от децата на съседа. Няма да коментирам какви, всеки средноинтелигентен човек може да ги види. И аз съм пускала тема за съседи-картоиграчи във вътрешния двор на кооперацията ни, но не си позволих да обидя никой, напротив, за мен винаги е било ценно всяко мнение, дори и различно от моето. На това му се вика ТОЛЕРАНТНОСТ и слава богу, че повечето съфорумки го притежават. И понеже не мога да превъзпитам целия свят да играе по моята свирка, намерих решение - смених си дограмата и проблем с шума вече нямам. Нямам никакъв проблем и с персоната, пуснала темата, но нейните проблеми с ТОЛЕРАНТНОСТТА И ДОБРОТО ВЪЗПИТАНИЕ са твърде големи, за да й ги реши един форум, ако ще и 10 теми да пусне. Надявам се, отговорих на въпроса ти. Благодаря на тези, които ме прочетоха и РАЗБРАХА.   bouquet

# 276
  • Мнения: 2 562
И ние сме в подобна ситуация.В новото ни жилище се оказа че съседите на горния етаж са наематели,купонджии, с огромно куче.Кучето всеки следобед когато детето ми спи,започва да вие защото стопаните са го зарязали само.Може да вие с часове докато се приберат.Но етажите кънтят защото кучето има супер силен и дебел вой.Така...През деня музиката пак гърми...През вечер(събират се в 20часа) хорицата си правят купони с компании,а след 21.30 усилват музиката на макс,викат,хилят се като надрусани,пушат на терасата и тръскат пепелта върху терасата ни.ooooh! Предупреждавали сме много пъти.Уж ще се съобразяват,пък все си оставят вратичка"Ако забравим и усилим музиката,елате да ни напомните ooooh!)Е,върви ли през вечер да напомняме?Аз с малко дете се съобразявам,гледам да не плаче,да не вика,да не тропа...Пък те Crossing Arms Явно невъзпитаните хора явно са навсякъде,било то с деца или не  Naughty

# 277
  • София
  • Мнения: 8 004
bubka:), за кучето може и идея да нямат, че вие. Ние също не знаехме за този проблем, докато съседката отгоре не ни каза. Животното го прави, когато излезнат и нищо чудно да не подозират, че вдига шум.
За останалото - освен да съчувствам, друго не мога да кажа.   bouquet

# 278
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Шумни съседи много добре се усмиряват с полиция.

# 279
  • Мнения: 10 547
Така е, но когато издаваният шум е под формата на музика, ремонти в забранените за целта часове и пр. Но когато шумовете са битови, как полицията да помогне?

*под "битови" имам предвид скърцащи мебели, подови настилки, шум от перални, миялни, от стъпки, от нормален говор... и т.н.

# 280
  • Мнения: 46 579
Напълно разбирам авторката. И няма никаква връзка дали тя има деца, нито проблемът е, че съседите имат такива. Просто има хора (сами, двойки, двойки с деца - никакво значение), които не се съобразяват с другите. Моето мнение е, че щом не могат да спазват вътрешния ред в сградата, да ходят някъде, където няма да се налага да се съобразяват с никой. Т.е. не тези, които го спазват трябва да се изнесат, а другите, които не могат да живеят с хора.

Израсла съм "на село", в къща, но винаги са ме възпитавали в нормално шумопроизводство, ако мога така да се изразя. Като се изнесох от родния ми дом, живях в 6-7 различни жилищни сгради, само в 2 нямахме никакви проблеми, въпреки че хората около нас имаха деца. За останалите - мога роман да напиша, "любимецът" ми е един дядо в Хиподрума, който спеше в хола, а спалнята си я беше превърнал в работилница, уникално преживяване, вярвайте  Tired

Нашето дете като малко си лягаше в 24 ч., беше доста буйно, затова през деня не го държах въобще вътре - само навън, да се измори хубаво, а вечер след 22 ч. го занимахме тихо на дивана с някоя книжка, рисуване, някаква тиха игра с кукли, пускахме и по 1 филмче, инсталирахме тиха люлка в хола и т.н. Въобще така организирахме нещата, че да не тропа на тези под нас. Това, че имам дете, не значи, че трябва да "влизаме" и в къщите на хората, всеки има право на спокойствие в собствения си дом, и никой не е длъжен да се съобразява с чуждите капризи в "тихите" часове.
Никога не съм пускала пералня в часовете за сън и почивка, прахосмукачка, всякакви тропащи дейности правим в другото време. Е, за съжаление никой не го оценява  Tired редовно чувам прахосмукачка в тези часове, а цялата история я слагам в скрит текст, че е дълга, който иска да я прочете...

Скрит текст:
В началото като се нанесохме под нас нон стоп имаше басове, след много приказки и молби спряха. Продължи само тропането с тави и тенджери, но до около 11 ч. После се прибра мъжът (работеше в чужбина) и настана такава тишина, че ушите ти да писнат  Simple Smile за няколко години не съм чула нищо!!! Този човек е толкова кротък и спокоен, че нямам думи, и много отзивчив, карал ме е с детето по спешност до болницата, абе нямам думи, с които да го опиша  Hug

Над нас пък жената си обува едни тропащи обувки и сутрин от 6 до 6:40 ч. е голямо галопиране. Мъжът ѝ никога не съм го чула, изключително тих човек.
Нещата се бяха позакротили и около 2-3 г. си отдъхнахме... до това лято, когато синът на тези отгоре се върна при тях, по принцип има жена и дете, и откакто сме тук (2004-та), не е живял над нас, но явно нещо се е объркало и се върна. Преди само внучето идваше и бяха викове, писъци, влачене на столове, тичане, тропане, кошмар, но поне беше от време на време и стискахме зъби. Сега бащата толкова набива на пети, че детето ни се буди и мисли, че има земетресение  Tired и не е от сградата, защото за 8 г. не съм чула подобен звук  Crazy бабата и дядото лятото ги нямаше, той се прибираше към 24-1 ч. и започваше да снове напред назад из апартамента, сега се прибраха и е по-тих, най-много за 10 мин. и ляга.

Тъъъъкмо си мислехме, че вече всичко се е оправило и се почна под нас - 1 ч. обикновено се чува яко тряскане на входната врата, после всички врати и прозорци се удрят подред, след което се стартира миене на чинии, тави, тенджери, под миене разбирайте удряне със засилване  Crazy така че се чува и навън, без да си в блока. Всичко това продължава до около 2 ч., но се е случвало и до 6 сутринта. За да е по-интересно, са си преместили бокса и дневната в... спалнята  Confused там спи детето. Тя не се буди по принцип лесно, но не спи спокойно, върти се, бълнува, става спейки и не разбира какво се случва, а сутрин я будим в 7 за училище, ужасно е...
Снощи пак мъжът ми слезе в 23 ч. да ги помоли да спрат, явно имаха гости и викаха ужасно силно, викането спря, но тропането си продължи пак до 2 ч. Tired
Оказа се, че родителите им са занимали да работят в чужбина  Confused сега "децата" са сами, децата е в кавички, защото са пораснали деца, завършили училище.

Не знам вече какво да правя, не се наспиваме, нервни сме, уморени, просто ще се побъркам...

Последна редакция: пн, 15 окт 2012, 14:08 от Не се сърди, човече

# 281
  • Бургас
  • Мнения: 195
orchid , добре.Би ли ми обяснила без да се отклоняваме грам от темата, на теб дали ще ти бъде приятно някой да ти тропа и вика и каквото се сетиш след 22ч.?Независимо дали са деца, баби, кучета или котки?Абстрахирай се от това кой с деца, кой без деца, дали ти е антипатична авторката на темата и всичко останало.Аз във всеки неин пост чета, че на нея никой не й пречи през деня, рано сутринта.Кажи, наистина ли ти си толкова голям непукист и който каквото да прави на теб ти е все тая?И не виждам защо трябва да я обиждаш като не си съгласна с терзанията й.

Тъй като ми задаваш съвсем добронамерено въпрос, ще ти отговоря. На никой не му е приятен шумът, произвеждан от който и каквото и да е. НО! Тъй като НЕ МОЖЕШ да превъзпиташ целия свят и не можеш да го накараш да се съобразява с теб, значи трябва ти да промениш нещо. Бяха дадени много практични съвети, но проблемът на тази жена, пуснала темата, далеч не е шумът. 19 страници словоизлияния колко са невъзпитани, груби, простаци родителите и децата и постоянното повтаряне, че не сме ЧЕЛИ внимателно постовете й! Момент! Аз не съм дебил, а възпитан и интелигентен човек и всеки, който е започнат с участието ми във форума, може да го потвърди. Но тази персона си позволи да ме нарече смешна, селяндурка, оприличи постовете ми на драсканици, и то само защото й казах, че е НЕТОЛЕРАНТНА. Не само, че е нетолерантна, но е и невъзпитана и с мания за величие. Хората, които сега имаме деца, сме били и в нейните обувки, но тя не е била в нашите. Обаче вместо да се вслуша поне малко в думите на тези, които имат опит с деца, тя не спря да дава акъл как се гледат деца и как се възпитават. Общи приказки, клишета, ама глупости, та дрънкат! Всеки родител полага усилие да възпита детето си, децата не са диваци по дифолт и не бива да се слагат всички под общ знаменател. Но не и за тази жена, пуснала темата. Ако се зачетете наистина внимателно в постовете й, ще видите далеч по-големи проблеми от децата на съседа. Няма да коментирам какви, всеки средноинтелигентен човек може да ги види. И аз съм пускала тема за съседи-картоиграчи във вътрешния двор на кооперацията ни, но не си позволих да обидя никой, напротив, за мен винаги е било ценно всяко мнение, дори и различно от моето. На това му се вика ТОЛЕРАНТНОСТ и слава богу, че повечето съфорумки го притежават. И понеже не мога да превъзпитам целия свят да играе по моята свирка, намерих решение - смених си дограмата и проблем с шума вече нямам. Нямам никакъв проблем и с персоната, пуснала темата, но нейните проблеми с ТОЛЕРАНТНОСТТА И ДОБРОТО ВЪЗПИТАНИЕ са твърде големи, за да й ги реши един форум, ако ще и 10 теми да пусне. Надявам се, отговорих на въпроса ти. Благодаря на тези, които ме прочетоха и РАЗБРАХА.   bouquet

Ето кой е с мания за величие...накърнено при това!  hahaha

Факт е, че съм ТОЛЕРАНТНА...явно все още не си прочела постовете ми и продължаваш да се самоунизяваш! Нещо спомена за дебилщината...Ти! Не бях аз... Laughing

Никой не ти споменава за промяна на целия свят според нечия свирка! Трябва да си идиот /в истинския смисъл на думата!/, за да си въобразяваш, че това може да бъде постигнато... Wink

Не съм персона, а личност и си позволих да ти напиша, че ставаш смешна, което е самата истина! Ти НЕ ЧЕТЕШ, а си позволяваш да правиш свободни съчинения, които нямат никаква връзка с написаното от мен!

Това, че си сменила дограмата, за да нямаш проблеми с шума е чудесно, но от твоя гледна точка! Аз нямам намерение да си бъркам допълнително в джоба, заради невежи родители и невъзпитани деца!

Това за възпитанието ще го оставя без коментар!  Wink


# 282
  • Бургас
  • Мнения: 195
Напълно разбирам авторката. И няма никаква връзка дали тя има деца, нито проблемът е, че съседите имат такива. Просто има хора (сами, двойки, двойки с деца - никакво значение), които не се съобразяват с другите. Моето мнение е, че щом не могат да спазват вътрешния ред в сградата, да ходят някъде, където няма да се налага да се съобразяват с никой. Т.е. не тези, които го спазват трябва да се изнесат, а другите, които не могат да живеят с хора.

Израсла съм "на село", в къща, но винаги са ме възпитавали в нормално шомопроизводство, ако мога така да се изразя. Като се изнесох от родния ми дом, живях в 6-7 различни жилищни сгради, само в 2 нямахме никакви проблеми, въпреки че хората около нас имаха деца. За останалите - мога роман да напиша, "любимецът" ми е един дядо в Хиподрума, който спеше в хола, а спалнята си я беше превърнал в работилница, уникално преживяване, вярвайте  Tired

Нашето дете като малко си лягаше в 24 ч., беше доста буйно, затова през деня не го държах въобще вътре - само навън, да се измори хубаво, а вечер след 22 ч. го занимахме тихо на дивана с някоя книжка, рисуване, някаква тиха игра с кукли, пускахме и по 1 филмче, инсталирахме тиха люлка в хола и т.н. Въобще така организирахме нещата, че да не тропа на тези под нас. Това, че имам дете, не значи, че трябва да "влизаме" и в къщите на хората, всеки има право на спокойствие в собствения си дом, и никой не е длъжен да се съобразява с чуждите капризи в "тихите" часове.
Никога не съм пускала пералня в часовете за сън и почивка, прахосмукачка, всякакви тропащи дейности правим в другото време. Е, за съжаление никой не го оценява  Tired редовно чувам прахосмукачка в тези часове, а цялата история я слагам в скрит текст, че е дълга, който иска да я прочете...

Скрит текст:
В началото като се нанесохме под нас нон стоп имаше басове, след много приказки и молби спряха. Продължи само тропането с тави и тенджери, но до около 11 ч. После се прибра мъжът (работеше в чужбина) и настана такава тишина, че ушите ти да писнат  Simple Smile за няколко години не съм чула нищо!!! Този човек е толкова кротък и спокоен, че нямам думи, и много отзивчив, карал ме е с детето по спешност до болницата, абе нямам думи, с които да го опиша  Hug

Над нас пък жената си обува едни тропащи обувки и сутрин от 6 до 6:40 ч. е голямо галопиране. Мъжът ѝ никога не съм го чула, изключително тих човек.
Нещата се бяха позакротили и около 2-3 г. си отдъхнахме... до това лято, когато синът на тези отгоре се върна при тях, по принцип има жена и дете, и откакто сме тук (2004-та), не е живял над нас, но явно нещо се е объркало и се върна. Преди само внучето идваше и бяха викове, писъци, влачене на столове, тичане, тропане, кошмар, но поне беше от време на време и стискахме зъби. Сега бащата толкова набива на пети, че детето ни се буди и мисли, че има земетресение  Tired и не е от сградата, защото за 8 г. не съм чула подобен звук  Crazy бабата и дядото лятото ги нямаше, той се прибираше към 24-1 ч. и започваше да снове напред назад из апартамента, сега се прибраха и е по-тих, най-много за 10 мин. и ляга.

Тъъъъкмо си мислехме, че вече всичко се е оправило и се почна под нас - 1 ч. обикновено се чува яко тряскане на входната врата, после всички врати и прозорци се удрят подред, след което се стартира миене на чинии, тави, тенджери, под миене разбирайте удряне със засилване  Crazy така че се чува и навън, без да си в блока. Всичко това продължава до около 2 ч., но се е случвало и до 6 сутринта. За да е по-интересно, са си преместили бокса и дневната в... спалнята  Confused там спи детето. Тя не се буди по принцип лесно, но не спи спокойно, върти се, бълнува, става спейки и не разбира какво се случва, а сутрин я будим в 7 за училище, ужасно е...
Снощи пак мъжът ми слезе в 23 ч. да ги помоли да спрат, явно имаха гости и викаха ужасно силно, викането спря, но тропането си продължи пак до 2 ч. Tired
Оказа се, че родителите им са занимали да работят в чужбина  Confused сега "децата" са сами, децата е в кавички, защото са пораснали деца, завършили училище.

Не знам вече какво да правя, не се наспиваме, нервни сме, уморени, просто ще се побъркам...


Възпитани родители...възпитано поколение!  bouquet

# 283
  • Мнения: 378


А иначе, дори и без дете, знам, че ако намериш правилния подход към малко дете, което вече разбира какво му се говори...ще има голям напредък с възпитателна цел!


Това пък е такава глупост Joy Искрено ме разсмя Joy

Точно защото си без дете си мислиш, че става така. Колкото по-чужд е човека с "правилния подход", толкова повече ще има ефект върху детето. Май си се заблудила с някое чуждо дете, което те е слушало Laughing.

# 284
  • Бургас
  • Мнения: 195


А иначе, дори и без дете, знам, че ако намериш правилния подход към малко дете, което вече разбира какво му се говори...ще има голям напредък с възпитателна цел!


Това пък е такава глупост Joy Искрено ме разсмя Joy

Точно защото си без дете си мислиш, че става така. Колкото по-чужд е човека с "правилния подход", толкова повече ще има ефект върху детето. Май си се заблудила с някое чуждо дете, което те е слушало Laughing.

Ти явно не си от тези майки, които се справят... Wink

Общи условия

Активация на акаунт