СЪСЕДИТЕ НАД НАС

  • 17 867
  • 316
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 35 230
Мда, ССФ ражда принц или принцеса, съответно то не плаче от колики, не плаче при никнене на зъбки, изобщо не плаче!.....защото не е възпитано. Съответно не вдига шум, от пеленаческа възраст има тихи занимания, не играе с шумни играчки, прохождането е за ден, без непредвидени падания, бутане на предмети и други. Както казахме, не е възпитано!

# 286
  • Бургас
  • Мнения: 195
Мда, ССФ ражда принц или принцеса, съответно то не плаче от колики, не плаче при никнене на зъбки, изобщо не плаче!.....защото не е възпитано. Съответно не вдига шум, от пеленаческа възраст има тихи занимания, не играе с шумни играчки, прохождането е за ден, без непредвидени падания, бутане на предмети и други. Както казахме, не е възпитано!

Направо бебе по поръчка...ръчна изработка! Ама бебе...само с инстинкти!

# 287
  • Мнения: 46 567
Мда, ССФ ражда принц или принцеса, съответно то не плаче от колики, не плаче при никнене на зъбки, изобщо не плаче!.....защото не е възпитано. Съответно не вдига шум, от пеленаческа възраст има тихи занимания, не играе с шумни играчки, прохождането е за ден, без непредвидени падания, бутане на предмети и други. Както казахме, не е възпитано!


Какво общо има плача от болка, с тичане на пораснало дете нощем?
И да, има деца, които нямат колики и зъбите им излизат без рев, и въпреки че моето беше точно такова и не ревеше въобще, докато беше бебе, знам че е по-скоро изключение и никога няма да кажа и дума, ако съседско плаче от болка. Но това, пак казвам, няма нищо общо с липсата на всякакъв контрол в/у големи деца, които нощем решават да се "поразтъпчат".

# 288
  • София
  • Мнения: 35 230
За въпросната таргет група ли се говори тук- невъзпитани и невъздържани хулигани без родителски контрол? Защото много дами направиха общи заключения.

# 289
  • Мнения: 10 547
НСЧ, ужасно е, аз и тема пусках, и в темата на just_you споделих за проблема, който имах със съседа над нас. Но все още няма закон, които да накара съкооператорите да не мият чинии, да не се къпят или да не говорят в 2 през нощта.
Преди да си реша кардинално драмата, ходих, говорих, молих се, обяснявах, писах жалби, мерих нивото на шума- нищо не стана. Най-накрая повиках съседите си у дома, да слязат, за да чуят как се чуват  Laughing, когато ходят из апартамента си, как скърца леглото им, как вие като пребито куче вратата на банята им....Направиха го. Но после ме повикаха у тях, за да чуя как моето семейство се чува у тях.  Mr. Green И решението беше взето. За доброто на всички ни.

# 290
  • Мнения: 2 562
Когато моето дете започнеше да хвърля играчки,веднага започвах да обяснявам че така не се прави,че съседите не са длъжни да ни слушат.Да,на малко дете може би няма смисъл да се обяснява точно така,но аз го правех.И повтарях и потретвах...И да,ревала е,но тогава си вземах детето на ръце и започвах да го разнасям из къщи докато млъкне.По принцип така се успокоява почти веднага...Винаги съм правела забележка и на мъжа ми ако усили телевизора.Ако човек иска да се съобразява,може...

# 291
  • Бургас
  • Мнения: 195
За въпросната таргет група ли се говори тук- невъзпитани и невъздържани хулигани без родителски контрол? Защото много дами направиха общи заключения.

Едно 3-4 годишно дете може да е невъзпитано, но не и хулиган! Твърде ранна възраст за подобна квалификация! И въобще кой говори за хулигани? Хайде...отново свободни съчинения Laughing

Общо заключение означава "по принцип", въпреки, че в България все още има интелигентни семейства и възпитани деца...
Не е трудно да се разбере, като израз и кога се използва Wink

# 292
  • Мнения: 468


А иначе, дори и без дете, знам, че ако намериш правилния подход към малко дете, което вече разбира какво му се говори...ще има голям напредък с възпитателна цел!


Това пък е такава глупост Joy Искрено ме разсмя Joy

Точно защото си без дете си мислиш, че става така. Колкото по-чужд е човека с "правилния подход", толкова повече ще има ефект върху детето. Май си се заблудила с някое чуждо дете, което те е слушало Laughing.

Ти явно не си от тези майки, които се справят... Wink

Изключително некрасиво е да ни даваш оценка дали се справяме като... майки.

# 293
  • Мнения: 46 567
За въпросната таргет група ли се говори тук- невъзпитани и невъздържани хулигани без родителски контрол? Защото много дами направиха общи заключения.

Конкретно за такива деца, заради която е пусната темата имам предвид - проходили, които тичат и тропат м/у 22 и 8 ч., без родителите им да считат това за нередно Simple Smile

...Но после ме повикаха у тях, за да чуя как моето семейство се чува у тях.  Mr. Green ...

И какво се чуваше?
Защото конкретно при нас, след 22 ч. детето и мъжът ми спят, а аз съм на дивана с лаптопа.
Ако има някакъв проблем от наша страна, готови сме да го отстраним веднага, ще се съобразим, ако все пак пречим...
Иначе с басовете и един вентилатор, закачен на тавана, който си помислих първия път, че е някакъв къртач  Joy решихме проблема точно с покана у нас да чуят за какво иде реч, после пък бащата контролираше положението и направо бях забравила, че може да имам проблем някога  Simple Smile сега като го написа, ще обмисля варианта да седнем на по една ракия и да се разберем като големи хора...

# 294
  • София
  • Мнения: 35 230
Цитат
Едно 3-4 годишно дете може да е невъзпитано, но не и хулиган! Твърде ранна възраст за подобна квалификация! И въобще кой говори за хулигани? Хайде...отново свободни съчинения Laughing

Общо заключение означава "по принцип", въпреки, че в България все още има интелигентни семейства и възпитани деца...

Липсва ти опитът, да.
Да, в България все още има семейства, които държат на моралните и възпитателни устои. Даже, хич не са малко - всичките ми познати са такива. И въпреки всичко, не знаеш какво значи инат, не знаеш какво значи рев от инат- до посиняване. На всяко хленчене нямам как да откликваш, най-малкото не правиш никому услуга така. За съжаление, случват се такива неща вкъщи, случват се и други - това е само 1 пример.

Твоите заключения са много крайни, отдавам го на липсата на опит. Иначе напълно разбирам какво така стремглаво се опитваш да ни обясниш.

# 295
  • Мнения: 10 547
Чуваха се гласовете на съседката, децата ми и съпруга ми- говорели са нормално, не са викали, думи не се разбираха, но едно специфично боботене- да. Досадно е. В спалнята на съседите се чуваше ясно, че е пуснат в нашата телевизор. Малкото дете се разплака, все едно плачеше в другата стая. Плочите са безкрайно тънки, в същото време има много арматура в панела, която чудесно способства звука да се придвижва нагоре. Бяха и наясно, че пера от 20 до 22 часа всяка вечер. Аз пък знаех, че съседът ходи по малка нужда към 2 през нощта. Биг фемили, а?

# 296
  • Бургас
  • Мнения: 195


А иначе, дори и без дете, знам, че ако намериш правилния подход към малко дете, което вече разбира какво му се говори...ще има голям напредък с възпитателна цел!


Това пък е такава глупост Joy Искрено ме разсмя Joy

Точно защото си без дете си мислиш, че става така. Колкото по-чужд е човека с "правилния подход", толкова повече ще има ефект върху детето. Май си се заблудила с някое чуждо дете, което те е слушало Laughing.

Ти явно не си от тези майки, които се справят... Wink

Изключително некрасиво е да ни даваш оценка дали се справяме като... майки.

Хахахаа..., а нима е красиво да се оправдавате с децата си, че са буйни и не подлежат на възпитание, и че сме длъжни да търпим родителските ви своеволия?
Я, по-полека... Shocked

# 297
  • София
  • Мнения: 35 230
Никой не се оправдава, ти изкарваш нещата такива, каквито не са. Ако това ти осмисля деня- заповядай. Ние те разбрахме. Wink

# 298
  • Мнения: 1 464
Мда, ССФ ражда принц или принцеса, съответно то не плаче от колики, не плаче при никнене на зъбки, изобщо не плаче!.....защото не е възпитано. Съответно не вдига шум, от пеленаческа възраст има тихи занимания, не играе с шумни играчки, прохождането е за ден, без непредвидени падания, бутане на предмети и други. Както казахме, не е възпитано!


  doh Eeee, ама няколко тетки тук не се спряхте.Що се заяждаш?Какво общо има плачещото от колики с тропащото в 23ч. 3-годишно?Това ССФ много, много взе да писва и стана аааадски изтъркано.



Изключително некрасиво е да ни даваш оценка дали се справяме като... майки.

Ти да не се позна някъде из постовете ѝ?Аз не видях персонално да се е обърнала към теб.Много чувствителен народ, много нещо...

# 299
  • Мнения: 46 567
Касита, развесели ме  Simple Smile
По принцип е така, но при нас не мога да обвиня сградата. Тези над нас 8 г. не съм ги чула (говор), като дойде синът им, разбирам какво говори по телефона...
Под нас пък - като го нямаше бащата, пак ги чувахме, като се върна, въобще не се чуваха, а живееха 4 човека. Толкова години пак са си говорили, затваряли врати, прозорци, готвили и мили чинии, дори по-често от сега, как пък нищо не се чуваше?
Е, сградата нали и тогава си беше същата?  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт