БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-23

  • 20 303
  • 761
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 318
Прясното мляко е за след годинката, а киселото по-рано ли се дава? Нещо пак се обърках ама ... да си питам Simple Smile

# 46
  • Мнения: 27 524
Кисело може най-рано на 8 навършени  Peace

# 47
  • Мнения: 293

mimentzeto погледни тези идеи за закуска на бебето

michore , няма проблем за спанака как го даваш , той е мек и става и по двата начина , по-важно е да е органичен , био спанак.Поради опасността от висока концентрация на нитрати в листата на спанака , той трябва да се избира много внимателно.

fifi_0421 няма ограничение за храна печена на фурна.Не се препоръчва пържена храна.Съвременните теории за захранване на детето изместват въвеждането на киселото мляко между 10-тия месец и 1 година , защото то е най-честият причинител на алергии в бебешка възраст.

# 48
  • София
  • Мнения: 15 222
Прясното мляко е за след годинката, а киселото по-рано ли се дава? Нещо пак се обърках ама ... да си питам Simple Smile

След 10 навършени месеца може да се дава кисело мляко - за разнообразие, понякога, но не за сметка на кърмата или АМ.  Peace

# 49
  • Мнения: 513
а всеки ден, не може ли да се дава кисело мляко? Thinking

# 50
  • София
  • Мнения: 15 222
А бебето отказва ли кърма и АМ? До навършване н а1г. не бих ги заменила с кисело мляко. Ако ще е мляко, по-добре да е кърма или АМ.
Само ако детето ги отказва , тогава бих давала кисело мляко всеки ден.

# 51
  • Мнения: 165
Момичета, имам спомен,че във  форума имаше рецепти за бебета, но нищо не намирам. Може ли някой да ми помогне Hug Отделно имаше една тема от сорта на "кой какво ще хапва днес - за деца под 1 г"

# 52
  • Мнения: 293
jiji_m  , в библиотеката има линк към отговора на единия ти въпрос -

рецепти за бебета

а точно под темата , в която пишем е  другата тема , която търсиш
кой какво ще готви днес

Виж и сайта в профила ми , там също има много рецепти за приготвяне храна за бебета.

Последна редакция: сб, 20 окт 2012, 22:48 от kapri_z

# 53
  • Мнения: 318
Дали трябва да съм захранила с кисело мляко, за да давам от ДК? Педи нищо не каза, то не че и аз много я слушам де  Laughing.

# 54
  • София
  • Мнения: 15 222
По-добре захрани.
В детските кухни готвят с прясно или със сухо мляко. Не е адаптирано.
Кога ще започнеш да даваш храна от ДК?

# 55
  • Мнения: 318
Мисля от следващия месец (ноември) да се пробваме дали ще ни хареса.

# 56
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
... - все още ми отказва суров плод....
пробвала ли си банан?

# 57
  • Мнения: 646
 fifi2011 захрани го.Слагат и кисело и прясно мляко.  Peace

# 58
  • Мнения: 318
Благодаря ви момичета, уф педи пък нищо не каза, добре е че има място за споделяне и обмяна на инфо. С киселото добре, но с прясното дали няма да избързам и как да го въведа?

# 59
  • Мнения: 27 524
Прясно не се въвежда преди годинката най-рано  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт