БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-23

  • 20 324
  • 761
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 774
Десертите от тукашната ДК са с прясно мляко. Или ги хвърлям в тоалетната или ММ ги изяжда.
Как да започна заместването на обедното хранене? Декември се връщам на работа, а синът ми почти никаква твърда храна не иска да яде.

# 61
  • Мнения: 2 216
А какво яде на обед сега?

# 62
  • Мнения: 4 774
Част от супата и основното. Правя му млечна каша, оризова, грис, кис. мляко или АМ с бисквити и кърмя колкото иска, но ще започна да намалям кърменията, че не иска другата храна заради това.

# 63
  • Мнения: 75
 Теди,kapri_z Благодаря много за отговорите
 Започвам да чета и да разнообразявам,дано хареса нещо че с това кърмене само ще ме побърка:))

# 64
  • Мнения: 318
Значи и ние няма да ядем десертите известно време, а киселото мляко къде го слагат (в ДК)?

# 65
  • Мнения: 261
Имам въпрос за захранването за след годинката,понеже все още са ни изключени доста неща, а предстои да се захранваме тях. Захранването продължава ли да бъде както през първите месеци по малко, като всеки ден се увеличава количеството? Да се правят ли паузи между отделните храни и по колко, за да се следи за реакция? И друго за вечерното хранене - колко неща и какви трябва да се включат? Защото забелязвам, че започна да се буди твърде рано.

Последна редакция: сб, 20 окт 2012, 20:27 от radito87

# 66
  • Мнения: 4 774
Значи и ние няма да ядем десертите известно време, а киселото мляко къде го слагат (в ДК)?
супата.

# 67
  • Мнения: 293
 radito87 ,  много е важно да следваш правилото на  изчакване няколко дни преди да се въведе нова  твърда храна в менюто на бебето въпреки , че е над 1 година . Препоръчва се  детето да се храни поне 3-4 дни само с  тази храна (или комбинирана с друга вече въведена)  преди да се даде друга . През това време не се допуска въвеждане на нова храна.Ако организмът разпознае въвежданата храна като алерген , имунната система ще образува антитела, които при следващия прием на алергена ще предизвикат алергична реакция.Това е сполучлива стратегия , защото алергичните реакции обикновено се появяват бързо - понякога в рамките на 1 - 2 часа , но понякога това може да отнеме и 3 - 4 дни.

И въпреки , че напоследък се появиха твърдения , че по-късното захранване не може да предотврати появата на хранителна алергия при децата  не е излишно да се презастраховш и да се придържаш към  това правило . Освен всичко друго то е чудесен начин да се следи реакцията на детето особено ако имате случай на хранителна алергия .Освен това храносмилателните  проблеми при бебетата понякога сепоявяват след няколко дни.

Придържайки се няколко дни към една нова храна , веднага ще бъдеш в състояние да определиш  дали тя причинява алергия  или храносмилателен проблем. Ако е така  приемът и се спира и след известно време (когато храносмилателната система е по-зряла) се прави деликатен опит за повторното и въвеждане.

Хранителната алергия не трябва да се бърка с непоносимостта към определена храна или група храни.Алергичната реакция е реакция на имунната система , а непоносимостта към храните е невъзможност на организма да обработва правилно храната, което обикновено се дължи на липсата на някои ензими и най-често предизвиква затруднения в храносмилането.

# 68
  • Мнения: 261
Благодаря! Така и смятам да направя. А има ли разлика във времето за въвеждане на отделните храни? Защото съм гледала по-силните алергени да ги въвеждам да по-дълъг период от време.

# 69
  • Мнения: 293
При навлизането на чужда субстанция (антиген) организмът се стреми да се защити. Имунната система реагира като го регистрира , запомня и започва да произвежда антитела, чиято задача е да неутрализират точно този антиген при следваща среща с него. Така при първата среща с алергена няма алергични симптоми , но всеки следващ път когато той попадне в организма, имунната система го разпознава и протича алергична реакция.Алергията  лесно може да бъде разпозната, тъй като първите й симптоми се появяват скоро след като дадена храна е консумирана. Понякога, алергията може да се появи до 2 часа след поглъщане на храната , но това се случва сравнително рядко.Още по-рядко се случва  , въпреки че е възможно алергията да се прояви след  3 - 4 дни. Само ако става въпрос за бебе под 6 месеца се препоръчва да се увеличат дните на 7 . В твоят случай мисля , че не се налага.

# 70
  • Мнения: 165
Благодаря, Kapri Hug

# 71
  • Малта
  • Мнения: 1 126
запис с въпрос:
знаете ли начин как да съхраня за цял ден прясноизстискан сок? В драма съм с тези сокове, защото моите бебоци мното ги пият, но няма как сутрин като изстискам до следобяд сока да остане читав  Rolling Eyes

че купешките сокове по 3 лв. скъпички ми идват ... Money

# 72
  • Мнения: 27 524
Няма как да го съхраниш в домашни условия, за съжаление, витаминките ще излетят.  Crazy

Обаче не трябва да даваш често и по много фрешове. Мисля, че един път на ден е предостатъчно. Много киселина носят, а и много рязко, бързо и високо покачват кръвната захар. По няколко пъти на ден не мисля, че е добра идея да го правиш  Thinking Hug

# 73
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Няма как да го съхраниш в домашни условия, за съжаление, витаминките ще излетят.  Crazy

Обаче не трябва да даваш често и по много фрешове. Мисля, че един път на ден е предостатъчно. Много киселина носят, а и много рязко, бързо и високо покачват кръвната захар. По няколко пъти на ден не мисля, че е добра идея да го правиш  Thinking Hug

 да ОК, ама какво количество веднъж дневно е добре?

# 74
  • Мнения: 27 524
Да ти кажа честно на тази възраст - никакво  Rolling Eyes Соковете са след годинка  Peace Ако държиш да даваш - веднъж дневно наистина е предостатъчно и трябва да са разредени едно към едно с вода. Конкретно като мл - не знам   33uu

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт