Отговори
# 735
  • Мнения: 4 150
Здравейте на всички в темата! Питането ми е до живеещите във Виена. Може ли някой да ми каже, кои са най-близките райони или села до Виена, удобни като комуникация -обществен транспорт. На моя близка предстои покупка на имот, но в избора си трябва да се съобрази с това ,че има деца в училищна възраст и може да се наложи и сами да пътуват.
Само с форумна информация не се взима решение за покупка на имот.
Качва се на кола и обикаля около Виена.
На сайта на обществения транспорт може да пресметне всякакви разстояния с какьв транспорт и тн.
Успех.

# 736
  • Виена
  • Мнения: 91
Ехаааа... Знаете ли, че бебетата можели да наддават по кило и нещо? :ррррррр Аз бях чувала, но не ми се беше случвало до момента  Twisted Evil Елиа е качила 1100 гр., което е повече от Катерина за първите й три месеца Twisted Evil

Ами... Беше ми приятно Simple Smile Аз ПАК отивам да кърмя... Има-няма днес изкарах един работен ден в кърмене Simple Smile

# 737
  • Мнения: 323
някой знае ли,гласувал ли е по елек.път?Аз се регистрирах,но не нещо не мога да се ориентирам.

# 738
  • Мнения: 7 117
Къде се регистрира? Дай линк, моля, че и аз съм по вашите земи в момента.

# 739
  • Мнения: 6
не знам да може да гласуваш по електронен път, по този начин става само подаването на заявлението, но се оказва, че и без предварително подадено заявление може да се гласува.

# 740
  • Мнения: 323
Аз вече гласувах.

# 741
  • Мнения: 7 117
Къде гласува, сподели?

# 742
  • wien
  • Мнения: 9
 Здравейте, скоро се преместихме във Виена преди живеехме в едно селце до Клостернебург , ще се радвам ако някой живее около 5ти или близо до 5ти и има свободно време за разходки да ми пише , че съм се затъжила за българска реч  Laughing   bouquet

# 743
  • Мнения: 0
Здравейте!
Знаех си аз, че все ще има темичка за Австрия при мамите.
Момичета, имам нужда от малко помощ и съвет - да ме насочите и най-вече да ме "светнете".
Както се очертава по-силната половинка на семейството ще си смени работното място и заминава за Виена. Тоест започваме от нула...
Ами като не знам нищо ...
Първото ми питане е - за Леополдсдорф - води се квартал на Виена. Там вероятно ще бъде работното място. Могат ли да се намерят квартири и ако не там, къде в близост да търсим. Към коя агенция да се обърнем? В началото ще бъде сам поне за година.
Аз ще изчета всичко написано до тук, но моля, ако някой може да помогне, ще му бъда много благодарна.
Отива в чужда държава, никой нищо не му казва или осигурява и трябва да се справи сам.
Всеки съвет е добре дошъл! Благодаря Ви, предварително!

# 744
  • Мнения: 6
Здравейте!
Знаех си аз, че все ще има темичка за Австрия при мамите.
Момичета, имам нужда от малко помощ и съвет - да ме насочите и най-вече да ме "светнете".
Както се очертава по-силната половинка на семейството ще си смени работното място и заминава за Виена. Тоест започваме от нула...
Ами като не знам нищо ...
Първото ми питане е - за Леополдсдорф - води се квартал на Виена. Там вероятно ще бъде работното място. Могат ли да се намерят квартири и ако не там, къде в близост да търсим. Към коя агенция да се обърнем? В началото ще бъде сам поне за година.
Аз ще изчета всичко написано до тук, но моля, ако някой може да помогне, ще му бъда много благодарна.
Отива в чужда държава, никой нищо не му казва или осигурява и трябва да се справи сам.
Всеки съвет е добре дошъл! Благодаря Ви, предварително!
Здравей, не познавам добре кварталите на Виена, но това, което мога да препоръчам е да си търси квартира не през фирма, защото те искат по 3 наема комисионна. Потърсете в www.bazar.at и във www.willhaben.at, но там също има обяви от фирми, така че четете добре условията. Надявам се, че поне езика говори, иначе ще му бъде много трудно! Иначе може да погледна визитките на българите в Австрия и да ви пратя някакви координати на хора, които се занимават с недвижими имоти. Също така, първоначално, ако не е наясно с нещата свързани с престоя му, застраховки и т.н. може да се обърне към Компас /на български/ http://www.eukompass.at/web/bulgarisch/10501086108510901072108210901080/, които би трябвало да му отговорят на всички въпроси и да го ориентират в правата и задълженията му. Доколкото знам, работят безплатно, но не го твърдя със сигурност. Нека някои от хората, които живеят във Виена, споделят повече за квартала.

# 745
  • Мнения: 6
Здравейте, сега аз имам едно въпросче? Знаете трябва ли нещо да се подарява на католическо кръщене на дете и ако да какво например? Има ли някакъв обичай?

# 746
  • Мнения: 18
Здравейте!
За съжаление не мога да помогна на  sosonik  относно нейното питане.
Пиша за всички, които се интересуват от български народни танци. Ето и повече информация.

Сдружение Български ритми организира: Български народни танци за начинаещи.
PerformDance Wien, Millergasse 42-44/3/6a, 1060 Wien

курсът започва на 16. май 2013, включва 6 тренировки до 27 юни, всеки четвъртък от 18.30 до 20.00 часа

Цена: € 35,-
Ръководител: Валя Дряновска
 

# 747
  • Мнения: 4 300
Първото ми питане е - за Леополдсдорф - води се квартал на Виена. Там вероятно ще бъде работното място. Могат ли да се намерят квартири и ако не там, къде в близост да търсим. Към коя агенция да се обърнем? В началото ще бъде сам поне за година.
Аз ще изчета всичко написано до тук, но моля, ако някой може да помогне, ще му бъда много благодарна.
Отива в чужда държава, никой нищо не му казва или осигурява и трябва да се справи сам.
Всеки съвет е добре дошъл! Благодаря Ви, предварително!
Здравей, не познавам добре кварталите на Виена, но това, което мога да препоръчам е да си търси квартира не през фирма, защото те искат по 3 наема комисионна. Потърсете в www.bazar.at и във www.willhaben.at, но там също има обяви от фирми, така че четете добре условията.  

Oбяви има и в derstandart.at.  И аз да додам, че е много важно да се четат условията, тъй като понякога се създава илюзия, че нещо е по евтино/по скъпо, а всъщност има много детайли, след които може да се окаже, че по скъпото е по евтино и обратно.
Понякога в цената се включват всички разходи ( ток, вода, отопление), понякога само разходите по сградата, понякога има ограничение в срока на наемане ( минимум за 3 години например) и т.н.
Трудно може да се отговори общо на въпросите, свързани с преместване, защото много често случаите са специфични и това, което е било нужно на един изобщо няма да е нужно на друг.
По това, което аз видях, Леополдсдорф не е административен квартал на Виена ( те са номерирани от 1 до 23, има 02.Леополдщадт), а е част от Долна Австрия, което значи, че може и да има съвсем различни правила в някои отношения. Транспортът не е много евтин, така че когато търсите жилище е добре да го отчитате.
По отношение на обществения можеш да проверяваш различни маршрути тук: http://www.vor.at/

# 748
  • Мнения: 413
И аз да попитам нещо.
Знаете ли каква сума може да се пренесе -в евро-максимално от Австрия до България, без да се налага да се декларира в Сърбия, пътуващите са с автобус.  Не се сещам дали беше 3000 или 4000 евро или лева??

# 749
  • Мнения: 6
Delta_ това с курса е супер, обаче ако двете дами имат желаещи и възможности да направят един курс някъде в Нидеростерайх, че Виена ни идва много далече Sad

TiSiDi виж какво намерих http://www.odit.info/?s=6&i=234200&f=4

Общи условия

Активация на акаунт