Септемврийски бебчета засмяни, радват татковци и мами!

  • 24 105
  • 726
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 54
Здравейте мами:)
Ние сме добре, ама покрай малките трудно намирам време за каквото и да било, но пък намерих жена да ми помага поне в домакинството веднъж седмично и смятам, че доста ще живне положението:) Малките ме изцоцват в пряк и преносен смисъл! Ще се дохранваме с АМ понеже за зверове, а млеконадоя намаля:)  Педиатърката ми каза, че щом приемат и АМ трябва да пият вода, това така ли е, че аз вода досега не съм давала, нито чай, нито нищо различно от кърма Wink Иначе спят спокойно, ама още се будят да ядат на мааааксмиум 4 часа и изяждат по 130-140
Родилно петно и двете имат като малко по-червено между двете вежди на челцата, но не ме притеснява, не е нито грозно, а и смятам, че с времето ще се израсте PeaceЙоани има и на клепача, значи си е целуната от ангел Heart Eyes В Русия при баба имаме поверие също, че ако децата се усмихват насън значи си играят с ангелите, звучи ми много красиво Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Деца и аз искам 3, но нека малките пораснат поне на 4, за да могат да ми помагат поне малко...Не мога да си представя три малки диванета Laughing  Laughing
Нагревател получих в наследство Авент, изглежда готин и май пасват всички шишета, вкл. и големи...Ще докладвам като почна да го ползвам.
Фотоапарат, ние сме с Canon 1100D и сме доволни, покрай малките пада голямо щракане, неудобното единствено е, че е тежичък за мъкнене като ходим на разходка, ама го окачвам и него на количката и не ми пука Laughing Виж, като сме със слинговете е по-кофти, все на някой трябва да му тежи... Wink Но пак няма как да стават професионални снимки,тъй като задапаратното устройство е най-важно, а и трябва да се бутат на фотошоп.
Августа и ние сме с такива чехли, ама рядко се сещам да ги обувам нещо, отделно веднъж се спънах жИстоко и от тогава са ми черни Laughing
Мии прочетох през какво сте минали, дано повече никакви лоши преживявания Heart Eyes
hrisik по принцип за главата на една страна да ти кажа, че е хубаво да спят и на двете, иначе после им стои лекооо нецентрирана, което разбира се не е проблем. Но племенницата ми така я бяха пратили на една гимнастика, понеже само нядясно я държеше...
И накрая да се почерпите и днес за вчерашния имен ден на мъж ми - Емил, по-добре късно отколкото никога Heart Eyes

# 706
  • Бургас
  • Мнения: 7 402
Здравейте!
За нагревателите -аз имам шишета на Томи типи, обаче ми се стори скъпичък техният нагревател. Затова от продавалника си взех един, който става за всякакви. Излезе ми 13 лв, от които 3 лв доставка до Бургас Simple Smile

# 707
  • Мнения: 45
Привет!  Hug
Фейтче, стискам палци за прегледа и ваксините  Praynig Praynig Praynig Дано леко ги понесе Пламенчо! И на нас ни предстоят в понеделник и се моля да минат леко Praynig
Августа, жестоки чехли  Mr. Green
Страхотни са ни бебчовците в албумчето!!! Най-прекрасните!!!  Heart Eyes
И аз също искам повече дечица, поне двечки.  passifier passifier Мишинка да си има по-нататък едно братче или сестриче Heart Eyes

# 708
  • При моите мъже...
  • Мнения: 38
Благодаря на всички за подкрепата! Дано на никого не се налага да влиза в болница и да са ни здрави дечицата! Hug

Хелоу! Миналата седмица и аз се отчетох  с преглед при гинеколога, и ми изписа глобули за възстановяване на влажността
Какво ти изписаха?

# 709
  • Мнения: 131
Скай, Анхелка, Франческа, благодаря за отговорите, че беше започнала да ме обзема паниката  Hug Скайче, аз имам такава дрънкълка от Джъмбо, но е плюшена и не е добре да я лапа. Тази на Канпол от каква материя е? Аз търся гумени играчки, защото пластмасовите ми се струват тежки и детето както си размята ръцете некоординирано ще се прасне с тях по главата, но гумени нещо не намирам  Confused За рязането на блатовете си спомням, че мама ги режеше с конец. Опва го в края на блата изапочва да го плъзга на вътре с движения като трион. Не знам дали се разбира обяснението  Crazy
За памперсите и аз харесвах белите на памперс, защото въпреки, че е напишкан памперса оставаше сух и само по звета и тежестта разбирах, че е напишкан, но често ми пропускаха извън ластика. Сега съм на Пуфис и отначало не ги харесах, защото все пак се усеща мокро като го сменям, но с времето установих, че е съвсем леко влажно на пипане, а и не му изпускат острани. Ползвам пакет от 4 до 9 кг. и ластициму се отбелязват на крачетата. Така е и с пакета на Памперс, а Гошко миналата седмица тежеше 5.600 кг. Сигурно са му много дебели баджаците  Blush Другия път ще пробвам Либерото и ще се ориентирам най-сетне какво да ползвам.
И аз ползвах памперс пелените, но нещо ми се струва скъпичко и увеличих броя на хавлиите  Mr. Green, но пак ме зачислихте за тзи вариант, защото е доста удобно Thinking
Августа и мен ме притеснява това с ранното захранване и сигурно ще е една от причините да сменя педито. Освен това тя ми говори и за сок от ябълка в началото, а пък нали казвате, че дразни стомаха. А от къде взе тези чехли? Много ме кефят  Laughing
Съншайн, ще успееш   Nature Sunny
.После ще пиша още малко, че Гошето е гладен  Mr. Green

# 710
  • Мнения: 45
Мами, публикувам и тук едно стихотворение, което много ми хареса  Heart Eyes

НА МАМА ...
 Защо си плакала, кажи?
 Нима пак нещо ти тежи?
 Къде е днес усмивката ти, мамо?
 Не се страхувай, имаш мойто рамо!
 Не скланяй пред проблемите глава.
 Не казвай: "Аз отново съм сама"!
 Огледай се наоколо и виж,
 недей за всичко ти да се виниш!
 Живот и здраве да е само,
 това на теб ти трябва, мамо!

# 711
  • Мнения: 5
tiya_4, относно фотоапарата, бих казала, че всичко зависи колко ти се занимава с това. Смисъл ако предпочетеш само да снимаш децата има достатъчно високи класове "малки" апарати, които не отстъпват по качество на ниските класове ДСЛР (пр. на канон сериите SX или G). Така би спестила не само пари , но и са много по-компактни, леки и удобни за управление. Определено не виждам смисъл да си купиш огледално-рефлексен (дслр) и да снимаш само на auto беаз да ползваш другите режими. Виж ако искаш да се пробваш по-сериозно с фотографията определино вземи дслр. Тук трябва да обмислиш сериозно и обективите, които ще ти трябват, дали искаш да покриват по-голям диапазон или държиш на определени качества (светлосила, бързина, контрастност и т.н). Ако ти хареса после можеш да сменяш по отделно телата или обективите в зависимост в какво искаш да си вложиш парите. Определено имай предвид и килограмите , с всеки нов обектив всичко става све по-тежичко Simple Smile
и последно дслр-ите са много зарибяващи ( аз трудно излизам да снимам с по-малко от 5-6кг на гърба)!!! Simple Smile
Августа, за шезлонга на фишер прайс, аз съм с такъв, и съм много доволна. И ме кефи, че има опция за люлеещо столче когато децата порастнат (не съм сигурна, че го ползваме, но все пак е готино Simple Smile. )

Последна редакция: пт, 09 ное 2012, 12:23 от yael

# 712
  • Мнения: 2 096
Danaya80 какво се мъчиш момиче? Насила не можеш да синакарш бебето да яде. Колкото е гладно - толкова. Пък и незнаеш колко кърма изсуква прди това. Понякога е повече понякога по малко. Количеството кърма не зависи от времето за което бебето стои на гърдата.
Марти и аз съм съгласна, че дете не се гледа с две и двеста. Има някой неща, които искам да дам на децата си, най-вече в социални контакти и образование, които струват пари. Да не говорим и за други разходи и най-вече пространство. Спират ме и проблемите през втората бременност, но да не го увъртам - не мога да се престраша за трето секцио. Не само физически, а и емоционално. Отговорността ми към Ники и Владко е много голяма, за да легна отново под ножа. Надявам се двамата да са си достатъчни. Откровенно казвам, че ако не е последната причина, другите сигурно нямаше да ме спрат, че аз малко съм от хората дето "правя каквото искам пък да става каквото ще." В този ред на мисли Ариелче, ще се надявам на племенница, че много обичам и ще я скъсвам от целувки и ще и връзвам панделки. Да видим сестра ми с какво ще ме изненада тези дни, че още е попова лъжичка (човечето, не сестра ми хихи)
Авара много в преспектива си мислила от малка. Успех и със собственичката на раничка номер 3. ХЛ щом е започнало да действа се спира.
Плодовта пита е готова, но другия път готови блатове че са ми голям въртел. Добре че майка вчера се съгласи да ми ги направи и сутринта ме изненада приятно с три блата. А Нико каза "УХААА тате виж баба какво е донесла, давай да нападаме."(батовете, без крем)
Мии за памперсите, на всички ни се случва. Няма що да те хулим. Адашчето ви вчера се изака точно преди да заспи. Как пък няма да го будя да го сменям, при условие че спа 3 пъти по десет минути и в 17ч отнесе плувката.
Фейт с този аватар непрестанно те бъркам с Лъкича. За захранването независимо АМ или кърма се препоръчва след 6м. Аз ще следя показтелите посочени като основни за захранване и може да отиде и след 6м. С Нико ме е яд че започнах на 6 месеца и 1 седмица макар някой показатели да не ги покриваше. Но тогава тепърва се продума за късно захранване и имаше непрестанни атаки че бебето стои гладно. Та до там като устисках пак е нещо.
Ева да не би да е гладна или да и се спи като тръгвате към банята. също ако я държите повече във вдоата може да се уморява, или да и е прекалено топла водата, да и влиза вода в очите, да и люти шампоана или да се плаши от звука на струята от душ слушалката. Обмисли какво може да я е уплашило. Може врменно да минете на друг начин на къпане докато отшуми страха преди да са се влошили повече нещата.
На всички благодаря за инфото за петната. Силно се надявам да мине, че друго нямам какво да направя. Моя Влади бая са го нацелували ангелите - две трапчинки и петънце. Ама то сладко, сладко да го схрускаш.
Августи (освен че ще те бия по дължина на поста) хубаво е че си спряла прясното мляко, че то е основния заподозрян за слузта. За киселото едва ли е проблем. На този етап няма какво да я мислиш слузта. Ако се появи нещо допълнително ще търсиш варианти.За плуването - аз без бебо ще плувам че няма достатъчно чист басейн за него. Мисля да комбинирам с тренировките на Нико и вместо да го чакам да спортувам и аз.
Флайбъл какво са фреш фурми. Добр идея ми даваш за тахана с мед, че от както кърмя нещо сладкото ми е приоритетно.
Хрисик,  пластмасова е но е много лека и идеално пасва на ръчичката за това посочих марка. Като минаваш на Либеро вземи 3ка задъжително. 2ката няма да ви стане.

Благодаря за вниманието bowuu Изчезваме че е пекнао едно слънце. А и май хомеопатът ще ни оправи повръщането. Щесе похваля като натрупаме повече сухи дни. Чао мацки, до утре!

# 713
  • Мнения: X
Флауърс има ги на промоция в Кауфланд тези Хъджис.
Аз вчера пращах мъжа ми да види какво има, като мислех да вземем един пакет ако са около 20лв и да ги пробваме, но имаше само някакви 80 броя + 20 за 38лев, което само за проба не е много малко,излизат по 37ст бройката, докато тези от англия 192 броя за 43лв излизат по 23ст.
За пелените на повивалника аз взех бархетен плат на метър - 3.50 и си направих парчета по 1м, ползвам ги както за подсушаване като мия само дупето на мивката, така и за повивалника.

# 714
  • Мнения: 1 639
Преди май се обсъждаше, но не помня точно кога..... даване на витамин Д.
Дали някой ще ме насочи къде да чета? И на разказ в кратце, ще съм благодарна!
На Елиса й изписа 2 капки.

# 715
  • Мнения: 1 446
Здравейте момичета!

Толкова много неща се каних да ви питам и ми се изпариха от главата(то какво ли има в нея изобщо newsm78) Mr. Green!

Деца искам 3 или 4 Grinning.Тъй като и нашето и семейството на приятеля ми са с по 3 деца,за нас е съвсем естествена бройката 3,даже и 4!Само дето аз си падам леко работохолик та все още не виждам как ще стане(освен ако следващите на са 2 или 3 накуп) hahaha.Освен това с първото изживях(и все още леко изживявам) голяма депресия,че вместо да ходя на работа(което за мен е истинско удоволствие) съм затворена в къщи с едно малко буболече(надявам се това не звучи грубо).

Августа,аз гледах същото столче от ИКЕА.За съжаление още не съм проучвала доколко е добро(т.е. не съм чела коментари в нета Mr. Green).

За фотоапаратите-от непрофесионалните съм много голяма фенка на Canon,и по-точно на IXUS-ите.Професионален искам много,но т.к. най-вероятно ще го използвам на ауто(защото съм головодник),както някой спомена,няма смисъл да купувам.

Слагам и аз снимки на ситна паразитна Mr. Green!

Саморедактирам се-сетих се един от въпросите ми.Днес забелязах,че ситната има някакви ранички на веждите(все едно се белят,има и жълтеникава коричка).Възможно ли е това да са крусти(така ли се казваха newsm78)?

# 716
  • Мнения: 369
F.a.t.e. Аз пък се запасих с лубриканти и презервативи вчера след прегледа  Joy Касиерката много ми се зарадва  Mr. Green

хехе за децата живи и здрави да сме поне 3. Имаме как да ги гледаме, пък ако успеем да се изнесем в Германия още по-добре!  Praynig

белче И ние сме така с веждите, да тип крусти са, аз мажа обилно и малко по малко си падат сами  Peace

праждосвам се  Crazy

# 717
  • Мнения: 45
Белче, и ние имаме такива люспички от около 2 седмци. Мажа с хидратиращо бебешко кремче и се изчистиха лека полека.  Party

# 718
  • Мнения: 2 802
Ох ... върнах се и съм в шах и мат  ooooh!
Ваксина не ни биха понеже още хрипа с нослето и ни изписаха Виброцил за 5 дена. Другия петък евентуално отново на преглед и тогава ваксини.
пораснали сме с 5 см /вече 57/ обаче сме качили само 500гр. за един месец, което изобщо не ми хареса Tired много е малко и явно както онзи ден коментирахме ... не му стига млякото и това е. Ще мисля сега как да процедирам.
Онова червено петно или по-скоро червени малки точици събрани на едно масто каза, спомена че не нещо Х ... обаче толкова се панирах за кг. та забрави. За него къза да го наблюдавеме  ooooh!
за пишлето също ... не било напълно забелено, та и него след време можело на хирург да ни праща.
Общо взето сега съм така  #Crazy и си събирам ъкъла.  Confused
Ще хапна и после ще чета последните постове, че тъкмо заспа  Crazy

# 719
  • Мнения: 22
Белче, на мен това ми основната причина да се замислям над идеята за трето...преди бях убедена, че искам 3, но като знам колко ми беше тегаво(и все още е), че спрях работата се чудя как ще се случи това....но си мислех, че само аз съм толкова луда smile3533
Пък и идеята да станат 3 момчета никак не ме радва....виж, ако някой гарантира момиченце...първа съм на опашката smile3505

Момичета, след всичко изчетено, и аз купих Либеро...и още след втория памперс си спомних защо ги недолюбвах първия път....много дебели и твърди ми изглеждат и въобще не мога да преценя колко е пишкано, а при това оскъдно акане, пишкането си е сериозен показател. Та, след този пакет се връщам обратно на зеления памперс.

Флайбъл, стандартно изписват по 2 капки витамин Д. Идеята им е, че се приема профилактично против рахит, защото през зимните месеци слънцето е оскъдно и не се набавя. Аз лично не давам...засега "пека" на слънце редовно и ако се забележи проблем, тогава ще действам.

Общи условия

Активация на акаунт