" Коя си ти , че да ми кажеш какво да правя?"

  • 9 661
  • 114
  •   1
Отговори
# 30
  • # супернатурална #
  • Мнения: 1 388
Въпреки това отчитам като грешка събирането на пари за пособия. Не само защото е възможно да го е приел като подаяние, а и защото знам как мислят повечето хора, изпаднали в подобно положение - "вместо да ми вдигнете заплатата, щото аз съм толкова кадърен и ...(в случая) отличен търговец, докарвам 35-40% с моя екип, вие ми събирате тука пари от вашите незаслужено високи заплати и ми ги подхвърляте като на куче"
Всъщност от теб зависи, дали искаш да задържиш този човек в екипа си, ако това е така, със сигурност ще се наложи да търпиш волности от негова страна, които така или иначе вече си позволила. От друга страна-щом има време за 1-2 часа на ден за лична работа и въпреки това е с най-добри показатели, значи работата му е малко. Натоварвай го с повече, по възможност допълнително платена. Ако е възможно и някаква реорганизация-щом е добър търговец, да работи това, а с бумащината да се ангажира някой друг.

# 31
  • Мнения: 28
Има нещо гнило в цялата ситуация. Толкова способен мениджър продажби, а не може да си менажира личния живот та му трябват безвъзмездни помощи от колеги, за да си издържа децата?? В смисъл, един толкова амбициозен, самоуверен и способен човек и то в сфера продажби, би следвало да умее да печели.. поне за издръжка на семейството си... А иначе държанието му е като на първокласен простак, и не само, щом си позволява и престъпления от административен характер, каквото е подправянето на документи?!?! На мястото на авторката не бих търпяла подобно поведение. Индивидуализмът, интелектът и големите лични възможности не означават да не уважаваш висшестоящите, дори напротив...освен ако висшестоящият ВИДИМО няма никакъв авторитет, откровено не си е на мястото и заема такова на по-способен. Но пак казвам, добрият работник най-малкото не фалшифицира документи... изобщо не мога да разбера как и защо го търпите? Съжалявам, ако съм груба, просто разсъждавам...  Peace

# 32
  • Мнения: X
Фалшификацията на документи отново е твърде общо понятие и не може да ме впечатли, докато не разбера за какво точно става въпрос.
Ако е попълвал, примерно някакви пътни листове и е писал, че е ходил до Каспичан, а всъщност е бил в Перник същия ден, трудно ще ми бъде да го дефинирам като склонен към икономически престъпления индивид.
А мен точно това би ме разтревожило най-много.
След като не изпитва притеснения да фалшифицира документи и да лъже , това означава, че не мога да му имам доверие.
А авторката пише, че там работят основно с пари и клиенти.....

# 33
  • Мнения: 28
Фалшификацията на документи отново е твърде общо понятие и не може да ме впечатли, докато не разбера за какво точно става въпрос.
Ако е попълвал, примерно някакви пътни листове и е писал, че е ходил до Каспичан, а всъщност е бил в Перник същия ден, трудно ще ми бъде да го дефинирам като склонен към икономически престъпления индивид.
А мен точно това би ме разтревожило най-много.
След като не изпитва притеснения да фалшифицира документи и да лъже , това означава, че не мога да му имам доверие.
А авторката пише, че там работят основно с пари и клиенти.....

А какво е, при положение, че до Каспичан е 30 лв., а до Перник - 10 лв.?????

# 34
  • Мнения: X
Фалшификацията на документи отново е твърде общо понятие и не може да ме впечатли, докато не разбера за какво точно става въпрос.
Ако е попълвал, примерно някакви пътни листове и е писал, че е ходил до Каспичан, а всъщност е бил в Перник същия ден, трудно ще ми бъде да го дефинирам като склонен към икономически престъпления индивид.
А мен точно това би ме разтревожило най-много.
След като не изпитва притеснения да фалшифицира документи и да лъже , това означава, че не мога да му имам доверие.
А авторката пише, че там работят основно с пари и клиенти.....

А какво е, при положение, че до Каспичан е 30 лв., а до Перник - 10 лв.?????
Предполагам, че въпроса ти е към Аззи?    Laughing
Защото за мен е престъпление.....

# 35
  • Мнения: 14 465
Може и да съм доста крайна ,но от такива хора има повече вреда отколкото полза и ръководителят за това е такъв ,за да вземе правилното според мен решение smile3513
Управителят трябва да е уважаван , а колективът спрлотен.
Признавам,обаче че за мен най-трудните ми решения са относно хората,с които работя-не е лесно да отделиш личното от служебното отношение,но се налага.
Приятен следобеден ден newsm03

# 36
  • Мнения: 28
Фалшификацията на документи отново е твърде общо понятие и не може да ме впечатли, докато не разбера за какво точно става въпрос.
Ако е попълвал, примерно някакви пътни листове и е писал, че е ходил до Каспичан, а всъщност е бил в Перник същия ден, трудно ще ми бъде да го дефинирам като склонен към икономически престъпления индивид.
А мен точно това би ме разтревожило най-много.
След като не изпитва притеснения да фалшифицира документи и да лъже , това означава, че не мога да му имам доверие.
А авторката пише, че там работят основно с пари и клиенти.....

А какво е, при положение, че до Каспичан е 30 лв., а до Перник - 10 лв.?????
Предполагам, че въпроса ти е към Аззи?    Laughing
Защото за мен е престъпление.....


Grinning Да, към Ази е. Именно, престъпление е. То това ако не е престъпление, тогава кое???  ooooh!
Пак прочетох първия пост  ooooh! ooooh! ooooh! Екземплярът и самоотлъчка прилага всеки ден... изобщооо нещата са изпуснати "издълбоко".
 

# 37
  • Мнения: 1 409
Аз не бих приела съвета за кафе и лек разговор. След като авторката е пряко отговорна за всичко, то в един момент нейното мълчание пред шефевете може да действа като бумеранг срещу нея. Тя ще излезе виновна, че го прикрива и колкото и да обеснява, че се е опитвала с добро да го промени, надали някой ще и повярва. В един момент може тя да го отнесе вместо него.
Според мен трябва да направиш писменни оплаквания за системно нарушаване на процеса на работа, фалшифцирането на документи и т.н. В писмените оплаквания изключи напълно личното отношение за да не излезе че ти просто действаш срещу него. Така дори и да избухме бомбата със закъснител, ти си чиста. Ако шефовете не направят нещо срещу него, то те напълно поемат отговорнастта за неговите дейтвия. Ти си ги уведомила.

# 38
  • Мнения: 121
Чета, че няколко от вас препоръчаха писмено да се оплаче на шефовете си.Моля, да ми обясните какво налага тази писмена форма на коминикация.Мерси.

# 39
  • Мнения: 14 465
Чета, че няколко от вас препоръчаха писмено да се оплаче на шефовете си.Моля, да ми обясните какво налага тази писмена форма на коминикация.Мерси.

Документиране ,че са взети мерки т.е. подаден е сигнал за каквото трябва и топката вече е при шефовете-те да решат.

# 40
  • Мнения: 121
Чета, че няколко от вас препоръчаха писмено да се оплаче на шефовете си.Моля, да ми обясните какво налага тази писмена форма на коминикация.Мерси.

Документиране ,че са взети мерки т.е. подаден е сигнал за каквото трябва и топката вече е при шефовете-те да решат.

Стана ми странно, че се налага писмено известяване, сякаш се доказва вина пред закона.
Винаги съм предпочитала директния контакт с моите работодатели, защото емоцията, жестовете и интонацията, не бих пресъздала никога на бял лист.

# 41
  • Мнения: 1 409
Писмената форма е доказателство. Устно не можеш да докажеш кой и как си уведомил. Друго е черно на бяла да го има в досието на съответния човек.

# 42
  • Мнения: 14 465
Писмената форма е доказателство. Устно не можеш да докажеш кой и как си уведомил. Друго е черно на бяла да го има в досието на съответния човек.

 newsm10 newsm10 newsm10


Иначе все едно нищо не се е случило.

# 43
  • Мнения: 64
Може би сигурният вариант е да почнеш с глобите.
Първи път провинение - забележка, втори път - глоба, трети път - удвояваш глобата.
Ако и така не влезе в час: "Довиждане".

# 44
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Според нашето законодателство - не може да глобява. Справка - съседна тема. poulini, ти така ли правиш?
Първи път - устна забележка, втори път му иска писмени обяснения за нарушение на правилата, трети път - дисциплинарно наказание отразено в трудовата книжка.

Общи условия

Активация на акаунт