" Коя си ти , че да ми кажеш какво да правя?"

  • 9 665
  • 114
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 64
Според нашето законодателство - не може да глобява. Справка - съседна тема. poulini, ти така ли правиш?
Първи път - устна забележка, втори път му иска писмени обяснения за нарушение на правилата, трети път - дисциплинарно наказание отразено в трудовата книжка.
Хм, не знаех, че е забранено.  Винаги съм си мислела, че би било добър стимул, но явно се злоупотребява. Тогава да го наречем "удържане на процент от заплатата"  
При системно неспазване на задълженията от трудовата характеристика се налага наказание,те се обвързват с трудовия договор и могат да имат и финансова стойност примерно ако работника е напуснал преждевременно работното място особено ако  с напускането е нанесъл финансови загуби на работодателя.Така че комбинацията е Заповед за наказание с % от заплатата.При две такива заповеди с чиста съвест го "абонираш" в Бюрото по труда и спираш да се нервиш
Joy
Може вместо удържане на пари, само той да не получи бонуси Simple Smile

Последна редакция: сб, 03 ное 2012, 17:25 от poulini

# 46
  • Мнения: 121
poulini, що такива неадекватни реакции имаш?

# 47
  • Мнения: 2 746
Има нещо гнило в цялата ситуация. Толкова способен мениджър продажби, а не може да си менажира личния живот та му трябват безвъзмездни помощи от колеги, за да си издържа децата?? В смисъл, един толкова амбициозен, самоуверен и способен човек и то в сфера продажби, би следвало да умее да печели.. поне за издръжка на семейството си...


Веднага мога да ти кажа каква е евентуалната причина - ипотечен кредит. Поне в случая, който аз споделих по-напред /ако си ме прочела/, един от аргументите на моя бивш колега беше точно такъв, и ние всички трябваше да проявим човещина, разбиране и т.н. Да, ама ни се качи на главите. ooooh!

# 48
  • Мнения: 0
Колкото и добри резултати да има този служител, няма как с държанието си да не въздейства на другите в офиса. Не пропускай да кажеш това, когато говориш с шефовете си. Не може заради един, който носи добри печалби, да спадат печалбите на другите  Wink Да се надявам, че си разбрала какво искам да ти кажа  Wink

# 49
  • София
  • Мнения: 3 479
Платиниум, на мен ми звучиш много адекватно.
В крайна сметка, всеки служител си има позитиви и негативи, този има отлични резултати, очевидно поради тази причина вървят колебания става ли, или не става.
Пак казвам, не мога да гадая за какво става въпрос, аз тези казуси никога не съм оставяла на прозвола и също като теб съм свеждала до някаква конкретика.
Съвет по-конкретен от този, не мога да ти дам, защото не съм наясно как вървят комуникациите във вашата фирма, някъде е съвсем редно да се допиташ до висшестоящите за анализ на ситуацията и съвет, някъде - не.

Дами, по принцип, ако някой служител, особено търговец реализира отлични резултати и осигурява на фирмата висок оборот,определен обем нови клиенти, съответно печалби, включително и в перспектива, аз, ако бях на мястото на собственика /управителя на въпросната фирма, бих си затворила очите за подобна дреболия, но при всички положения един такъв служител бих го държала под око.

Ако съм права в предположенията си за конкретния типаж.

# 50
  • Мнения: 14 465
Самото заглавие на темата,лично за мен говори ,че такъв човек независимо от резултатите му,няма място във фирмата.Във всяка органицазия е важа работата в екип преди всичко,а тук за мен има най-малкото неуважение към колега,което простете ама е НЕдопустимо.

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
С голям интерес изчетох написаното досега. На мен ми направи впечатление, че авторката споменава, че понеже се гонят резултати, въпреки контрола, на долните нива се позволяват волности. Това какво означава, че се надписват резултатии, за да изглежда по-добре картинката на висшестоящите, или на хората с големи обороти мълчаливо им се дава свобода извън регламентираната за всички служители.

Според мен този човек е достатъчно дебелокож и амбициозен, дори арогантен, че като нищо ще заеме поста на авторката, ако тя не се справи с него. Трудно ми е да си представя кафета и благи разговори, започващи с хвалби, белким той се сети, че прекалява. Според мен на такъв тип хора това само им помпа самочувствието и стават по-нагли. За съжаление досега съм оставала с впечатленията, че "гадните" ръководители, които са авторитарни, имат по-голям успех откъм дисциплина и резултати от подчинените си. Те просто режат из корен неподчинението, независимо от индивидуалните резултати, и натиска всички.

# 52
  • Мнения: X
На мен ми се е случвало подобно нещо с една бивша колежка, която се водеше подчинена на всички. Общо взето всички я тъпчеха и й внушаваха, че за нищо не става. Не и даваха да върши нищо отговорно и пренебрегваха нейни умения, с които се предполагаше, че разполага.
Аз лично рядко се обръщах към нея, освен ако не съм съвсем на зор да ми помогне с някои дребни задачки, които търпят някакво отлагане във времето. От друга страна искрено й съчувствах за мобинга, който изтърпява.
В един момент обаче нещата се обърнаха срещу мен. Точно в момента, в който се наложи да ми помага по-активно и да се включи по-сериозно с някои задачи, започна да протака, да отлага, докато съвсем изнерви обстановката. Наложи се да я сръчквам, та се посдърпахме на няколко пъти и повиших тон, защото вместо да седне да си свърши задачките както трябва, ги вършеше междудругото докато си чати във фейсбук. После си измиваше ръцете, че аз нося отговорност за това и ми стана ясно, че съм я оставила да ми се качи на главата, защото съм единствената, която не й се надува и не я гледа с пренебрежение.
Сега виждам, че след като напуснах е започнала да трупа някакви точки и с интерес ще следя еволюцията й. Дали низвергнатият аутсайдер ще се превърне в .... как го казваше Жоза - злобна корпоративна кучка ли беше?

# 53
  • Мнения: 14 465
злобна корпоративна кучка -направо култова реплика newsm10

Такава трябва да е за да оцелее.

# 54
  • София
  • Мнения: 3 479
Безчувствена корпоративна кучка.
Много добре звучи на теория, обаче на практика, Андариел, хора се управляват не само с камшик. Трябва и морковче.
Все пак аз продължавам да се учудвам, когато установя, че хората все още си мислят, че работното място трябва да прилича на казарма и да работиш, означава безпрекословно да се подчиняваш.

# 55
  • Мнения: X
За казарма не знам, но някои работодатели се опитват да го превърнат в пандела.

# 56
  • Мнения: 25 873
Само да вметна, че когато става въпрос за авторитета на шефа, нещата не стават само с тояга и морков. Иска се нещо повече - професионализъм, компетентност, личностни качества и т. н. Един парашутист, колкото и да млати с тоягата и колкото и да се подмазва с моркова, респект и уважение няма да спечели.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 479
Така е как'Сийке.
А представи си пък само с тоягата.
А моркова не е подмазване, а стимулиране. материално и морално.
И понеже в кризата материалното бонусно стимулиране малко го поорязаха масово, остава моралното.
Обичайно търговците ги обвързват с резултати, не са на твърда заплата.
А колежките казват- никакво стимулиране на добрите търговци - вън от фирмата, защото пуснал отпуска, без да информира прекия си началник.
А защо точно не е---ва прекия си началник, ние в момента единствено гадаем.
Може да му напомня за жена му, може да му е казала нещо накриво, може той самият да е крив,  може да му е антипатична без абсолютно никаква причина, може да е индивидуалист, който изобщо не търпи изобщо авторитети, или много трудно, изобщо много неща може.

# 58
  • Мнения: 192
Бих казала, че не виждам и една причина този човек да продължава да работи при Вас. На негово място можете да наемете човек, който хем ще работи добре, хем няма да Ви създава главоболия; защо все още не сте го  освободили? Или нещо като последно предупреждение можете да му отправите, за да не му дойде изненадващо уволнението.

# 59
  • Мнения: 121
Може,  Azzy, но не е редно.

Общи условия

Активация на акаунт