Български исторически сериал "Дървото на живота"

  • 64 057
  • 734
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Ето на какво попаднах аз: http://www.monitor.bg/article?id=367520. Един от актьорите с интервю в "Монитор".

Актьорът Велислав Павлов е сред топимената в каста на „Дървото на живота”, научи „Монитор”. Любителят на физическия театър скъса с уютната си анонимност през март миналата година, за да срине душевния мир на тикналите го в пандиза гадове в „Отплата”. Героят му Александър търси възмездие само сезон в праймтайма на Нова, но за ценителите на телевизионно кино вече бе ясно – под люто сключените му вежди се крие харизма, за която тепърва ще се говори. В историческия сериал на TV7 талантът от Берковица заглажда ревер като мастит търговец на тютюн.
Семейството му е от турски произход
и е част от едрата буржоазия по времето на Фердинанд. Екранният баща на Павлов ще бъде изигран от Валентин Ганев. В продуцираната от Евтим Милошев поредица Вили за сефте ще кръстоса потенциал пред камера и с Владо Карамазов. Освен солидно приятелство и любов към къмпинга актьорите делят аплаузи в постановката „Рибарят и неговата душа”, с която жънат успех вече седем години.
Клапата на сериала щракна преди два месеца във Врана, а сюжетът проследява страстите под покрива на няколко родни фамилии в началото на XX век. „Продуктът е изключително труден не само като вграждане на историята в художествена измислица, но и по отношение на костюмите, които са актуални за епохата. Основната ни идея е да припомним историческите ни поводи за гордост и
да освежим българското си самосъзнание
коментират от екипа на TV7. „Дървото на живота” е сред най-високобюджетните проекти за малък екран, снимани до момента. Сред парафиралите участието си в него са още Христо Шопов и Теодора Духовникова. Премиерата е планирана за март.

# 46
  • Мнения: 9 095
бързам да се запиша по молба на Peregrin и отивам да чета Embarassed

# 47
  • Мнения: 534
Пляс и аз  Mr. Green

Тийзърът на сериала е готин, дано и той е нещо стилно и изпипано, че плитки и плоски бози не ми се гледат  Whistling

# 48
  • Мнения: 18 589
Записвам се и аз. Ще следя с интерес. Отдавна беше време такъв сериал да се направи и у нас. Това е една оригинална идея, която ще изведе напред българското кино. Аз лично съм много доволна от този факт. Евала за който се е сетил да го направи. Дано да е хубав и да не е разочароващ.
Наистина ще ми е много интересно, още повече, че съм учила История, а Фердинанд ми е любимият български княз. Ще бъде полезно и за хората да гледат, да научат повече неща за онова време. Много е хубава идеята! Къде ли ще снимат? Дворците примерно? newsm78 а тази история със сребърните прибори са ни я разказвали преподавателите в университета.
Ще дебна и аз за инфо   bouquet

# 49
  • Мнения: 206
Аз ще се надявам да е възможно някой да качва този сериал в нета за българите, които са извън България. Иначе ще е много жалко Sad

# 50
  • Мнения: 9 095
Мiss Bingley, мисля че има доста подходящи за снимане места...почти всички исторически сгради са доста добре запазени, това поне е много хубаво- обожавам къщи-музеи и подобни Embarassed

# 51
  • Мнения: 18 589
 tedy_e то е ясно, че има. На мене ми беше интересно дали ще предоставят двореца Врана. Тук прочетох, че там снимали вече. При всички случаи ще е много интересно. Има много места, които да се покажат Simple Smile Царска Бистрица–ако се стигне до там като исторически момент, ловният дворец на Симеон Сакскубурготски където съм била и е много красиво. Simple Smile абе изобщо има материал, въпроса е как ще бъде поднесен  Simple Smile

# 52
  • Мнения: 0
Търсих във Фейсбук и попаднах на това. Сигурно се отнася за филма, виждам че са качили рекламата.

http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%BE%D1% … 0/234274366703808

# 53
  • Мнения: 0
Попаднах на цяла страница за сериала в "Телеграф" в петък. Ето и какво разказват:

СЕМЕЙНИ ВОЙНИ В ДЪРВОТО НА ЖИВОТА
Семейни войни и мащабни драми ще се разгърнат в най-епичния български сериал - "Дървото на живота". Това ще се случи по TV7 от пролетта. Очертава се продукцията да е с най-впечатляващите размери, правени досега у нас. Продуценти на поредицата са Любо Нейков, Евтим Милошев и Габриел Георгиев от "Дрийм тийм". А сред актьорите са едни от най-забележимите в родното кино и телевизия, водени от титана Йосиф Сърчаджиев: Мария Каварджикова, Христо Шопов, Валентин Ганев, Владимир Карамазов, Койна Русева, Башар Рахал, Теодора Духовникова, Луиза Григорова, Анастасия Ингилизова, Васил Банов, Явор Милушев, Жорета Николова, Велислав Павлов, Стоян Алексиев, Иван Стаменов, Мони Монев, Явор Ралинов, Гергана Данданова, Александра Лопез и др. "Смея да твърдя, че всички големи български актьори без Ламбо снимат в нашата продукция", сподели Николай Бареков преди няколко дни, когато представи новите лица и програми на TV7. 1908 Началото на епичното повествование е през 1908 г. Кратка справка с историята показва, че това е годината, когато е обявена независимостта на България от Османската империя. В Турция пък е извършен реформистки преврат. В епичното повествование се разгръщат няколко семейни истории в едно многолюдно семейство. В него има от всичко: семейни войни и драми - баща срещу син, брат срещу брат, борба за наследство и богатство, предателства, няколко любовни истории, изневери, военни подвизи, предателства и престъпления. Декори Невижданите досега у нас размери на продукцията изискват и уникални декори. Продуцентите са използвали и много реквизит от чужбина, както и автентични предмети, взети назаем от Политехническия музей. Принос за реализма на епохата на екрана има и италианският сценограф Паоло Фаенци. А художникът по костюмите - Ирина Кочева, направо заслужава "Оскар" по думите на Владо Карамазов. А гримът е на София Хърлева,която се прочу и в Холивуд, след като направи макиажа на героите в новия "Конан".
Снимките са на уникални места
Първите епизоди на сериала "Дървото на живота", който ще върви по TV7, вече са заснети. В момента екипът е в кратка почивка и подготовка за следващите сцени. Някои от снимките бяха на труднодостъпни за такива мащабни продукции места, като резервата Кладница на Витоша. Сред другите интересни места за снимки са язовирът "Пчелина" и храмът "Св. Николай Софийски". Особен колорит придават кадрите, заснети в къщата на Елин Пелин в село Байлово.
Революционери и бизнесмени сред героите
Сценаристите на мегапродукцията "Дървото на живота" по TV7 са се постарали да изградят колоритни образи. Сред тях са революционери, студенти, предприемачи, идеалисти, хора, които сами са се изградили и издигнали, и такива, които са получили всичко наготово. "Никой от героите не е само добър или само лош, въобще пълнокръвни, реалистични образи", казаха пред "Телеграф" от екипа на това мащабно начинание.

# 54
  • Мнения: 0
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2013-01-12&article=437233

Луиза и Явор се събраха
Григорова и Бахаров снимат денонощно в новите сериали на TV7 и БНТ1
Луиза Григорова се завърна при Явор Бахаров. Красавицата, която вече играе в театъра, но продължава да снима и като топмодел в еротични календари, неотдавна се раздели със Стефан, сина на Иван Иванов и Петя Силянова. Така отново попадна в обятията на момчето, с което се харесаха безумно на снимачната площадка на "Стъклен дом". И двамата са ужасно заети, но това е добре дошло - тъкмо няма да имат време за характерните за витизчийското им минало разюздани купони, със снимки от които ги дискредитириха по медиите. Луиза снима в "Дървото на живота", историческия сериал на TV7. Явор пък се уреди с прекрасна роля в "Недадените", еврейската сага на БНТ1. Адвокатите на "Сан Стефано" са успели да се спазарят с колегите си от bTV - защото Явор имаше заробващ договор с тях заради "Стъклен дом". Сега обаче ще блесне в съвсем нова светлина. Момчето се представя повече от прилично и в Армията - в "Железният светилник" и в "Евгений Онегин".

А знаете ли нещо за сериала на БНТ?

# 55
  • Мнения: 9 095
статията за Дървото много ми хареса, вече съвсем нямам търпение Embarassed

# 56
  • Мнения: 206
и аз и аз, то тук е вече пролет Simple Smile да го пускат Simple Smile

# 57
  • Мнения: 18 589
Каква ли роля ще дадат на Луиза Григорова?  newsm78
Аз много я харесвам нея като актриса.

# 58
  • Мнения: 9 095
Каква ли роля ще дадат на Луиза Григорова?  newsm78
Аз много я харесвам нея като актриса.

предполагам пак ще е нечия разглезена и непокорна дъщеря Laughing да видим...аз и като жена я харесвам, хубавото си е хубаво Laughing

# 59
  • Мнения: 18 589
Да, може би, защото е млада актриса и едва ли ще й поверят някоя много главна роля.
На нея си й отива да играе разглезена богаташка.
Надявам се само да има и не толкова известни лица, че вече напоследък са все едни и същи и превзеха ефира! Пък и не е приятно да гледаш едни и същи физиономии.
Явно ще е много мащабна продукцията, а щом ще е историческа не вярвам да се изложат.
Мисля, че трябва да го пуснат в прайм тайма.
 Ще бъде умен ход на ТВ7, те много започнаха да се развиват, ще ударят БТВ-то  Mr. Green че с тия турски сериали вече не е нормално.
Да видят хората, че и ние можем да правим такива сериали и ние имаме история, която да разкажем  Simple Smile рекламата ми се вижда много добра  Wink

Общи условия

Активация на акаунт